Buffalo – Columbus 3:4 (0:1 po s.n.) | Detroit – Los Angeles 3:2 (1:0 po s.n.) | Philadelphia – NY Islanders 6:4 (kon.)
Carolina – Florida 3:2 (kon.) | Toronto – Montreal 5:3 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:3 (kon.)
Arizona – New Jersey 3:2 (kon.) | Nashville – Colorado 4:5 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:2 (po pr.)
Vancouver – Calgary 3:2 (2:1 po s.n.) | Chicago – Boston 3:2 (2:1 po s.n.) | Carolina – Tampa 3:5 (kon.)
po s.n. (2:1)
Chicago Blackhawks
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Boston Bruins
Neděle 19.01.2014, 18:35 • United Center, Chicago • NHL

V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
    Rozhodující nájezd proměnil PATRICK KANE.

Za Chicago se rozjel specialista na nájezdy Kane a předvedl, že nájezdy proměňovat prostě umí. Raska překonal střelou k levé tyči.

Marchand byl v těžké pozici, ale zvládl ji na výbornou, když poslal kotouč k levé tyči.

To na druhé straně Toews se svojí střelou uspěl, když poslal kotouč k levé tyči.

59:55
    Chicago bude hrát přesilovou hru. Za krosček je vyloučen na 2 minuty Bartkowski.

49:58
    Boston bude hrát přesilovou hru. Oduya poslal kotouč do hlediště a je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.

41:24
    Boston bude hrát přesilovou hru. Za sekání je vyloučen na 2 minuty Seabrook.

36:07
    Za držení je vyloučen na 2 minuty Bartkowski. Chicago bude hrát přesilovou hru.

31:32
    Boston bude hrát přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Saad.

29:44
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Chicago vyrovnává velmi šťastnou brankou, která jde na triko Raska. BRANDON BOLLIG nahodil z pravé strany kotouč na branku a ten propadl Raskovi okolo pravé tyčky do sítě. Asistence: Marcus Kruger, Duncan Keith.

26:02
    Nyní měl Crawford velké štěstí, když střela McQuida z pravé strany skončila na břevně!

25:50
    Toews zlomil hůl, kterou následně hodil ho hlediště. Za tento počin dostává 10 minutový trest za nesportovní chování.

20:50
    Bruins právě vstřelili branku!
    Boston se dostává do vedení. Smith vyslal do slibné šance BRADA MARCHANDA, který se ani nyní nemýlil a poslal kotouč mezi betony Crawforda. Asistence: Reilly Smith, Johnny Boychuk.

19:41
    Boston před koncem první třetiny vyrovnává. Bergeron našel na pravém kruhu BRADA MARCHANDA, který střelou k levé tyči překonal Crawforda. Asistence: Patrice Bergeron, Adam McQuaid.

4:13
    Chicago se dostává zaslouženě do vedení. Při přečíslení dva na jednoho našel Sharp přesně MARIÁNA HOSSU, který střelou po ledě nedal Raskovi šanci. Asistence: Patrick Sharp, Niklas Hjalmarsson.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 5. Hossa (Sharp, Hjalmarsson), 30. Bollig (Kruger, Keith), rozh. náj. Kane – 20. Marchand (Bergeron, McQuaid), 21. Marchand (R. Smith, Boychuk)

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith, Oduya, Hjalmarsson, Brookbank, Leddy – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Shaw, Saad – Versteeg, Handzuš, Bickell – B. Smith, Kruger, Bollig
    Boston Bruins: Rask (Johnson) – Boychuk, Chára, Krug, McQuaid, Miller, Bartkowski – Iginla, Krejčí, Lucic – R. Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Spooner, Soderberg – Paille, Campbell, Thornton

Rozhodčí: Meier, VanMassenhoven – Galloway, McElman

Diváci: 22 197