CSKA Moskva – Vladivostok 2:1 (kon.) | Atlant – Kazaň 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 3:4 (kon.)
Čerepovec – Viťaz 7:3 (kon.) | Petrohrad – N.Novgorod 4:5 (1:2 po s.n.) | Riga – Chabarovsk 4:1 (kon.)
HC Slovan – Novokuzněck 2:3 (kon.) | Lev – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Severstal Čerepovec
7:3 (4:0, 2:2, 1:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Neděle 19.01.2014, 14:00 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

59:25
    Čechov právě vstřelil branku!
    Po poněkud nudné třetí třetině tu máme zajímavý závěr. ALEXEJ MAKAJEV ujel po levém křídle a v útočném pásmu, přibližně v oblasti levého kruhu naznačil přihrávku na druhou stranu. Jakmile se obránci i brankář přesunuli, přehodil si puk na bekhend a uklidil ho do prázdné sítě. Asistence: Maxim Afinogenov

57:12
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec přidávají ještě sedmou branku! Stasenko posunul puk na Černova, ten nahrál křižně na Vidella, který vypálil. Jeho střela mířila pouze do mantinelu za brankou, kde se puku ujal JEVGENIJ MONS, přehodil si ho na forhend a v poklidu do dopravil do odkryté klece. Asistence: Linus Videll, Pavel Černov

52:09
    Po dlouhé době nějaké vzrušení. Makejev nahodil puk na Trjaničeva, tomu se puk odrazil od betonů a domácí brankář se nemohl zorientovat. Puk přitom celou dobu ležel pár centimetrů od brankové čáry, ale naneštěstí pro Čechov si ho žádný hráč nevšiml.

46:48
    Rozin (CEC) vyloučen na dvě minuty za sekání.

44:00
    Andersen (CER) a Mamin (CER) se pošťuchovali, rozhodčí je oba odměnil dvěma minutami – hrubost.

41:20
    Nikita Korovkin (CEC) obdržel dvě minuty za hákování a na Čerepovec tak čeká další přesilová hra.

33:47
    Martin Cibák (CEC) vyfasoval dvě minuty za držení protihráče, přesilovka pro domácí.

31:10
    S brankami se dnes opravdu roztrhl pytel! Kazakovcec ujel po pravém křídle, prokličkoval se až do útočného pásma. Tam poslal puk na druhou stranu, kde se ho ujal IGNAT ZEMČENKO, přehodil si ho na bekhend a zvýšil už na 6:2! Asistence: Nikolaj Kazakovcev

30:09
    A je opět sníženo! Maxim Afinogenov se po levém křídle protáhl do útočného pásma a nahodil puk před bránu, kde už byl i se svou holí připravený VJAČESLAV SOLODUCHIN, jenž pohodlně doklepl puk za Trjaničevova záda. Asistence: Maxim Afinogenov

25:31
    Dnešní góly oplývající utkání sleduje 3020 převážně nadšených diváků.

23:28
    Netrvalo to dlouho a domácí opět vedou o 4 branky! Toto opravdu dnes není zápas, ve kterém by excelovali brankáři. Svou první branku dnes vstřelil SERGEJ MONACHOV. Asistence: Alexandr Kuvajev,

21:48
    A hosté svou krátkou přesilovou hru využívají! Šatskij našel nikým nehlídaného IVANA IVANOVA a ten připravuje Trjaničeva o možné čisté konto. Asistence: Nikita Šatskij, Jurij Kokšarov

19:51
    Pár sekund před koncem tu máme ještě jedno vyloučení, Teemu Laakso (CER) vyfasoval dvě trestné minuty za sekání.

19:25
    Hosté jdou do čtyř, Soloduchin (CEC) měl hůl příliš vysoko a od hlavního sudího dostává 2 tretsné minuty.

18:53
    Domácí dále deklasují Viťaz. Pavel Černov na modré přenechal puk a toho se ujal JEVGENIJ MONS. S kotoučem upaloval do útočného pásma, hladce si poradil s hostující obranou a střelou mezi rukou a tělem zvyšuje na 4:0! Asistence: Pavel Černov

14:20
    Na hřišti se strhal menší potyčka, rozhodčí posíla na trestnou lavici Kousala (CEC) – 2 minuty za hrubost a 2 minuty za sekání, Dedonova (CER) – 2 minuty za hrubost.

12:16
    Střídání gólmanů domácího celku, Lisutina nahradí Backlund.

12:16
    Bleskurychlé využití přesilové hry! Domácí byli pevně usazeni v útočném pásmu. Stoljarov našel mezi kruhy nikým nekrytého ALEXANDRA JEVSEJENKOVA a ten prostřelil Barulina mezi betony. Asistence: Gennady Stoljarov, Petr Čáslava

11:28
    Další vyloučení Viťazu, dvě minuty za podražení vyfasoval Korovkin (CEC)

10:18
    Neuvěřitlené! Čerepovec se ujímá dvougólového vedení a branku nedal nikdo jiný, než PAVEL ČERNOV! Na útočné modré obral obránce o puk, popotáhl si kotouč a střelou pod víko chladnokrevně zakončil. Asistence: Jevgenij Mons, Linus Videll

07:33
    Martin Cibák (CEC) napadal příliš horlivě a odnáší si dvě trestné minuty za držení hole.

07:03
    Pozor, domácí jsou do vedení! Afinogenov chyboval za bránou, Stoljarov získal puk a předložil ho před bránu na hůl PAVLA ČERNOVA, který pohotově zakončuje! Asistence: Gennady Stoljarov

06:02
    Další vyloučení na straně domácích, Kazakovcev (CER) obdržel od hlavního rozhodčího dvě trestné minuty za hákování.

01:55
    První vyloučení zápasu, Stasenko (CER) dostává dvě minuty za podražení.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 8. Černov (Stoljarov), 11. Černov (Mons, Videll), 13. Jevsejenkov (Stoljarov, Čáslava), 19. Mons (Černov), 24. Monachov (Kuvajev), 32. Zemčenko (Kazakovcev), 58. Mons (Videll, Černov) – 22. Ivanov (Šatskij, Kokšarov), 31. Soloduchin (Afinogenov), 60. Makajev (Afinogenov)

Severstal Čerepovec: Trjaničev (Artemjev)– Stasenko, Andersen, Laakso, Čáslava, Popov, Kiselevič, Jevsejenkov – Berdnikov, Nikoncev, Stoljarov – Videll, Mons, Černov – Kazakovcev, Zemčenko, Kovyršin – Kuvajev, Medvěděv, Monachov – Dedunov
    HC Viťaz Moskevská oblast: Lisutin (od 13. Backlund) – Rozin, Porseland, Berdjukov, Seleznjov, Korovkin, Kudinov, Golovkov – Klimenko, Cibák, Koroljuk – Vasiljev, Kousal, Afinogenov – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Mamin, Shatskij, Makejev – Ivanov

Rozhodčí: Zacharov, Karabanov – Ivanov, Čubikyn