Den Haag – Feyenoord 3:2 (kon.) | Breda – Zwolle 1:2 (kon.) | Kerkrade – Utrecht 1:0 (kon.)
Eindhoven – Alkmaar 1:0 (kon.)
NAC Breda
1:2 (1:0)
PEC Zwolle
Sobota 25.01.2014, 19:45 • Rat Verlegh Stadion Breda • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Pěkný sobotní večer při sledování holandské Eredivisie. Dnes nás čeká duel sousedů v tabulce, jedenáctého PEC Zwolle a dvanáctého NAC Breda.

NAC BREDA

Fotbalistům Bredy patří po devatenácti odehraných kolech se ziskem dvaadvaceti bodů dvanáctá příčka. Naposledy prohráli svěřenci bosenského trenéra Gudelja na hřišti Alkmaaru 3:0. Bredě bude chybět vykartovaný Seuntjens. I přesto bude tým ze Severního Brabantska mírným favoritem dnešního zápasu.

PEC ZWOLLE

Tým kolem kouče Rana Jansena se topí v obrovské krizi. Naposledy Zwolle zvítězilo 26. října vysoko 6:1 nad Haagem. Od té doby však momentálně jedenáctý celek tabulky pětkrát prohrál a čtyřikrát remizoval. I na bod Zwolle čeká dlouho, konkrétně čtyři zápasy. I proto se celek, který po začátku soutěže patřil do horních pater tabulky, propadl až na jedenácté místo. A může být hůř. V posledním utkání Zwolle podlehlo 2:1 BC Vitessi. Hostům budou v dnešním zápase chybět zranění Lachman a Narsingh.

NAC Breda: ten Rouwelaar- Drost, van der Weg, de Roover, Buijs- Suk, Gilissen, Hadouir- Sarpong, Poepon, Verbeek

PEC Zwolle: Boer- van Polen, van der Werff, van Hintum, Broerse- Mokotjo, Drost, Klich-Thomas, Samyak, Fernandez.

1

3
    Na úvod utkání kombinují s míčem hosté.

4
    Lokotjo hledal přízemní přihrávkou Fernandeze, akci zhatil jeden z obránců Bredy.

7
    Fernandez faulovaný Haudoirem, hosté budou zahrávat první standardní situaci zápasu.

7
    Přímý volný kop skončil centrem přímo do Rouwellarovi náruče.

9
    Sledujeme hodně opatrný úvod hlavně ze strany domácích, kteří se ještě nedostali ani jenom do blízkosti hostující šestnáctky.

10
    Do zajímavé pozice před šestnáctkou se dostával Jasper Drost, nakonec však zvolil to nejméně vhodné řešení, oblouček do vápna, se kterým si domácí obrana poradila.

13
    A opět kombinace hostujících fotbalistů na polovině soupeře.

14
    Dva rohové kopy v krátkém časovém sledu zahrávali hosté. Ani jeden neznamenal nebezpečí, po tom druhém na trávníku po souboji s brankářem Rouvelaarem zůstal ležet Fernandez, což se vůbec nelíbilo domácím fanouškům.

18
    Sapong se snažil založil útok, inkasoval však přitom ostrý skluz.

18
    Van der Weg zahrával standardní situaci a míč z jeho kopačky ukryl v náruči Boer.

19
    Breda právě vstřelila branku!
    Po další standardní situaci z pravé strany už se domácí prosazují a otvírají účet dnešního utkání. Ve vápně se nejlépe zorientoval JOEY SUK, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Boera.

22
    Přečíslení pět na čtyři v podání fotbalistů Zwolle skončilo ve ztracenu poté, co Fernandez nezvolil ideální řešení a trefil pouze domácího obránce.

23
    Zákrok Buijse na Van Polena shledal rozhodčí jako nedovolený, hosté budou zahrávat přímý kop.

25
    Přímý kop z osmadvaceti metrů v podání van Hintuma mířil doprostřed brány, kde stál připravený Rouwelaar.

28
    V posledních minutách sledujeme tuhý boj ve středu hřiště, žádné ofenzivní hody nás dnes zřejmě nečekají.

29
    Gilissen zachytil rozehrávku soupeře ve středu hřiště a s míčem se hnal na branku, ještě před šestnáctkou ho čistým skluzem o míč zastavil van der Weg.

33
    Poeponova přihrávka byla dlouhá, de Rooven ji neměl šanci doběhnout, jinak nic nového pod bredskými reflektory, stále uspávající klání.

34
    Fernandez se ocitl ve velmi dobré pozici, postranní rozhodčí jeho další postup zatrhl, když odmával ofsajd.

35
    Napodruhé už bylo vše v pořádku, Fernandez se po centru dostal k zakončení. V nouzi stačil nastavit levačku a míč mířil hodně nad.

37
    A do třetice Fernandez, tentokrát vyslal zdaleka nejnebezpečnější střelu, když v malém vápně z otočky střílel jen těsně vedle Rouwelaarovy brány.

41
    Sudí odpískal ruku Suka těsně před šestnáckou, hodně zajímavá standardní situace pro Zwolle.

41
    Hosté svou šanci nevyužili. Van Hinten trefil jen zeď.

42
    Mateusz Klich vzal zodpovědnost na sebe a zkusil štěstí pozemní střelou k pravé tyči. Rouwelaar si vše pohlídal a dobře zakročil.

43
    Saymak přiťukl Fernandezovi, který se pokusil individuálně dostat až do "kuchyně". Proti byl Henrico Drust, který výborným obranným skluzem odvrátil nebezpečí.

45

První poločas zápasu mezi Bredou a Zwolle milovníky svižného fotbalu určitě nepotěšil. K vidění nebylo příliš mnoho šancí. Ojedinělou šanci využili domácí fotbalisté, kteří byli v prvním poločase horším mužstvem. Hosté tak zatím míří k desátému utkání v řadě, ve kterém nevyhrají. Zda se jim podaří nevídanou krizi ukončit ve druhé půli sledujte od 20:50 na onlajnech.

46
    Hostující trenér před druhým poločasem provedl první změnu ve svém mančaftu. Do druhého poločasu nenastoupil Jesper Drost, kterého nahradil Řek Karagounis.

47
    Během poločasu začalo v Bredě mohutně pršet, uvidíme, jaký to bude mít vliv na vývoj utkání.

48
    Hosté jsou na začátku druhého poločasu hodně aktivní, zatím jim však chybí překvapivý moment v zakončení, nezměnily to ani dva rohové kopy v krátkém časovém úseku.

50
    Byla nařízena penalta. Hadouir podrazil v pokutovém území Fernandeze a je tu penalta!

50
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    A sám faulovaný GUYON FERNANDEZ pokutový kop proměňuje střelou k levé tyči, Rouwelaar nevystihl stranu a je vyrovnáno.

53
    Inkasovaný gól vyburcoval domácí k útočné aktivitě.

54
    Buijs vypálil z dobrých třiceti metrů hodně razantní střelu, kterou vyrazil Boer.

54
    Po rohovém kopu nebezpečně hlavičkoval jeden z hráčů Bredy, míč zamířil mimo tři tyče.

56
    Dva rohové kopy v krátkém časovém sledu zahrávali hostující fotbalisté. Ani jeden nerezultoval v nebezpečnou situaci, fanoušci se však na rozhodčího hodně zlobí.

57
    A hosté zahrávali i třetí rohový kop, od Thomase se míč odrazil k Boerovi.

58
    Na druhé straně se řítil na bránu Verbeek, jeho pokus vytečoval pryč od brány jeden z obránců.

60
    Úvodní patnáctiminutovka nabídla mnohem aktivnější fotbal než první půle zápasu.

61
    Sarpong pálil zleva, jeho pokus kryl Boer.

62
    Hadouir dostal dobrou přihrávku do šestnáctky, svůj pokus zamířil hodně mimo tři tyče.

65
    Druhé střídání v týmu Zwolle. Trávnik opouští Thomas, nahradí jej Mahmudov.

66
    První střídání domácích, dnes si již nezahraje Verbeek, místo něj nastupuje Stipe Perica.

67
    Sarpong svou pozemní střelu zpoza šestnáctky namířil vedle.

70
    Tempo hry po dvou střídáních poněkud opadlo.

72
    Hosté kombinovali v útočné polovině, nic kloudného nevymysleli.

73
    Druhé střídání domácího celku. Tighadouini nahrazuje Hadouira.

74
    Hosté se dostávají do vedení! MUSTAFA SAYMAK vyslal ze zhruba dvaceti metrů krásnou střelu, která zapadla přímo do šibenice Rouwelaarovy brány, který si sice na míč sáhl, ale nevyrazil ho. Jde o gól kontroverzní, celé akci předcházel souboj ve středu hřiště, kdy se hostující hráč zřejmě ocitl v autu.

77
    Nyní se v Bredě hraje ve velmi složitých podmínkách, z nebe padají doslova proudy vody.

78
    A složité podmínky více vyhovují hostům, Fernandez našel v pokutovém území Karagounise, kterého výborně vychytal Rouwelaar.

79
    Poslední střídání domácího celku. Zvrátit nepříznivý stav se pokusí Hoois, který nahradil Gilissena.

80
    Na hranici šestnáctky byl faulován Klich, šance hostů rozhodnout.

81
    Exekutor standardní situace trefil pouze zeď Bredy.

83
    První žlutou kartu dostává Mateusz Klich, který se po odpískání faulu dopouštěl obstrukcí.

84
    Po rohovém kopu ve vápně hrozil Drost, k zakončení se však nedostal.

85
    Domácí se ženou za vyrovnáním, zatím bez výsledku a bez větší šance.

85
    Útočnou snahu zhatil faul Sarponga na Saymaka, který po zákroku leží na zemi a čeká na ošetření.

86
    Saymak odkulhal za postranní čáru, můžeme pokračovat.

88
    Hostům se daří držet domácí fotbalisty na distanc od vlastní brány.

88
    Za pískotu tribun opouští zápas kulhající Saymak, nahrazuje jej Gravenbeek.

90
    Místo domácích útočí hosté.

90+1
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

90+1
    Buijs centroval z pravé strany hodně nebezpečně, míč se kroutil až do brány, na poslední chvíli jej zastavil Boer.

90+2
    Domácí musí začít akci od vlastní brány.

90+3
    Sarpong se k zakončení neprokličkoval.

90+3
    Otevřená obrana domácích pustila do vyložené šance Mahmudova, výborně jej vychytal Rouwelaar.

Je dobojováno. Fotbalisté PEC Zwolle dokázali ve druhém poločase otočit stav utkání a poprvé od 26. října (na desátý pokus) slaví soutěžní výhru. Nutno podotknout, že zaslouženě. Domácí fotbalisté NAC Bredy se trápili v zakončení a za celý zápas vyslali na branku soupeře pouze dvě střely. To hosté hýřili zvláště ve druhém poločase aktivitou a tak alespoň pro tuto chvíli chvíli zastavují strmý pád tabulkou.