Třinec – HC Litvínov 2:1 (kon.) | Zlín – HC Plzeň 7:6 (kon.) | Vsetín – Kladno 1:0 (2:1 po s.n.)
Olomouc – Slavia 3:2 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:4 (kon.)
Jihlava – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Liberec 2:0 (kon.)
po s.n. (2:1)
VHK ROBE Vsetín
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)
Rytíři Kladno
Úterý 28.01.2014, 17:00 • Zimní stadion Na Lapači (5400 míst) • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Základní část extraligy juniorů vrcholí a čtyři kola před koncem je vyrovnaná jako nikdy. V tomto onlajn přenosu budeme sledovat utkání mezi domácím VHK Vsetín, který hostí souseda z tabulky a to Rytíře z Kladna.

Oba týmy mají odehráno osmadvacet utkání, ve kterých získaly stejný počet bodů a to třiatřicet. Utkání bude pro oba kluby velmi důležité, jelikož jsou ve spodních patrech tabulky, kde by zakončit sezónu nechtěli. Ve hře je pro obě mužstva stále play-off. Na dvanáctou pozici totiž ztrácí pouhý bod. O motivaci je tak postaráno a je jasné, že si týmy nedarují ani centimetr ledu. Kdo bude po zápase blíže play-off nebo záchraně před baráží? Sledujte náš onlajn přenos!

VHK Vsetín: Bača (Vlach) – Žabčík, Hryciow, Hruška, Červínek, Zuzaník, Vašíček, Ščotka, Hajda – Klečka, Kuchařík, Daněk, Surý, Grygar, Jirušek, Stodůlka, Neuwirth, Abdul, Pancza, Tobola.

Rytíři Kladno: Švihálek (Kaňka) – Větrovec, Hájek, Bunda, Doudera, Špaček, Kolařík, Potěchin, Šmíd, Rajter – Kružík, Macháček, Kobes, Doležal, Kalla, Habrdla, Machač, Janeček, Veselý, Hovsepjan.

Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Poruba.

Obě mužstva za zvuku vsetínské hymny nastoupily na led a zápas může začít!

00:01

00:49
    Opatrný start utkání, ještě jsme neviděli ani jeden střelecký pokus.

01:38
    Zuzaník se snažil proháčkovat o útočného pásma, ale obrana Kladna jej do ničeho nepustila.

02:12
    Neuwirth před brankou Švihálka stál obklíčen bránícími hráči Kladna a tak nedokázal proměnit přihrávku, jenž na něj mířila.

03:31
    Tobola získal za brankou Kladna puk, ale při snaze zpoza brány zasunout do klece mu touš přeskočila hůl a tak Švihálek neměl s jeho pokusem příliš práce.

04:41
    Bača musel být nyní v pozoru, kladenští útočníci na něj vyslali několik nepříjemných střel, ale domácí strážce brány odolal.

06:19
    První přesilovou hru si zkusí Vsetín. Michajl Potěchin (KLA) dostává dvě minuty za nedovolen bránění.

07:41
    Rytíři velmi dobře brání, Vsetín ještě pořádně nepustili do útočného pásma.

08:52
    V době, kdy už jsou hosté v plném počtu se po pravé straně dostal sám před Baču Kolařík, ale ve velké šanci bránu domácích minul.

09:29
    Další vyloučení na straně Kladna. Dvě minuty za držení hole dostává Petr Rajter (KLA).

10:40
    I druhá přesilová hra zatím domácím absolutně nevychází, Rytíři se v poklidu brání.

11:05
    Vsetín bude hrát čtyřiadvacet vteřin dvojnásobnou přesilovou hru. Vladimír Macháček (KLA) vyhodil puk mimo tribuny, což znamená dvě minuty a zdržování hry.

11:26
    Kladno se osvobozuje a bude brzy ve čtyřech.

12:41
    Vsetín znovu v útočném pásmu, ale ani tentokrát z toho není ani střela na Švihálka a hosté se opět osvobozují.

13:05
    Hosté v plném počtu. Oslabení Rytíři uhráli bravurně.

14:34
    Velmi dobrou ránu vyslal od modré čáry David Bunda, ale Bača byl pozorný a vyrazil puk do bezpečí.

15:33
    Vsetín poprvé v první třetině trochu zamkl hosty ve třetině, ale jejich snahu ohrozit bránu Švihálka včas likvidovali obránci Kladna.

16:55
    Juniorský hokej extraligové kvality zatím moc nesledujeme, řada nepřesností na obou stranách. Obě mužstva možná svazuje nutnost bodovat v dnešním utkání.

18:33
    Hra na obou stranách postrádá téměř všechno, snad se ve druhé třetině obraz hry zlepší.

19:19
    Vhazování před Bačou.

19:39
    Kladno se snaží ještě alespoň ohrozit bránu Bače, ale domácí dobře brání.

20:00

První třetina nepřinesla nikterak pohledný hokej. Více ze hry mohli mít vsetínští hokejisté, ale nabídnuté přesilovky vůbec neuchopili dobře. Kladno velmi dobře bránilo, podobně jako Vsetín. Řada nepřesností a nemohoucnost se prosadit znamená tedy bezbrankový stav po dvaceti minutách.

20:01

20:45
    Po levé straně se před Baču dostal sám Machač (KLA), jeho střela na lapačku prošla, ale duchapřítomně puk před brankovou čarou odpálil do bezpečí domácí obránce.

21:43
    Velký chumel před branou Bače, který měl plné ruce i nohy práce, ale touš nakonec u tyče přitisklým betonem udržel a bude se vhazovat.

21:56
    Další vyloučení Kladna, Patrik Šmíd (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

22:05
    Kladno se ihned po buly dostává ze sevření a Vsetín musí začít tvořit od vlastní klece.

22:39
    Josef Daněk zpoza brány zkoušel pozornost Švihálka, ten ovšem byl na svém místě.

23:30
    Hajdovo nahození na branku tečoval před hostující brankářem Jirušek, ale puk zamířil jen vysoko nad.

23:35
    Neuwirth jel sám na branku! Švihálek však velmi dobře vybruslil jeho pokus a vsetínský útočník se pořádně ani nedostal do zakončení.

23:47
    Bylo to ovšem s faulem. Vyloučen je Václav Kolařík (KLA) na dvě minuty za hákování.

24:49
    Jakub Hruška (VSE) si před brankou Švihálka počínal nedovoleně a jako první domácí hráč dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

25:44
    Vsetínští se snažili propracovat do šance, ale puk jim sebrali bránící hráči Kladna a raději vyhodili na icing.

25:47
    Kladno již hraje zkrácenou přesilovou hru.

26:25
    Puk na střídačce hostů po tečování přihrávky domácím hráčem. Vhazuje se znovu před brankou Bače.

26:49
    Vsetín oslabení přežil v poklidu a hraje se znovu po pěti na obou stranách.

27:49
    Ščotka šikovně nahazoval puk na Švihálka, kde se snažil dorážet ještě Kuchařík, ale nebyl proti hostujícímu gólmanovi úspěšný.

29:08
    Dominik Habrdla po pravé straně najel před Baču, ale jeho následnou ránu domácí brankář uklidil do své moci.

30:10
    Byly jsme svědky pěstní výměny, do které se pustil Tomáš Surý (VSE) a Patrik Šmíd. Oba tresty za hrubost, ovšem vsetínský útočník dostal o dvě minuty navíc, tudíž hosté hrají přesilovou hru.

30:49
    Ščotka vyhazuje, Vsetín střídá a Kladno znovu zakládá útok.

31:33
    Vsetín se znovu osvobozuje, Kladnu se přesilovka nedaří.

32:10

33:02
    Ščotka našel před Švihálkem volného Jiruška, ale ten ve velké šanci bránu hostů netrefil!

33:12
    Další přesilová hra pro Vsetín. David Bunda (KLA) dostává dvě minuty za napadení.

33:36
    Opět se před brankou strhla mela a hlavně hosté byli pěstně aktivní, ale pro sudího Jeřábka žádný problém, vylučovat se nebude.

34:53
    Vsetín ve velkém tlaku! Ovšem veškeré šance zatím likviduje Švihálek.

35:12

36:33
    Janeček pře Bačou zakončoval v těžké pozici a obležení vsetínských hráčů, ovšem i tak se prosadil, ale domácí brankář jeho pokus ukryl v náruči.

37:42
    Puk znovu v moci Bače a vhazuje se v obranném pásmu Vsetína.

37:57
    Znovu vyloučení na straně Kladna. Václav Kolařík (KLA) vyhodil puk mimo hřiště z vlastního obranného pásma a to znamená dvě minuty za zdržování hry.

38:52
    Kladno se velmi dobře brání a znovu vyhazuje puk.

39:40
    Vsetínu se nedaří, puk je znovu za jejich branou a do konce třetiny už toho asi moc nevymyslí.

39:57

40:00

Druhá třetina byla rozhodně pohlednější než první část, ale branku jsme stále neviděli. Aktivnějším mužstvem jsou domácí, kteří si vytvořili i více šancí, ale nebyli se schopni prosadit. Přinese třetí třetina konečně branku? Sledujte ji s námi od 18:30.

40:01

40:30
    Z kraje třetiny vyloučení na straně hostů. Dominik Habrdla (KLA) dostává menší trest za sekání.

41:30
    Ani tato přesilovka Vsetínu zatím příliš nejde, Kladno se zatím v poklidu brání.

42:30
    V době, kdy se na led vrátil Habrdla, zkoušel z velkého úhlu překvapit Švihálka Kuchařík, ale jeho pokus se mu nevyvedl.

43:31
    Domácí si nerozuměli v rozehrávce a je z toho zakázané uvolnění, snad první domácího týmu.

44:32
    Vsetín semkl Kladno v obraně, akci zakončil pokusem zpoza brány Tobola, ale ani on si na Švihálka nepřišel.

45:35
    Po delší odmlce se k akci odhodlali i hosté, Patrik Machač zpoza brány nabruslil před Baču, ale puk pod jeho betony neprocedil.

46:25
    Další střela na Švihálka, ale znovu zasáhl hostující brankář, tentokrát provětral svou lapačku.

46:31
    Dominik Tobola (VSE) vyloučen na dvě minuty za faul kolenem. Velká šance pro Kladno.

47:11
    Skvěle nyní pádem do střely vychytal pokus hostů Kuchařík a domácí se rázem osvobozují.

48:29
    Václav Kolařík se ocitl sám před Bačou, ale i jeho pokus Bača vychytal!

48:31

49:58
    Kladno se dlouho nemohlo dostat z vlastní třetiny, když Vsetín velmi dobře napadal jejich rozehrávku, nakonec se to ale podařilo.

50:24
    Vzápětí špatná rozehrávka Valachů a píská se zakázané uvolnění.

51:45
    Janeček s Hovsepjanem jeli dva na jednoho, první jmenovaný se rozhodl střílet, byl v dobré pozici, ale puk letěl nakonec mimo tři tyče.

52:44
    Přesilovka pro Valachy. Dominik Habrdla (KLA) se dopustil podražení a odsedí si za svůj faul dvě minuty.

53:30
    Vsetín sice uzamkl hosty v pásmu, ale ani jedna střela k vidění nebyla, Rytíři se osvobozují.

54:38
    Potěchin se dostal sám před Bačou do zakončení, ale byl faulován. Dvě minuty za sekání dostává Lukáš Stodůlka (VSE).

54:44

55:36
    Tvrdá rána Bundy, ale Bača na své místě!

56:43
    Kalla úplně sám před Bačou zakončoval, ale ani tato šance k brance nevedla!

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, hra se uklidnila a znovu nejsou k vidění téměř žádné šance.

58:01
    Oddechový čas pro domácí.

58:47
    Teď a nebo nikdy. Petr Janeček (KLA) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

59:16
    Vsetín zakládá útok od vlastní klece.

59:35
    Hruška pálil od modré, ale Švihálek dobře střelu viděl a také ji zneškodnil.

59:55
    Hosté vyhazují, víc už se nestane.

60:00

Je za námi základní hrací doba, ve které jsme branku neviděli a na řadu tak přijde prodloužení, které bude trvat pět minut. Dočkáme se konečně branky nebo budou ke slovu připuštěny samostatné nájezdy?

60:01

60:47

61:44
    Hajda na levém kruhu měl před sebou otevřený prostor, ale jeho střela si bránu nenašla.

62:01
    Přesilovka 4 na 3. Vyloučen Hovsepjan (KLA) za příliš mnoho hráčů na ledě.

62:06
    Zuzaníkova rána zablokována do ochranné sítě. Vhazuje se před Švihálkem.

62:51
    Václav Kolařík jel sám na Baču, ale při zakončení vůbec netrefil bránu!

63:55
    Vsetín semkl Kladno v pásmu, ale žádná větší šance z toho nebyla a hosté se osvobozují.

64:01

64:13
    A další vyloučení Kladna. Patrik Šmíd (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

64:55
    Hosté vyhazují, jsou tady nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Na řadu tedy přijdou samostatné nájezdy, i když celé prodloužení prakticky odehráli domácí v přesilovce, branku ale nedali. Rozhodnou tedy trestné střílení, hra vabank.