Marítimo – Porto 1:0 (kon.) | Setúbal – Rio Ave 2:0 (kon.) | Gil Vicente – Benfica 1:1 (kon.)
Gil Vicente FC
1:1 (0:0)
Benfica Lisabon
Sobota 01.02.2014, 20:15 • Estádio Cidade de Barcelos, Barcelos • Portugalská Primeira Liga

Je tu konec zápasu, který měl velice zajímavý průběh. Po bezbrankovém poločase byl nejprve vyloučený hostující Guilherme Siqueira a následně právě hosté proměnili Limou pokutová kop. Domácí dokázali srovnat Gonçalvesem a v dalších minutách byli lepší. Jenže rozhodčí daroval hostům další pokutový kop a Benfica byla blízko k vítězství. Druhou penaltu ale nedokázal proměnit v páté minutě nastavení Cardozo a zápas tak skončil remízou 1:1. (22:09:48)

90+6
    Následný rohový kop přinesl závar ve vápně, domácí ale těžkou chvíli přežili a je z toho jen odkop od brány.

90+5
    Tým Benfica Lisabon neproměnil pokutový kop, když Cardozo tvrdou ranou po zemi nezamířil přesně k tyči, ale spíše doprostřed, kde trefil nohy domácího gólmana.

90+4
    Penaltu bude kopat Cardozo.

90+3
    Žlutou kartu dostal nyní navíc domácí Danielson.

90+2
    Neskutečný závěr. Rozhodčí totiž odpískal druhý pokutový kop pro hosty. Ve vápně padl nejprve Pereira a následně i Đuričić. Jeden z faulů si rozhodčí vybral jako penaltový!

90+1
    Druhý poločas bude nastavený o dlouhých pět minut.

90
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pérez, přichází Đuričić.

89
    Nyní to zkusil z velké dálky a z velkého úhlu Cardozo, jeho nepovedený pokus ale zamířil hodně mimo.

88
    Centrem z pravé strany se pokoušel Cavaleiro hledat ve vápně Cardoza, ten byl ale dobře pokrytý domácí obranou.

87
    Po centru do vápna se k další hlavičce dostal znovu Garay, tentokrát ale poslal míč bez cizího přičinění nad břevno.

86
    Po rohovém kopu hlavičkoval Garay a domácí obrana nyní trochu šťastně odvrátila míč na další roh.

86
    Centr do pokutového území nyní hlavou na další roh odvrátil Luís Martins.

85
    Již se pokračuje ve hře. U míče jsou nyní fotbalisté Benfici, kteří se snaží opět svého soupeře zatlačit.

84
    Po rohovém kopu měl stoprocentní šanci ke skórování Cardozo, jenže z malého vápna trefil tvrdou ranou pouze dobře postaveného brankáře. Ten dostal míč přesně do choulostivých míst a má co dělat, aby se znovu postavil na nohy.

83
    Centr po rohovém kopu odvrátil na další roh hlavou Halisson.

82
    Zpoza vápna zkoušel střílet Lima, jeho střelecký pokus byl ale obranou lehce ztečovaný na roh.

81
    Centr do pokutového území ale dobře vyboxoval gólman Adriano.

80
    Na hrací ploše se ocitl znovu dnes aktivní Gaitán, následovat bude další standardka pro hosty.

79
    Střídání v týmu Gil Vicente FC: ze hřiště odchází Brito, přichází Nwankwo.
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Marković, přichází Cavaleiro.

78
    Zdravotní problémy má nyní útočník Brito, který zůstal ležet na trávníku a nechává se ošetřovat. Pravděpodobně bude i střídat.

76
    Domácí po vstřelení branky očividně ožili a jsou nyní lepším týmem. Hosté rázem jen brání remízu 1:1.

75
    Hosté následně vystřídali. Odešel Rodrigo a nastupuje Cardozo.

74
    Gil Vicente právě vstřelil branku!
    Autorem branky je VÍTOR GONÇALVES, ke kterému se po rohovém kopu odrazil balon a který povedenou ranou bez přípravy překvapil brankáře Oblaka. Ten si sice na balon mířící pod břevno sáhl, jenže mimo tři tyče ho vytlačit nedokázal.

73
    Následný střílený centr posílal do vápna Luís Martins, hosté horko těžko odvrátili míč na roh.

72
    Domácí Brito byl kousek za vápnem faulovaný Gaitánem a je z toho další žlutá karta a nebezpečný přímý kop ze zajímavé pozice.

71
    Dvacet minut před koncem zápasu hosté ve velké pohodě drží své jednobrankové vedení a domácím se nedaří cokoliv vymyslet.

69
    Střídání v týmu Gil Vicente FC: ze hřiště odchází Silva, přichází Gonçalves.

68
    Přesto jsou u balonu nadále hosté a i když jsou domácí v početní výhodě, musí se hlavně bránit.

66
    Hra je nyní hodně přerušovaná. Další žlutou kartu dostal Rodrigo.

64
    Žlutou kartu za faul na polovině hřiště nyní dostal Lazar Marković.

62
    Benfica právě vstřelila branku!
    Brazilec LIMA poslal tvrdou ránu k tyči a bezpečně otevřel skóre zápasu – 0:1!

61
    Brito za faul a možná hlavně za následné odkopnutí balonu na tribunu vidí žlutou kartu.

60
    Gaitán byl ve vápně faulovaný Britem a je z toho penalta!

58
    Při následném centru do vápna byl ale domácím odpískaný útočný faul a rozehrávat budou hosté.

57
    Velká nepříjemnost pro Benficu. Druhou žlutou kartu v zápase nyní za faul dostal Guilherme Siqueira a dostává tedy následně červenou!

56
    Ti navíc nyní kopali rohový kop, jenže centr do pokutového území odhlavičkoval Joao Vilela.

55
    Hráčům domácího mužstva se nadále nedaří nic vymyslet. Na těžkém terénu jsou výrazně fotbalovější hosté.

53
    Na bránu domácího mužstva se ale již valí další útočná lavina hostujícího celku. Ve druhém poločase zatím sledujeme jednostrannou podívanou.

52
    Po přízemním pasu do vápna padl po souboji s Joao Vilelou útočník Rodrigo, penalta ve prospěch Benfici se ale nepíská.

51
    Hosté jsou ale opět u balonu a tlačí se do útoku. Domácí jsou nuceni být zase zataženi do defenzivy.

50
    Aktivní Gaitán nyní vtrhl do vápna soupeře, jenže po podklouznutí se k zakončení již nedostal.

48
    Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivně. Ke dvěma pokusům se dostal Gaitán. Poprvé ale trefil obránce a podruhé zamířil mimo.

46
    Střídání v týmu Gil Vicente FC: ze hřiště odchází Avto, přichází Hugo Vieira.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:16.

První poločas zápasu mezi Gil Vicente a Benficou Lisabon branku nenabídl. Hosté byli především v úvodu zápasu aktivnější, ale branku nevstřelili a na stále se zhoršujícím terénu to budou mít ve druhém poločase velmi složité. Uvidíme, jaká podívaná bude k vidění po změně stran.

45

45
    Již se hraje poslední minuta prvního poločasu, u balonu budou domácí, kteří určitě nebudou po střele Rodriga nikam pospíchat.

44
    Pro odražený míč si nyní došel Guilherme Siqueira, jeho povedená rána ale jen o malý kousek přeletěla horní tyč domácí brány.

43
    Domácí zlepšili defenzivu a hosté se v závěru poločasu již tak snadno do zakončení nedostávají. Hraje se hodně ve středu pole, na další šance zatím čekáme.

41
    Centr do pokutového území v pohodě pokryl brankář Adriano. Navíc bylo pískáno a gólman tak bude rozehrávat ze země.

40
    Na zemi se ocitl znovu Lazar Marković, opět je pískáno v neprospěch domácího mužstva.

39
    Rychle se blíží závěr poločasu a obraz hry se začíná trochu vyrovnávat. Hraje se hlavně ve středu pole.

37
    Žlutou kartu za nafilmovaný pád v pokutovém území dostal Guilherme Siqueira.

35
    Stále stejný obraz hry. Hráči Benfici hodně drží balon, do zakončení se ale dostávají jen velmi těžko.

33
    Pokus o útočnou akci domácího celku skončil ofsajdem Brita. Míč budou mít hosté.

31
    Čas rychle plyne a máme za sebou již více než třetinu dnešního zápasu. Stav je stále nerozhodný 0:0.

29
    Domácím se stále nedaří dostat se do šancí. Hosté sice již nemají takový tlak, ale stále jsou lepším týmem.

27
    Hosté se dostali nyní k zahrávání druhého rohu v zápase, domácí se přesto dokázali ubránit.

25
    Další faul. Tentokrát se ještě na vlastní polovině ocitl na trávníku Marković, jen těžko se zvedá ze hřiště, bude ale přesto v pořádku. Žlutou kartu dostal Luís Martins.

23
    Hosté kopali Gaitánem další přímý kop, centr do vápna ale odvrátila pozorná domácí obrana.

22
    Za faul na Rodriga dostal žlutou kartu Halisson.

21
    Ke střele zpoza vápna se dostal hostující Enzo Pérez, míč z jeho kopačky ale prolétl vedle levé tyče domácí brány.

20
    Centr nebo možná střelu mířící do vápna zastavila zeď domácího mužstva.

19
    Po dalším faulu na Rodriga je tu znovu přímý kop pro Benficu.

18
    Domácím fotbalistům se v úvodu zápasu vůbec nedaří. Jakmile se dostanou k balonu, tak o něj následně okamžitě přijdou.

16
    Hosté jsou v úvodu utkání lepším týmem a hodně kontrolují balon. Zatím se hraje výhradně na polovině domácího mužstva.

14
    Hosté zvolili rozehrávku nakrátko, sami se ale následně vytlačili až ke svému brankáři a nyní musí zakládat postupný útok.

14
    Podle rozhodčích nyní fauloval Brito a je z toho další standardka pro Benficu. Tentokrát je to ale hodně daleko, prakticky až na polovině hřiště.

13
    Hosté jsou již opět u balonu a pomalu se blíží k bráně soupeře. Ten je znovu zatažený do hlubokého defenzivního bloku.

12
    Hosté se dostali k rychlému protiútoku. Sám na brankáře se dokonce hnal Lima, jenže místo střely volil přihrávku na nabíhajícího Rodriga, kterému ale míč na těžkém terénu odskočil do zámezí.

11
    Míč propadl až na zadní tyč k Luisãovi, ten ale nedokázal nebezpečně vystřelit a dobře zasáhla domácí obrana.

10
    Kousek za vápnem byl faulovaný Rodrigo a je z toho přímý kop pro hosty. Na střelu to ještě není, následovat bude patrně centr do vápna.

8
    Efektivně bez přípravy chtěl z hranice vápna nyní vystřelit Lazar Marković, jeho pokus sice mířil mezi tři tyče, brankáři Adrianovi ale příliš starostí nenadělal.

7
    Hosté v poklidu kombinují v okolí půlící čáry a čekají, s čím přijdou domácí. Ti jsou zatím zatažení na vlastní polovině.

6
    V úvodu zápasu se hraje hodně ve středu pole, ani jedno z mužstev nechce udělat zbytečnou chybu.

4
    Na vlastní polovině byl faulovaný obránce Pereira, rozehrávat mohou hosté.

2
    Domácí se sice dostali k blízkosti vápna soupeře, jenže po pasu na Brita se kaverdský útočník k zakončení přes dva obránce nedostal.

1

Gil Vicente FC: Adriano – Gabriel, Halisson, Danielson, Luís Martins – Joao Vilela, Luan, Luís Silva – Diogo Viana, Brito, Auto

Benfica Lisabon: Oblak – Maxi Pereira, Luisão, Garay, Siqueira – Fejsa – Lazar Markovic, Enzo Pérez, Gaitán – Lima, Rodrigo

Rozhodčí: Paixão – Godinho, Cidade.

Oba týmy se naposledy střetly před šesti dny, kdy Benfica dokázala v rámci Taca de Ligy na domácím hřišti Gil Vicente porazit nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. O výhře Benficy rozhodl krátce po přestávce Miralem Sulejmani.

Poslední vzájemné střetnutí

Benfica se nachází na čele tabulky a veze se na fantastické sérii šesti vítězství v řadě z posledních šesti zápasů ve všech soutěžích. Hosté navíc dokázali do brány soupeřů nastřílet třinácet gólů, přičemž žádný neinkasovali.

Gil Vincente aktuálně patří v portugalské nejvyšší soutěži desáté místo, na které spadl zásluhou špatné série. Domácí čtyři z posledních šesti zápasů ve všech soutěžích a ani jednou nedokázali naplno bodovat, přičemž dokázali vstřelit pouhé dva góly.

Sobotní program portugalské Primeira Ligy uzavře večerní duel, v němž Gil Vicente přivítá na svém hřišti vedoucí Benficu Lisabon. Duelem 17. kola Vás bude z Estádio Cidade de Barcelos provázet komentátor Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.