Guimarães – Nacional 1:2 (kon.)
Vitória SC Guimarães
1:2 (1:1)
CD Nacional
Pondělí 03.02.2014, 21:00 • Estádio D. Afonso Henriques, Guimarães • Portugalská Primeira Liga

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:53:57)

Je konec! Z tribun Estádio D. Afonso Henriques se ozývá pískot, naprosto zasloužený, protože domácí tým dnes předvedl, hlavně ve druhém poločase, hodně rozpačitý výkon a místo toho, aby dnešním vítězstvím navýšili odstup před Nacionalem v ligovém pořadí, díky porážce 1:2 se dostávají z pozic, zaručující pohárovou Evropu. Hosté si tímto veledůležitým vítězstvím dostávají aktuálně na čtvrté místo před Estoril a velice nahlas si tak "řekli" o poháry!

90+3
    Obrana Nacionalu však vše řeší naprosto v klidu – razantním odkopem.

90+2
    A domácí vybojovali alespoň rohový kop, který rozehrají z pravé strany.

90+2
    Maâzou spěchá s míčem po levé straně směrem k brance soupeře.

90+1
    Amorim fauluje na vlastní polovině, tím se domácí připravují o cenné vteřiny.

90+1
    Rozhodčí Vasco Santos nastaví ještě tři minuty nad rámec základní hrací doby, šance domácích alespoň na vyrovnání tak stále žije.

90
    Žlutou kartu dostává Olímpio (Vitória SC Guimarães).

90
    Na lavičce Vitórie nevěřícné pohledy, jak se toto mohlo stát?

89
    Jenže míč končí na dobře postavené "zdi" hráčů Nacionalu, nic z toho nebude, natož vyrovnávací branka.

89
    Domácím se nabízí slibná šance – volný kop z nějakých pětatřiceti metrů.

88
    Vedení Nacionalu je zasloužené, hosté byli v posledních minutách mnohem nebezpečnější a po zásluze potrestali soupeře za jeho pasivitu.

87
    Nacional právě vstřelil branku!
    Nešťastný Douglas nestačil zareagovat na střelu MÁRIO RONDÓNA, který v krkolomné pozici ve vápně vypálil, gólman reagoval na pohyb jeho spoluhráče a přišlo to, o co si domácí "koledovali", tedy vedoucí branka hostů!

87
    Navíc domácí Maâzou fauluje v blízkosti půlící čáry, hosté získávají míč.

86
    Před pokutovým územím abyste hráče Vitórie pohledali... jako by se domácí začali strachovat o výsledek!

84
    Hosté mají v posledních minutách mírnou převahu, domácí si zahrávají s "ohněm"!

82
    A dnes již tradičně – z rohového kopu hosté branku neohrozili.

81
    Rondón v gólové šanci, je sám před Douglasem na pravé straně, ale vyběhnuvší gólman Vitórie dokázal vytěsnit míč na roh, to byl parádní zákrok!

81
    Žlutou kartu dostává Zainadine Junior (CD Nacional), který "přišlápl" soupeře ve středu hřiště.

80
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Crivellaro, přichází T. Rodrigues.

79
    Douglas vyboxovává do bezpečí, bude z toho nakonec odkop od branky Vitórie.

78
    Tentokrát rozehrávají "na krátko", Marçal faulován Barrientosem, volný kop z pravé strany.

78
    Sedmý rohový kop mají k dispozici fotbalisté Nacionalu.

77
    Hosté již využili všechny možnosti ke střídání, domácí si ještě jednu možnost vystřídat ponechávají do závěrečných minut.

76
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Candeias, přichází Lucas João.

75
    Ani z něho se domácí neprosazují, hosté měli šest rohů a také se ze žádného z nich neprosadili.

74
    A "čerstvý" Maâzou vybojoval rohový kop pro domácí, zatím pátý.

73
    Douglas zasahuje proti střele Maâzoua z pravé strany, z otočky.

70
    Posledních dvacet minut, které rozhodnou o tom, zda si oba týmy odnesou z tohoto zápasu po bodu nebo zda některý z týmů vybojuje body všechny!

69
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Matias, přichází Maâzou.

67
    Jenže jako již několikrát, se i tentokrát domácí přesvědčili, že středem to prostě nepůjde.

67
    Velmi aktivní pravý obránce domácího týmu, David Addy, však vybojoval míč a snaží se založit útočnou akci.

66
    Obrana Guimarãese odvrací centr soupeře z pravé strany do autu.

65
    Addy fauluje Candeiase, do kterého vlétl ve středu hřiště hlavou, jako beran.

64
    Chtělo by to ale více přesnosti, hlavně při centrovaných míčích, které často létají úplně jinam, než by bývalo bylo zdrávo...

63
    Addy vhazuje a domácí se snaží středem zaútočit.

61
    Fernando Marçal fauluje na vlastní polovině Amorima, domácí bleskově rozehráli volný kop, ale vše to bylo zřejmě uchvátané, míč mají hosté.

60
    Je za námi hodina hry, stav je stále nerozhodný, strhne některé z mužstev na svou stranu vedení?

60
    Hosté rozehráli z pravé strany, konkrétně Claudemir, ale vše končí odpískaným útočným faulem hostů.

59
    Po zásahu bránícího Addyho je to rohový kop pro Nacional.

57
    Gottardi vykopává tak razantně, že míč skončil až u jeho brankářského kolegy Douglase, odevzdaný míč.

56
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Djaniny, přichází Saleh Gomaa.

55
    Hosté chystají střídání, na trávník se chystá Saleh Gomaa.

54
    Naopak, pokud zvládne Barrientos odcentrovat z levé strany, budou moci zakončovat domácí. Nepovedlo se, Barrientos se nakonec rozhodl pro individuální akci – bez úspěchu.

53
    Obrana Guimarãese si však vše pohlídala a domácí nepouští soupeře ke střele.

52
    Rohový kop si tentokrát rozehrají také hosté.

52
    Snaha končí ve středu hřiště, hosté se nikam bezhlavě neženou, bojuje se o každý metr.

51
    Jenže pro míč si "došel" Gottardi a bleskově rozehrává, snaží se o založení rychlého protiútoku.

50
    Rohový kop pro Guimarães, domácí rozehrají z pravé strany.

49
    Hosté budou vhazovat z pravé strany, na polovině domácích.

48
    Je to z velké dálky, žádné nebezpečí pro branku Vitórie.

47
    Hosté rozehrají volný kop na polovině domácího týmu.

46
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Rafa Sousa, přichází João Aurélio.

46

Oba týmy jsou již na hrací ploše, druhý poločas za malý okamžik začne.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:03 hodin.

A to se stalo právě nyní, z volného kopu, z levé strany, se již domácí neprosadili, míč skončil v náruči Gottardiho, takže můžeme rekapitulovat. První půle nabídla poměrně hezký fotbal, ani jeden z týmů se nesoustředí na bránění, sledujeme poměrně dost zajímavých akcí, z nichž také padly dva góly. Hosty dostal do vedení v osmé minutě proměněnou penaltou Claudemir, za domácí pak srovnával ve 32. minutě Tómané a nerozhodný stav 1:1 nakonec vydržel až do poločasové přestávky.

45+2

45+2
    Je tu již druhá minuta nastavení, domácí rozehrají volný kop a bude konec.

45+1
    A ještě žlutá karta pro faulujícího Rondóna, který svalil na vlastní polovině k zemi pronikajícího Addyho na levé straně.

45+1
    Sudí nastaví ještě jednu minutu nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.

45
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu, ve kterém padly dvě branky, rozejdou se oba týmy do kabin za nerozhodného stavu?

45
    Ale obrana Guimarãese neměla s touto standardkou žádné problémy, odkop od branky.

44
    Tentokrát faulují domácí na vlastní polovině, volný kop pro Nacional.

42
    Statistika držení míče: Guimarães 55% – Nacional 45%.

42
    Djaniny fauluje v pokutovém území Guimarãese, hrát mohou domácí.

41
    Tómané zkouší centrovat z levé strany, neúspěšně.

40
    Poslední pětiminutovka prvního poločasu před námi, oba týmy hrají pohledný a útočný fotbal, dočkáme se dalšího gólu ještě do poločasové přestávky?

38
    Djaniny pálí z nějakých třiceti metrů, nikým neatakován, což hodně rozlítilo domácího gólmana Douglase, který i tak nemusel zasahovat, míč směřoval vedle branky.

36
    Hosté kombinují na polovině Guimarãese.

34
    Tak uvidíme, jestli se domácí dostanou tímto gólem "do zápasu".

32
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Addy tam vybojoval míč v souboji s Juniorem, naběhl směrem k pokutovému území, kde si před Gottardim všiml volného TÓMANÉ, kterému adresuje přesnou přihrávku a pak již Tómanému nezbývalo, než nastavit nohu na teč a dopravit míč do branky, je vyrovnáno!

32
    Guimarães zůstává u míče, co domácí vymyslí?

31
    Nyní by to mohlo být lepší, ale je z toho nepřesný centr Tómaného z pravé strany.

30
    Je za námi první půl hodina hry a zatím platí, že hosté vedou 1:0, když jediný gól padl v osmé minutě z pokutového kopu, který proměnil Claudemir. Domácí se zatím trápí, hlavně na polovině soupeře.

29
    Crivellaro nezpracoval míč a ten končí v autu, tím celá akce Vitórie na hřišti soupeře končí.

28
    Obrana Vitórie má zatím povážlivé "okénka", které hosté využívají při svých rychlých protiútocích.

27
    Djaniny opět pronikl do pokutového území, tentokrát z pravé strany, ale nedokázal lépe zpracovat přihrávku od Juniora z pravé strany.

25
    Změna v kádru Vitórie byla vynucená, Kanú nemohl pro zranění dál pokračovat v utkání.

24
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Kanú, přichází Olímpio.

22
    Ten však nakonec v podstatě odevzdávají domácím.

21
    Z rohového kopu se domácí neprosazují, navíc je pískán útočný faul, hosté získávají míč.

21
    Amorim centruje z pravé strany, míč se nakonec dostává na hranici pokutového území, kde pálí Tómané, špičkami prstů vytěsnil gólman Gottardi střelu mimo branku.

19
    Nechybělo mnoho a hosté by vedli již o dva góly!

18
    Hosté rozehráli z pravé strany, na bližší tyči lehce tečuje Zainadine Junior, skvělý Douglas!

18
    Z následnho rohového kopu se hosté sice neprosazují, ale opět je míč zablokován někým z bránících hráčů domácího týmu, další roh pro Nacional.

17
    Povedená akce hostů, Djaniny udělal kličku bránícímu Kanúovi a dostal se do vápna, pálí, míč někdo z bránících hráčů tečuje nad branku.

15
    Tak ani z této šance se domácí neprosazují, hosté tak stále vedou o gól.

14
    Brazilec Crivellaro rozehrál, ale pouze do zdi, nakonec se opět k míči dostal ve vápně, ale tentokrát poslal míč vysoko nad branku.

13
    Candeias ukázkovým "bodyčekem" srazil k zemi domácího Matiase, a to v blízkosti vlastního pokutového území, velmi dobrá šance pro domácí tým!

12
    Ale jen na krátko, nyní již opět kombinují domácí ve středu hřiště.

11
    Douglas má míč ve své moci, ale zbrkle rozehrál, míč získává soupeř.

9
    Hodně překvapivý úvod zápasu, hra je vyrovnaná, ale domácí doplatili na chybu v defenzivě, kterou hosté potrestali proměněným pokutovým kopem.

8
    Brazilec CLAUDEMIR při exekuci pokutového kopu nezaváhal a střelou k levé tyči dává vedoucí gól hostů a první gól zápasu.

7
    Hosté budou zahrávat pokutový kop za faul domácího Paula Oliveiry, který navíc dostává za zákrok žlutou kartu.

7
    Byla nařízena penalta.

6
    Ale míč končí v náruči Douglase, který rozehrává.

5
    Hosté mají k dispozici rohový kop z levé strany.

5
    O míč se bojuje ve středu hřiště.

4
    Nepřesně rozehraná standardka, míč končí bez cizího přičinění mimo hrací plochu.

4
    Addy faulován na polovině soupeře a domácí budou mít k dispozici volný kop z pravé strany.

2
    Rondón si to namířil do pokutového území domácích, ale Addy mu v tom skvělým obranným skluzem zabránil.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání začne s mírným zpožděním.

Vitória SC Guimarães: Douglas – Addy, Amorim, Kanú, Moreno – Barrientos, Oliveira, Crivellaro, André, Tómané – Matias
    Náhradníci: Assis, Santos, Olímpio, T. Rodrigues, Plange, Maazou, Malonga

CD Nacional: Gottardi – Zainadine, M. Rodrigues, Mexer, Marçal – Claudemir, Rafa, Barcellos – Rondón, Djaniny, Candeias
    Náhradníci: Batista, Coelho, Sequeira, Aurélio, Gomaa, Lucas João, Reginaldo

Rozhodčí: Vasco Santos – João Santos, Ludovico Franco.

Vítejte u on-line přenosu utkání sedmnáctého kola portugalské Primeira Ligy, v němž domácí Vitória SC Guimarães přivítá CD Nacional. Utkání se odehraje na Estádio D. Afonso Henriques v Guimarãesi.

VITÓRIA SC GUIMARAES
    Domácí jsou na tom v tabulce Primeira Ligy o příčku lépe, než jejich dnešní soupeř, když v doposud odehraných šestnácti zápasech osmkrát vyhráli a dvakrát remizovali a s šestadvaceti body jsou na pátém místě, což je poslední příčka, z níž vede cesta do pohárové Evropy. Před Nacionalem tak má Vitória náskok jednoho bodu.

CD NACIONAL
    Hosté vstupují do dnešního utkání z šesté příčky aktuálního pořadí Primeira Ligy. Ze šestnácti zápasů nasbírali pětadvacet bodů za šest vítězství a sedm remíz. Ve třech zápasech odešli fotbalisté Nacionalu poraženi a aktuálně ztrácí na pohárovou pátou pozici jeden bod. V posledním kole se Naciona utkal na svém hřišti se čtvrtým Estorilem a kdyby zvítězil, mohl ho v tabulce na čtvrtém místě vystřídat. Nicméně na "kdyby" se nehraje a po remíze se tak Nacional stále marně snaží dotáhnout na příčky, zajišťující pohárovou Evropu.

01.12.2013 / 11. kolo / CD Nacional – Vitória FC 2:2
    08.12.2013 / 12. kolo / Marítimo – CD Nacional 2:2
    16.12.2013 / 13. kolo / CD Nacional – Ferreira 2:1
    21.12.2013 / 14. kolo / Sporting CP – CD Nacional 0:0
    12.01.2014 / 15. kolo / CD Nacional – G. Vicente 2:0
    20.01.2014 / 16. kolo / CD Nacional – Estoril 2:2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.