Guimarães – Nacional 1:2 (kon.)
Vitória SC Guimarães
1:2 (1:1)
CD Nacional
Pondělí 03.02.2014, 21:00 • Estádio D. Afonso Henriques, Guimarães • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

CD NACIONAL
    Hosté vstupují do dnešního utkání z šesté příčky aktuálního pořadí Primeira Ligy. Ze šestnácti zápasů nasbírali pětadvacet bodů za šest vítězství a sedm remíz. Ve třech zápasech odešli fotbalisté Nacionalu poraženi a aktuálně ztrácí na pohárovou pátou pozici jeden bod. V posledním kole se Naciona utkal na svém hřišti se čtvrtým Estorilem a kdyby zvítězil, mohl ho v tabulce na čtvrtém místě vystřídat. Nicméně na "kdyby" se nehraje a po remíze se tak Nacional stále marně snaží dotáhnout na příčky, zajišťující pohárovou Evropu.

VITÓRIA SC GUIMARAES
    Domácí jsou na tom v tabulce Primeira Ligy o příčku lépe, než jejich dnešní soupeř, když v doposud odehraných šestnácti zápasech osmkrát vyhráli a dvakrát remizovali a s šestadvaceti body jsou na pátém místě, což je poslední příčka, z níž vede cesta do pohárové Evropy. Před Nacionalem tak má Vitória náskok jednoho bodu.

25.08.2013 / 2. kolo / CD Nacional – Vitória SC 1:1

Vítejte u on-line přenosu utkání sedmnáctého kola portugalské Primeira Ligy, v němž domácí Vitória SC Guimarães přivítá CD Nacional. Utkání se odehraje na Estádio D. Afonso Henriques v Guimarãesi.

Vitória SC Guimarães: Douglas – Addy, Amorim, Kanú, Moreno – Barrientos, Oliveira, Crivellaro, André, Tómané – Matias
    Náhradníci: Assis, Santos, Olímpio, T. Rodrigues, Plange, Maazou, Malonga

CD Nacional: Gottardi – Zainadine, M. Rodrigues, Mexer, Marçal – Claudemir, Rafa, Barcellos – Rondón, Djaniny, Candeias
    Náhradníci: Batista, Coelho, Sequeira, Aurélio, Gomaa, Lucas João, Reginaldo

Rozhodčí: Vasco Santos – João Santos, Ludovico Franco.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání začne s mírným zpožděním.

1

2
    Rondón si to namířil do pokutového území domácích, ale Addy mu v tom skvělým obranným skluzem zabránil.

4
    Addy faulován na polovině soupeře a domácí budou mít k dispozici volný kop z pravé strany.

4
    Nepřesně rozehraná standardka, míč končí bez cizího přičinění mimo hrací plochu.

5
    O míč se bojuje ve středu hřiště.

5
    Hosté mají k dispozici rohový kop z levé strany.

6
    Ale míč končí v náruči Douglase, který rozehrává.

7
    Byla nařízena penalta.

7
    Hosté budou zahrávat pokutový kop za faul domácího Paula Oliveiry, který navíc dostává za zákrok žlutou kartu.

8
    Nacional právě vstřelil branku!
    Brazilec CLAUDEMIR při exekuci pokutového kopu nezaváhal a střelou k levé tyči dává vedoucí gól hostů a první gól zápasu.

9
    Hodně překvapivý úvod zápasu, hra je vyrovnaná, ale domácí doplatili na chybu v defenzivě, kterou hosté potrestali proměněným pokutovým kopem.

11
    Douglas má míč ve své moci, ale zbrkle rozehrál, míč získává soupeř.

12
    Ale jen na krátko, nyní již opět kombinují domácí ve středu hřiště.

13
    Candeias ukázkovým "bodyčekem" srazil k zemi domácího Matiase, a to v blízkosti vlastního pokutového území, velmi dobrá šance pro domácí tým!

14
    Brazilec Crivellaro rozehrál, ale pouze do zdi, nakonec se opět k míči dostal ve vápně, ale tentokrát poslal míč vysoko nad branku.

15
    Tak ani z této šance se domácí neprosazují, hosté tak stále vedou o gól.

17
    Povedená akce hostů, Djaniny udělal kličku bránícímu Kanúovi a dostal se do vápna, pálí, míč někdo z bránících hráčů tečuje nad branku.

18
    Z následnho rohového kopu se hosté sice neprosazují, ale opět je míč zablokován někým z bránících hráčů domácího týmu, další roh pro Nacional.

18
    Hosté rozehráli z pravé strany, na bližší tyči lehce tečuje Zainadine Junior, skvělý Douglas!

19
    Nechybělo mnoho a hosté by vedli již o dva góly!

21
    Amorim centruje z pravé strany, míč se nakonec dostává na hranici pokutového území, kde pálí Tómané, špičkami prstů vytěsnil gólman Gottardi střelu mimo branku.

21
    Z rohového kopu se domácí neprosazují, navíc je pískán útočný faul, hosté získávají míč.

22
    Ten však nakonec v podstatě odevzdávají domácím.

24
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Kanú, přichází Olímpio.

25
    Změna v kádru Vitórie byla vynucená, Kanú nemohl pro zranění dál pokračovat v utkání.

27
    Djaniny opět pronikl do pokutového území, tentokrát z pravé strany, ale nedokázal lépe zpracovat přihrávku od Juniora z pravé strany.

28
    Obrana Vitórie má zatím povážlivé "okénka", které hosté využívají při svých rychlých protiútocích.

29
    Crivellaro nezpracoval míč a ten končí v autu, tím celá akce Vitórie na hřišti soupeře končí.

30
    Je za námi první půl hodina hry a zatím platí, že hosté vedou 1:0, když jediný gól padl v osmé minutě z pokutového kopu, který proměnil Claudemir. Domácí se zatím trápí, hlavně na polovině soupeře.

31
    Nyní by to mohlo být lepší, ale je z toho nepřesný centr Tómaného z pravé strany.

32
    Guimarães zůstává u míče, co domácí vymyslí?

32
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Addy tam vybojoval míč v souboji s Juniorem, naběhl směrem k pokutovému území, kde si před Gottardim všiml volného TÓMANÉ, kterému adresuje přesnou přihrávku a pak již Tómanému nezbývalo, než nastavit nohu na teč a dopravit míč do branky, je vyrovnáno!

34
    Tak uvidíme, jestli se domácí dostanou tímto gólem "do zápasu".

36
    Hosté kombinují na polovině Guimarãese.

38
    Djaniny pálí z nějakých třiceti metrů, nikým neatakován, což hodně rozlítilo domácího gólmana Douglase, který i tak nemusel zasahovat, míč směřoval vedle branky.

40
    Poslední pětiminutovka prvního poločasu před námi, oba týmy hrají pohledný a útočný fotbal, dočkáme se dalšího gólu ještě do poločasové přestávky?

41
    Tómané zkouší centrovat z levé strany, neúspěšně.

42
    Djaniny fauluje v pokutovém území Guimarãese, hrát mohou domácí.

42
    Statistika držení míče: Guimarães 55% – Nacional 45%.

44
    Tentokrát faulují domácí na vlastní polovině, volný kop pro Nacional.

45
    Ale obrana Guimarãese neměla s touto standardkou žádné problémy, odkop od branky.

45
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu, ve kterém padly dvě branky, rozejdou se oba týmy do kabin za nerozhodného stavu?

45+1
    Sudí nastaví ještě jednu minutu nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.

45+1
    A ještě žlutá karta pro faulujícího Rondóna, který svalil na vlastní polovině k zemi pronikajícího Addyho na levé straně.

45+2
    Je tu již druhá minuta nastavení, domácí rozehrají volný kop a bude konec.

45+2

A to se stalo právě nyní, z volného kopu, z levé strany, se již domácí neprosadili, míč skončil v náruči Gottardiho, takže můžeme rekapitulovat. První půle nabídla poměrně hezký fotbal, ani jeden z týmů se nesoustředí na bránění, sledujeme poměrně dost zajímavých akcí, z nichž také padly dva góly. Hosty dostal do vedení v osmé minutě proměněnou penaltou Claudemir, za domácí pak srovnával ve 32. minutě Tómané a nerozhodný stav 1:1 nakonec vydržel až do poločasové přestávky.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:03 hodin.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, druhý poločas za malý okamžik začne.

46

46
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Rafa Sousa, přichází João Aurélio.

47
    Hosté rozehrají volný kop na polovině domácího týmu.

48
    Je to z velké dálky, žádné nebezpečí pro branku Vitórie.

49
    Hosté budou vhazovat z pravé strany, na polovině domácích.

50
    Rohový kop pro Guimarães, domácí rozehrají z pravé strany.

51
    Jenže pro míč si "došel" Gottardi a bleskově rozehrává, snaží se o založení rychlého protiútoku.

52
    Snaha končí ve středu hřiště, hosté se nikam bezhlavě neženou, bojuje se o každý metr.

52
    Rohový kop si tentokrát rozehrají také hosté.

53
    Obrana Guimarãese si však vše pohlídala a domácí nepouští soupeře ke střele.

54
    Naopak, pokud zvládne Barrientos odcentrovat z levé strany, budou moci zakončovat domácí. Nepovedlo se, Barrientos se nakonec rozhodl pro individuální akci – bez úspěchu.

55
    Hosté chystají střídání, na trávník se chystá Saleh Gomaa.

56
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Djaniny, přichází Saleh Gomaa.

57
    Gottardi vykopává tak razantně, že míč skončil až u jeho brankářského kolegy Douglase, odevzdaný míč.

59
    Po zásahu bránícího Addyho je to rohový kop pro Nacional.

60
    Hosté rozehráli z pravé strany, konkrétně Claudemir, ale vše končí odpískaným útočným faulem hostů.

60
    Je za námi hodina hry, stav je stále nerozhodný, strhne některé z mužstev na svou stranu vedení?

61
    Fernando Marçal fauluje na vlastní polovině Amorima, domácí bleskově rozehráli volný kop, ale vše to bylo zřejmě uchvátané, míč mají hosté.

63
    Addy vhazuje a domácí se snaží středem zaútočit.

64
    Chtělo by to ale více přesnosti, hlavně při centrovaných míčích, které často létají úplně jinam, než by bývalo bylo zdrávo...

65
    Addy fauluje Candeiase, do kterého vlétl ve středu hřiště hlavou, jako beran.

66
    Obrana Guimarãese odvrací centr soupeře z pravé strany do autu.

67
    Velmi aktivní pravý obránce domácího týmu, David Addy, však vybojoval míč a snaží se založit útočnou akci.

67
    Jenže jako již několikrát, se i tentokrát domácí přesvědčili, že středem to prostě nepůjde.

69
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Matias, přichází Maâzou.

70
    Posledních dvacet minut, které rozhodnou o tom, zda si oba týmy odnesou z tohoto zápasu po bodu nebo zda některý z týmů vybojuje body všechny!

73
    Douglas zasahuje proti střele Maâzoua z pravé strany, z otočky.

74
    A "čerstvý" Maâzou vybojoval rohový kop pro domácí, zatím pátý.

75
    Ani z něho se domácí neprosazují, hosté měli šest rohů a také se ze žádného z nich neprosadili.

76
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Candeias, přichází Lucas João.

77
    Hosté již využili všechny možnosti ke střídání, domácí si ještě jednu možnost vystřídat ponechávají do závěrečných minut.

78
    Sedmý rohový kop mají k dispozici fotbalisté Nacionalu.

78
    Tentokrát rozehrávají "na krátko", Marçal faulován Barrientosem, volný kop z pravé strany.

79
    Douglas vyboxovává do bezpečí, bude z toho nakonec odkop od branky Vitórie.

80
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Crivellaro, přichází T. Rodrigues.

81
    Žlutou kartu dostává Zainadine Junior (CD Nacional), který "přišlápl" soupeře ve středu hřiště.

81
    Rondón v gólové šanci, je sám před Douglasem na pravé straně, ale vyběhnuvší gólman Vitórie dokázal vytěsnit míč na roh, to byl parádní zákrok!

82
    A dnes již tradičně – z rohového kopu hosté branku neohrozili.

84
    Hosté mají v posledních minutách mírnou převahu, domácí si zahrávají s "ohněm"!

86
    Před pokutovým územím abyste hráče Vitórie pohledali... jako by se domácí začali strachovat o výsledek!

87
    Navíc domácí Maâzou fauluje v blízkosti půlící čáry, hosté získávají míč.

87
    Nešťastný Douglas nestačil zareagovat na střelu MÁRIO RONDÓNA, který v krkolomné pozici ve vápně vypálil, gólman reagoval na pohyb jeho spoluhráče a přišlo to, o co si domácí "koledovali", tedy vedoucí branka hostů!

88
    Vedení Nacionalu je zasloužené, hosté byli v posledních minutách mnohem nebezpečnější a po zásluze potrestali soupeře za jeho pasivitu.

89
    Domácím se nabízí slibná šance – volný kop z nějakých pětatřiceti metrů.

89
    Jenže míč končí na dobře postavené "zdi" hráčů Nacionalu, nic z toho nebude, natož vyrovnávací branka.

90
    Na lavičce Vitórie nevěřícné pohledy, jak se toto mohlo stát?

90
    Žlutou kartu dostává Olímpio (Vitória SC Guimarães).

90+1
    Rozhodčí Vasco Santos nastaví ještě tři minuty nad rámec základní hrací doby, šance domácích alespoň na vyrovnání tak stále žije.

90+1
    Amorim fauluje na vlastní polovině, tím se domácí připravují o cenné vteřiny.

90+2
    Maâzou spěchá s míčem po levé straně směrem k brance soupeře.

90+2
    A domácí vybojovali alespoň rohový kop, který rozehrají z pravé strany.

90+3
    Obrana Nacionalu však vše řeší naprosto v klidu – razantním odkopem.

Je konec! Z tribun Estádio D. Afonso Henriques se ozývá pískot, naprosto zasloužený, protože domácí tým dnes předvedl, hlavně ve druhém poločase, hodně rozpačitý výkon a místo toho, aby dnešním vítězstvím navýšili odstup před Nacionalem v ligovém pořadí, díky porážce 1:2 se dostávají z pozic, zaručující pohárovou Evropu. Hosté si tímto veledůležitým vítězstvím dostávají aktuálně na čtvrté místo před Estoril a velice nahlas si tak "řekli" o poháry!

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:53:57)