Svitavy – Paskov 18:6 (kon.) | Kopřivnice – Česká Lípa 3:7 (kon.) | Pelhřimov – Florbal Ústí 6:7 (po pr.)
1. FBK Rožnov p/R – Královské Vinohrady 7:5 (kon.)
FBC Vikings Kopřivnice
3:7 (1:3, 2:3, 0:1)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Sobota 08.02.2014, 19:00 • SH VOŠ SOŠ SOU, Kopřivnice • 1. liga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý večer. Vítám Vás u dnešního utkání dvacátého kola 1. ligy mužů, kde dnes FBC Vikings Kopřivnice přivítá od 19:00 FBC BRZDY CZ Českou Lípu.

Domácí se po devatenácti odehraných kolech nachází na devátém místě tabulky se ziskem osmnácti bodů. Domácí budou chtít navázat na předchozí kolo, kde zvítězili na hřišti Paskova 8:3.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa

Hosté okupují třetí příčku v první lize, když před dnešním utkáním získali devětatřicet bodů. Česká Lípa porazila v předchozích dvou kolech Ústí a Pelhřimov. Jistě tak budou chtít vyhrát i dnes za plný počet bodů.

Lukáš Mlejnejk – 11

FBC Vikings Kopřivnice: Piňďák – Řeha, Podlezl, Sladkovský, Baďura, Kresta, Longauer, Kubátko, Rebroš, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Klemens, Matúš Z., Matúš J., Bordovský

FBC BRZDY CZ Česká Lípa: Ponomarev (Knol) – Bezouška, Vnuk, Marhan, Motejzík, Mlejnek, Novák, Podrabský, Tichý, Karel, Merlíček, Jansa, Slaný, Jirsa

Rozhodčí: Libor Ludvík a Kamil Sobotka.

00:01

00:15
    Po pár vteřinách se dostala Kopřivnice do přečíslení, ale Podlezl střílí vysoko nad.

01:19
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Naprosto laxní přístup v obraně Kopřivnice a Lípa se ujímá vedení po brance JAKUBA JIRSY. Asistence: Dominik Jansa.

03:30
    Lukáš Vávra střílí do masky Ponomareva. Na druhé straně Pinďák kryje šanci Slaného.

05:40
    Oba týmy hrají ve svižném tempu, šance se střídají na obou stranách.

06:15
    Sládkovský se dostal ke střele, ale mířil pouze doprostřed branky.

06:22
    LUKÁŠ MLEJNEK posílá hostující celek do dvoubrankového vedení. Asistence: Radovan Vnuk.

09:20
    Novák se zjevil sám před kopřivnickým Pinďákem, ten skvělým zákrokem kryje.

11:30
    Kubátko zkoušel překvapivou střelu bekhendem, Ponomarev reflexivně vyráží.

13:30
    Lukáš Vávra sám před Ponomarevem! Nedal!

16:06
    Vyloučen hráč Tomáš Podrabský družstva FBC BRZDY CZ Česká Lípa na 2 minuty za špatné střídání.

16:47
    Vikings Kopřivnice právě vstřelili branku!
    Vikingové využívají přesilovou hru. O snížení se postaral TOMÁŠ SLADKOVSKÝ. Asistence: Jakub Kresta.

19:51
    Kopřivničtí nepokryli závěrečný protiútok Lípy a ta gólem do šatny zvyšuje na 1:3. Postaral se o to JAKUB NOVÁK. Asistence: Štěpán Motejzík.

20:00

Střely po 1. třetině: 6:8

Je za námi první třetina, ve které se dostali hosté do větších šancí a po zásluze vedou 3:1.

20:01

21:00
    Opatřil se uvolnil, ale jeho střela Ponomareva neohrozila.

22:00
    Dva českolipští hráči se řítili na kopřivnickou branku, Podlezl jako jediný obránce zachraňuje.

23:47
    Další rychlé přečíslení 2 na 1 už končí brankou v kopřivnické síti. Tentokrát se přesně trefil JAKUB NOVÁK. Asistence: Jakub Karel.

25:30
    Sládkovského střela jen těsně minula levou tyčku Ponomareva.

28:11
    Vyloučen hráč Lukáš Mlejnek družstva FBC BRZDY CZ Česká Lípa na 2 minuty za nedovolené vrážení.

28:20
    Domácí využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl dvou branek. Přesně se trefil PETR PODLEZL. Asistence: Tomáš Sladkovský.

31:30
    Kopřivnice se snaží o kontaktní branku a zatlačila Lípu na její polovinu.

33:44
    ŠTĚPÁN SLANÝ teď nachytal všechny hráče na ploše včetně Pinďáka ze 3/4 hřiště střílí pátou branku. Bez asistence.

34:33
    Vyloučen hráč Petr Podlezl družstva FBC Vikings Kopřivnice na 2 minuty za bránění ve hře.

36:33
    Kopřivnice se ubránila!

37:19
    Domácí ubránili oslabení a vzápětí sami skórují. Tentokrát se prosadil TOMÁŠ SLADKOVSKÝ. Asistence: Jan Baďura.

38:00
    Hostujícímu celku se daří ještě před koncem druhé části skórovat. Šestou branku přidává JAKUB NOVÁK. Asistence: Jakub Karel.

40:00

Střely na branku ve druhé části 9:7.

Je za námi 40 minut, ve kterých si zatím hosté hlídají tříbrankový náskok. Domácí budou muset zvýšit na obrátkách, pokud pomýšlí na body.

40:01

42:00
    Kopřivnice stáhla hru na dvě formace a snaží se se zápasem ještě něco udělat.

44:00
    Opatřil se vymotal z obležení dvou obránců Lípy a zpoza branky nabil Matúšovi. ten trestuhodně přestřeluje.

47:30
    Soupeř kopřivnickým toho moc nedovoluje hra se odehrává ve středu hřiště. Šancí je poskrovnu na obou stranách.

50:00
    Teď nám hra dostala obrátky. Do šancí se dostal Sladkovský po něm Podlezl. Na druhé straně zahrozil Slaný.

53:51
    Kopřivnice nechala z výběhu střílet JANA MERLÍČKA a ten trefuje přesně šibenici Pinďákovi branky. Asistence: Radovan Vnuk.

58:04
    Trestné střílení družstva FBC BRZDY CZ Česká Lípa neproměnil Dominik Jansa.

58:04
    Vyloučen hráč Adam Lichnovský družstva FBC Vikings Kopřivnice na 2 minuty za vysoká hokejka.

60:00

Je za námi utkání 20. kola mezi domácími Vikingy z Kopřivnice, kteří dnes celý zápas tahali za kratší konec a podlehli dobře hrající České Lípě. S konstatováním, že hosté vítězí 7:3 se s Vámi loučím. Hezký zbytek večera. (20:58:45)

Alan Šrámek

Hledáme zpravodaje pro tým FBC Vikings Kopřivnice. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 17. Sladkovský (Kresta), 29. Podlezl (Sladkovský), 38. Sladkovský (Baďura) – 2. Jirsa (Jansa), 7. Mlejnek (Vnuk), 20. Novák (Motejzík), 24. Novák (Karel), 34. Slaný, 38. Novák (Karel), 54. Merlíček (Vnuk)

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Ponomarev (Knol) – Bezouška, Vnuk, Marhan, Motejzík, Mlejnek, Novák, Podrabský, Tichý, Karel, Merlíček, Jansa, Slaný, Jirsa

Rozhodčí: Libor Ludvík a Kamil Sobotka