Hr. Králové – Přerov 5:4 (3:2 po s.n.) | Ústí n/L – Litoměřice 5:6 (1:2 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Třebíč 4:2 (kon.)
po s.n. (3:2)
Královští lvi Hradec Králové
5:4 (2:2, 0:2, 2:0)
HC ZUBR Přerov
Neděle 16.02.2014, 12:00Liga juniorů

V samostatných nájezdech zvítězil tým Královští lvi Hradec Králové.
    Rozhodující nájezd si na své konto nakonec připsal LUKÁŠ NEDVÍDEK, jenž proměnil všechny tři své pokusy.

Je tu znovu Lukáš Nedvídek a i potřetí svůj nájezd proměňuje a znovu mezi betony – 3:2.

Za zubry jede Řezáč, který se střelou pod pravé horní víko nemýlí – 2:2.

Střídají se strany a za Hradec jede znovu Nedvídek, který předvedl forsbergovu kličku a na tu byl Dohnal krátký – 2:1.

Na druhé straně se stejným nájezdem prosadil i Běhal – 1:1.

Za Hradec se prosazuje Lukáš Nedvídek, který se blýskl blafákem do bekhendu a puk si to namířil mezi betony Dohnala – 1:0.

58:36
    Nedvídek uháněl na Dohnala, ale raději zvolil přihrávku, která se zastavila o vracejícího se beku Zubrů.

57:39
    Řezáč se dostal ke třem střelám z mezikruží, ale všechny pohotově zlikvidoval svými betony hradecký fantom.

53:53
    Veselý teď vyčapal Šťastného střílejícího od modré čáry.

53:14
    Hradec si v pěti moc dlouho nezahrál. Lukáš Bezděk zvedl puk z ledu (zdržování hry)a muži v pruhovaném ho posílají na "odpočinek" k trestoměřičům.

52:02
    Mašíček vypálil od modré a před bankou Veselého snad třikrát dorážel Kebza. Hradecký gólman jeho ataku ale s grácií odolal.

50:36
    Procházka se provinil hákováním a nastávají dvě minuty početní převahy pro Přerov.

47:16
    Od začátku třetí části se do hradecké klece postavil Veselý.

45:18
    Hlavatý to zkoušel zpoza branky, Dohnal však prostor u tyče pevně utěsnil.

43:14
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak to je neskutečné! Stav utkání je behem pár vteřin vyrovnaný, a to zásluhou akčního LUKÁŠE NEDVÍDKA, jenž se trefil z bezprostřední blízkosti – 4:4. Asistence: Tadeáš Ouzký, Michal Procházka.

43:02
    Hradečtí vytěžili z velkého tlaku maximum. Hlavatý přistrčil puk na vrcholu kruhů DANIELU KLEMENCOVI, a ten se střelou z otočky nemýlil – 3:4. Asistence: Pavel Hlavatý.

41:25
    Bartoň projel přes celé hřiště a z vrcholu kruhl vyslal na Dohnala střelu s velkou razancí. Přerovský gólman jeho projektil vyrazil před sebe a k puku se ještě dotíral Šeps, ale lapačka Dohnala byla rychlejší.

38:15
    Hradec vzápětí je také oslaben. A hraje se 4 na 4.

38:10
    Na trestnou lavici odchází Ondřej Čelko, jenž si odsedí dvě minuty za faul kolenem. Hradec bude hrát přesilovku.

33:44
    A je tu další přesilovka 5 na 3, tentokrát však pro domácí hokejisty. Na trestnou usedá Tomeček za napadení.

33:36
    Bartoň se ocitl ve velké šanci, ale místo střely zvolil nahrávku, která si hůl jeho spoluhráče nenašla.

32:31
    Hradečtí si vykoledovali faul. Dvě minuty slávy si na lavici hanby "užije" Roman Tomiga, jen se provinil napadením. To znamená přesilovku pro Hradec.

30:40
    Kebza se protlačil do útočné třetiny a tam si s hradeckými beky dělal prakticky co chtěl. Nakonec se vytočil zpoza branky a Bernarta musel pořádně vystrašit.

29:12
    Procházkovo nahození od modré čáry nadělalo Dohnalovi velké problémy. Puk však nakonec vyrazil do rohu hřiště.

24:07
    Přerovský tlak je utnutý vyloučením Dominika Mašíčka, jenž si odpyká dvě minuty za podražení a Hradec si zahraje přesilovku.

23:11
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři již podruhé v dnešním utkání využívají dvojnásobnou hru v početní výhodě. Od modré vyslal tvrdou pumelici Šťastný, jehož pokus ještě před Bernartem tečoval JAKUB KUNDRÁTEK a hradecký gólman se jen beznadějně ohlížel za plachtícím pukem – 2:4. Asistence: Roman Šťastný, Patrik Řezáč.

22:30
    Přerov si zahraje v pěti proti třem! Na lavici hanby usedá Matějček a odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.

21:15
    A Zubři si zahrají přesilovku. Za katr usedá Daniel Šeps, jenž dostává dvě minuty za úder do oblasti hlavy a krku.

20:38
    Tak to je úvod druhé části ze říše snů. Samozřejmě jen pro přerovské hokejisty, kteří si svoji aktivní a důraznou hrou vydobyli gól. KAREL KEBZA si počínal neuvěřitelně důrazně a když už to vypadalo, že Bernart má po nahození Kubala puk ve své moci, tak prvně jmenovaný protlačil puk za záda hradeckého gólmana – 2:3. Asistence: Pavel Kubal.

20:11
    Řezáč se hned po buly dostal do samostatného úniku, ale kličkou do bekhendu neuspěl!

17:58
    Královští lvi dvojnásobnou přesilovku využívají! Když to nešlo krásou, tak to muselo jít silou, přesně tímto heslem se řídil LUKÁŠ NEDVÍDEK, jenž doslova dopasíroval černou pryž za záda Dohnala – 2:2. Asistence: Martin Matějček.

17:04
    A je tu dvojnásobné vyloučení přerovského mančaftu. Adámek si jde odpykat dvě minuty za držení a Němec si odsedí dvě minuty za hráčskou lavici.

16:14
    Tak to jsem to ale zakřinul! Přerov se dostává do jednobrankového vedení. Jako blesk z čistého nebe udeřil na brankovišti důrazný ONDŘEJ ČELKO a je tu naprosto nečekaná rána do zad hradeckých hokejistů – 1:2. Asistence: Pavel Hradil, Radim Šnirc.

15:16
    Tak to byla nádhera! Dohnal už byl téměř překonaný, ale proti střele Bezděka z bezprostřední blízkosti se vytáhl ukázkovým semaforem. Hledištěm to jen zahučelo.

14:03
    Procházka se natlačil až do brankoviště Dohnala a už to vypadalo, že puk je za brankovou čárou, ale sudí si toho nevšimli a vhazuje se po levici přerovského gólmana.

13:46
    Pavel Kubal šel po odpískání do Bernarta, ale to si nenechali líbit hradečtí beci a počastovali přerovského forvarda pár ranami do zátylku. Vylučovat se však nebude.

11:31
    Zubrům se nakonec přesilovku 5 na 3 využít podařilo. Mašíček našel na modré čáře volného JAROSLAVA TOMEČKA, který si nabruslil na vrchol kruhů a odtud překonal Bernarta střelou švihem k pravé tyči – 1:1. Asistence: Dominik Mašíček.

10:54
    Ne však dlouho! To je neskutečné. Vyloučen je Matěj Suk za hákování a Zubři mají další možnost využít dvojnásobnou početní převahu.

10:16
    Zubři si zahrají 17 vteřin dvojnásobnou přesilovku. Za katr usedá Dominik Rejl za nedovolené bránění.

09:20
    Bartoň se ve vlastním oslabení proháčkoval až před Dohnala, jenž hradeckému forvardovi kličku do forhendu zlikvidoval.

08:42
    Mašíčkova bomba od modré nadělala Bernartovi nemalé potíže.

08:33
    Hosté si zahrají dnešní první přesilovou hru. Na lavici hanby odchází Lukáš Bezděk za sekání.

05:09
    Hradec jde do vedení a nutno podotknout, že naprosto oprávněně. Kastner skvěle vybojoval černou pryž v rohu útočné třetiny, aby ji posléze nahrál před branku si najíždějícímu DRAHOŠI JEBAVÉMU, který se střelou z první nemýlil – 1:0. Asitence: Lukáš Kastner.

00:50
    Zároveň byl vyloučen hostující Tomiga, jenž si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

Filip Červinka

Branky a nahrávky: 6. Jebavý (Kastner), 18. Nedvídek (Matějček), 44. Klemenc (Hlavatý), 44. Nedvídek (Ouzký, Procházka), rozh. náj. Nedvídek – 12. Tomeček (Mašíček), 17. Čelko (Hradil, Šnirc), 21. Kebza (Kubal), 24. Kundrátek (Šťastný, Řezáč)

Královští lvi Hradec Králové: Bernart (24. Veselý) – Kastner, Suk, Ouzký, Půlpán, Nedvídek, Souček, Rejl, Šeps, Bartoň, Procházka, Matějček, Bezděk, Jebavý, Skála, Hlavatý "C", Klemenc, Stoilskiy. Trenér: Petr Luštinec.
    HC ZUBR Přerov: Dohnal (Grigárek) – Tomiga, Mašíček "C", Šťastný, Kundrátek, Adámek, Tomeček, Kubal, Řezáč, Kebza, Čelko, Šnirc, Hradil, Běhal, Siegel, Němec. Trenér: Petr Školoud.