7:3 (2:1, 1:0, 4:2)
EC Red Bull Salzburg
Čtvrtek 20.02.2014, 18:00 • KV Arena • MHL

To je ode mně pro dnešek vše a já se budu těšit u dalšího onlajn přenosu. Přeji příjemný zbytek večera. (20:08:07)

V třetí třetině se strhly gólové hody. K vidění bylo daleko více pěkných akcí a střel, než v předchozích periodách. Tuto třetinu nakonec stejně jako i ty dně předchozí vyhráli karlovarští (4:2) a mohou se radovat ze třeí bodů a zaslouženého vítězství.

60:00

58:04
    V závěru třetiny usedne ještě na trestnou lavici Filip Linder (SLZ).

58:02
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:52
    Salzburg právě vstřelil branku!
    A je tu další gól. Tentokráte na druhé straně. NICO FRIMAN přejel do útočného pásma a téměř totožně, jako před ním jeho spoluhráč Hochkofler, střílí gól do stejného místa. Asistence: Filip Orsagh

55:56
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Gólová smršť Energetiků pokračuje. Tentokráte sám DAVID GRÍGER zkusil prověřit Karjalainena, kterého nakonec překonal. Asistence: Jiří Fronk, Daniel Hroch

52:31
    A další gól. David Gríger skvěle zacláněl před hostujícím gólmanem a tak střela MARTINA KEČKEŠE, prošla za jeho záda jako po másle. Asistence: David Gríger, Jiří Fronk

49:17
    Po Dvořákovo nahození puk před brankou tečoval JIŘÍ FRONK, jeho teč přeletěla přesně přes rameno Karjalainena a Fronk zvyšuje na 5:2. Asistence: Tomáš Dvořák

46:21
    Energetici už jsou v plném počtu a snaží se rozehrát od vlastní branky.

44:01
    Na trestnou lavici za podražení usedne Peter Horvath (KVA).

43:36
    Gól, který vrací hosty opět do hry střílí PETER HOCHKOFLER. Přejel modrou čáru a zápěstím vystřelil přesné mezi Honzíkův beton a vyrážečku. Asistence: Jan Pavlu, Jan Polata

43:28
    A na ledě už je počet sil opět vyrovnaný.

42:25
    A hosté jdou do tří, za hrubost je vyloučen Markus Pöck (SLZ), s ním je ovšem vyloučen i Tomáš Dvořák (KVA). Oba se spolu pošťuchovali po jedné ze střel domácích hráčů.

41:23
    A je tu další příležitost pro domácí. Vyloučen je na dvě minuty Peter Hochkofler (SLZ).

41:19
    Svůj druhý gól zápasu a opět v přesilové hře zaznamenal JAKUB FLEK, který po asistenci Vrány střílel do prázdné brány. Asistence: Lukáš Vrána

40:36
    Početní výhoda pro Energii. Kevin Schttina (SLZ) oslabí svůj tým za podražení.

40:11
    Hochkofler vyslal na Honzíka z ostrého úhlu první střelu třetiny. Te si s ní snadno poradil a svou akci rozehrávají domácí.

40:01

Hráči už vychází ze svých šaten a pomalu se srovnávají na ledové ploše. Poslední třetina začne co nevidět.

Statistiky utkání po druhé třetině:

Střely na branku: 33:9
    Vhazování: 14:29
    Vyloučení: 3:3

Ve druhé třetině oba celky polevily a její první polovinu až na výjimku přesilových her strávili hráči za Honzíkovou brankou při soubojích o puk. To se pro její druhou polovinu změnilo, ale moc šancí k vidění nebylo, spíše žádné. Nakonec se se štěstím trefil Lukáš Vrána, který spíše jen nahazoval na Karjalainenovu branku. Domácí tak ještě navýšili své vedení a do závěrečné třetiny, která začne přibližně v 19:30 si nesou dvoubrankový náskok.

40:00

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

37:00
    Hosté projeli středním pásmem a nahodili kotouč na Honzíka, ten ho raději přikryl a vhazuje se před ním.

35:23
    Přes celé hřiště teď přejel Kohout po levém křídle. Snažil se natlačit před bránu Karjalainena a zasunout kotouč mezi jeho nohy, to mu však nevyšlo.

34:33
    LUKÁŠ VRÁNA nahodil puk na branku z mezikruží a ten propadl až do branky. Asistence: Sebastian Gorčík

34:22
    Hra se teď delší dobu přelévá ze strany na stranu a nikdo se nemůže dostat ke střele.

29:44
    Salzburg si zahraje přesilovku. Za podražení je vyloučen Tomáš Kvapil (KVA).

29:26
    Zadražil se teď ocitl v levém kruhu úplně sám, po chybě hostů po přechodu do středního pásma. Trefil však pouze Karjalainenovu lapačku.

28:51
    Ta však skončila ještě dříve než se domácí dostali k puku. Oba celky hrají v plném počtu.

28:38
    Začíná krátká početní výhoda domácích.

28:10
    Oba celky ve čtyřech a hra se přenesla na polovinu Salzburgu.

26:46
    Síly na ledě se vyrovnají, za nedovolené bránění svůj tým oslabí Jan Polata (SLZ).

26:35
    Na trestnou lavici si půjde odpočinout za držení hole Ondřej Šafář (KVA).

26:32
    Prozatím je ve druhé třetině k vidění více méně jen hra po mantinelu, kde se neustále bojuje o puk.

25:57
    Jan Pavlů střílel z pravého kruhu a trefil vnější část tyčky Honzíkovi svatyně.

24:59
    Nepřesnost domácích ve středním pásmu se přičinila na dalším zdlouhavém boji o puk za Honzíkovou brankou.

24:12
    A domácí už jsou v plném počtu a všech pět hráčů se teď snaží vybojovat puk za vlastní brankou.

23:26
    Zatím výborně sehrané oslabení předvádějí domácí. napadají dokonce až v útočném pásmu a chvílemi hrají i s kotoučem.

22:45
    Puk mimo kluziště a vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:06
    Po souboji na mantinelu za Honzíkovou bránou, kde se srážela hokejka za hokejkou byl nakonec vyloučen za podražení Daniel Hroch (KVA).

21:55
    Karlovarští se raději osvobodili vyhozením na zakázané uvolnění.

21:42
    Hosté přečkali své oslabení poměrně klidně ve středním pásmu a už útočí. Vhazuje se před Honzíkem.

20:50
    Zatím se domácím nepodařilo usadit v útočném pásmu. Hosté skvěle napadají a při každé příležitosti okamžitě vyhazují.

20:08
    Buly vyhráli energetici. Pokoušejí se rozehrát zpoza branky.

Hráči už jsou na ledě, rozhodčí také a vše je připraveno k druhé třetině zápasu, která co nevidět začne pokračující přesilovou hrou Energie.

Druhá část zápasu začne přibližně v 18:46.

Statistiky zápasu po první třetině:

Střely na branku: 18:4
    Vhazování: 9:14
    Vyloučení: 0:2

V první třetině byli aktivnější domácí hráči, kteří se však dostávali jen zřídka do dobrých šancí. Nakonec z toho vytěžil Salzburg, který se postaral o první gól zápasu. Tím odstartoval gólovou přehlídku v závěru třetiny. Během minuty se totiž prosadili ještě i Flek a Beránek, kteří tak zajistili prozatímní obrat a to, že do šaten odcházejí spokojeněji Energetici.

20:00

19:12
    A domácí si opět zahrají přesilovou hru. Za nedovolené bránění si dvě minuty odpyká Nikita Mayrhauser (SLZ).

19:00
    Běží poslední minuta třetiny.

17:52
    A další gól! ONDŘEJ BERÁNEK vybojoval puk v obranné třetině a sólovou akci přes celé hřiště zakončil jak nejlépe mohl, bekhendovým blafákem. Bez asistence

17:37
    Karlovarští rychle potrestali Hochkoflerův faul. Po střele Trošky se z dorážky prosazuje JAKUB FLEK. Asistence: David Troška

17:10
    A je zde první vyloučení na trestnou lavici usedne Hochkofler (SLZ).

16:48
    Zaváhání domácího celku v útočném pásmu, hned využili hosté. Rychlý a skvěle zakončený brejk využil NICO FRIMAN. Asistence: Luka Kalan

16:14
    Přečíslení 3:2 se teď dostalo energetikům, ti však akci překombinovala a poslední Osmíkova přihrávka šla mimo spoluhráče.

15:27
    Útočné pásmo teď už přes minutu okupují hosté. Jejich akce však zatím vždy skončili buď to u domácího brankáře, nebo v síti za jeho svatyní.

15:03
    Sebastian Zauner se rozhodl prověřit Honzíka střelou od modré. Střela zápěstím však pro domácího gólmana byla snadným soustem.

14:13
    Kvapil rozehrává akci od vlastní brány.

13:33
    Pěkný rychlý protiútok hostí a následnou střelu k levé tyči Honzík bez větších problémů chytil.

12:55
    Kotouč je stále v držení domácích, kteří operují v útočném pásmu.

11:32
    Energetici teď skvěle přečíslili hráče hostí a Beránek měl po Vachutkově přihrávce před branku pěknou šanci. Karjalainen však vykryl puk betonem.

Omlouváme se za dlouhou neaktualizaci tohoto onlajnu pro krátký výpadek signálu. Děkuji za pochopení.

O nic zvláštního jste však nepřišli, nikdo nebyl vyloučen a ani gól nezaznamenal žádný celek. K vidění byla akorát nebezpečná Flekova střela z pravého kruhu. Aktivnějším týmem jsou zatím domácí.

09:58
    Zakázané uvolnění domácích.

05:25
    Tomáš Harkabus měl na své holi skvělou příležitost, i když pravda, že z velkého úhlu. Jeho dobrá střela ale jen těsně minula Karjalainenovu svatyni.

04:40
    Energetici teď mohli dvakrát těžit ze svého dobrého pohybu a postavení, ani jedna jejich přihrávka však adresáta nenašla.

03:23
    Kotouč teď delší dobu měli na svých holích i hosté, avšak nedokázali prolomit karlovarskou modrou čáru a dostat se do útočné třetiny. V útoku už jsou opět domácí.

02:54
    Rychlý brejk domácích končí po nepřesné přihrávce zakázaným uvolněním.

01:50
    První poměrně nebezpečnou střelu dnešního zápasu vyslal na bránu soupeře ještě před vystřídáním Gorčík. Brankář si však s jeho střelou poradil vyrážečkou.

00:54
    Karlovarští drží kotouč u mantinelu v útočné třetině a snaží se dostat před branku.

00:04
    Po buly se na puku drží domácí a snaží se rozehrát od vlastní brány.

00:01

Na ledě už jsou srovnány pervní pětky obou celků a vše je připraveno ke hře.

"Kde domov můj, kde domov můj", jde ještě chvíil slyšet z karlovarský poloviny a za chvíli už začne dnešní zápas.

Hráči už jsou srovnáni na modrých čarách a stadionem se rozléhá rakouská hymna.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Frček) – Kvapil (A), Škvor, Dvořák, Šafář, Troška, Horvath, Kečkeš – Flek (C), Vrána (A), Gorčík – Harkabus, Zadražil, Kohout – Gríger, Hroch, Fronk – Beránek, Osmík, Vachutka. Trenér: Tomáš Mariška

EC Red Bull Salzburg: Karjalainen (Zopf) – Zauner, Pýcha Linder, Logar, Polata, Mayrhauser, Orsagh – Hochkofler, Kallan, Valli – Ahoniemi, Obrist, Winkler – Pavlu, Schettina, Pöck – Friman, Fuhrer. Trenér: Derek Mayer

Rozhodčí: Anton Děmura – Vít Komárek, Jiří Ondáček.

Celky se spolu letos už dvakrát utkaly na ledě Salzburgu. Pokaždé to byli vyrovnané zápasy, ve kterých došlo do samostatných nájezdů. Jednou je úspěšněji zvládli Energetici a jednou Salzburg. Možná to naznačuje dost vyrovnaný duel. Salzburg je letos nováčkem MHL, proto se spolu dříve tato mužstva nikdy nesetkala.

Vzájemné zápasy
    15.11.2013 Salzburg – Energie 2:1 sn.
    14.11.2013 Salzburg – Energie 2:3 sn.

Energetici v posledních zápasech opět navázali na svou skvělou formu a všech pět posledních zápasů vyhrála. Cenná byla hlavně vydřená vítězství proti Spartaku Moskva.

Skvělou formu mají také hráči Salzburgu, kteří dokázali ukořistit čtyři body v utkáních se Spartakem Moskva a před tím ještě porazili dvakrát Doněck. Ani oni nebudou chtít Energetikům dát nic zadarmo.

Vlčí smečka se v tabulce západní konference zatím drží na pátém místě Západní konference, s výhodou dvou zápasů na čtvrtý Spartak a ztrátou pouhých tří bodů. Na šestou Rigu mají náskok pěti bodů a taktéž výhodu dvou zápasů. Energetici mají skvěle nakročeno k výbornému umístění .

Salzburg se nachází naopak ve spodní polovině tabulky. Jsou na jedenácté pozici, kterou okupují s náskokem pěti bodů na dvanáctý Minsk. Na Atlant, který je před ním ztrácí čtyři body a mají odehráno o dva zápasy více.

Vítám vás u dnešního onlajn přenosu devětačtyřicátého kola MHL duelu mezi Energií Karlovy Vary a RedBull Salzburg. S děním v KV Areně vás bude průběžně seznamovat Daniel Kot.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Kot

Branky a nahrávky: 18. Flek (Troška), 18. Beránek, 35. Vrána (Gorčík), 42. Flek (Vrána), 50. Fronk (Dvořák), 53. Kečkeš (Gríger, Fronk), 56. Gríger (Fronk, Hroch) – 17. Friman (Kalan), 44. Hochkofler (Pavlu, Polata), 57. Friman (Orsagh)

Rozhodčí: Anton Děmura – Vít Komárek, Jiří Ondáček