7:3 (2:1, 1:0, 4:2)
EC Red Bull Salzburg
Čtvrtek 20.02.2014, 18:00 • KV Arena • MHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám vás u dnešního onlajn přenosu devětačtyřicátého kola MHL duelu mezi Energií Karlovy Vary a RedBull Salzburg. S děním v KV Areně vás bude průběžně seznamovat Daniel Kot.

Celky se spolu letos už dvakrát utkaly na ledě Salzburgu. Pokaždé to byli vyrovnané zápasy, ve kterých došlo do samostatných nájezdů. Jednou je úspěšněji zvládli Energetici a jednou Salzburg. Možná to naznačuje dost vyrovnaný duel. Salzburg je letos nováčkem MHL, proto se spolu dříve tato mužstva nikdy nesetkala.

Vzájemné zápasy
    15.11.2013 Salzburg – Energie 2:1 sn.
    14.11.2013 Salzburg – Energie 2:3 sn.

Energetici v posledních zápasech opět navázali na svou skvělou formu a všech pět posledních zápasů vyhrála. Cenná byla hlavně vydřená vítězství proti Spartaku Moskva.

Skvělou formu mají také hráči Salzburgu, kteří dokázali ukořistit čtyři body v utkáních se Spartakem Moskva a před tím ještě porazili dvakrát Doněck. Ani oni nebudou chtít Energetikům dát nic zadarmo.

Vlčí smečka se v tabulce západní konference zatím drží na pátém místě Západní konference, s výhodou dvou zápasů na čtvrtý Spartak a ztrátou pouhých tří bodů. Na šestou Rigu mají náskok pěti bodů a taktéž výhodu dvou zápasů. Energetici mají skvěle nakročeno k výbornému umístění .

Salzburg se nachází naopak ve spodní polovině tabulky. Jsou na jedenácté pozici, kterou okupují s náskokem pěti bodů na dvanáctý Minsk. Na Atlant, který je před ním ztrácí čtyři body a mají odehráno o dva zápasy více.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Frček) – Kvapil (A), Škvor, Dvořák, Šafář, Troška, Horvath, Kečkeš – Flek (C), Vrána (A), Gorčík – Harkabus, Zadražil, Kohout – Gríger, Hroch, Fronk – Beránek, Osmík, Vachutka. Trenér: Tomáš Mariška

EC Red Bull Salzburg: Karjalainen (Zopf) – Zauner, Pýcha Linder, Logar, Polata, Mayrhauser, Orsagh – Hochkofler, Kallan, Valli – Ahoniemi, Obrist, Winkler – Pavlu, Schettina, Pöck – Friman, Fuhrer. Trenér: Derek Mayer

Rozhodčí: Anton Děmura – Vít Komárek, Jiří Ondáček.

Hráči už jsou srovnáni na modrých čarách a stadionem se rozléhá rakouská hymna.

"Kde domov můj, kde domov můj", jde ještě chvíil slyšet z karlovarský poloviny a za chvíli už začne dnešní zápas.

Na ledě už jsou srovnány pervní pětky obou celků a vše je připraveno ke hře.

00:01

00:04
    Po buly se na puku drží domácí a snaží se rozehrát od vlastní brány.

00:54
    Karlovarští drží kotouč u mantinelu v útočné třetině a snaží se dostat před branku.

01:50
    První poměrně nebezpečnou střelu dnešního zápasu vyslal na bránu soupeře ještě před vystřídáním Gorčík. Brankář si však s jeho střelou poradil vyrážečkou.

02:54
    Rychlý brejk domácích končí po nepřesné přihrávce zakázaným uvolněním.

03:23
    Kotouč teď delší dobu měli na svých holích i hosté, avšak nedokázali prolomit karlovarskou modrou čáru a dostat se do útočné třetiny. V útoku už jsou opět domácí.

04:40
    Energetici teď mohli dvakrát těžit ze svého dobrého pohybu a postavení, ani jedna jejich přihrávka však adresáta nenašla.

05:25
    Tomáš Harkabus měl na své holi skvělou příležitost, i když pravda, že z velkého úhlu. Jeho dobrá střela ale jen těsně minula Karjalainenovu svatyni.

09:58
    Zakázané uvolnění domácích.

Omlouváme se za dlouhou neaktualizaci tohoto onlajnu pro krátký výpadek signálu. Děkuji za pochopení.

O nic zvláštního jste však nepřišli, nikdo nebyl vyloučen a ani gól nezaznamenal žádný celek. K vidění byla akorát nebezpečná Flekova střela z pravého kruhu. Aktivnějším týmem jsou zatím domácí.

11:32
    Energetici teď skvěle přečíslili hráče hostí a Beránek měl po Vachutkově přihrávce před branku pěknou šanci. Karjalainen však vykryl puk betonem.

12:55
    Kotouč je stále v držení domácích, kteří operují v útočném pásmu.

13:33
    Pěkný rychlý protiútok hostí a následnou střelu k levé tyči Honzík bez větších problémů chytil.

14:13
    Kvapil rozehrává akci od vlastní brány.

15:03
    Sebastian Zauner se rozhodl prověřit Honzíka střelou od modré. Střela zápěstím však pro domácího gólmana byla snadným soustem.

15:27
    Útočné pásmo teď už přes minutu okupují hosté. Jejich akce však zatím vždy skončili buď to u domácího brankáře, nebo v síti za jeho svatyní.

16:14
    Přečíslení 3:2 se teď dostalo energetikům, ti však akci překombinovala a poslední Osmíkova přihrávka šla mimo spoluhráče.

16:48
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Zaváhání domácího celku v útočném pásmu, hned využili hosté. Rychlý a skvěle zakončený brejk využil NICO FRIMAN. Asistence: Luka Kalan

17:10
    A je zde první vyloučení na trestnou lavici usedne Hochkofler (SLZ).

17:37
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovarští rychle potrestali Hochkoflerův faul. Po střele Trošky se z dorážky prosazuje JAKUB FLEK. Asistence: David Troška

17:52
    A další gól! ONDŘEJ BERÁNEK vybojoval puk v obranné třetině a sólovou akci přes celé hřiště zakončil jak nejlépe mohl, bekhendovým blafákem. Bez asistence

19:00
    Běží poslední minuta třetiny.

19:12
    A domácí si opět zahrají přesilovou hru. Za nedovolené bránění si dvě minuty odpyká Nikita Mayrhauser (SLZ).

20:00

V první třetině byli aktivnější domácí hráči, kteří se však dostávali jen zřídka do dobrých šancí. Nakonec z toho vytěžil Salzburg, který se postaral o první gól zápasu. Tím odstartoval gólovou přehlídku v závěru třetiny. Během minuty se totiž prosadili ještě i Flek a Beránek, kteří tak zajistili prozatímní obrat a to, že do šaten odcházejí spokojeněji Energetici.

Statistiky zápasu po první třetině:

Střely na branku: 18:4
    Vhazování: 9:14
    Vyloučení: 0:2

Druhá část zápasu začne přibližně v 18:46.

Hráči už jsou na ledě, rozhodčí také a vše je připraveno k druhé třetině zápasu, která co nevidět začne pokračující přesilovou hrou Energie.

20:08
    Buly vyhráli energetici. Pokoušejí se rozehrát zpoza branky.

20:50
    Zatím se domácím nepodařilo usadit v útočném pásmu. Hosté skvěle napadají a při každé příležitosti okamžitě vyhazují.

21:42
    Hosté přečkali své oslabení poměrně klidně ve středním pásmu a už útočí. Vhazuje se před Honzíkem.

21:55
    Karlovarští se raději osvobodili vyhozením na zakázané uvolnění.

22:06
    Po souboji na mantinelu za Honzíkovou bránou, kde se srážela hokejka za hokejkou byl nakonec vyloučen za podražení Daniel Hroch (KVA).

22:45
    Puk mimo kluziště a vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:26
    Zatím výborně sehrané oslabení předvádějí domácí. napadají dokonce až v útočném pásmu a chvílemi hrají i s kotoučem.

24:12
    A domácí už jsou v plném počtu a všech pět hráčů se teď snaží vybojovat puk za vlastní brankou.

24:59
    Nepřesnost domácích ve středním pásmu se přičinila na dalším zdlouhavém boji o puk za Honzíkovou brankou.

25:57
    Jan Pavlů střílel z pravého kruhu a trefil vnější část tyčky Honzíkovi svatyně.

26:32
    Prozatím je ve druhé třetině k vidění více méně jen hra po mantinelu, kde se neustále bojuje o puk.

26:35
    Na trestnou lavici si půjde odpočinout za držení hole Ondřej Šafář (KVA).

26:46
    Síly na ledě se vyrovnají, za nedovolené bránění svůj tým oslabí Jan Polata (SLZ).

28:10
    Oba celky ve čtyřech a hra se přenesla na polovinu Salzburgu.

28:38
    Začíná krátká početní výhoda domácích.

28:51
    Ta však skončila ještě dříve než se domácí dostali k puku. Oba celky hrají v plném počtu.

29:26
    Zadražil se teď ocitl v levém kruhu úplně sám, po chybě hostů po přechodu do středního pásma. Trefil však pouze Karjalainenovu lapačku.

29:44
    Salzburg si zahraje přesilovku. Za podražení je vyloučen Tomáš Kvapil (KVA).

34:22
    Hra se teď delší dobu přelévá ze strany na stranu a nikdo se nemůže dostat ke střele.

34:33
    LUKÁŠ VRÁNA nahodil puk na branku z mezikruží a ten propadl až do branky. Asistence: Sebastian Gorčík

35:23
    Přes celé hřiště teď přejel Kohout po levém křídle. Snažil se natlačit před bránu Karjalainena a zasunout kotouč mezi jeho nohy, to mu však nevyšlo.

37:00
    Hosté projeli středním pásmem a nahodili kotouč na Honzíka, ten ho raději přikryl a vhazuje se před ním.

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině oba celky polevily a její první polovinu až na výjimku přesilových her strávili hráči za Honzíkovou brankou při soubojích o puk. To se pro její druhou polovinu změnilo, ale moc šancí k vidění nebylo, spíše žádné. Nakonec se se štěstím trefil Lukáš Vrána, který spíše jen nahazoval na Karjalainenovu branku. Domácí tak ještě navýšili své vedení a do závěrečné třetiny, která začne přibližně v 19:30 si nesou dvoubrankový náskok.

Statistiky utkání po druhé třetině:

Střely na branku: 33:9
    Vhazování: 14:29
    Vyloučení: 3:3

Hráči už vychází ze svých šaten a pomalu se srovnávají na ledové ploše. Poslední třetina začne co nevidět.

40:01

40:11
    Hochkofler vyslal na Honzíka z ostrého úhlu první střelu třetiny. Te si s ní snadno poradil a svou akci rozehrávají domácí.

40:36
    Početní výhoda pro Energii. Kevin Schttina (SLZ) oslabí svůj tým za podražení.

41:19
    Svůj druhý gól zápasu a opět v přesilové hře zaznamenal JAKUB FLEK, který po asistenci Vrány střílel do prázdné brány. Asistence: Lukáš Vrána

41:23
    A je tu další příležitost pro domácí. Vyloučen je na dvě minuty Peter Hochkofler (SLZ).

42:25
    A hosté jdou do tří, za hrubost je vyloučen Markus Pöck (SLZ), s ním je ovšem vyloučen i Tomáš Dvořák (KVA). Oba se spolu pošťuchovali po jedné ze střel domácích hráčů.

43:28
    A na ledě už je počet sil opět vyrovnaný.

43:36
    Gól, který vrací hosty opět do hry střílí PETER HOCHKOFLER. Přejel modrou čáru a zápěstím vystřelil přesné mezi Honzíkův beton a vyrážečku. Asistence: Jan Pavlu, Jan Polata

44:01
    Na trestnou lavici za podražení usedne Peter Horvath (KVA).

46:21
    Energetici už jsou v plném počtu a snaží se rozehrát od vlastní branky.

49:17
    Po Dvořákovo nahození puk před brankou tečoval JIŘÍ FRONK, jeho teč přeletěla přesně přes rameno Karjalainena a Fronk zvyšuje na 5:2. Asistence: Tomáš Dvořák

52:31
    A další gól. David Gríger skvěle zacláněl před hostujícím gólmanem a tak střela MARTINA KEČKEŠE, prošla za jeho záda jako po másle. Asistence: David Gríger, Jiří Fronk

55:56
    Gólová smršť Energetiků pokračuje. Tentokráte sám DAVID GRÍGER zkusil prověřit Karjalainena, kterého nakonec překonal. Asistence: Jiří Fronk, Daniel Hroch

56:52
    A je tu další gól. Tentokráte na druhé straně. NICO FRIMAN přejel do útočného pásma a téměř totožně, jako před ním jeho spoluhráč Hochkofler, střílí gól do stejného místa. Asistence: Filip Orsagh

58:02
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:04
    V závěru třetiny usedne ještě na trestnou lavici Filip Linder (SLZ).

60:00

V třetí třetině se strhly gólové hody. K vidění bylo daleko více pěkných akcí a střel, než v předchozích periodách. Tuto třetinu nakonec stejně jako i ty dně předchozí vyhráli karlovarští (4:2) a mohou se radovat ze třeí bodů a zaslouženého vítězství.

To je ode mně pro dnešek vše a já se budu těšit u dalšího onlajn přenosu. Přeji příjemný zbytek večera. (20:08:07)

Daniel Kot

Branky a nahrávky: 18. Flek (Troška), 18. Beránek, 35. Vrána (Gorčík), 42. Flek (Vrána), 50. Fronk (Dvořák), 53. Kečkeš (Gríger, Fronk), 56. Gríger (Fronk, Hroch) – 17. Friman (Kalan), 44. Hochkofler (Pavlu, Polata), 57. Friman (Orsagh)

Rozhodčí: Anton Děmura – Vít Komárek, Jiří Ondáček