Litvínov – Chomutov 5:0 (kon.) | Lev – Ambri-Piotta 5:3 (kon.)
5:3 (0:2, 4:0, 1:1)
HC Ambri-Piotta
Pátek 21.02.2014, 19:45 • Küssnacht • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Olympijská pauza se blíží ke konci. Lvi tak finišují se svou přípravou na závěrečnou část sezony. Po středeční výhře nad Bernem v poměru 5:1 je čeká další celek ze švýcarské NLA. Připravenost Jalonenova celku vyzkouší Ambri Piotta.

Od pátečního duelu s Ambri Piottou si lvi slibují lepší prověrku. „Podle mě to bude kvalitnější. V pátek to bude určitě daleko vyrovnanější duel než s Bernem,“ doufá Ridderwall.

Bern byl oslaben o hráče, kteří reprezentovali na OH, Ambri Piotta bude ale až na pár zranění kompletní. Největším tahounem pátečního soupeře Lva je beze sporu Alexandre Giroux. Kanadský forvard, který si v minulé sezoně vyzkoušel i dres Dinama Riga, momentálně figuruje na špici týmového bodování. V celé NLA je dokonce s 18 góly a 17 asistencemi na konci první desítky produktivity.

Po pobytu v Dubaji a tréninkovém zápřahu v Praze tak lvi finišují svou přípravu na play-off na švýcarském soustředění. Souboj s Ambri Piottou bude úplně poslední ostrou prověrkou před závěrečnou fází sezony. V ní se bude muset trenér Jalonen, stejně jako proti Bernu, obejít bez kapitána Jiřího Novotného, který již sice na olympijském turnaji dohrál, k týmu se ale připojí až v Praze.

Lev Praha: Vehanen – Mäenpää, Ševc, Gragnani, Němec, Jaakola, O’Byrne, Humphries, Nakládal – Azevedo, Ullström, Pacovský – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Zackrisson, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Kubalík – Matai.

HC Ambri Piotta: Schafer – Grieder, Gautschi, Botten, Kobach, Noreau, Sidler, Nordlund, El Assaoui, Trunz – Giroux, Lhotak, Grassi, Stucki, Pestoni, Bianchi, Poudrier, Williams, Schlagenhauf, Duca, Pedretti..

Museli jsme chvíli čekat na rozhodčí, takže začátek utkání se o pár minut posunul.

00:01

00:30
    V úvodní možnosti zápasu se ocitl David Ullström, ale centr první formace nezkrotil neposedný puk mezi kruhy.

01:45
    Švýcarský tým začíná hodně opatrně a pokouší se o postupnou rozehrávku.

02:48
    Poudrier z otočky vystřelil od pravého mantinelu, ale s jeho nerazantním pokusem si Vehanen poradil.

03:01
    Spencer Humphries si počínal při bránění moc tvrdě a je vyloučen za hrubost.

03:45
    Noreau pálí od modré a Lhoták se snaží tečovat před Vehanenem, finský brankář si ale zkušeně odstavil protihráče a puk zachytil do lapačky.

04:26
    Další zákrok Petri Vehanena, tentokrát sebral puk z hole Grassiho, který se pokusil o výpad zpoza branky.

05:00
    Ambri Piotta právě vstřelila branku!
    ROMAN SCHLAGENHAUF z vrcholu kruhu vystřelil hodně nebezpečně, Vehanen kotouč vyrazil a od kalhot Topi Jaakoly se kotouč odrazil do sítě Lva. Asistence: Elias Bianchi.

06:25
    Už to vypadalo, že se Giroux dostane do samostatného úniku. Na modré čáře mu ale ujel puk.

07:23
    Humphries si udělal výlet do útočného pásma, z rohu našel před brankou Zackrissona, který v ideální střelecké pozici míjí levou tyč Schaferovy branky.

08:39
    Tak to byla smůla. Nahození Bottena se nečekaně odrazilo od zadního mantinelu přímo před branku Vehanena a ROMAN SCHLAGENHAUF s překvapivou šancí zkušeně naložil. Asistence: Adrian Trunz.

09:50
    Sekáč posunul puk na Thörnberga, který ale ztratil puk na modré čáře a místo přečíslení se Lev musí rychle vracet do obrany.

10:20
    Sekáč pěkně našel na modré čáře Nakládala, který zápěstím vystrašil Schafera. Nic víc z toho ale nebylo.

11:11
    Velkou chybu v rozehrávce Ambri nedokázali Lvi potrestat. Kubalík přihrál mezi kruhy Ridderwallovi, který nechal vyniknout brankáře Piotty. Zákrok levým ramenem ocenili diváci potleskem.

12:25
    Williams zahákoval Pacovského a Lev si zahraje přesilovku.

13:50
    Vrána hledal mezi kruhy najetého Thörnberga, který se s problémy k puku nakonec dostal, svůj pokus v dobré pozici namířil pouze do boční sítě.

14:20
    Obrana Ambri zatím skvěle funguje, lvi si v přesilovce nedokázali vypracovat větší šanci.

15:15
    Cingel vybídl zpoza branky z modré čáry sjíždějícího Humphriese, který střelou z první trefil levý Schaferův beton.

16:30
    Azevedo udělal na modré čáře riskantní manévr, díky kterému uvolnil Martina Ševce na vrcholu kruhu. Českému bekovi ale střela vůbec nesedla a Schafer se při zákroku ani nezpotil.

17:19
    Vehanen zpoza branky nepřesně rozehrál, ale hrozící nebezpečí zažehnal obětavým pádem Ryan O'Byrne.

18:26
    Hezká kombinace lvů v útočném pásmu. Zackrisson po přiťuknutí Kapanena přihrál na modrou čáru Jaakolovi, který vystřelil z první. Schafer byl ale opět dobře postavený a vyrazil puk do rohu.

19:37
    Lvi zamkli na závěr první třetiny Ambri v jejich obranném pásmu, ale nedokázali si vypracovat dobrou střeleckou pozici.

20:00

V prvním dějství byli o něco aktivnější lvi, ale nedokázali své šance využít. Naopak tým ze Švýcarska hlavně díky dvěma šťastným odrazům dvakrát skóroval. Trenér Jalonen tak bude muset v kabině vymyslet taktiku, jak na dobře bránící tým vyzrát. Druhá třetina startuje v 20:29.

20:01

20:36
    Ullström šel s Azevedem a Pacovským do přečíslení, ale udělal kličku před modrou čárou a rozhodčí správně odpískali ofsajd.

21:56
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Kanadský obr RYAN O'BYRNE si sjel na vrchol kruhu a volně ležící puk trefil přesně mezi nohy brankáře Piotty. Asistence: Niko Kapanen.

22:40
    Lev se opět dostával do přečíslení a znovu z toho je pouze ofsajd. Kličku před modrou si neodpustil Calle Ridderwall.

23:53
    Pestoni zahákoval Azeveda a lvi si zahrají 5 na 4.

24:32
    Lvi jsou v tlaku, ale nemohou se dostat ke střele.

25:10
    Thörnberg tečoval Grananiho nahození a puk se odrazil od Schaferova betonu přímo k PETRU VRÁNOVI, který střelou do prázdné branky vyrovnal na 2:2. Asistence: Martin Thörnberg, Marc-André Gragnani.

26:30
    Lvi pokračují v tlaku, Vehanen ve druhé třetině zatím neměl zákrok.

27:47
    Nahození Justina Azeveda od pravého mantinelu zachytil Schafer bez problémů do lapačky.

28:07
    El Assaoui se se štěstím proháčkoval přes tři lvy až do zakončení, ale jeho střele chyběla razance i přesnost.

29:29
    Němec si dovolil kličku na modré čáře a z úhlu prověřil pozornost brankáře Piotty. Lev zůstane v útočném pásmu.

30:40
    Humphries nahodil puk od modré čáry, ale Schafer si i přes Kubalíkovu teč se střelou poradil.

31:29
    Pěkná akce švýcarského celku. Botten zavezl puk do třetiny a přihrál do druhé vlny Lhotákovi, Vehanen si s jeho střelou po zemi poradil.

32:26
    Po krkolomné kombinaci Sekáče s Thörnbergem se puk se štěstím dostal až k Vránovi. Český útočník ale místo střely volil nepřesnou přihrávku na beka a lvi kvůli tomu musí opustit útočné pásmo.

33:52
    Chybu v rozehrávce Lva málem potrestal Bianchi, poskakující puk ale nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

34:50
    Poslední dvě minuty patřily Piottě. Po šanci Girouxa se k nebezpečné střele od modré dostal Trunz. Vehanen ale svůj tým dvakrát podržel.

35:48
    Jaakolovo nahození od modré šikovně těčuje MICHAL ŘEPÍK a dostává svůj tým poprvé do vedení. Asistence: Topi Jaakola.

36:36
    Už to vypadalo, že Grassi přebruslí Nakládala a pojede sám na Vehanena. Útočník Ambri ale v rozhodující chvíli upadl.

37:53
    Pacovský dokonale načasoval pas od levého mantinelu mezi kruhy, kam si najel DAVID ULLSTRÖM a střelou z první překonal Schafera. Asistence: Dominik Pacovský.

38:47
    Před Němcem se rozestoupili obránci i útočníci a český bek vystřelil z pěti metrů velmi tvrdě. Puk z jeho hole orazítkoval levou tyč Schaferovy branky.

39:31
    Sekáč prokázal svůj přehled a přihrávkou přes šířku pásma našel volného Ševce. Český bek se ale trochu unáhlil se zakončením a minul branku.

40:00

Druhou třetinu zcela ovládl český tým. Ve 22. minutě odčaroval Schafera O'Byrne a lvi se konečně začali prosazovat. Do sítě švýcarského celku nasázeli během druhé dvacetiminutovky celkem 4 góly a do kabiny jdou o mnoho radostněji než soupeř. Třetí třetina začne ve 21:14.

40:01

40:40
    Třetí třetina začala hezkou akcí Ullströma, který objel branku a nabídl puk Azevedovi. Schafer musel předvést zázračný zákrok.

41:45
    Po chybě O'Byrnea se k puku dostal El Assaoui a ideálně vybídl je skórování ADRIAN TRUNZE, který bekhendovým blafákem snížil na 3:4. Asistence: Sami El Assaoui.

42:48
    Grassi si počínal při napadání až moc aktivně a oslabuje svůj tým.

43:40
    Gragnani zvedl hlavu a poslal střílenou přihrávku na Vránu. Puk z hole českého forvarda jen těsně minul branku Piotty.

44:35
    Poudrier si udělal v oslabení výlet a beckhendem vystrašil Vehanena, finský brankář situaci ustál.

45:45
    Kapanen prokázal svůj klid a v dobré pozici našel ještě lépe postaveného O'Byrnea, který střelou po zemi nedokázal překonat Schafera.

46:32
    Gragnaniho dělovka od modré se otřela o boční konstrukci Schaferovy branky.

47:52
    Thörberg si vybruslil od pravého mantinelu do střelecké pozice a zápěstí napálil puk do hrudi Schafera.

48:22
    Pěkná předávka puku mezi Řepíkem a Kapanenem končí výpadem českého forvarda před branku Piotty. Obrana švýcarského klubu měla co dělat, aby bojovného lva odstavila.

49:20
    Hraje se celkem opatrný hokej. Ambri už nechce udělat chybu a chystá závěrečný nápor.

50:05
    Jakub Nakládal si přidržel Lhotáka a posílá svůj tým do čtyř.

51:39
    Přesilovka zatím nevychází Piottě podle představ a lvi se úspěšně brání.

52:24
    Ullström přešel přes dva protihráče a přihrál volnému Zackrissonovi, který z první napálil puk do boční sítě.

53:20
    Švýcaři zamkli lvy v jejich obranné třetině a Pražané se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

54:30
    Lvi měli namále, Lhoták se zničehonic ocitl před Vehanenem a orazítkoval levou tyč branky pražského celku.

55:55
    A tyčka i na druhé straně. Blízko ke gólu měl Pacovský, ale po pěkné akci i střele se pouze podíval ke stropu haly.

56:36
    Další solidní šance švýcarského celku. Stucki přejel modrou, nic nevymýšlel a opřel se do puku. Od masky Vehanena se puk odráží mimo hrací plochu.

57:42
    Azevedo se rozhodl pro individuální akce, vjel do třetiny a z poměrně značného úhlu vystřelil. Schafer utlumil v pohodě puk ve své výstroji.

58:50
    Ambri si bere oddechový čas a zkouší hru bez brankáře.

59:58
    MICHAL ŘEPÍK okradl o puk na modré čáře Bottena a střelou do prázdné branky pojistil výhru Lva. Bez asistence.

60:00

Lev nakonec vítězí i ve druhém přípravném zápase na švýcarské půdě. Hlavně díky skvělé 2. třetině, ve které nasázel do branky Schafera 4 góly, vyhrává 5:3.

Děkujeme za pozornost a na shledanou. (11:50:43)

Ondřej Kalát

David Soumar

Branky a nahrávky: 22. O'Byrne (Kapanen), 26. Vrána (Thörnberg, Gragnani), 36. Řepík (Jaakola), 38. Ullström (Pacovský), 60. Řepík – 5. Schlagenhauf (Bianchi), 9. Schlagenhauf (Trunz), 42. Trunz (Assaoui)

Lev Praha: Vehanen (Lukáš) – Mäenpää, Ševc, Gragnani, Němec, Jaakola, O’Byrne, Humphries, Nakládal – Azevedo, Ullström, Pacovský – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Zackrisson, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Kubalík – Matai.
    HC Ambri-Piotta: Schafer (Zukirchen) – Grieder, Gautschi, Botten, Kobach, Noreau, Sidler, Nordlund, El Assaoui, Trunz – Giroux, Lhotak, Grassi, Stucki, Pestoni, Bianchi, Poudrier, Williams, Schlagenhauf, Duca, Pedretti.