Orlová – Nový Jičín 3:2 (1:0 po s.n.) | Přerov – Val. Meziříčí 6:3 (kon.) | SHK Hodonín – Frýdek-M. 6:3 (kon.)
Poruba 2011 – Opava 3:0 (kon.) | Technika Brno – Prostějov 3:2 (kon.) | Milevsko – Řisuty 4:2 (kon.)
Nymburk – Bílina 3:5 (kon.) | Vsetín – Břeclav 5:1 (kon.) | Klatovy – Sokolov 2:4 (kon.)
Tábor – Jablonec n/N 5:2 (kon.) | Děčín – Kobra 1:4 (kon.) | Vrchlabí – Žďár n/S 2:6 (kon.)

59:49
    Hostující Bílek vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

58:30
    Bohužel v souběžně hraném utkání vede Bílina v Nymburce 5:3, ikdyž prohrávala po druhé třetině už 3:1. Tím se šance na lepší umístění pro domácí zmenšuje.

58:05
    Domácí se vysvobozují vyhozením na zakázané uvolnění.

56:31
    To samé se dá napsat o tvrdém pokusu Stokláska.

56:20
    Tvrdá střela Štěrby končí těsně vedle.

55:01
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Ve vlastním oslabení se hosté prosazují a dramatizují zápas. Na levém křídle ujížděl FILIP BÍLEK, za modrou čárou napřáhl a trefil horní růžek milevské branky. Asistence: Jakub Sedláček.

54:19
    A domácí tým si zahraje přesilovou hru. Kos vyloučen na 2 minuty za podražení.

54:05

42:43
    Výborně Fořt a Procházka, oba hráči teď 2x velice obětavě vyhodili.

52:05
    Komplikace pro domácí. Bartůněk vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

51:36
    Domácí hrají na brejky. V dalším vychytal Urbance výborně Knap.

50:21
    Do samostatného úniku se dostal Sumerauer, snažil se procpat puk mezi betony Knapa, ale ten jeho pokus v poslední možný moment vyrazil těsně vedle.

49:30
    Tvrdá střela Záleského končí v lapačce Pipka.

49:05
    Landa se snažil proháčkovat mezi milevskými obránci, nakonec se mu to nepodařilo a domácí se osvobozují.

48:11
    Domácí mužstvo vybojovalo vhazování před Knapem.

47:40
    Střela Tomáše mířila jen těsně nad milevskou branku.

45:03
    Útok hostí zastavuje zakázané uvolnění.

43:12
    Už to vypadalo že Vyšín pojede sám na Pipka, ale výborný obranný zákrok předvedl Jiří Fořt.

41:56
    Chybu v rozehrávce Bartůňka nedokázali využít hostující útočníci, ikdyž k tomu měli několik nabídek.

40:57
    Nenápadně se Urbanec dostal až před Knapa, hostující brankář jeho pokus na poslední chvilku vykopl betonem.

40:01

40:00

39:48
    Tlak hostujícího týmu překazil Jakub Hamerle, kterému se podařilo vyhodit.

39:15
    Další útok hostí zastavuje postavení útočícího hráče v brankovišti.

39:10
    Domácí mužstvo zatím brání velice dobře.

37:33
    Domácí Urbanec vyloučen na dvě minuty za sekání. Velice diskutabilní moment, protože předtím byl několikrát faulován jedním z hostujících hráčů ale to se obešlo bez trestu.

37:11
    Milevsko právě vstřelilo branku!
    Výborně sehraná přesilová hra. Střelu Štycha od modré chytře tečuje IVO NOVÁK. Asistence: Michal Štych, Jakub Hamerle.

36:24
    Hostující Náprstek navíc dostal dvě minuty za hrubost.

36:24
    Bitkařskou vložku předvedli hostující Náprstek a domácí Homolka. Pěstní souboj byl bez vítěze. Oba hráči si ale "odnesli" trest do konce utkání.

35:55
    Po chybě Drdy se Řisuty dostali do příležitosti, kterou ale domácí obránci ztečovali do ochranné sítě.

34:57
    Po delším časovém pásmu bez šancí střílí kapitán Kraus do Pipkovy lapačky.

31:28
    Domácí předvedli další rychlý protiútok, Fořt našel dobře Descyho, který ztroskotal na brankáři Řisut.

30:22
    Po polovině utkání domácí vedou zásluhou hattricku Urbance, ale v posledních minutách jsou hosté z Řisut lepším týmem.

29:38
    Další pokus aktivního Krpaty Pipek na poslední chvíli vyškrábl betonem.

28:15

28:00
    Homolka využil chyby jednoho z hostujících obránců a společně s Hamerlem jel sám na jediného beka Řisut. Zvolil střelu, kterou Knap dobře vyrazil, poté si poradil i s dorážkou.

27:04
    Zcela sám na kruhách byl obránce Kašák, Pipek výborně zneškodnil.

26:15
    Domácí Štěrba vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl. První přesilovku dokázali hosté využít.

25:27
    Znovu hostující Krpata- jel sám na Pipka, ten jeho únik zlikvidoval. Další dobrá příležitost hostů.

24:09
    Přečíslení třech útočníků na dva milevské obránce končí střelou Krpaty do připraveného Pipka.

23:44
    Trefuje tyčku. Štěstí teď stálo při domácím družstvu.

23:44
    Bylo nařízeno trestné střílení za faul Štěrby. Nájezd provede Vyšín.

22:31
    JOSEF URBANEC završuje hattrick!! Srdínko našel přesnou přihrávkou rozjetého Descyho, a ten v přečíslení dva na jednoho skvěle našel hůl zmíněného milevského střelce. Asistence: David Descy, Pavel Srdínko.

21:36
    Sumerauer z levého kruhu minul vzdálenější tyčku hostující branky.

20:40
    Svižnou střelu Vyšína Pipek vyráží maskou.

20:01

20:00

19:50
    Dvě velké šance domácího týmu. Nejprve zkazil možnost hattricku Urbancovi skvělý zákrok přesunujícího se Knapa, poté pokus Davida Descyho na poslední chvíli srazil jeden z řisutských beků.

19:03
    Stokláskova bomba těsně minula horní růžek hostující branky.

18:26
    Domácí tým se v pokračujícím tlaku dokázal prosadit. Descy našel za brankou JOSEFA URBANCE, který obkroužil branku a pod rukou se mu podařilo prostřelit Knapa. Asistence: David Descy.

18:01

17:10
    Pokus Štycha výborně Knap chytá.

16:54
    Střela Štěrby mířila těsně vedle levé tyčky Knapa.

16:01
    Jirouch vyloučen na dvě minuty za hákování. Domácí si zahrají druhou přesilovou hru.

15:39
    Přečíslení 2 na 1 chtěli dobře vyřešit domácí, ale přihrávku Stokláska výborně ztečoval Sedláček mimo dosah Jakuba Hamerleho.

14:54
    Náprstek vystřelil z kruhů, domácí brankář připraven.

14:25
    Hosté si nahrávali v útočném pásmu, ale nedokázali využít žádný okamžik ke střele.

12:33
    Hostující Vodička byl úplně sám mezi kruhy, rána mu ale vůbec nesedla a tak mohl Pipek puk bez problému lapit.

10:54
    Další velice těsný offside, Procházka mohl jet sám na hostující branku, ale vrátivší se Descy nestačil podle výroku rozhodčího včas vyjet z útočného pásma.

10:01
    Dobrý pokus Sumerauera Knap vyráží ramenem.

09:09
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

08:51
    Hraniční offside zastavuje domácí útok.

06:51
    Pokus hostujícího Kosa z levého kruhu výborným reflexem zastavuje lapačka Pipka.

06:02
    V následné tlačenici před brankovištěm se ale dokázal nejlépe zorientovat JOSEF URBANEC a jeho ztečovaná střela končí za zády tentokrát zcela bezmocného Knapa. Bez asistence.

05:56
    Velkou šanci Drdy Knap výborně zneškodnil.

05:42
    Domácí útok zastavuje kotouč v hledišti.

05:10

04:26
    Josef Urbanec se hezky rozjel, s jeho pokusem si ale Knap bez problémů poradil.

03:47
    Tvrdou střelu Stokláska nechtěně zastavil před brankou clonící Homolka.

03:10
    Řisutský Krpata vyloučen na dvě minuty za držení hole.

02:04
    Hostující mužstvo rychle využívá přesilovou hru. Obránce Tomáš nahodil puk před branku, Pipek kotouč vyrazil před sebe a nejrychlejším a nejdůraznějším hráčem byl hostující TOMÁŠ REDLICH, který kotouč zasunul pod domácího gólmana. Asistence: Dan Tomáš.

01:50
    Domácí tým potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Nevolný.

01:50
    Kapitán Kraus se zjevil zcela osamocen před navrátilcem v milevském brankovišti Pipkem, ale nemířil přesně.

00:31
    Střelu Urbance si bývalý milevský brankář Knap pohlídal.

00:01

HC Milevsko 2010: Pipek (Škubal)- Srdínko, Procházka, Štych, Bartůněk, Štěrba, Hlinka- Urbanec, Descy, Fořt, Stoklásek, Homolka, Hamerle, Drda, Sumerauer, Nevolný, Reiniš, Novák, Radosta, Novotný

HC Řisuty: Knap (Štěpánek)- Kašák, Sedláček, Babický, Bílek, Jirouch, Tomáš, Voráček, Landa, Kos, Vodička, Vlček, Kraus, Záleský, Hlusička, Krpata, Náprstek, Vyšín, Redlich

Rozhodčí: Valenta- Rubáš, Tvrdík.

Skupina Západ II. ligy dospěla do svého závěru. Z 32 dílů základní části zbývá týmům odehrát ten poslední. Závěrečné kolo je na programu tuto sobotu. HC Milevsko 2010 se v něm představí na domácím ledě, kde přivítá HC Řisuty.

Po předchozích úspěšných sezónách prožívají Řisuty letos horší časy. Loňský finalista západní skupiny se po celou sezonu drží uprostřed ligové tabulky. Před posledním kolem se Řisuty nachází na jejím jedenáctém místě se ziskem 44 bodů. Většinu z nich jich získaly v domácím prostředí. S bilancí 35 bodů jsou šestým nejlépe hodnoceným týmem v úspěšnosti domácích zápasů. Venku se jim naopak příliš nevede. Z ledů soupeřů si přivezly 9 bodů, přičemž jen jednou dosáhly plnobodového vítězství. To představuje až třináctou úspěšnost ve venkovních duelech.

První vzájemný zápas vyzněl lépe pro Řisuty. Milevsko se na ledě Řisut ani jednou se nedokázalo gólově prosadit. To domácí tým skóroval hned čtyřikrát. Řisutum se povedl vstup do zápasu, když v 8. minutě vedly 2:0. Další dva góly pak přidal domácí tým v posledním dějství po tečované střele a využité přesilovce.

Milevsko je po posledním domácím totálně zpackaném zápase s Kobrou v těžké pozici a nemá navíc svůj osud ve svých rukách. Pokud se chce vyhnout baráži, musí v tomto zápase naplno bodovat a zároveň jejich konkurent v boji o poslední místo v play-off Bílina nesmí získat ani bod. Řisutum momentálně patří 11. místo, o které již nemohou přijít. V případě vítězství se však ještě můžou posunout v tabulce o příčku výše.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Kofroň

Branky a nahrávky: 7. Urbanec, 19. Urbanec (Descy), 23. Urbanec (Descy, Srdínko), 38. Novák (Štych, Hamerle) – 3. Redlich (Tomáš), 56. Bílek (Sedláček)

HC Milevsko 1934: Pipek (Škubal)- Srdínko, Procházka, Štych, Bartůněk, Štěrba, Hlinka- Urbanec, Descy, Fořt- Stoklásek, Hamerle, Homolka- Nevolný, Sumerauer, Drda- Novák
    HC Řisuty: Knap (Štěpánek)- Voráček, Kašák, Bílek, Sedláček, Babický, Tomáš, Jirouch- Vyšín, Kos Landa- Záleský, Krpata, Kraus- Náprstek, Redlich, Vlček- Vodička, Hlusička

Rozhodčí: Valenta- Rubáš, Tvrdík