Orlová – Nový Jičín 3:2 (1:0 po s.n.) | Přerov – Val. Meziříčí 6:3 (kon.) | SHK Hodonín – Frýdek-M. 6:3 (kon.)
Poruba 2011 – Opava 3:0 (kon.) | Technika Brno – Prostějov 3:2 (kon.) | Milevsko – Řisuty 4:2 (kon.)
Nymburk – Bílina 3:5 (kon.) | Vsetín – Břeclav 5:1 (kon.) | Klatovy – Sokolov 2:4 (kon.)
Tábor – Jablonec n/N 5:2 (kon.) | Děčín – Kobra 1:4 (kon.) | Vrchlabí – Žďár n/S 2:6 (kon.)
Pelhřimov – Mor. Budějovice 5:4 (kon.)
po s.n. (1:0)
MSK Orlová
3:2 (1:0, 1:2, 0:0)
HK Nový Jičín
Sobota 22.02.2014, 17:002. liga skupina Východ

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Orlová.

Dominik Novotný zkoušel také klasickou kličku do bekhendu, ale Iláš se roztáhl po čáře a puk za záda nepustil. Orlová tedy zakončuje ročník 2013/14 vítězně. Autorem vítězného nájezdu je FILIP ŠTEFANKA.

Trefil se mezi Šrámkovy betony! – 1:0

62:39
    Lehačka jel sám na branku! David Iláš vyjel z branky a parádně mu vypíchl puk!

59:54
    Novotný dostává dvě minuty za hákování a Studený za nafilmovaný pád.

59:30
    Pavliš z úhlu vypálil bekhendem a puk Šrámkovi po rameni vyskočil až na masku a posléze skotačil za jeho krkem. Šrámek jej vytřepal pod sebe a obránci jej dostali do dostatečné vzdálenosti od brankové čáry.

59:15
    Dusík měl mezí kruhy dost prostoru a tvrdě vypálil. Branku o kousek minul

53:00
    Pavliš zpoza branky poslal nečekanou zadovku před branku Voznicovi. Toho však násadou od hole do tváře prašti Dusík a jde za to na dvě minuty pykat.

48:56
    V souboji u mantinelu Diviš zasáhl Kabeláče holí do tváře a odsedí si za to dvě minuty.

45:54
    Zároveň vyloučen Kabeláč za podražení.

45:54
    Voznica v pádu branku minul a Šrámek vychytal Badžovu dorážku do odkryté klece.

45:28
    Iláš vyrazil dělovou ránu Prokopa, ale pořádně si proti ní vyjel a puk se odrazil ke Sprušilovi, který mohl pohodlně zakončovat. David Iláš však dokázal mrštným skokem skočit před něj a akci ukončil s pukem pod lapačkou.

42:25
    Voznica byl sám před brankou a tvrdou ranou vyprášil Šrámkovy betony! Jeho dorážku do odkryté klece, zablokoval holí obránce.

39:28
    Gebauer vypíchl rozehrávku a jel sám na Iláše. Položil si jej, ale puk mu sklouzl a Robin minul branku o dobrého půl metru.

38:56
    Domácí jeli tři na jednoho, ale obránce se výborně položil do přihrávky, takže Galgonek poté našel Hoďu, který přijížděl z druhé vlny! Fanoušci už se radovali, ale Šrámek předvedl další výborný zákrok.

37:09
    Voznica křižnou přihrávkou nádherně našel před odkrytou klecí Badža! Ten pálil z první, ale Šrámek se fantasticky přesunul.

35:53
    Vašut dostává dvě minuty zahákování.

35:44
    Studený parádní zadovkou našel Pavliše. Šrámek jeho střelu vyrazil a z druhé vlny pálil Štefanka. Kotouč se odrazil k volnému Pavlišovi, na kterého zívala prázdná branka. Orlovský brankář trefil tyč!

28:16
    Badžo dostává dvě minuty za držení hole.

26:53
    Hegegy namazal Kabeláčovi, který byl záhy sám před Ilášem. Orlovský gólman si poradil.

25:49
    Orlová právě vstřelila branku!
    Pavliš parádně napříč útočným pásmem našel VÍTA GREPLA a ten z první nedal Šrámkovi šanci. Asistence: Libor Pavliš.

24:20
    Badžo obral Fišeru při rozehrávce a vyměnil si puk s Blatoněm. Odkrytou klec minul.

22:27
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Prokop u druhé tyče parádně našel JAKUBA LEHAČKU a ten s přehledem trefil puk do odkryté klece. Iláš neměl šanci se přesunout. Asistence: Petr Prokop.

21:12
    Mráz se prokličkoval do úniku, položil si Šrámka, ale branku minul.

20:47
    Štefanka při rozehrávce udělal kličku navíc a Sprušil jej obral o kotouč. Poté chyboval také Sznapka, který pasivně situaci přihlížel a za zády mu projel ROBIN GEBAUER, který dostal před branku puk od Sprušila a trefil se přesně. Asistence: Antonín Sprušil.

19:12
    Badžo dostal puk mezi kruhy a vypálil Šrámkovi do protipohybu. Puk mířil do odkryté poloviny branky, ale jen těsně přeletěl horní tyč!

15:07
    A znovu se vylučuje. Dvě minuty za hákování pro Novotného.

12:14
    Dusík od modré slabě nahodil zápěstím, ale před Ilášem zrovna projížděl domácí obránce, takže Iláš nic neviděl. V tomto případě měl štěstí, protože ho puk trefil.

11:49
    Na to, že ve dnešním zápase prakticky o nic nejde, jsou emoce až příliš vášnivé. Fišera dostává dvě minuty za faul vysokou holí a Studený, který oplácel dostává dvě minuty za sekání.

7:07
    Podobná situace se neobešla bez emoci. Filip Chvostek a Jakub Voznica dostávají po dvě minuty za hrubost.

7:04
    Po prvním závaru před brankou už hosté zvedali ruce, ale sudí rozpažil hra pokračovala a vznikla druhá vřava před Ilášem. Ten však kotouč našel a obtížnou situaci zvládl.

5:23
    Prokop chtěl na modré udělat svůj tradiční manévr s naznačením střely a následnou kličkou, ale Pavliš jej podrazil.

4:55
    Na Pavliše zívala odkrytá klec. Šrámek se nestihl přesunout, ale Orlovský kapitán o pár centimetrů přestřelil.

2:44
    Dusík vyvezl puk z obranné třetiny a dral se do zakončení. Vynutil si přidrženíí Studeného.

2:02
    Štefankova střela byla nepřesná. Divišova už na branku šla a puk Šrámkovi vypadl, ale obránci jej uklidili pod svého gólmana. Vašut si však musel pomoct podražením.

1:49
    Nyní se do podobné šance dostal Diviš, ale Šrámek lapačkou srazil jeho puk do rohu.

1:16
    A Šrámek inkasuje dříve než si stihl sáhnout na puk. Blatoň před brankou našel volného MICHALA GALGONKA a ten přesně trefil horní růžek nad pravým ramenem novojičínského gólmana. Asistence: Jan Blatoň.

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 2. Galgonek (Blatoň), 26. Grepl (Pavliš), rozh. náj. Štefanka – 21. Gebauer (Sprušil), 23. Lehačka (Prokop)

MSK Orlová: Iláš (Urbánek) – Štefanka, Sznapka, Hegegy, Hoďa, Zientek, Szajter – Pavliš, Studený, Grepl – Blatoň, Galgonek, Mráz – Badžo, Diviš, Voznica
    HK Nový Jičín: Šrámek (K. Gebauer) – Vašut, Prokop, Fišera, Cabák, Dusík, F. Chvostek – Kabeláč, R. Gebauer, Ohera, Lehačka, Sprušil, Putniorz, Macháček, Hanák, Novotný, Uhlár