0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Královští lvi Hradec Králové
Sobota 22.02.2014, 12:30 • KAJOT ARENA, Brno • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Kometa se v tabulkovém hodnocení nachází na jejím výslunní, první příčce. Tam se drží díky sedmapadesátibodovému zisku. Jelikož je ale tabulka hodně našlapaná, aby si do semifinále zajistila slabšího soupeře, bude muset ještě hodně zabrat.

První příležitost k tomu bude mít nyní. Na led brněnské KAJOT ARENY zavítá tým z Hradce Králové. Ten se nachází na čtvrtém místě, přičemž na Brno ztrácí pouhých pět bodů. Do karet by mu mohla hrát bilance z posledních utkání. Z osmi zápasů jich Královští lvi hned sedm vyhráli.

Zato Brno se v poslední době zmítá ve smyčce prohra – výhra. Naposledy Jihomoravané zvítězili na ledě Pardubic jasně 4:1. Těžit mohou ale z turnaje v Kanadě, kde se v lednu představila valná část mladšího dorostu Komety, kde si brněnští zástupci vedli velice slušně.

Co se vzájemných zápasů týče, dva vyhrála Kometa a jeden v prodloužení Hradec.

HC Kometa Brno: Dostál – Petrla, Jeřábek, Trnka, Zábranský, Kučera, Furch, Mikyska – Kunc, Klenec, Knap, Gajarský, Škvrně (C), Čejka, Šmída, Süss, Krejčí, Hasoň.
    Trenér: Marek Moskal.

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka – Voňka, Hroudný, Šalda, Pohl, Martinec, J. Moník, Kynčl – D. Matouš, F. Moník, Matějček, Pažourek, M. Matouš, Jirásek, Dvořák, Štohanzl, Maršík, Hejna, Hidveghy, Pavlík (C).
    Trenér: Tomáš Martinec..

Oba týmy se už řadí na modrých čarách, utkání může za chvíli vypuknout.

00:01

00:06
    Po špatné domácí první rozehrávce se ke střele dostal Pavlík, Dostál ale puk vyrazil do rohu.

00:31
    Na druhé straně pálil po rychlém protiútoku Čejka, po ledě ale nezamířil přesně.

00:51
    První přerušení zápasu následuje po zakázaném uvolnění domácího celku.

01:33
    Útočnou snahu Hradce Králové zastavuje pro tuto chvíli odpískaný ofsajd.

02:01
    Zatím sledujeme vyrovnaný boj o puk, po úvodních střeleckých pozdravech z první minuty je hra opatrná.

02:18
    Mikyska zkoušel vyslat spoluhráče do brejku kolmým pasem po mantinelu. Je z toho nakonec ale jenom icing.

02:44
    Matějček chvíli motal hlavy domácích beků, ke střele se ale nakonec od mantinelu nepropracoval.

03:11
    Samostatnou akci vyzkoušel hostující kapitán Pavlík, nakonec se ale přes domácí přesilu k zakončení neprobil.

03:44
    Hradec je nyní aktivnějším týmem. Dostál ale vše jen kontroluje očima, střely na něj nelétají.

04:42
    Jirásek z pravého křídla servíroval puk před branku Martincovi, ten ale s brněnským hráči na zádech nezpracoval.

05:31
    Stále jsou to hosté, kdo drží puk na holích. Vstup do zápasu se určitě víc podařil Královským lvům.

07:24
    Teď se hra vyrovnala, stále se ale odbývá daleko od obou branek.

07:41
    Dalekonosnou ránu Čejky od mantinelu drží Vomáčka bez problému ve výstroji.

08:16
    Z levého křídla to zkoušel Knap, trefil ale jenom couvajícího zadáka Hradce.

08:41
    Kometa nyní hrála ve výhodě a hosty dostala pod tlak. Gól z toho ale nakonec nebyl. Teď však mají domácí možnost se prosadit. Jaroslav Dvořák je vyloučen za hákování.

08:55
    Hradec právě vstřelil branku!
    Jenomže jsou to hosté, kteří jdou po dvanácti vteřinách v oslabení do vedení. Po vyhraném buly se v obranném pásmu dostal k puku kapitán RADOVAN PAVLÍK, nabral rychlost, předjel všechny domácí hokejisty a hnal se na Dostála. Toho pak překonal povedenou bekhendovou kličkou a střelou po ledě. Bez asistence.

09:22
    Kometa pokračuje v přesilovce už lépe. Drží puk ale zatím nestřílí.

09:45
    Po nahození od modré čáry sice Vomáčka chvíli krotil neposedný puk ve výstroji, nakonec ho ale před dotírajícími soupeři udržel.

09:57
    Tak tato přesilovka Brnu nevyšla. Pavlík se hnal do dalšího brejku a tentokrát byl nedovoleně zastaven domácím Kučerou. Ten je vyloučen za držení na dvě minuty, možná se ale mohl pískat nájezd.

10:18
    Ve čtyřech se bojovalo o puk u hrazení v obranném pásmu Komety. Sudí nakonec posílá hru do středního pásma.

10:34
    Jirásek se z rohu doslova probil do zakončení, zblízka ale žádnou skulinu v postoji Dostála nenašel.

10:41
    Začíná zkrácená hradecká početní převaha.

11:27
    Přesilovka zatím ale nevychází ani hostům, hraje se daleko od brněnské branky.

11:51
    Teď ale málem udeřil Hradec podruhé. Pavlík našel parádním křižným pasem volného Matějčka, proti jeho voleji se ale Dostál bleskově přemístil.

11:57

12:53
    Po hradeckém náporu uháněl do brejku Šmída, který před brankou ještě hledal Zábranského. Ten ale v tísni nezakončil nebezpečně.

13:16
    A další domácí akce končí jenom zakázaným uvolněním.

14:10
    Matějček to zkusil z mezikruží, nemířil ale přesně na cíl.

14:37
    Každopádně Hradec se opět usadil před Dostálem. První třetina patří hostům.

15:03
    Hasoňovu střelu z levého křídla vykopává Vomáčka betonem do rohu.

15:38
    Puk opět v obranném pásmu Brna. Kometě se ale poměrně daří nepouštět hosty do předbrankového prostoru.

16:15
    Druhá domácí přesilovka v utkání. Za nedovolené bránění ve středním pásmu je na dvě minuty vyloučen Dvořák.

16:26
    Kometa vyhrála buly a kombinuje v útočném pásmu.

16:49
    Teď ale Jeřábkovi na modré puk utekl a domácí musí znovu dobývat útočnou třetinu.

17:19
    A zatím se jim to nedaří, Hradec aktivní hrou drží Kometu na vlastní polovině.

17:46
    Stále se Brnu nedaří dostat s kotoučem na holi za útočnou modrou. A čas přesilovky se krátí.

18:12
    Klenec s Knapem vytvořili pořádný závar před Vomáčkou, který ale všem jejich dorážkám odolal a stále drží čisté konto.

18:15

18:39
    Štohanzl z pravé strany poslal puk do ohně před branku a kotouč se odrazil od bruslí jednoho z domácích beků tak, že se Dostál musel ohánět, aby ho nepustil do branky.

19:28
    V poslední minutě se Hradec snaží kontrolovat puk, aby nedostal vyrovnávací trefu do kabiny.

19:57
    Ještě je tu úmyslný ofsajd Komety. Hosté mají na případnou střelu přesně tři vteřiny.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:12.

Dostál už zakročovat nemusel a první třetina tedy končí těsným náskokem hostů z Hradce Králové. Nutno podotknout, že zaslouženým. Královští lvi drželi častěji puk na holích a dostávali se do většího počtu šancí. Jediný gól vsítili v oslabení, ve kterém ujel kapitán hostí Pavlík a bekhendovou kličkou oklamal Dostála. Ten ale jinak předvedl několik důležitých zákroků a spoluhráči mu určitě můžou děkovat za to, že rozdíl není po dvaceti minutách hry větší.

20:01

20:18
    Tak ve druhé třetině jsme na branku čekali jenom osmnáct sekund. Hradec hned vlétl do útočné třetiny a těží z toho druhý gól. A opět se raduje RADOVAN PAVLÍK, který tentokrát Dostála překonal přízemní střelou z pravého kruhu. Plány Komety na rychlé srovnání jsou tedy v prachu. Asistence: Štěpán Matějček.

20:58
    Hradec hraje v pohodě, s pukem na hokejkách jeho hráči nic neuspěchají a kontrolují hru.

21:27
    Ta se nyní odbývá především ve středním pásmu, skrz kterého nemohou oba soupeři projít.

21:42
    To se povedlo domácímu Gajarskému, jehož střelu z plné rychlosti ale Vomáčka tlumí ve své výstroji.

22:14
    Zatím nejlepší hráč zápasu Pavlík objel brněnskou branku a vystřelil Dostál puk vyrazil a následně si domácí obrana poradila i s dorážejícím Kynčlem.

22:58
    Hradec má na svém kontě nejen víc branek, ale i víc vyloučení. Potřetí jde do čtyř kvůli hákování, kterého se dopustil obránce Martinec.

23:18
    Domácí zatím rozvážně kombinují v útočném pásmu.

23:38
    Stále se Brno snaží utahat čtveřici v hradeckém dresu.

24:03
    Kučerova střela skrz klubko těl nedoputovala k Vomáčkovi.

24:22
    Hostům se podařilo puk vyhodit a vystřídat.

24:31
    Škvrně to vzal na sebe a po pravém křídle se prohnal do útočné třetiny. Dostal až k nebezpečnému zakončení, zblízka ale netrefil žádnou skulinku ve výstroji Vomáčky.

24:56
    Po Mikyskově nahození se snažili Brňané dorážet, hostující brankář Vomáčka ale podržel puk ve výstroji.

24:58

25:12
    Kometa se snaží pokračovat v aktivitě, další střela ale rozhodně nemohla Vomáčku zaskočit.

25:30
    Po Čejkově střele z levého křídla se dostával k dorážce Krejčí, skákavý puk ale v jízdě trefil jen bruslí, od které zamířil mimo tři tyče. Kometa se ale začíná zvedat.

26:18
    Hejna rychle obkroužil branku, nedokázal do ní ale stejně rychle zasunout kotouč.

26:29
    Hradec si však vysloužil aspoň přesilovku. Šmída je vyloučen na dvě minuty za podražení.

26:47
    Střela Hejny od modré vůbec nebyla špatná, mířila však pár centimetrů nad břevno.

27:16
    Hradecká přesilovka končí. Za pád pod nohy je totiž vyloučen Martin Hejna.

27:35
    Při hře ve čtyřech na obou stranách se Kometa dopustila zakázaného uvolnění.

27:57
    Ve čtyřech drží puk na hokejkách hosté, nedostávají se ale ke střelbě na Dostála.

28:25
    Kometa se dostala do přečíslení tři na jednoho, v jehož závěru hledal Mikyska rozjetého Jeřábka, kterému ale před brankou puk utekl.

28:29
    Domácí v plném počtu. Začíná jejich přesilovka.

29:00
    Ta ale netrvala dlouho a zase se bude hrát ve čtyřech. Štěpán Kučera je trestán za faul loktem.

29:16
    A začíná přesilovka Hradce Králové.

29:36
    Zatím se ale Brno dobře brání a drží touš daleko od své branky.

29:59
    Opět putuje kotouč až za branky Hradce Králové. Přesilovky dnes zatím nerozhodují.

30:27
    Hosté nemají kudy se dostat do útočného pásma, stále naráží na zformovanou modrobílou defenzivu.

31:00

31:13
    Hroudného nahození raději drží Dostál v lapačce, bude se před ním tedy vhazovat.

31:51
    V útočném pásmu teď hrají domácí, nedaří se jim ale dostat k palbě.

32:10
    Teď však Kometa dostává další možnost zahrát si přesilovku. Za podražení je vyloučen Dominik Matouš.

32:16
    I Hradci se na úvod oslabení daří dostat puk až za branku soupeře.

32:32
    Teď už ale Kometa hraje s kotoučem za útočnou modrou.

32:53
    Parádní zákrok předvedl hostující gólman Vomáčka. Čejka dostal zpoza branky puk na pravý kruh, kde byl zcela sám. Vomáčka se ale stihl přesunou a i když Čejka pálil dobře pod břevno, mrskl hradecký brankář lapačkou a střelu zastavil.

33:18
    Následně se Východočechům daří hrát v oslabení daleko od vlastní branky.

33:48
    Zašlápnutý kotouč v obranném pásmu Hradce Králové, kde se také bude vhazovat.

34:10

34:20
    Snaha Komety o rychlý atak končí tentokrát jenom zakázaným uvolněním.

34:56
    Kometa i nadále pokračuje v aktivitě, oproti první třetině se určitě její hra zvedla. Hosté ale nijak nepolevili, stále tak drží vedení.

35:39
    Po vysokém lobu se dostal k zakončení Jirásek, skákavý puk ale trefoval z poměrně složitého úhlu, to pro Dostála nebyl problém.

36:05
    Potřetí se dnes bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Za souboj u mantinelu jsou vyloučeni hostující Jirásek za sekání a domácí Kučera za držení.

36:31
    Na ledě se začíná trochu jiskřit, i po dalším přerušení vznikla drobná strkanice. Zatím se ale nejedná o nic, co by na hokeji nebylo běžné.

37:02
    Hra ve čtyřech zatím žádný vzruch nenabízí, hráči větší prostor nevyužívají.

37:25
    Jen jsem dopsal předchozí příspěvek a je tu třetí branky hostí. Ze završení hattricku se raduje RADOVAN PAVLÍK, Ten nejprve ohrozil Dostála z levého křídla a domácí brankář puk jenom vyrazil. Následně si poradil i s první dorážkou Matějčka, k puku se však opět dostal Pavlík a i s trochou štěstí puk procedil za brankovou čáru. Asistence: Štěpán Matějček.

37:53
    Hradec pokračuje v útočné hře, tentokrát ale musí pásmo vyklidit po úmyslném ofsajdu.

38:08
    Štohanzlovu střelu po ledě zkrotil Dostál nadvakrát, nakonec ji ale udržel ve výstroji.

38:29
    Pavlík se opět dostal k nebezpečné střele, z mezikruží ale nyní přestřelil.

38:56
    Teď ale hradecký kapitán nezachytil na útočné modré dlouhý pas z obranného pásma a je z toho zakázané uvolnění Hradce.

38:59
    Hned po buly to vyzkoušel Trnka, Vomáčka zasahuje pravým betonem.

39:30
    Pavlík hledal před brankou zcela volného Matějčka, který zkusil přeposlat puk na branku z voleje. A minul. Přitom měl spoustu času na zpracování, asi se nestihl rozhlédnout okolo sebe.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:02.

HC Kometa Brno – Radovan Pavlík 0:3. Tak by se dalo shrnout dění prvních dvou třetin tohoto zápasu. Hradec Králové po nich vede o tři branky, všechny nastřílel právě jeho kapitán. Ve druhé periodě se trefil dvakrát, přestože oproti té první, kterou Hradec vyhrál o jedinou trefu, byla hra vyrovnanější. Místy měla Kometa i navrch. Kromě Pavlíka ale zatím zažívá skvělý zápas i brankář Tomáš Vomáčka, který po čtyřiceti minutách hry drží čisté konto Jestli chce Brno utkání zamotat, musí na Vomáčku najít recept.

40:01

40:12
    Opět to jsou hosté, kdo se vydává hned na startu třetiny do útočného pásma.

40:33
    Po jednom ze střetů u mantinelu nyní chvíli ležel na ledě hostující Hidveghy, naštěstí ale bude v pořádku.

41:01
    První ofenzivní snaha Brna v této třetině končí jenom zakázaným uvolněním.

41:13
    Süss mohl ujíždět do dobré šance, nakonec ale nezpracoval puk.

41:37
    Na druhé straně mohl po rychlém brejku rozhodnout Jirásek, Dostál si proti němu ale správně vyjel a puk vytěsnil.

42:00
    Neurovnaná herní pasáž končí dalším icingem Komety Brno.

42:32
    Hradci se zatím i ve třetí třetině daří být častěji na puku, jestli se mu takhle bude dařit i nadále, dojde pro tři body.

43:15
    Po slabém nahození ze středního pásma raději Dostál drží puk pod lapačkou, bude se před ním tedy vhazovat.

43:47
    Čejka na levém křídle nabíral rychlost, pas který na něj směřoval, ale zastavila hostující obrana.

44:19
    Kotouč se dotknul hráčů na střídačce Hradce, bude se vhazovat ve středním pásmu.

44:45
    Tentokrát kotouč zamířil na trestnou lavici, znovu se tedy bude začínat z prostoru mezi modrými čarami.

45:22
    Pavlík se hnal do další šance a byl při tom hákován domácím Trnkou, který tak míří na trestnou lavici.

45:36
    Přesilovku musí hosté rozjet od vlastní branky.

46:02
    Tentokrát sice hosté dostali puk do útočného pásma, avšak jenom za cenu ofsajdu.

46:21
    Puk nyní tak nějak divoce doputoval až před Dostála, který podržel kotouč v lapačce.

46:31
    Matějčkova tvrdá rána z pravého kruhu zamířila do masky Dostála, ten ale jenom zatřepal hlavou a pokračuje se ve hře.

47:19
    Podruhé v této třetině leží na ledě Patrik Hidveghy, tentokrát v rohu za domácí brankou. Přitom jsem neviděl žádný tvrdý souboj, ani nikdo z Hradce vyloučení nepožaduje. Každopádně Hidveghymu tentokrát z ledu pomáhá i doktor.

47:19
    Tak to je nepříjemný moment. Hradecký útočník leží břichem na ledě a doktor k němu přispěchal se svou kabelou. Ostatní hokejisté zatím krouží po ledové ploše, aby udrželi nohy v tempu.

47:19
    Bohužel budou asi potřeba i nosítka. Bohužel skutečně nevím, co se v rohu kluziště odehrálo, ani jaká část těla Hidveghyo trápí. Nezbývá tak než popřát brzké zotavení.

47:19
    Už je to tak. Patrik Hidveghy opouští ledovou plochu KAJOT ARENY na nosítkách, srocují se kolem něj všichni jeho spoluhráči. Velmi nepříjemný moment, který určitě kalí Hradci radost z doposud pro něj výborného utkání.

47:19
    Pomalu se chystá buly ve středním pásmu. Hradci zbývají ještě tři vteřiny do konce přesilovky, poté se na led vrátí vyloučený Trnka.

47:22

47:38
    Vomáčka raději po dalekonosném nahození drží puk v rukavici před dojíždějícím Čejkou.

48:20
    Zápas se stále nemůže vrátit do tempa, tentokrát kvůli hradeckému icingu.

48:41
    Nenápadné Matějčkovo nahození teď trochu poskočilo před Dostálem, který musel rychle na zem.

49:20
    Kometě se cesta za vyrovnáním nadále komplikuje. Za podražení je na dvě minuty vyloučen Štěpán Kučera, který si dnes trestnou lavici už několikrát zahřál.

49:42
    Hroudného střela mířila jen do chráničů před ním stojícího Brňana.

50:12
    Čejka ujížděl v oslabení na Vomáčku a byl podražen, je tedy odpískáno trestné střílení.

50:12
    Jakub Čejka se rozjel pomalu a zkusil najít skulinku mezi betony Vomáčky. Žádná tam ale nebyla, trestné střílení domácí forvard neproměnil.

50:49
    Hradci se ale i nadále tato přesilovka vůbec nedaří, Kometa se v pohodě brání.

51:12
    Až nyní rozjíždějí hosté kombinaci v útočném pásmu.

51:20

51:46
    Zábranský vypálil od modré velmi tvrdě, branku však o několik decimetrů minul.

51:57
    Po přerušení teď před Vomáčkou vznikla drobná strkanice, nejednalo se ale o nic vážného.

51:57
    Tlak Komety nyní sice trval jenom chvilku, přesto hostující trenér Martinec už teď reaguje oddechovým časem.

52:39
    Brno jde opět do čtyř. Za podražení ve středním pásmu je vyloučen Marek Škvrně. Bodový zisk se pro Kometu ztrácí v dáli.

52:58
    Krejčí v oslabení dlouze šetřil vteřinky s pukem na holi.

53:14
    Po střele hradeckého Štohanzla ztratil sudí puk z dohledu a upískl se, za což se nyní hráčům omlouvá.

53:22
    Původně nenápadné nahození Pavlíka od modré několikrát změnilo směr o těla různých hráčů, až zazvonilo na břevno.

54:10
    Kometa jde na půl minuty do tří. Adam Gajarský je vyloučen za napadení.

54:26
    Hejnovu pumelici od modré sice Dostál jenom vyrazil, nikomu v černém se ale nepodařilo puk dorazit do odkryté branky.

54:39
    Domácí už hrají ve čtyřech.

55:09
    A daří se jim pět držet kotouč daleko od vlastní branky.

55:58
    Kynčlovo nahození od modré čáry Dostál dobře viděl a puk zastavil lapačkou.

56:10

56:49
    Pavlík se snažil hnát do další šance, tentokrát si ale na brněnskou přesilu nepřišel.

57:04
    Po delší době si na puk sáhl Vomáčka, který po střele z velké dálky nadále drží čisté konto.

57:30
    A je to definitní, Hradec si domů odveze všechny body. MARTIN HEJNA dostal puk mezi kruhy, nic neuspěchal, udělal kličku, kterou si položil Dostála a poslal puk pod břevno. Navíc je následně na dvě minuty za hrubost vyloučen domácí Zábranský. Asistence: Filip Jirásek.

58:35
    Zápas se už jenom dohrává, o jeho osudu je rozhodnuto. Hradec i v Brně potvrdil svou aktuální formu.

59:02
    Přesilovka hostí sice nyní není nebezpečná, to už je ale trápit nemusí.

59:30

59:45
    Dohrává se ve středním pásmu.

59:53
    Ještě Jiráskova střela přímo do lapačky Dostála, který dnes určitě není viníkem prohry domácích.

60:00

Ve třetí třetině už Kometa nedokázala na náskok Hradce zareagovat, naopak hosté vsítili ještě jednu branku. O výhře Východočechů rozhodli především Pavlík svým hattrickem a brankář Vomáčka bezchybným výkonem, završeným čistým kontem.

To je pro dnešek vše, přeji pěkný zbytek dne. (14:45:08)

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 9. Pavlík, 21. Pavlík (Matějček), 38. Pavlík (Matějček), 58. Hejna (Jirásek)

Trenér: Tomáš Martinec.

Rozhodčí: Kala – Musil, Toman