Martin – Košice 3:4 (0:1 po s.n.) | Zvolen – Nitra 0:2 (kon.)
HKM Zvolen
0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
HK Nitra
sk Čtvrtek 13.03.2014, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipsport Liga (SR) play-off

Je koniec. Koniec sezóny pre mužstvo HKM Zvolen. Uradujúci majster prežil veľmi neúspešnú sezónu, až dvakrát sa menil tréner, ani jeden zápas neodohrali Zvolenčania v kompletnom zložení a zrejme aj to sa podpísalo pod predčasný koniec v play off. Naopak Nitrania si pohodovo uhrali štvrťfinále, hrali to, čo potrebovali a zaslúžene zvíťazili 4:0. Na svojho súpera si však budú musieť ešte nejaký čas počkať a tak si aspoň môžu dostatočne oddýchnuť a zregenerovať. Zvolenskí hokejisti aj tréneri ďakujú svojim fanúšikom, ktorí im fandili aj za nepriaznivého stavu až do konca, Nitrania sa tešia z postupu.

Ja Vám ďakujem za pozornosť počas celej sezóny a zo Zimného štadióna vo Zvolene sa Vám prihlásim opäť v budúcom ročníku 2014/15. Prajem príjemny zvyšok štvrtkového večera a ostaňte verní našim online prenosom z ostatných sérii Slovnaft play off! (19:18:25)

60:00

59:49
    Zbytočne zákerný zákrok Jakuba Ručkaya na Kamila Brabenca a zbytočné oplácanie Andreja Podkonického. Obaja dostávajú dve minúty.

59:32
    Zvolen hrá s piatimi hráčmi.

59:28
    Hostia kontrolujú puk.

59:00
    Prebieha posledná minúta dnešného stretnutia.

58:41
    Zvolenčania vyhadzujú puk cez všetky čiary.

58:04
    Nitrania sú v pásme, teraz ohrozili Šimka strelou, ten ju kryje vo svojej výstroji.

57:32
    Kamil Brabenec ešte oslabuje svoje mužstvo, keď dostáva 2 minúty za krosček.

56:59
    Čiarový rozhodca teraz predviedol ukážkové bránenie v hre, keď zastavil unikajúceho Mateja Síkelu.

56:13
    Nitra hrá s piatimi hráčmi a zrejme už nebude mať problémy s postupom do semifinále.

55:54
    Dušan Milo teraz takmer nechtiac prizabil náhradného brankára Vlastimila Lakosila na striedačke. Našťastie má dobré reflexy a tak sa dokázal vyhnúť tomuto príklepu.

55:38
    Nitrania sa dobre bránia, aj teraz vyhodili puk cez všetky čiary.

54:53
    Domáci síce sú usadení v útočnom pásme, ale nič, sú doslova beznádejní.

54:13
    Jedna z posledných šancí Zvolena na zdramatizovanie tohto stretnutia. Roman Tománek si odsedí dve minúty za hákovanie.

54:07
    Tomáš Chrenko sa teraz nádherne pohral so zvolenským obrancom, tejto akcii chýbalo už len gólové zakončenie.

53:23
    Dnešné stretnutie sleduje 1 255 divákov.

53:09
    Marek Šimko spadol na svoju bránu a posunul ju.

52:40
    Michal Chovan našiel skvelou prihrávkou úplne voľného Andreja Podkonického, ale ten trafil priamo do lapačky Roberta Kristana!

51:34
    Jakub Ručkay úplne sám pred Šimkom, zvolenský gólman si však s touto situáciou poradil.

Jakub Bartko

Branky a nahrávky: 15. Piačka (Ordzovenský, Lelkeš), 16. Tománek (L., Ordzovenský)

HKM Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Obšut, Juraško (C), Safronov, Hraško, Pokovič, Hertl, Pichnarčík, Ťavoda – Podkonický (A), Brabenec (A), Chovan – Ďaloga, Hebar, Koren – Zuzin Ľ., Zuzin P., Škvaridlo – Puliš, Čanky, Síkela
    HK Nitra: Kristan (Lakosil) – Bača, Milo (A), Ordzovenský, Nádašdi, Kuzma, Novák M., Ďurkech, Pavlíček – Ručkay J., Kováčik (A), Ručkay H. – Tománek, Stümpel (C), Novák L. – Segľa, Chrenko, Bajtek – Mráz R., Lelkeš, Piačka

Rozhodčí: Jonák, Novák – Kacej, Orolín

Diváci: 1 255