Winnipeg – Vancouver 2:3 (0:1 po s.n.) | Montreal – Boston 1:4 (kon.) | Colorado – Chicago 3:2 (kon.)
Calgary – Anaheim 7:2 (kon.)
Montreal Canadiens
1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Boston Bruins
Čtvrtek 13.03.2014, 00:40 • Bell Centre, Montreal • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji krásný čtvrteční den. (03:25:26)

Dnešní utkání sledovalo 21 273 diváků.

Dnešní utkání končí jednoznačným vítězstvím Bostonu 4:1, když dnes hokejisté Bostonu nepodali vůbec dobrý výkon a nakonec zaslouženě prohráli. Boston si tak připisuje do tabulky další dva body, zatímco Montreal z dnešního utkání odchází s prázdnou.

Střely na branku: 36 – 32.

60:00

59:30
    Boston kontroluje závěr utkání. Domácím se nedaří dostat ke kotouči.

58:01
    Z levé strany střílel Moen, ale Rask si dokázal tento pokus pohlídat.

57:45
    Utkání se už dohrává v pomalém tempu.

56:07
    Útočná akce Montrealu končí kvůli postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

55:13
    Z levé strany střílel Plekanec, ale branku těsně minul.

54:18

53:48
    Tato přesilová hra se Bostonu vůbec nedaří, když se nedokáže udržet v útočném pásmu.

53:20
    Prust vyjel s kotoučem do středního pásma, kde ušetřil čas.

52:56
    Bostonu se nedaří dostat do útočného pásma.

52:30
    Montreal se dokázal hned na úvod oslabení osvobodit.

52:18
    Boston bude hrát přesilovou hru. Za vražení na hrazení je vyloučen na 2 minuty Eller.

51:20
    Z pravého kruhu střílel bekhendem Smith, ale Budaj jeho střelu bez problémů vyrazil.

50:00
    Utkání se pomalu blíží ke svému konci. Boston vede o tři branky a je blízko k zisku tří bodů. Montreal však v posledních minutách přidal na aktivitě a snaží se utkání zdramatizovat.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 43. Desharnais (Pacioretty, Vanek) – 22. Soderberg, 30. Bergeron (Marchand, Bartkowski), 39. Lucic (Iginla, Krejčí), 41. Chára (Bergeron, Marchand)

Montreal Canadiens: Budaj (Tokarski) – Jemelin, Markov, Bouillon, Subban, Tinordi, Murray – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Gionta, Plekanec, Vanek – Briere, Eller, Galchenyuk – Moen, White, Prust
    Boston Bruins: Rask (Johnson) – Meszároš, Chára, Boychuk, Bartkowski, Miller, Krug – Iginla, Krejčí, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Soderberg, Kelly, Eriksson – Thornton, Campbell, Caron

Rozhodčí: Hebert, Joannette – Barton, Cormier

Diváci: 21 273