Martin – Košice 3:4 (0:1 po s.n.) | Zvolen – Nitra 0:2 (kon.)
HKM Zvolen
0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
HK Nitra
sk Čtvrtek 13.03.2014, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipsport Liga (SR) play-off

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Uvidíme dnes vo Zvolene posledný zápas štvrťfinálovej série medzi domácimi uradujúcimi majstrami HKM ZVOLEN a bronzovými medailistami uplynulej sezóny HK NITRA?

Toto je hlavná otázka dnešného večera a odpoveď na ňu sa dozviete v našom on- line prenose, pri ktorom Vás srdečne všetkých vítam!

"Bryndziari" majú po včerajšku nôž na krku a ak dnes Nitru nezdolajú, sezóna sa pre nich skončí skôr ako pred jej začiatkom predpokladali. Zvolenčania mali včerajší duel výborne rozohratý, dve tretiny boli lepším mužstvom, ale ako sa už stalo zvykom, v tej tretej akoby ani nenastúpili a to hostia využili naplno. Stačilo im 41 sekúnd na dokonalý obrat a dokázali tak uhrať dôležité tretie víťazstvo. Hokejisti spod Zobora tak majú tri postupové mečbaly a ten prvý môžu premeniť už dnes na postup do semifinále play off!

Včera sa výbornými výkonmi prezentovali predovšetkým brankári, tak domáci Marek Šimko ako aj hosťujúci Robert Kristan boli ozajstnými oporami svojich tímov. Predovšetkým v úvodným dvoch tretinách, kedy bolo tempo hry naozaj vysoké, mali dostatok práce a neraz ani nevedeli, kde im hlava stojí.

Nitrania aj dnes nastúpia bez zranených Miroslava Pupáka a Petra Koniga. Naopak, Zvolenu by už v zostave nemal chýbať "hriešnik" Michal Chovan, ktorý dostal "stopku" na jeden zápas, kvôli trestu v hre, ktorý inkasoval v druhom dueli v Nitre.

Na zimnom štadióne vo Zvolene bude dnes určite opäť vládnuť aj skvelá hokejová atmosféra, o ktorú sa budú starať oba fanúšikovské tábory, ktoré si dovolím tvrdiť, že momentálne patria medzi to najlepšie, čo ponúka naša extraligová scéna.

Domácich pravidelne povzbudzuje fanúšikovská ultras skupina, ktorá vystupuje pod názvom "Persona non Grata" a aj včera sa prezentovala pekným choreom počas hymny pred začiatkom duelu a vytrvalým povzbudzovaním svojho mužstva aj v čase, keď bol výsledok v prospech Zvolena nepriaznivý:

Fanklub HK Nitra snáď ani netreba predstavovať. Dlhodobo patrí medzi špičku fanúšikovských skupín na Slovensku. Výhodu majú v tom, že sa k nim na domácich zápasoch pridáva často celý štadión a vytvárajú tak svojim hokejistov pravú búrlivú atmosféru. Včera do Zvolena zavítali približne 200 – 250 fanúšikov Nitry a takisto ako domáci, aj oni povzbudzovali svojich hokejistov počas celého duelu a boli tzv. šiestym hráčom svojho celku. Uvidíme, koľko ich pod Pustý hrad zavíta dnes.

Verme, že sa môžeme tešiť na dramatické stretnutie plné bojovnosti a pekných gólových akcii.

Ja sa Vám približne polhodinu pred úvodným vhadzovaním prihlásim so zostavami oboch celkov.

Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Obšut, Juraško (C), Safronov, Hraško, Pokovič, Hertl, Pichnarčík, Ťavoda – Podkonický (A), Brabenec (A), Chovan – Ďaloga, Hebar, Koren – Zuzin Ľ., Zuzin P., Škvaridlo – Puliš, Čanky, Síkela

HK Nitra: Kristan (Lakosil) – Bača, Milo (A), Ordzovenský, Nádašdi, Kuzma, Novák M., Ďurkech, Pavlíček – Ručkay J., Kováčik (A), Ručkay H. – Tománek, Stümpel (C), Novák L. – Segľa, Chrenko, Bajtek – Mráz R., Lelkeš, Piačka

Rozhodca: Jonák, Novák – Kacej, Orolín.

Na ľadovej ploche už "krúži" rozhodcovská štvorica a pridávajú sa k nim aj hokejisti oboch tímov!

Pred začiatkom duelu si ešte vypočujeme našu štátnu hymnu a môžeme začať.

Z Nitry sem dnes prišlo menej fanúšikov ako včera, v hosťujúcom sektore je ich momentálne okolo 50, ale po štadióne sú ešte nejakí roztrúsení. Čo sa týka zaplnenia zvolenského "zimáku", nebudeme si klamať, je to bieda.

Práve dorazil s menším oneskorením asi druhý autobus z Nitry, tak predsa ich bude v sektore okolo 100.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:04
    Úvodné buly patrilo domácemu mužstvu, ktoré sa hneď dostalo do svojho útočného pásma.

00:33
    Roman Tománek dobre potiahol puk do obranného pásma Zvolena, našiel prihrávkou Lukáša Nováka, ten vystrelil a brankár Zvolena Marek Šimko musel zasiahnuť svojou vyrážačkou.

01:09
    Začiatok stretnutia sa nesie v svižnom tempe, hrá sa z jednej strany na druhú, zatiaľ však bez väčšej gólovej príležitosti.

02:10
    Pri puku sú za vlastnou bránou domáci hokejisti a rozbiehajú nový protiútok.

02:54
    Nitrania sa snažia udržať dlhší čas vo svojom útočnom pásme, ale domáci ich držia v dostatočnej vzdialenosti od svojej brány.

03:29
    Tomáš Chrenko tečoval puk tesne pred Šimkom, našťastie pre Zvolen mimo brány.

04:15
    Počas hry striedajú hráči oboch mužstiev.

04:36
    Chybou Kamila Brabenca sa mohli Nitrania dostať do rýchleho protiútoku, ale dobre zasiahol Jaroslav Obšut.

05:05
    Brabenec sa dobre obtočil okolo brány Roberta Kristana, snažil sa zasunúť puk za chrbát nitrianskeho gólmana, ale neuspel.

05:56
    Jakub Ručkay preveril pozornosť Mareka Šimka, ten však nedržal puk dlho vo svojej lapačke a hneď rozohral.

07:22
    Zvolenčania teraz trošku tlačia hostí, no zatiaľ je to bez vážnejšej strely.

07:43
    Kristan radšej prikryl puk na ľade lapačkou a upokojil tak svojich spoluhráčov.

07:51
    Puk sa teraz ocitol medzi striedačkami, vhadzovať sa bude v obrannom pásme Nitry.

08:26
    Obrovská šanca Zvolena! Andrej Podkonický našiel peknou prihrávkou pred bránou Kamila Brabenca, ale ten si nedokázal celokom dobre spracovať puk a jeho bekhendova strela tak nemala potrebnú razanciu. Škoda pre domácich.

08:52
    Menšia skrumáž aj na opačnej strane, rozhodcovia však hru prerušili a vykázali ju do stredného pásma.

09:51
    Michal Novák len nahodil puk na Šimka, ten ho s pohodou vytlačil mimo svojej svätyne.

10:38
    Matej Síkela sa z ničoho nič dostal k puku v medzikruží, vystrelil bekhendom, Kristan však stihol včas prisunúť k sebe betóny a hostia radšej pod tlakom vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie.

11:02
    Ďalšie zakázané uvoľnenie na strane hostí. Zvolen je aj dnes v prvej tretine aktívnejším mužstvom, gól však z toho zatiaľ nedokázal vyťažiť.

12:15
    Druhá zvolenská formácia teraz robí problémy Nitranom, ale už si s ňou hosťujúci obrancovia poradili.

12:56
    Tománek avizoval rozhodcom, že bol faulovaný, tí však zatiaľ mlčia, čo sa týka vylúčení.

13:15
    Vo Zvolene je ďalšia reklamná prestávka, hráči si majú možnosť trošku vydýchnuť.

13:29
    Domáci si nerozumeli v rozohrávke a píska sa icing.

14:14
    Sledujeme trošku nezáživnejšie sekundy tohto zápasu, väčšinu času sa hrá v strednom pásme.

14:49
    Filip Bajtek sa z ničoho nič natlačil pred bránu Mareka Šimka, dokázal aj zakončiť, zvolenský gólman chvíľu nevedel, kde má puk ale napokon ho mal vo svojej moci.

14:54
    Nitra dala gól!
    Hostia sa vo Zvolene ujímajú vedenia! Hneď po buly nahodil puk na Šimka Peter Ordzovenský, zvolenský gólman ho len vyrazil pred seba a na dorážku EDMUNDA PIAČKU už nemal nárok. Asistencie: Peter Ordzovenský, Richard Lelkeš.

15:27
    Ďalší gól hostí! Jednoduchá prihrávka spoza brány a ROMAN TOMÁNEK strelou z prvej nedal šancu Marekovi Šimkovi! Asistencie: Lukáš Novák, Peter Ordzovenský.

15:27
    Oddychový čas domácich.

16:04
    Kamil Brabenec trafil pravú tyčku Kristanovej brány!

16:04
    Zvolen si zahrá presilovku o dvoch hráčov! V tom istom čase inkasuje 2 minúty Martin Bača za údery a ďalšie 2 minúty si odsedí Miroslav Kováčik za krosček.

16:38
    Zvolenčania sú už usadení vo svojom útočnom pásme, ale je to bez streľby.

17:04
    Teraz zvonila pravá tyčka po tvrdej strele Jaroslava Obšuta!

18:06
    Domáci túto presilovku hrali ako spomalený film, Nitra hrá s piatimi hráčmi a zo zvolenských tribún sa ozýva piskot!

18:40
    Hostia sú pri puku a absolútne sa nikam neponáhľajú, nemajú sa totižto kam.

19:12
    Michal Chovan tečoval strelu Andreja Podkonického na ochrannú sieť.

19:12
    Jozef Stümpel inkasuje osobný 10 minútový trest za nešportové správanie.

19:38
    Richard Lelkeš sa rútil sám na Šimka, skúsil blafák do forhendu, ale nedokázal prekonať zvolenského gólmana.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončila sa prvá tretina dnešného duelu. V jej prvej polovici boli na oko aktívnejší domáci hokejisti, gól však z toho vyťažiť nedokázali. Naopak potom prevzali iniciatívu do svojich rúk hosťujúci Nitrania a tí sa tešili rovno z gólov dvoch. Skóre zápasu otvoril v 15. minúte Edmund Piačka a po 33 sekundách zvyšoval na 0:2 Roman Tománek. Domáci potom pôsobili bezduchým dojmom, nedokázali využiť dvojminútovú presilovú hru o dvoch hráčov a tak zaslúžene prehrávajú.

Ďalšia tretina začne približne o 17:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:10
    Úvodné buly druhej tretiny patrilo Zvolenčanom, ale tí hneď o puk prišli a do svojho útočného pásma sa nasťahovali hostia.

21:19
    Kiril Safronov sa z ničoho nič objavil vo voľnom priestore v medzikruží pred Kristanom, škoda pre domácich, že viac nedokázal zdvihnúť puk, bola to obrovská šanca!

21:38
    Menšia skrumáž pred Šimkom, ktorý najskôr nevedel, kde má puk, ale napokon ho pod sebou našiel.

22:22
    Teraz sme videli dve celkom dobré šance domácich, ale ani Síkela, ani Pokovič nedokázali prekonať Roberta Kristana.

22:47
    Síkela v ďalšej veľkej šanci, Kristan sa však dokázal natiahnuť a ľavým betónom zneškodnil túto možnosť.

23:46
    Na druhej strane Edmund Piačka nebezpečne ohrozil Mareka Šimka, ten však podržal svoj tím.

23:57
    Zvolenská bránka je posunutá, rozhodcovia prerušujú hru a vhadzovať sa bude po pravej ruke gólmana HKM.

24:40
    Roman Tománek sa prehnal ako víchor zvolenskou obranou a trafil pravú tyčku!

24:44
    Tománek bol faulovaný, Kiril Safronov si odsedí dve minúty za sekanie.

25:21
    Hostia si posúvajú puk popri mantineli.

25:35
    Tomáš Chrenko teraz z ľavého kruhu vypálil dobrú strelu, bola však tečovaná na ochrannú sieť.

26:00
    Chrenko v ďalšej šanci, tentokrát však trafil len do výstroje Mareka Šimka.

26:22
    Andrej Hebar teraz odviedol vynikajúcu prácu v oslabení a dlhé sekundy dokázal držať puk na svojej hokejke.

26:44
    Zvolen hrá s piatimi hráčmi.

27:37
    Uvidíme trestné strieľanie! Henrich Ručkay bol zahákovaný Jaroslavom Hertlom, keď išiel sám na brankára Šimka.

27:37
    Faulovaný hráč však nebol na trestnom strieľaní úspešný, skúsil strelu na vyrážačku zvolenského brankára, ale ten prečítal jeho úmysel.

28:05
    Strela Jaroslava Obšuta od modrej čiary nemala potrebné parametre na to, aby skončila v Kristanovej bráne.

28:25
    Gal Koren dobre tečoval puk tesne pred Kristanom, ale tesne mimo.

29:12
    Skrumáž pred Kristanom, ktorý nevedel, kde má puk, rozhodcovia však napokon hru prerušili.

30:05
    Trest pre hráčsku lavicu HKM za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Dve minúty si za všetkých odsedí Ľubor Zuzin.

30:17
    Zvolenčania hneď na začiatku presilovky hostí vyhadzujú puk zo svojho pásma.

30:50
    Ďalší avizovaný trest pre domácich.

31:05
    Jaroslav Obšut si odsedí dve minúty na lavici hanby za narazenie na mantinel.

31:18
    Jozef Stumpel našiel na druhej strane zvolenskej brány Lukáša Nováka, ale výborný Šimko skvele zasiahol.

31:47
    Kamil Brabenec vyhadzuje puk cez všetky čiary a obe mužstvá môžu prestriedať.

32:05
    Zvolen hrá so štyrmi hráčmi.

33:05
    Zvolen sa ubránil a hrá s piatimi hráčmi.

33:14
    Presilovku si v druhej časti hry zahrajú aj domáci hokejisti. Martin Segľa dostal dve minúty za podrazenie.

33:29
    Tak čo priatelia, podarí sa Zvolenu zdramatizovať stretnutie?

33:50
    Zatiaľ sa im to vôbec nedarí, Nitra sa v pohode bráni.

34:18
    Zvolenčania sa teraz núkali jeden druhému ako keby ani jeden z nich nechcel dať gól a pritom ho mohli dať hádam traja hráči.

35:02
    Nitrania opäť vyhadzujú puk cez všetky čiary a Zvolen už z tejto presilovky neskóruje.

35:14
    Nitra hrá s piatimi hráčmi.

36:03
    Matej Síkela tečoval puk tesne pred Kristanom, ale gól z toho ani teraz nebol.

36:49
    Andrej Podkonický teraz sekol jedného z Nitranov a tak si za to odsedí menší dvojminútový trest.

37:07
    Strela Romana Tománka trafila do masky zvolenského brankára Mareka Šimka, hra sa prerušuje.

37:40
    Zvolenčania sa zatiaľ dobre bránia, puk sa nachádza za nitrianskou bránou.

38:40
    Hostia sa nikam neponáhľajú ani vo svojej presilovke, nedostali sa poriadne ani do obranného pásma HKM.

38:49
    Zvolen hrá s piatimi hráčmi a vďaka ubránenej presilovke hostí ešte živia nádej na priateľný výsledok v dnešnom stretnutí.

39:25
    Puk končí na ochrannej sieti, vhadzovať sa bude pred Šimkom.

39:53
    Zázračné zákroky teraz predviedol v posledných sekundách druhej tretiny Marek Šimko, keď svojou hokejkou na bránkovej čiare zneškodnil už istý gól!

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Skončila sa nám aj druhá tretina. Videli sme viacero šancí na oboch stranách, gól však žiadny a tak nám stále svieti na tabuli stav 0:2 v prospech Nitry.

Ďalšia tretina začne približne o 18:40.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:02
    Začala sa možno posledná extraligová tretina sezóny 2013/14 na Zimnom štadióne vo Zvolene. Alebo sa mýlim? Uvidíme, čo nám prinesie najbližších 20 minút.

40:50
    Peter Hraško v dvoch šanciach, Robert Kristan však je oporou svojho mužstva aj dnes a drží si čisté konto.

41:54
    Tretia tretina sa začala pomerne zhurta, bojuje sa o každý kúsok ľadu.

42:31
    Zvolenčania sú pri puku, ale len v strednom pásme a odtiaľ sa góly nedávajú.

42:56
    Útočnú aktivitu Nitry zastavuje ofsajdový verdikt.

43:29
    Andrej Podkonický netriafa úplne prázdnu nitriansku bránu!! Tak toto už naozaj nie je možné, čo dnes Zvolenčania zahodili.

43:59
    Za zvolenskou bránou čaká Michal Juraško, kým jeho spoluhráči prestriedajú.

44:26
    Strelu Tomáš Škvaridla zblokoval skúsený Jozef Stümpel.

45:16
    Hostia sa teraz dlhšie zdržali v obrannom pásme Zvolena, ale nepodarilo sai m ohroziť bránu domácich.

45:48
    Kiril Safronov podrazil Dušana Mila a zinkasoval tak dvojminútový trest.

46:00
    Tomáš Škvaridlo hneď v úvode presilovky hostí vyhadzuje puk cez všetky čiary a zbiera tak cenné sekundičky.

46:33
    Obrovská šanca Nitry na definitívne rozhodnutie. Ján Ťavoda dostáva 2 minúty za sekanie.

46:33
    Oddychový čas hostí.

46:45
    Hostia už roztáčajú kolotoč vo svojom útočnom pásme.

47:20
    Nitrania zatiaľ ani nevystrelili na Šimka.

47:40
    A domáci teraz vyhadzujú puk a prestriedali formácie.

47:48

48:27
    Hokejisti Nitry nehrajú vôbec dobre svoju presilovú hru a v podstate si nevypracovali vážnejšiu príležitosť.

48:33
    Zvolen sa ubránil a už hrá s piatimi hráčmi.

49:01
    Puk na hráčskej lavici Nitry a vo Zvolene bude nasledovať reklamná prestávka.

49:26
    Zvolenu sa ani dnes strelecky nedarí, nevedia sa presadiť, aj keď šance na to mali.

50:14
    Nitra výborne bráni svoju obrannú modrú čiaru a nepúšťa domácich do svojho pásma.

51:34
    Jakub Ručkay úplne sám pred Šimkom, zvolenský gólman si však s touto situáciou poradil.

52:40
    Michal Chovan našiel skvelou prihrávkou úplne voľného Andreja Podkonického, ale ten trafil priamo do lapačky Roberta Kristana!

53:09
    Marek Šimko spadol na svoju bránu a posunul ju.

53:23
    Dnešné stretnutie sleduje 1 255 divákov.

54:07
    Tomáš Chrenko sa teraz nádherne pohral so zvolenským obrancom, tejto akcii chýbalo už len gólové zakončenie.

54:13
    Jedna z posledných šancí Zvolena na zdramatizovanie tohto stretnutia. Roman Tománek si odsedí dve minúty za hákovanie.

54:53
    Domáci síce sú usadení v útočnom pásme, ale nič, sú doslova beznádejní.

55:38
    Nitrania sa dobre bránia, aj teraz vyhodili puk cez všetky čiary.

55:54
    Dušan Milo teraz takmer nechtiac prizabil náhradného brankára Vlastimila Lakosila na striedačke. Našťastie má dobré reflexy a tak sa dokázal vyhnúť tomuto príklepu.

56:13
    Nitra hrá s piatimi hráčmi a zrejme už nebude mať problémy s postupom do semifinále.

56:59
    Čiarový rozhodca teraz predviedol ukážkové bránenie v hre, keď zastavil unikajúceho Mateja Síkelu.

57:32
    Kamil Brabenec ešte oslabuje svoje mužstvo, keď dostáva 2 minúty za krosček.

58:04
    Nitrania sú v pásme, teraz ohrozili Šimka strelou, ten ju kryje vo svojej výstroji.

58:41
    Zvolenčania vyhadzujú puk cez všetky čiary.

59:00
    Prebieha posledná minúta dnešného stretnutia.

59:28
    Hostia kontrolujú puk.

59:32

59:49
    Zbytočne zákerný zákrok Jakuba Ručkaya na Kamila Brabenca a zbytočné oplácanie Andreja Podkonického. Obaja dostávajú dve minúty.

60:00

Je koniec. Koniec sezóny pre mužstvo HKM Zvolen. Uradujúci majster prežil veľmi neúspešnú sezónu, až dvakrát sa menil tréner, ani jeden zápas neodohrali Zvolenčania v kompletnom zložení a zrejme aj to sa podpísalo pod predčasný koniec v play off. Naopak Nitrania si pohodovo uhrali štvrťfinále, hrali to, čo potrebovali a zaslúžene zvíťazili 4:0. Na svojho súpera si však budú musieť ešte nejaký čas počkať a tak si aspoň môžu dostatočne oddýchnuť a zregenerovať. Zvolenskí hokejisti aj tréneri ďakujú svojim fanúšikom, ktorí im fandili aj za nepriaznivého stavu až do konca, Nitrania sa tešia z postupu.

Ja Vám ďakujem za pozornosť počas celej sezóny a zo Zimného štadióna vo Zvolene sa Vám prihlásim opäť v budúcom ročníku 2014/15. Prajem príjemny zvyšok štvrtkového večera a ostaňte verní našim online prenosom z ostatných sérii Slovnaft play off! (19:18:25)

Jakub Bartko

Branky a nahrávky: 15. Piačka (Ordzovenský, Lelkeš), 16. Tománek (L., Ordzovenský)

HKM Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Obšut, Juraško (C), Safronov, Hraško, Pokovič, Hertl, Pichnarčík, Ťavoda – Podkonický (A), Brabenec (A), Chovan – Ďaloga, Hebar, Koren – Zuzin Ľ., Zuzin P., Škvaridlo – Puliš, Čanky, Síkela

Rozhodčí: Jonák, Novák – Kacej, Orolín

Diváci: 1 255