Jihlava – Mladá Boleslav 7:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Slavia 3:5 (kon.) | Havířov – Třinec 0:12 (kon.)
Warriors Brno – Olomouc 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Motor ČB 4:0 (kon.)
HC Kometa Brno
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Banes Motor České Budějovice
Čtvrtek 13.03.2014, 18:00 • KAJOT ARENA - Brno • ELIOD extraliga mladšího dorostu

To je z Brna vše, přeji vám hezký zbytek večera. (20:02:34)

Zápas mladších dorostenců Komety Brno a Motoru Českých Budějovic nabídl jednoznačný průběh. Kometa se ujala vedení ve třetí minutě a už ho nepustila. Definitivně o své výhře rozhodla dvěma rychlými brankami v prostředku poslední třetiny. Brňané tak ještě bojují o první místo ve skupině střed, Budějovice naopak pokračují v nevýrazných výkonech.

60:00

59:03
    Teď ale ano. Süssovu střelu z levého křídla vytěsnil Němec na tyč, od které se puk odrazil za branku.

58:55
    Na ledě se mezitím nic podstatného neudálo.

58:00
    Hlasatel Luboš Čermák netradičně ohlásil poslední dvě minuty zápasy. Místo nich oznámil poslední dvě minuty Tomáše Boháčka jako hokejového rozhodčího.

57:32
    Tempo už skutečně není vysoké, dva slepené brněnské góly ze čtyřicáté deváté minuty prostě rozhodly.

56:51
    Puk se otřel o ochrannou síť za Němcem a následuje buly ve středním pásmu.

56:25
    Další ofenzivní akci hostí ukončuje odpískaný ofsajd.

55:13
    Jedním z otazníků ještě je, zda Dostál udrží čisté konto. Po dalekonosné ráně jednoho ze soupeřů s tím nemá problém.

54:37
    Havlát střílel z ideální pozice mezi kruhy, tentokrát ale jeho prudká rána nemířila na cíl.

54:09
    Po dalším českobudějovickém icingu může Brno v tlaku pokračovat.

53:52
    Domácím stále kombinují v útočném pásmu, je na nich vidět snaha o vstřelení nějaké hezké branky. Už se nemusí tolik tlačit do brankoviště.

53:05
    Nápor Jihomoravanů řeší hosté vyhozením puku na zakázané uvolnění.

52:57
    Teď se Kometa už ale usadila v útočném pásmu a Škvrně dostal nabito zpoza branky. Svým volejem ji ale následně těsně minul.

52:28
    Oba týmy nyní bojují s přesností rozehrávky.

52:01
    Remiášovu střelu zápěstím přizvedla domácí obrana vysoko do ochranné sítě za Dostálem.

51:14
    Kometa drží puk na holích, nikam se s ním ale nežene a kontroluje v klidu hru.

50:18
    Hra se po time-outu Českých Budějovic uklidnila, oba týmy vědí, že o dělení bodů už je rozhodnuto.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 3. Krejčí, 31. Havránek, 49. Klenec, 49. Havránek (Zábranský, Škvrně)

HC Kometa Brno: Dostál (Šindelka) – Petrla, Jeřábek, Trnka, Zábranský, Kučera, Zukal (C), Furch, Mikyska – Süss, Klenec, Král, Gajarský, Škvrně, Čejka, Matula, Šmída, Havránek, Krejčí, Hasoň, Havlát.
    Trenér: Marek Moskal.

Banes Motor České Budějovice: Kotrla od 3. Němec – Švagr, Klusáček, Brabec, Dvořák, Kubeš (C), Dudáček, Jurka, Hromada – Stauber, Pánek, Matys, Remiáš, Bláha, Vochozka, Pospíšil, Kaisler, Škrdleta, Kondelík, Kašper.
    Trenér: Ladislav Kolda.

Rozhodčí: Boháček – Brůžička, Otáhal