Twente – Alkmaar 2:1 (kon.) | Zwolle – GA Eagles 2:0 (kon.) | Nijmegen – Utrecht 2:2 (kon.)
Feyenoord – Heerenveen 2:0 (kon.) | Breda – Ajax 0:0 (kon.)
PEC Zwolle
2:0 (1:0)
Go Ahead Eagles
Neděle 16.03.2014, 14:30 • Jsseldelta Stadion • Nizozemská Eredivisie

Já se s Vámi loučím, nicméně pokud budete sledovat přenos zápasu Breda – Ajax, které začíná za okamžik, budu se na vás těšit. (16:25:45)

Zwolle vítězí 2:0 poté, co oba góly vstřelilo v nastaveném čase prvního a druhého poločasu. V zakončení bylo efektivnější, a proto je jejich vítězství zasloužené.

90+4
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Na druhé straně hřiště Andersen gól nedal, naopak krátce potom sám inkasoval. U brankové čáry si se třemi obránci jako s kužely pohrál GUYON FERNANDEZ a v závěrečné fázi prostřelil i samotného Andersena.

90+3
    Po následné centru do šestnáctky se o nůžky pokoušel brankář Andersen, ale minul.

90+2
    A potřetí v zápase se Orli dožadují odpískání penalty. Tentokrát za ruku Guyona Fernandeze, ten ale míč zasáhl jen tělem, možná i rukou, každopádně ta byla zcela u těla.

90+2
    Zwolle se teď brání zuby nehty. Hosté budou kopat další roh.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty, a to především kvůli prostojům před zahráváním penalty.

90+1
    Žluto-červení se ovšem dopustili útočného faulu a Andersen tak musí přes celé hřiště rychle zpátky do své branky.

90
    Hosté kopou rohový kop a do pokutového území Zwolle si nabíhá také brankář Andersen.

89
    Go Ahead se nadechují k poslednímu náparu, běží poslední minuta řádné hrací doby. Kolik rozhodčí nastaví?

87
    Brankář Andersen nestihl vykopnout míč dříve, než dorazil napadající protihráč, o kterého si gólman přivodil na pravém koleni drobnou tržnou ránu.

87
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Türüç, přichází Amevor.

84
    Hosté se opět dožadovali odpískání penalty, ale rozhodčí ji teď správně nenařídil.

82
    I tentokrát se Eagles ubránili.

82
    Obrana míč dopravila do bezpečí, ale pouze za cenu dalšího rohu, tentokrát z druhé strany.

81
    Roh pro Zwolle, které se vymanilo z tlaku Orlů.

79
    Pozornost brankáře Andersena prověřil Mateusz Klich, ale gólové parametry jeho střela neměla.

78
    Střídání domácího stopera Broerseho bylo vynucené zraněním. Při střídání post za post nastoupil Lachman.

77
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Broerse, přichází Lachman.

77
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Houtkoop, přichází Godee.

76
    Rozhodně nemůžeme mluvit o tlaku podobném tomu z prvního poločasu, ale Zwolle teď tahá za kratší konec.

74
    Z 11 metrů, ale z velkého úhlu napřáhl domácí Ryan Thomas, branku však střelou na vzdálenější tyč o metr minul.

72
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Hiwat, přichází Narsingh.

71
    Další centr z pravé strany v poklidu Boer lapil. Jeho autorem byl Antonia, u něhož to vypadalo, že bude muset střídat, nakonec se ale na hřiště vrátil.

70
    Neproměněná penalta hosty opravdu nabudila, Zwolle se už pár minut nepotkalo s míčem.

67
    Go Ahead to však nezlomilo, opak se zdá být pravdou. Žluto-červených je po dlouhé době opět plné hřiště. Teď budou kopat roh, na které je to 2 – 3 v jejich prospěch.

65
    Tým Go Ahead Eagles neproměnil pokutový kop. Kapitán van der Linden nastřelil pouze brankáře Boera, který s lapením střely neměl větších problémů.

64
    Antonia navíc utržil nějaké vážnější zranění a budou potřeba nosítka.

63
    Go Ahead budou zahrávat pokutový kop. V pokutovém území Zwolle byl podražen Jarchinio Antonia.

61
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Mokotjo, přichází Mahmudov.

60
    Po vystřídání kopali hosté roh, ale o míč přišli a z protiútoku mohli skórovat domácí. Fernandez tentokrát střílel, ale mířil nepřesně.

59
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Rijsdijk, přichází Kolder.

58
    Fauloval domácí bek van Hintum a Orli budou kopat z necelých 25 metrů na Boerovu branku.

57
    Další šance pro Zwolle. Guyon Fernandez ale ještě před brankářem přihrával pod sebe na nabíhající spoluhráče. K těm se míč už nedostal.

55
    Větší pozdvižení před Boerovou brankou, zakončení ale nakonec nepřišlo.

54
    Ačkoliv se jedná jen o jednobrankové vedení, modří nikam nepospíchají a v klidu si přihrávají.

52
    Zwolle zůstává u míče, bude kopat přímý kop z 25 metrů. Na spáchané fauly je to 3 – 6 v neprospěch Orlů.

50
    Druhý poločas nejspíše bude pokračovat tam, kde ten první skončil. V mírně převažující aktivitě na straně domácího týmu.

48
    To však pouze za cenu rohového kopu, z toho ale Zwolle nic nevytěžilo.

48
    Po levém křídle unikal Guyon Fernandez, ale neměl komu přihrát, naopak dobíhajícími obránci byl o míč připraven.

47
    Druhý poločas nezačal hned po svém startu nebezpečnými akcemi, domácí v klidu kombinují u své branky.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:33.

45+2
    První poločas skončil. Dvacet minut nedali hosté domácímu Zwolle ani čuchnout, jak se lidově říká, ale poté ztratili nit a zápas se vyrovnal. Místy byli aktivnější domácí, ale spíše se jednalo o vyrovnanou hru, a co je důležité, bez střeleckých příležitostí. Na branku snad nepřiletěla ani jedna střela. V nastavení však hosty zaskočil Drost a v poslední možnou chvíli poslal Zwolle do vedení.

45+1
    Tak jsme to zakřikli. 15 vteřin před vypršením nastaveného času Zwolle zničehonic udeřilo. Po nápaditém lobu za obranu se prosadil JESPER DROST.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45
    Konec první půle je za rohem, branka už nejspíše nepadne.

43
    Když už to vypadalo, že Zwolle přece jen po dvaceti minutách svou šancí ohrozí brankáře, zasáhla obrana a míč z jeho původní dráhy odklonila.

42
    Stále stejný obraz hry, kombinace, ale bez zakončení.

39
    V posledních 15 minutách brankáři snad ani jednou nemuseli zasahovat. První část zápasu byla rozhodně zajímavější, nyní se týmy střídají v kratších úsecích v držení míče, ale hra obou postrádá myšlenku, nečekané a oživující řešení.

36
    Go Ahead se opět dostali k míči a rozhodně ho nehodlají soupeři nechat tak dlouho jako před chvíli.

34
    Sledujeme monotónní úsek hry, kdy domácí kombinují na půlící čáře, ale ke střele, respektive jen k brance soupeře se ne a ne dostat.

32
    Na střely je to v tuto chvíli 5 – 6 ve prospěch Orlů.

31
    Tlak hostů, kterým soupeře po prvních 20 minut ubíjeli, je pryč, ačkoliv situace rozhodně není obrácená, aktivnější jsou teď přeci jen domácí.

31
    To už ale neplatí, směrem vpřed postupují hosté.

30
    Centrovaný míč odhlavičkovala obrana, ale modrobílí zůstávají v držení míče.

29
    Fauloval Antonia a Zwolle bude z přibližně 25 metrů od autové čáry zahrávat přímý kop.

28
    Domácí se vrátili do zápasu a sledujeme zcela vyrovnanou partii.

26
    Levý bek Orlů Schenk při odkopu přišlápl chodilo protihráče, který musí být ošetřen. Už se ale pokračuje ve hře.

25
    Hosté se teď hru snaží uklidnit a navázat na svůj tlak, proto i brankář Andersen s výkopem trochu otálel.

23
    Souvislý tlak Orlů se v posledních minutách rozpadl, momentálně se hraje nahoru dolů a gól může padnout opravdu na kterékoliv straně.

21
    Na několik vteřin Zwolle Orly přibilo k jejich brance, střela s gólovými parametry ale nepřišla. Nyní už míč kontrolují červeno-žlutí.

21
    Nic to nemění na tom, že také Zwolle bude kopat svůj první roh v zápase.

20
    Z protiútoku mohli udeřit domácí, zleva centrovaný míč ale jen proletěl pokutovým územím hostů, aniž by nabíhající útočník mič trefil.

19
    Orli ze souvislého tlaku vytěžili rohový kop, ten ale nezužitkovali.

17
    Domácím fanoušků se bušení na jednu branku – jejich klubu – vůbec nelíbí a pískotem to dávají najevo. GA Eagles mají zápas zcela pod kontrolou, už jen dát gól.

15
    Z voleje mířil nepřesně Jarchinio Antonia.

14
    Předešlá pološance Zwolle byla ojedinělá, otěže nad zápasem drží pevně ve svých rukou hosté.

11
    Po delší době se modrobílí dostali až k brance soupeře, střela Guyona Fernandeze ovšem byla zablokována.

9
    K zakončení patičkou se dostal Falkenburg, ale mířil nepřesně. Vykopávat bude Boer.

9
    Už se ale pokračuje ve hře, domácí stále nemohou projít přes střední pásmo, kde vždy ztratí míč.

8
    Po vzdušném souboji zůstal na trávníku ležet omráčený forvard hostů Jarchinio Antonia, který schytal ránu do hlavy.

7
    Domácí rozehrávají od branky, ale dál než za půlící čáru se vzhledem k aktivnímu napadání hostů nedostali a o míč přišli.

5
    Orli zůstávají napěchovaní před brankou Zwolle a přebírají kontrolu nad zápasem.

4
    Žluto-červení se snažili napodobit akci domácích z první minuty, ale na rozdíl od nich scházelo nebezpečnější zakončení.

2
    Po drobném záchranném faulu na půlící čáře budou rozehrávat domácí.

1
    Domácí fotbalisté se ale velmi rychle dostali k míči a uvnitř pokutového území Go Ahead také k zakončení. Jedna ze střel mířila do lokte bránícího hráče, ale rozhodčí zůstal v klidu a nechal pokračovat ve hře.

1
    Zápas právě začal, o rozehrávku se postarali hosté, kteří v prvním poločase hrají zprava doleva.

-3
    Domácí Zwolle nastupuje v pruhovaných modro-bílých dresech, hostující Go Ahead Eagles v červeno-žluté kombinaci.

PEC Zwolle: Boer – Van Polen, Van der Werff, Broerse, Van Hintum – Mokotjo, Klich – Hiwat, Drost, Thomas – Fernandez
    Náhradníci: Begois – Lachman, Saymak, Narsingh, Benson, Mahmudov, Pereira

Go Ahead Eagles: Andersen – Schmidt, Vriends, Van der Linden, Schenk – Rijsdijk, Overgoor, Türüç – Antonia, Falkenburg, Houtkoop
    Náhradníci: Ter Mate – Amevor, Kolder, Azevedo, Haps, Lambooij, Godee

Rozhodčí: Gözübüyük – Langkamp, Steegstra.

Letošní nováček soutěže zatím stále bojuje o udržení v nejvyšší nizozmeské lize. Na sestupové příčky mají Orli jen čtyřbodový náskok, proto budou na půdě Zwolle bojovat téměř o holý život.

V posledním kole tým na domácí půdě dokonce porazil 4. Twente Enschede, avšak předtím hned 3 zápasy prohrál. GA Eagles táhnou za záchranou především Erik Falkenburg a Jarchino Antonia, tedy osmigólový, respektive sedmigólový střelec. Jejich branky budou potřeba, protože s 55 inkasovanými góly mají Orli 4. nejpropustnější defenzívu v lize.

PEC Zwolle
    Lépe z dvojice je na tom Zwolle, poměrně tradiční nizozemský klub, který momentálně okupuje 8. příčku a drží za sebou stádo nenasytných, ale zároveň tápajících soupeřů. Zwolle na sedmý Alkmaar ztrácí už 6 bodů a vypadá to, že spíše bude bojovat o to, aby své stávající místo udrželo.

Nejlepšími střelci týmu jsou devítigólový Guyon Fernandez a sedmigólový Fred Benson. Proti GA Eagles budou domácí favoritem, a to i přesto, že už 5 zápasů v řadě nevyhráli.

Ve druhém hracím dnu 28. kola nizozemské Eredivisie na sebe narazí mimo jiné také PEC Wzolle a Go Ahead Eagles. Pro oba týmy půjde o důležitý zápas, jedni mohou na soupeře navýšit náskok na 6 bodů, druzí mohou soka bodově dorovnat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.