Šumperk – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Kadaň – Motor ČB 1:2 (kon.) | Beroun – Most 8:2 (kon.)

59:30
    Beroun si ještě vyžádal oddechový čas, po kterém se vrátil na led v 6 hráčích bez brankáře. Zajímavý tah.

59:01
    Lukáš Kužel (BER) dostává v poslední minutě osobní trest na 10 minut a odchází tak předčasně do šatny.

58:48
    Most právě vstřelil branku!
    Medvědi teď velmi nedůsledně přistoupili k mosteckému útoku, což se jim vymstilo. PETR MAŠEK si bez potíží objel Mastíka a zakončil kotouč do prázdné branky. Asistence: David Butka.

58:07
    Medvědi už zápas v poklidném tempu dohrávají s kotoučem na svých holích.

57:22
    Zakázané uvolněné hostů.

56:02
    Medvědi se v pohodě ubránili a jsou v plném počtu.

55:13
    Most si však ani při dvojnásobné přesilovce neví příliš rady a Petruška je již zpátky na ledě.

54:02
    Příležitost pro hosty! Na trestnou lavici usedá za podražení Lukáš Špelda a hosté budou mít k dispozici déle než minutu přesilovku 5 proti 3.

53:51
    Hosté hrají v plném počtu.

53:13
    Patrik Petruška (BER) – 2 minuty za držení protihráče.

52:13
    Petr Markulinec (BER) – 2 minuty za nedovolené bránění.

51:51
    Jan Plichta (MST) – 2 minuty za zdržování.

51:11
    Medvědi jsou stále při chuti a nadále dobývají mosteckou bránu.

49:18
    Beroun právě vstřelil branku!
    ALEŠ PŮLPÁN si po přihrávce Špeldy najel s kotoučem do mezikruží, kde měl spoustu času na střelu, kterou neomylně překonal Švehlu a završil tak svůj hattrick v tomto zápase! Asistence: Lukáš Špelda, Jakub Babka.

48:42
    Závar před mosteckou brankou ukončuje Švehla schováním puku pod lapačku.

47:21
    Hra se stále odehrává takřka výhradně před mosteckou bránou. Medvědi i nadále dobývají hostující obranu a na Švehlu lítá jeden střelecký pokus za druhým.

45:01
    Patrik Petruška propasíroval kotouč na LUKÁŠE CHALUPU, který z těsné blízkosti zasunul kotouč za Švehlova záda. Medvědi si ze zápasu začínají dělat exhibici. Asistence: Patrik Petruška.

44:51
    Zakázané uvolnění Mostu.

43:41
    David Sklenička nastřelil tyč hostující brány!

42:39
    Ofsajd domácího týmu.

42:01
    Medvědi nadále pokračují v tlaku a hosty příliš nepouštějí k puku.

41:02
    Hostující Švehla však dlouho bez inkasované branky nevydržel. Po útočné kombinaci Medvědů se totiž kotouč dostal před branku k JAKUBU MARKOVI, který zblízka překonal nově nastoupivšího brankáře hostů. Asistence: Patrik Petruška, Lukáš Špelda.

40:01
    Za hosty ve třetí třetině nastupuje do brány Dominik Švehla. Změna proběhla souběžně i v brankovišti domácích, do kterého se postavil Tomáš Mastík.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli jednoznačnou převahu domácích, kterou dokázali Medvědi vyjádřit i gólově, a tak po 40 minutách vedou nad Mostem vysoko 5:1. Třetí část začne přibližně v 19:11.

40:00

39:58
    Těsně před druhou sirénou ještě v nadějné pozici pálil Petruška, ale trefil pouze před sebou stojícího obránce hostů.

39:40
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

39:21
    Špelda dobře pálil od modré, ale Chabr jeho pokus efektně chytil do lapačky.

38:04
    Jan Plichta (MST) – 2 minuty za nedovolené bránění.

37:54
    Petruška sám před Chabrem nedokázal propasírovat kotouč do mostecké brány!

37:13
    Další gól v hostující brance! ALEŠ PŮLPÁN zvyšuje pohotovým zakončením již na 5:1 pro Beroun! Asistence: Jiří Kučný.

36:37
    Hosté se i přes velký tlak Medvědů v oslabení ubránili a hrají v plném počtu.

34:37
    Vítězslav Nedrda (MST) – 2 minuty za hákování.

34:31
    Sotva se domácí fanoušci doradovali ze třetí branky, přišel další důvod k jejich radosti. LUKÁŠ ŠPELDA vypálil z mezikruží a kotouč skončil za zády brankáře Chabra. Asistence: Patrik Petruška, Vladislav Kubeš.

33:39
    Lukáš Kužel zavezl po levé straně kotouč do útočného pásma, kde skvěle našel volného JAKUBA BABKU, který se v zakončení nemýlil. Asistence: Lukáš Kužel.

32:02
    Jakub Marek se snažil dorazit vyražený kotouč, ale obránce ho na poslední chvíli odstavil.

31:04
    Domácí hrají v plném počtu.

30:39
    Most má opět při vlastní přesilovce problémy s přechodem do útočného pásma.

29:59
    Ten však Medvědi brzy rázně ukončili dlouhým výhozem.

29:45
    Snad poprvé v dnešním utkání můžeme vidět tlak hostujícího týmu.

29:04
    David Sklenička (BER) – 2 minuty za podražení.

28:56
    Nedorozumění domácích při zakládání útočné akce znamená zakázané uvolnění. Hra se po delší době přesouvá před Šimbocha.

28:02
    Hosté hrají v plném počtu, ale jsou neustále pod berounským tlakem.

26:34
    Hrdel se opět pokusil o samostatnou akci, ale brankář jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

26:02
    Marek Kasel (MST) – 2 minuty za podražení.

25:46
    Palaščák se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku, ale nevydařila se mu klička a jeho zakončení vůbec nemířilo na bránu.

25:17
    Hrdel se prokličkoval mezi dvěma soupeři a nebezpečně pálil na Chabra, o malou chvíli později si tentýž hráč dostal opět ke střele, ale ani tentokrát nepřekonal hostujícího brankáře.

24:11
    David Homer (MST) – 2 minuty za hákování.

23:57

23:01
    Most se opět při vlastní přesilovce trápí. Hraje se převážně před Chabrem, který má plné ruce práce.

21:57
    Dominik Šteiner (BER) – 2 minuty za nedovolené bránění.

21:26
    Jakub Babka našel přihrávkou volného ALEŠE PŮLPÁNA, který propasíroval kotouč za Chabra a posílá tak Medvědy do vedení. Asistence: Jakub Babka, Miroslav Třetina.

20:17

20:01

První třetina nenabídla příliš pohledný hokej. Více ze hry měli domácí, kteří dokonce vstřelili branku ve dvojnásobném oslabení, soupeř však následně využil svou přesilovku a vyrovnal na 1:1. Druhá třetina začne přibližně v 18:21.

20:00

19:51
    Miroslav Třetina se z pravého kruhu opřel do kotouče, ale jeho střela minula poloodkrytou branku hostů.

18:17
    Vítězslav Nedrda (MST) – 2 minuty za držení hole.

17:07

16:17
    Hosté nakonec přeci jen využívají dlouhou přesilovou hru a díky dělovce MARKA KASALA vyrovnávají stav utkání na 1:1. Asistence: Jan Plichta.

15:49
    Tak to byla opravdu kuriózní situace. Jeden z hostujících obránců upadl ve středním pásmu s kotoučem na holi, čehož využil ve vlastním oslabení 3 proti 5 ZBYNĚK HRDEL, který samostatný únik zakončil parádní střelou do horního rohu brány.

15:07
    Marek (BER) – 2 minut za zdržování hry. Další komplikace pro Medvědy.

15:01
    Čmolík promáchl metr před prázdnou brankou Medvědů!

14:16
    Kužel (BER) – 2 minuty za podražení. Hosté mají k dispozici minutovou přesilovku 5 proti 3.

13:46
    Hostující brankář má opět při přesilovce svého týmu více práce, než při hře 5 na 5.

13:17
    Půlpán (BER) – 2 minuty za podražení.

10:32
    Půlpán hledal přihrávkou zcela volného Třetinu, ale kotouč pouze prosvištěl hostujícím brankovištěm.

09:46
    Zakázané uvolnění Medvědů.

08:56
    Domácí v plném počtu. Most za celé dvě minuty přesilové hry ani pořádně nezaútočil.

07:22
    Marek s Hrdelem se dostali v oslabení do přečíslení dva na jednoho. Prvně zmíněný hráč však příliš dlouho váhal zda zakončit nebo přihrát a z protiútoku nakonec nic nebylo.

06:56
    Kubeš (BER) – 2 minuty za podražení.

06:45
    Zakázané uvolnění Berouna.

05:21
    Medvědi teď zatlačili soupeře v jeho obranné třetině a Most se poté marně pokoušel vyhodit kotouč do středního pásma. Situaci nakonec uklidnil až hostující brankář, který schoval puk ve své lapačce.

04:51
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se přesouvá před mosteckou bránu.

04:12
    Další ofsajd domácích. Zatím se hraje převážně ve středním pásmu.

02:45
    Medvědi hrají s kotoučem na holích, ale zatím si nevypracovali větší šanci.

01:11
    Šteinerovu střelu vyrazil Chabr mimo tři tyče.

00:23
    O první přerušení hry se postaral ofsajd domácího týmu.

00:01

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Jebavý, Špelda, Kužel, Sklenička, Kučný, Chalupa – Marek, Stromko, Hrdel – Třetina, Babka, A. Půlpán – Šteiner, Kubeš, Petruška – Hrouda, Malý, Markulinec

HC Most: Chabr (Švehla) – Plichta, Jaroš, Machač, Kasal, Fryč – Vondráček, Mašek, Palaščák, Butka, Homer, Kopřiva, Čmolík, T. Nedrda, V. Nedrda, Sukharev, Sýkora

Rozhodčí: Pražák – Svoboda, Špůr.

V předposledním kole play-out první hokejové ligy se proti sobě představí dvojce týmů, která se s největší pravděpodobností potká v následné baráži. Hosté z Mostu okupují v podstatě celou sezonu dno tabulky a mají již delší dobu účast v baráži jistou. Domácí Medvědi ztrácí dvě kola před koncem play-out na nebarážovou pozici 5 bodů, jejich šance tedy ještě žije, ale není příliš velká. Aby měli Medvědi ještě v posledním kole play-out o co hrát, musejí v normální hrací době porazit Most a doufat, že v současně hraném utkání prohrajou České Budějovice na ledě Kadaně, která má již jisté udržení v soutěži. Udrží si Medvědi šanci na vyhnutí se baráži, nebo bude po dnešních zápasech vše jasné? Zápasy, které o tom rozhodnou, začínají dnes v 17:30 a vy u toho můžete být s námi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 16. Hrdel, 22. A. Půlpán (Babka, Třetina), 34. Babka (Kužel), 35. Špelda (Petruška, Kubeš), 38. A. Půlpán (Kučný), 42. Marek (Petruška, Špelda), 46. Chalupa (Petruška), 50. A.Půlpán (Špelda) – 17. Kasal (Plichta), 59. Mašek (Butka)

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (41. Mastík) – Jebavý, Špelda, Kužel, Sklenička, Kučný, Chalupa – Marek, Stromko, Hrdel – Třetina, Babka, A. Půlpán – Šteiner, Kubeš, Petruška – Hrouda, Malý, Markulinec
    HC Most: Chabr (41. Švehla) – Plichta, Jaroš, Machač, Kasal, Fryč – Vondráček, Mašek, Palaščák, Butka, Homer, Kopřiva, Čmolík, T. Nedrda, V. Nedrda, Sukharev, Sýkora

Rozhodčí: Pražák – Svoboda, Špůr