Šumperk – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Kadaň – Motor ČB 1:2 (kon.) | Beroun – Most 8:2 (kon.)
Sportovní klub Kadaň
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 22.03.2014, 17:30 • Zimní stadion Kadaň • WSM Liga - O udržení

Kadaň poslední třetinu vyhrála 1:0, když se prosadil Roman Chlouba. Ani to ale bohužel nestačilo, takže Motor slaví záchranu v první hokejové lize i pro příští ročník. Do baráže jde s Mostem tedy Beroun. (19:34:55)

60:00

59:45
    Domácí jsou sice v útočném pásmu, ale k ničemu je soupeř nepouští.

59:28
    Vráblíkův pokus z hranice levého kruhu drží Strmeň ve své lapačce.

59:00
    Domácí se osvobozují.

58:41
    Pajič trefuje v jízdě pouze Strmeně, kterému puk vypadl ale vzápětí ho domácí brankář skryl.

58:23
    Oddechový čas pro hosty.

58:23
    Lukáš Novák (KAD) je nyní vyloučen za hákování.

57:49
    Hra se nyní rychle přelévá, avšak puk je povětšinu času ve středním pásmu.

56:39
    Po nedorozumnění domácích beků se dostal do šance Ferebauer, ale na Strmeně si nepřišel.

55:40
    Kůsovu tvrdou střelu ze středního pásma Halmoši chytá a vzápětí rozehrává.

54:40
    Kopáčovu prudkou přihrávku nikdo z jeho spoluhráčů netečoval, a tak je pískáno zakázané uvolnění.

54:30
    Ofsajd hostujícího mužstva.

54:10
    Hosté v plném počtu, vyloučený Šperger je zpět ve hře.

53:40
    Kadaň je v přesilovce aktivní, ale k ničemu vážnějšímu to zatím nevede.

52:10
    Je tu pro Kadaň šance na vyrovnání. Zdeněk Šperger (CEB) je totiž vyloučen za hru vysokou holí.

50:23
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Domácí se přeci jen dočkali. ROMAN CHLOUBA vystřelil kotouč od mantinelu a hostujícímu brankáři propadl gól mezi betony, kterými si ho vzápětí kopl do klece. Bez asistence.

49:48

49:40
    Jan Novák trefuje svou střelou zadní mantinel.

48:50
    Budějovičtí jsou rozestavení v útočném pásmu, ale zatím pouze kombinují mezi sebou.

47:48
    Petr Mainer (KAD) – sekání.

47:03
    Lajna vedená Jiřím Charouskem nyní působila menší tlak na hostující obranu. K žádné vyložené šanci to ale nevedlo.

46:10
    Nyní posílají kotouč přes všechny čáry domácí, kterým se nedaří rozehrávka útočné akce.

42:20
    Kopáč nahazoval před branku hostů. Halmoši kryje.

41:11
    Jakub Novák trefuje tyč! Nyní vhazování před Halmošim.

40:01

I druhou třetinu vyhrává Motor zásluhou jedné branky, která padla v samém závěru. Postaral se o ní opět David Kuchejda. Třetí třetina dnešního zápasu začne přibližně v 19:05.

40:00

39:52
    Motor posílá kotouč přes všechny čáry, icing.

39:13
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté využívájí i při druhé brance přesilovku. Nyní z ní zbývalo nějakých pět vteřin. DAVID KUCHEJDA se dostal k odraženému kotouči a do okryté branky zvyšuje náskok Motoru. Asistence: Daniel Boháč, Lukáš Chmelíř.

38:15
    Kasíkova střela byla ztečováná do plexi za domácí brankou. Vzápětí se daří bránící se čtveřici poslat kotouč až k Halmošiho brance.

37:28
    Vráblíkou dělovku Strmeň s problémy drží.

37:18
    Jakub Novák (KAD) – 2 minuty za sekání.

37:13
    Strmeň nyní odolal dvěma pokusům Motoru.

35:46

34:47
    Skuhravý zakončil bekhnedem pouze do připravených Strmeňových betonů.

33:50
    V přesilové hře si Kadaň nevytvořila žádnou větší šanci.

32:02
    Rok Pajič (CEB) přidržel za domácí brankou Hantáka a nyní si jde odpykat dvouminutový trest.

31:20
    Po několika nepřesných přihrávkách domácích hokejistů se Motor na chvilku usadil před kadaňskou klecí. Vzápětí ale hosté z Českých Budějovic zahrávají kotouč opět na zakázané uvolnění.

29:47
    Motor zahrává kotouč na zakázané uvolnění.

29:05
    Domácí Charousek se sice dostal ke střele, ale ve stejném momentu píská čárový sudí ofsajdové postavení.

28:00
    Růžičkovu střelu Strmeň vyrazil před sebe, kde se k dorážce dostal Šperger, kadaňský brankář má puk pod kontrolou.

27:13
    Charousek našel na modré čáře volného Szakala, který netrefuje branku Motoru.

26:34
    Ferebauerovu dělovku vyráží Strmeň do rohu hřiště.

26:00
    Platilova střela končí v ochranné síti nad kadaňskou brankou.

24:48
    Luboš Rob míjí kadaňskou branku! Motor neustále kombinuje v útočné třetině.

23:41
    Aleš Pavlas (KAD) míří na trestnou lavici za hákování.

22:50
    Hosté jsou od úvodu druhé třetiny aktivnějším týmem a ohrožují Strmeňovu branku.

21:35
    Halmoši stáhl ze vzduchu Dobrovolného nahození a rozehrává.

21:01
    Zakázané uvolnění Českých Budějovic.

20:01

Hosté z Českých Budějovic vedou po první třetině v Kadani 1:0, když se v šesté minutě trefil David Kuchejda, který využil početní výhodu. Prostřední třetina začne za nějakých 18 minutek.

20:00

19:53
    Hra se dohrává ve středním pásmu.

19:03
    Jakub Novák trefuje z otočky tyčku budějovické branky!

18:43
    Roman Pšurný je zpět na ledě a hraje se opět v pěti na obou stranách.

18:22
    Střelu Lukáše Nováka kryje Halmoši ve svých betonech.

17:35
    První polovina početní výhody se Kadani vůbec nepodařila.

17:04
    Kadaňští hokejisté zahrávají na zakázané uvolnění.

16:43
    Nyní se vylučuje na druhé straně barikády. Za katr míří Roman Pšurný (CEB) – 2 minuty za nedovolené bránění.

16:30

15:34
    Ton vypíchl kotouč na modré čáře a uháněl na Halmošiho. Budějovického brankáře ale svou kličkou nepřekonal.

14:43
    Po Chmelířově nahození se budějovičtí dostali k několika dorážkám, avšak hra je přerušena pro přihrávku rukou.

14:30
    Další vyloučení a opět na domácí straně. Kapitán Kadaně Martin Szakal je vyloučen na dvě minuty za držení hole.

14:24
    Vráblíkův pokus vyráží Strmeň do ochranné sítě, vhazuje se po jeho levici.

13:03
    Roman Pšurný si najel do mezikruží ale svou střelu nezamířil přesně, takže míjí kadaňskou branku.

12:17
    Jakub Novák dostal přesnou přihrávku od svého spoluhráče a tvrdou střelou zaměstnal Halmošiho, vhazuje se před českobudějovickou brankou.

11:47
    Tečovaný puk končí mimo hrací plochu, bude se vhazovat po Halmošiho levé ruce.

11:07
    Po střele Jana Nováka z levého kruhu se bude opět vhazovat před Strmeněm.

10:14
    Vráblíkovo střelu ze středu hřiště kryje kadaňský brankář.

09:49
    Robův pokus Strmeň vyráží, hosté jsou ale stále u kotouče.

08:24
    Kadani se v tuto chvíli příliš nedaří, většinu puků zachytávají hostující beci.

06:51
    S Tonovo lehoučkou střelou neměl Halmoši sebemenší problém.

06:23
    Domácí Kadaň posílá kotouč přes všecny čáry na zakázané uvolnění.

05:44
    Vhazuje se před Strmeněm, který zalehl kotouč.

05:09
    Motor využívá početní výhodu. DAVID KUCHEJDA doráží puk za kadaňského brankáře Strmeně. Asistence: Daniel Boháč, Jan Novák.

04:14
    Hra se přerušuje, neboť branka je vychýlena ze svého postavení. Navíc je vyloučen domácí Roman Chlouba – 2 minuty za podražení.

03:16
    Hosté v plném počtu, Václav Skuhravý je zpět ve hře.

03:06
    V závěru přesilovky vyzkoušel Halmošiho pozornost Lukáš Novák.

02:41
    Ofsajd Kadaně.

02:20
    Kadaňští jsou usazeni v okolí Halmošiho branky a kombinují.

01:16
    Útočná snaha Motoru je zastavena kvůli vyloučení. Na trestnou lavici zamíříl Václav Skuhravý (CEB) – nedovolené bránění.

01:06
    Vzápětí je tu vhazování před Strmeněm.

00:31
    První útočná lajna Kadaně vedená Jaroslavem Kůsem se snažila usadit v útočném pásmu, bohužel bezúspěšně.

00:01

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Kaššák) – Opalek, Pavlas, Dobrovolný, Szakal, mazanec, Kopáč – Ton, Kůs, Jíra – J.Novák, Charousek, L.Novák – Mainer, Hanták, Chlouba

ČEZ Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) – Novák, Chmelíř, Kasík, Vráblík, Růžička, Platil, Pavlíček – Kuchejda, Pajič, Boháč – Skuhravý, Rob, R.Pšurný – Šperger, Přibyl, Ferebauer – Bárta, Šachl, Ondřej

Rozhodčí: Schmejkal – Beneš, Krátký.

Motor může získat jistotu...

Pokud České Budějovice získají v Kadani minimálně bodík, tak se výrazně přiblíží k zachráně v první lize a pošlou Beroun do baráže o první ligu. Domácí Kadaň už má jistotu,že do baráže nemusí, když ve středu vyhrála v Berouně a má již dostatečný náskok.

Vzájemná bilance:

V letošním ročníku se oba celky utkaly pětkrát. Úspěšnějším týmem je Motor, který dokázal třikrát vyhrát, dvakrát po základní hrací době. Až v posledních dvou vzájemných měřeních sil byli úspěšnější kadaňští, kteří vyhráli v Budvar Aréně 3:0 a 2:4.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 51. Chlouba – 6. Kuchejda (Boháč, Novák), 40. Kuchejda (Boháč, Chmelíř)

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Kaššák) – Opalek, Pavlas, Dobrovolný, Szakal, Mazanec, Kopáč – Ton, Kůs, Jíra – Jakub Novák, Charousek, Lukáš Novák – Mainer, Hanták, Chlouba
    Banes Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) – Jan Novák, Chmelíř, Kasík, Vráblík, Růžička, Platil, Pavlíček – Kuchejda, Pajič, Boháč – Skuhravý, Rob, R.Pšurný – Šperger, Přibyl, Ferebauer – Bárta, Šachl, Ondřej

Rozhodčí: Schmejkal – Beneš, Krátký