Columbus – NY Rangers 1:3 (kon.) | Chicago – Carolina 3:2 (kon.) | Colorado – Boston 0:2 (kon.)
Calgary – Nashville 5:6 (kon.) | Philadelphia – St. Louis 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 4:3 (po pr.)
Minnesota – Detroit 2:3 (kon.) | Dallas – Ottawa 3:1 (kon.) | Los Angeles – Florida 4:0 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
New York Rangers
Sobota 22.03.2014, 00:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne. (02:47:37)

Československá stopa v utkání:
    V utkání nenastoupil nikdo z hráčů pocházející z České nebo Slovenské republiky.

Dnešní utkání sledovalo 18 531 diváků.

V poslední části konečně začaly padat i branky. Nejprve zaváhání v rozehrávce New Yorku proměnil Nick Foligno. Za 44 vteřin bylo vyrovnáno, když branku pro Stepana vypracoval obránce McDonagh. A začínalo se od znovu. Ve 52. minutě neutěsnil jinak výborně chytající Bobrovskij mezírku u své tyče a Brassard otočil vývoj utkání. Těsně před koncem mohl vyrovnat Jenner, jenže jeho vychytal Lundqvist, následně Dubinského, který již s pukem směřoval za překonaného hostujícího brankáře, zneškodnil Girardi, který za svého brankáře včas zaskočil. A tak domácí museli sáhnout ke hře bez brankáře. A to se jim stalo osudným, když utkání rozhodl trefou do prázdné branky Hagelin.

60:00

59:56
    Utkání se již jen dohrává, ale v útočném pásmu Columbusu.

59:22
    Rangers právě vstřelili branku!
    Do prázdné branky rozhoduje utkání CARL HAGELIN. Asistence: Mats Zuccarello, Marc Staal.

59:15
    Bobrovskij míří na střídačku.

59:00
    Poslední minutu má Columbus na vyrovnání.

58:00
    Ou, teď měl Lundqvist obrovské štěstí, Jenner nedokázal usměrnit puk za jeho záda, i přesto, že hostující brankář byl překonán. Obrana pomohla Lundqvistovi.

57:38
    Domácí se snaží o vyrovnání, ale hosté se zatím dobře brání.

57:18
    Stepan u vlastní branky nezahrál úplně ideálně, domácí toho málem využili. Lundqvist se musel na svoji pravou tyč natlačit, tak aby utěsnil veškeré mezírky.

56:54
    MacKenzie prohrál souboj s Nashem, toho domácí fanoušci jasně identifikují a "povzbuzují" jej bučením. Hostující hráč se už vyprovokovat nenechá.

56:32
    Ale pokud se bude hrát v blízkosti jejich branky, tak se ji ani nemusíme dočkat.

56:04
    Čas se pomaličku nachyluje, domácím už moc času na vyrovnání nezbývá. Možná uvidíme hru bez brankáře.

55:50
    Ta končí za brankou New Yorku.

55:32
    Dubinsky rozjíždí další akci Columbusu.

55:04
    Atkinson se pokusil z kruhu vystřelit, Lundqvist ani zasahovat nemusel, jeho střela byla zblokována.

54:23
    Hosté vyvezli puk pouze k červené čáře, tam o něj přišli.

54:06
    Domácí se však k puku vrátili.

53:44
    Lundqvist zastavuje za vlastní klecí nahození Columbusu.

53:39
    /točnou snahu domácího týmu brzdí ofsajd. Ještě budeme svědky napínavé koncovky.

53:12
    Jenner posouval puk před brankoviště, ale tam stála pouze hradba hostujících hokejistů. Nash vyváží kotouč.

52:55
    Columbus kombinuje v útočném pásmu.

52:35
    Domácí zvýšili obrátky, ale hosté se nyní budou pouze bránit.

51:31
    Tak to snad ani není možné! Chyba domácího maskovaného muže posílá Jezdce do vedení. DERICK BRASSARD dostal puk za brankou, na brankové čáře jej nahodil na Bobrovskeho, který nedostatečně utěsnil prostor u tyče a puk mu tudy pronikl do sítě. Asistence: Anton Stralman, Mats Zuccarello.

50:44
    Foligno se mohl zapsat mezi úspěšné střelce, ale po Anisimově přihrávce trefil pouze tyč.

50:25
    Souboj o play-off stále pokračuje, nerozhodný stav 1:1 dává tušit vyrovnanost obou týmů.

50:25
    Puk se nakonec dostal na modrou čáru, kde číhal Anton Stralaman, Bobrovskij měl dobrý výhled, takže pro něj nebyl problém letící touš zneškodnit.

50:17
    Stepan poslal kotouč za Bobrovskeho, celá pětice Jezdců střídá.

49:48
    Hortona nepustil vpřed Nash, na toho domácí diváci bučí.

49:25
    Letestu si vylákal Lundqvista, ale po objetí branky nedokázal zasunout do volné části branky, MacKenzie mohl v jeho práci pokračovat, ale branku ani netrefil.

49:02
    Domácí se nechali zatlačit před vlastní branku.

48:26
    Prout poprvé na modré netreil puk, ten vyletěl do vzduchu a spadl až v rohu útočného pásma, druh pokus raději domácí obránce rozehrál.

48:05
    I Bobrovskij si musí dávat pozor, jeho pozornost vyzkoušel Boyle.

47:34
    Nakonec se přeci jen domácí dočkali střeleckého pokusu, na modré napřáhl Savard, Lundqvist jeho pokus likviduje v rozkleku betonem.

47:08
    Johansen se snaží napadat rozehrávku hostů, ale Ti ho pouze honí mezi sebou.

46:38
    Jenner se dostal za útočnou modrou, ale přes dvojici bránících hráčů již dál neprošel.

46:08
    Po sérii rychlých branek opět kralují oba brankáři, která chyba bude ta rozhodující?

45:49
    Jezdci již byli v plném počtu, když se podél pravého hrazení protlačil ke střele MacKenzie. Jeho pokus Lundqvist kryje.

45:29
    Foligno se sice probil do útočného pásma, ale tam o kotouč přišel.

45:08
    Domácí se v přesilovce trápí s rozehrávkou útočné akce.

44:40
    Kombinace Johnson – Wisniewski končí nepovedenou střelou Jacka Johnsona.

44:18
    Domácí musí začít znovu od vlastní branky.

44:51
    Johansen varcí hru před Lundqvista.

43:32
    Anton Stralman (NYR) – 2 minuty podražení.

43:08
    Atkinson se dostal do přečíslení dva na jednoho, vzal odpovědnost na sebe, Lundqvist mu cestu do branky uzavřel.

42:38
    Letestu se vrací po puk až před vlastní branku, rozehrává na Savarda.

41:56
    A je vyrovnáno, že by jsme viděli třetinu plnou branek? McDonagh zatáhl puk za branku Bobrovskeho, kterou objel předal mezi kruhy na DEREKA STEPANA, který se trefil mezi betony domácího brankáře a vyrovnal. .Asistence: Ryan McDonagh, Anton Stralman.

41:12
    Columbus právě vstřelil branku!
    A je to tu! První branka utkání. NICK FOLIGNO vystihl rozehrávku hostujících hráčů, otočil se na Lundqvista a trefil se přesně nad jeho vyrážečku. Bez asistence.

41:02
    Brassardovi na modré přeskakuje puk hůl.

40:34
    Hraje se 4 na 4, to vyhovuje více hostujícím bruslařům.

40:12
    Rick Nash (NYR) a Matt Calvert (CBJ) 2 minuty hrubost + 5 minut za vzájemnou potyčku.

40:12
    Calvert dohrával a provokoval Nashe, ten si nakonec nenechal nic líbit a do Calverta se pustil.

40:01
    Úvodní vhazování třetí třetiny vyhrál Columbus.

Trestné minuty: 15 – 11

I ve druhé třetině branka nepadla, tentokrát měli oba týmy ještě méně brankových příležitostí než v předchozí třetině. Třetí perioda může rozhodnout o vítězi. Dnes to bude o tom, kdo dá první branku. Zatím nejblíže ke vstřelení byl v první třetině Dorsett, který trefil tyč domácí svatyně. Ve druhé části byl nejblíže gólu Rick Nash, kterého vychytal Bobrovskij.

40:00

39:18
    Nashovu střelu likviduje domácí brankář.

39:06
    Oba týmy v plném počtu. Nash vyráží na Bobrovskeho.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:55
    Atkinson přeje do útočného pásma dřív než mu umožňují pravidla a tak zastavuje útok domácího týmu.

38:20
    Až teď vystřelil od modré Foligno, ale minul.

38:16
    Columbusu se přesilovka nedaří.

37:06
    Na trestnou lavici putuje Rick Nash, který dostává 2 minuty za hrubost. Dále si na trestné lavici posedí i Chris Kreider. Na domácí straně je to Artěm Anisimov. Oba posledně jmenovaní dostávají rovněž 2 minuty za hrubost.

37:06
    Nash v brankovišti vstal a vrazil do domácího brankáře, to si nenechala líbit domácí obrana a strhla se hromadná rvačka.

37:06
    Boborovskij zastavil velkou šanci Nashe ještě před brankovou čárou, hlavní sudí puk v brance neviděl a tak je stav stále bez branek.

36:48
    Domácí nerozehráli ve vlastním pásmu dobře, účinné napadání Jezdců slaví úspěch.

35:58
    Ale i Lundqvist se musí mít na pozoru. Teď si na něm vylámal zuby Savard.

35:33
    Oslabení ubrali domácím sílu a tak se hosté stále častěji objevují před brankou Bobrovskeho.

34:42
    Bobrovskij má opravdu dobré postřehy, betonem zastavil bekhend Dereka Stepana.

34:38

34:16
    Girardi ani Brassard si na Bobrovskeho nepřišli. Druhého jmenovaného domácí brankář vychytal.

33:54
    Hagelin se srazil s hlavním sudím a Columbus vyhazuje přes všechny čáry.

33:18
    Na druhou stranu se hnal Letestu, ale přes pozorného McDonagha se nedostal, Lundqvist vybruslil před brankoviště a rozehrál kotouč.

32:56
    McDonagh napřáhl na modré, střela mu nesedla a končí v rohu útočného pásma.

32:38
    Další vyloučení na domácí straně. Fjodor Tjutin dostává 2 minuty za hákování, když zastavoval Carla Hagelina.

32:14
    Anisimov se probíjel k levému kruhu, na jeho konci vystřelil a stihl pouze minout pravou tyč hostující klece.

31:35
    Calvert ve středním pásmu nahrál Dubinskemu, který musel zvolit přihrávku na vlastní obránce.

31:08
    Teď už ano, hra se vrátí před Lundqvista.

30:39
    Jezdci se chtěli posunout do útočného pásma podél hrazení, ale přihrávka na Staala byla nepřesná, ale icing se nepíská.

30:00
    Polovina utkání je za námi. Stále se hraje bez branek, ale hokej se to hodně ofenzivní, oba brankáři se překonávají.

29:20

29:07
    Girardi chtěl přihrát do mezikruží, ale Johnson jeho úmysle vystihl a vyhodil přes všechny čáry.

28:20
    Poté co Bobrovskij zachytil střelu Nashe se vhazovalo v jeho blízkosti. Následně se domácí osvobozují.

28:06
    McDonagh našel na levém kruhu St. Louise, tomu puk při střele přeskočil hůl a hostující útočník musel zvolit oblouk na modrou čáru.

27:32
    Columbus se dostal sice za hostující branku, ale tam nedokázal puk udržet příliš dlouho.

27:20
    Dalton Prout (CBJ) – 2 minuty vražení na hrazení.

26:54
    Zuccarello se uvolnil na pravém kruhu, zápěstím vystřelil, Bobrovskij vytasil zákrok rukavicí.

Kreider zasekl za brankou, předal na Nashe, ten vybruslil před Bobrovskeho, ale nedokázal usměrnit puk jeho směrem.

25:25
    Johansen se řítil na Girardiho, ten si dokázal nadvakrát s domácím kapitánem poradit.

24:58
    Lundqvist chytá vyhození Columbusu z vlastní třetiny a rozehrává na své obránce.

24:41
    Brassard to zkusil od levého kruhu, ale minul.

24:16
    St. Louis předal na Brassarda, ten nestihl mezi kruhy zakončit a tak puk honí v rohu útočného pásma.

23:49
    Hra se nastěhovala před Lundqvista.

23:23
    Z otočky vystřelil Anisimov, jeho pokus Lundqvist vytáhl.

23:12
    Hraje se na rychle na obou stranách.

22:08
    Ani Anisimov si nedokázal poradit s hostujícím brankářem, stav je stále 0:0.

21:06
    Johansen to zkusil na Lundqvista, ten jeho pokus chytá.

Trestné minuty: 9 – 7

První třetina končí bezbrankovou remízou. Na začátku měli několik příležitostí hosté, Bobrovskij dokázal obstát. Postupem času domácí převzali iniciativu a Lundqvist musel předvádět jak dobrým je gólmanem. Na konci dostali hosté příležitost si zahrát 30 vteřin přesilovou hru 5 na 3. Domácí se vší obětavostí udrželi neprůstřelnost. A tak nás čeká ještě minimálně 40 minut čekání na první branku.

20:00

19:04
    McDonaghova střela narazila na maskovaného muže, který v kritické situaci podržel svůj tým.

18:56
    Horton na ledě a musí spěchat pomoci spoluhráčům s bráněním.

18:27
    Fjodor Tjutin (CBJ) – 2 minuty krosček.

18:16
    Girardiho střela se zarazila na bránícím hráči.

17:55
    Ani hostům se přesilová hra nedaří, znovu začínají ta vlastní brankou.

16:56
    Nathan Hoston (CBJ) – 2 minuty úder loktem.

16:56
    Dorsett z protiútoku trefil tyč, hosté měli výhodu, bude se vyloučovat.

16:27
    Tomu přejel jeden ze spoluhráčů útočnou modrou, je tedy pískán ofsajd.

16:19
    Stralman zastavil střelu Troopa a vyslal vpřed St. Louise.

15:44
    Daleko se nedostali o odpověď se snaží Dubinsky s Atkinsonem, zatím se jim střelecky nedaří.

15:17
    Domácí se nedokázali vymotat z rohu útočného pásma, a tak dopředu zas vyráží Jezdci.

14:30
    Domácí přebírají aktivitu v utkání, hostující obrana se začíná stále více uzavírat před vlastní brankou.

14:23
    I Dalton Prout dokázal vystrašit Lundqvista, ten si musí v posledních minutách dávat větší pozor než na začátku utkání, kdy byl téměř bez práce.

13:40
    Velký závar před brankou Lundqvista, hostující brankář za pomoci obrany jej vyřešil, ale Johansen nebyl daleko od vstřelení branky.

13:06
    Na druhé straně se snažil o odpověď Martin St.Louis, ale i Bobrovskij ukazuje, že je mužem na svém místě.

12:29
    Foligno to zkusil bekhendem, ale bohužel pro domácí netrefil prostor mezi tyčemi.

12:16
    Johnson z rohu hledal před brankou Dubinskeho, jeho pokus o teč Lundqvist vystihl a ukryl puk do své lapačky.

11:45
    Po vhazování se ke střele dostal Richards, ale jen o centimetry minul domácí klec.

11:42
    Na trestnou lavici usedá za hosty Benoit Pouliot, za domácí Derek MacKenzie. Oběma byl vyměřen 5minutový trest za vzájemnou potyčku.

11:42
    Pouliot ještě stihl k bitce vyzvat MacKenzieho. Ten mu dal co proto.

11:42
    Pouliot se snažil tečovat puk od J.Moora, Bobrovskij byl na místě a jeho pokus pokryl.

11:00
    McDonaghova střela minula svůj cíl, domácí se za vlastní brankou ujímají kotouče.

10:22
    Až teď, ale Lundqvist byl na místě a odrazil puk do rohu obranného pásma Jezdců.

10:09
    A je po přesilovce, domácí hostujícího brankáře příliš neprověřili.

09:30
    Domácím se zatím nedaří usadit se před brankou Henrika Lundqvista.

08:53
    Horton našel dobře postaveného Jennera, jenže tomu střela nesedla a přeletěla i hostující branku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:35
    Hostům se povedlo u hrazení vydolovat kotouč a poslat jej přes všechny čáry.

08:09
    Ryan McDonagh (NYR) – 2 minuty vysoká hůl.

07:52
    Brassard přešel útočnou modrou, dokázal předat na střed mezi kruhy Martinu St. Louisovi, ale tomu puk v rozhodující chvíli přeskočil hůl.

07:17
    Domácí poslal i puk do středního pásma podél hrazení, odevzdali tím kotouč hostům.

06:38
    Derek Stepan málem vystihl rozehrávku Modrokabátníků, chybělo mu pouze více natáhnout hůl. Domácí borci měli více štěstí.

06:15
    Jezdci zahajují rychlý přechod před Bobrovskeho, ten si připisuje další úspěšný zákrok proti střele Dorsetta.

06:02
    Girardi dojíždí puk ve vlastním obranném pásmu a rozehrává na spoluhráče.

05:38
    Hra má rychlý spád, příliš se nepřerušuje.

05:13
    Další zákrok domácího brankáře. Autorem střely je Derick Brassard. Domácí brankář si puk podržel ve své moci.

04:48
    Richards poslal vpřed Hagelina, který chtěl ještě před brankovištěm najít kolegu z útoku, ale nepřihrál přesně.

04:04
    Znovu hosté dostali puk za Bobrovskeho, ale tentokrát je vše v pořádku a mohou vystřídat. Domácí brankář puk za svoji brankou zastavuje.

03:53
    Domácí přitlačili na pilu a hosté se museli osvobodit pouze za cenu zakázaného uvolnění.

03:18
    I Lundqvist si připisuje úspěšný zákrok, ale neměl příliš práce s nahozením ze střední třetiny hřiště.

02:54
    Nashova střela od pravého hrazení končí na betonu Bobrovskeho.

02:24
    Letestu poslal vpřed MacKenzieho, blíže k puku má však obránce hostů.

01:53
    Nakonec se domácím povedlo kotouč dostat z obranné třetiny, ale kotouč končí mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před útočnou modrou čárou Jezdců.

01:37
    Jezdci zabránili domácím vyhodit kotouč a uzamknuli je před jejich brankou.

01:12
    Bobrovskij je za začátku utkání vytěžovanějším brankářem, musel se vytáhnout proti Pouliotovi.

00:44
    Zuccarello se pokusil vystřelit z oblasti kruhů, ale netrefil branku.

00:17
    Stralman má problémy vyvést kotouč k obranné modré čáře.

00:01
    Hosté vyhráli úvodní vhazování utkání.

00:01

Utkání začne za několik málo okamžiků.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Prout, Johnson, Wisniewski, Tjutin, Savard, Nikitin – Horton, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Tropp, Anisimov, Foligno – Comeau, Letestu, MacKenzie.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Staal, Stralman, Klein, J. Moore – Nash, Stepan, Kreider – St. Louis, Brassard, Zuccarello – Pouliot, Richards, Hagelin – Dorsett, D.Moore, Boyle.

Rozhodčí: Furlatt, Hebert – Cvik, MacPherson.

Češi a Slováci na ledě

Ani za jeden tým nenastupuje hráč, který by pocházel z České nebo Slovenské republiky.

24. 11. 2009 Rangers – Blue Jackets 7:4

Modrokabátníci prožívají vydařenou sezónu a jsou rovněž jednou nohou v play-off. V posledních utkáních se jim víceméně daří. Dnes to ovšem bude souboj dvou týmů, kteří náleží stejné konferenci a stejné divizi. Dělí je pouze menší počet odehraných utkání (69), a proto je Columbus před svým dnešním soupeřem. Brankový poměr domácích je 199-189.

3. James Wisniewski – 62z – 39b (6+33)

Jezdci jsou na hraně postupu do play-off a ještě o svoji pozici budou muset hodně bojovat. V 70 utkáních nasbírali 78 bodů, ale stále ještě do konce základní části zbývá dosti zápasů a nemohou si být ničím jisti. jejich brankový poměr je 185-174.

3. Derek Stepan – 70z – 47b (13+34)

Příjemnou noc s NHL, dnes nás čeká souboj Columbusu Blue Jackets s New York Rangers. Pojďme si oba týmy představit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

David Sochor

Branky a nahrávky: 42. Foligno – 42. Stepan (McDonagh, Stralman), 52. Brassard (Stralman, Zuccarello), 60. Hagelin (Zuccarello, Staal)

Rozhodčí: Furlatt, Hebert – Cvik, MacPherson

Diváci: 18 531