Columbus – NY Rangers 1:3 (kon.) | Chicago – Carolina 3:2 (kon.) | Colorado – Boston 0:2 (kon.)
Calgary – Nashville 5:6 (kon.) | Philadelphia – St. Louis 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 4:3 (po pr.)
Minnesota – Detroit 2:3 (kon.) | Dallas – Ottawa 3:1 (kon.) | Los Angeles – Florida 4:0 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:3 (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
Tampa Bay Lightning
Sobota 22.03.2014, 18:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (20:47:10)

Pittsburgh doma poráží Tampu 4:3 po prodloužení, rozhodl o tom svou přesilovkovou trefou James Neal. Zápas byl vyrovnaný, mnoho velkých šancí se však neurodilo. Velkou pochvalu zaslouží český útočník Ondřej Palát, který vyrovnal za stavu 3:2 pro domácí na 3:3. Jeho gól patří mezi ty nádherné, navíc se mu povedlo vyrovnat v době, kdy to na vyrovnání hostů rozhodně nevypadalo. Palátův gól na 3:3 nakonec znamená import jednoho bodu pro tým Lightning.

Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí tým využívá přesilovou hru, a vítězí tak v dnešním utkání. Malkin nabil z osy kluziště na pravý kruh, odkud se trefil do protipohybu Lindbacka JAMES NEAL. Asistence: Jevgenij Malkin, Sidney Crosby.

61:11
    Tampa hrála v šesti, trest odsedí Kostka.

61:05
    Puk zatím kontrolují v prodloužení domácí, do šancí se ale nedostávají.

60:01

Pens měli ve třetí třetině mírně navrch, nejkrásnější hokejový okamžik dosavadního průběhu utkání v podání Ondřeje Paláta však znamená, že se bude prodlužovat.

Rozhodne tedy prodloužení či nájezdy.

60:00

58:38
    Tampa právě vstřelila branku!
    Co nyní ale předvedl ONDŘEJ PALÁT, to bylo něco neskutečného! Mladá hvězda v obraně Pittsburghu Maatta se nyní musí pořádně červenat, český štírek ho totiž přenádhernou kličkou v souboji jeden na jednoho objel a poté krásným forhendovým zakončením překonal Zatkoffa. Klobouk dolů před českým útočníkem, tohle byla hokejová pohádka. Asistence: Radko Gudas, Matt Carle.

58:00
    2 minuty do konce třetiny.

57:17
    Tampa má nyní minimum času na vyrovnání, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:43
    Velký šok pro Tampu, Pittsburgh vede. Po chybě Tampy v rozehrávce se puk dostal k volnému JEVGENI MALKINOVI, který trefil z otočky bekhendem pod víko. Asistence: Jussi Jokinen.

55:50
    Od modré to zkusil i obránce Pittsburghu, Lindback ale tentokrát zasahovat nemusel.

55:00
    Od modré čáry vypálil Hedman, puk ale zblokoval obětavý Scuderi.

53:53
    Následuje vhazování ve středním pásmu.

53:01
    Crosby neproměnil velkou šanci, domácí kapitán při úniku z pravého křídla neprostřelil Lindbacka bekhendem.

52:13
    Hraje se v obranném pásmu Pittsburghu, Zatkoff zatím však zasahovat nemusí.

51:07
    Je vyrovnáno, Penguins využívají přesilovou hru. Lindback střelu od modré vyrazil jen k JEVGENI MALKINOVI, který bez problémů dorazil puk do odkryté brány. Asistence: Matt Niskanen, Sidney Crosby.

50:33
    Domácí si zahrají přesilovku, vyloučen je Killorn za sekání.

50:33
    Malkin v útočném pásmu ztratil puk, hra je následně přerušena.

49:30
    Domácí se snaží rychle odpovědět, usadit se v útočném pásmu se ale domácím nedaří.

48:17
    Hosté jdou poprvé v utkání do vedení. Po střele Gudase od modré vznikl zmatek před Zatkoffem, o úspěšnou dorážku mezi betony domácího brankáře se postaral STEVEN STAMKOS, kapitán Tampy. Asistence: Alex Killorn, Radko Gudas.

47:29
    Lindback chtěl spoluhráčům pomoci s rozehrávkou, pro puk tak zajel za branku. Nakonec měl ale velké štěstí, že se domácí neprosadili, kotouč totiž váhavě ztratil.

46:06
    A znovu Lindback, gólman Lightning chytá nahození z levého křídla a přerušuje hru.

45:15
    Na druhé straně chytá střelu Neala Lindback.

44:04
    Útok Lightning zastavuje ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:20
    Zatkoff kryje střelu od modré a přerušuje hru.

42:45
    Tampa se nedokáže dostat do útočné třetiny, Pens výborně brání střední pásmo.

41:28
    Malkin zavezl puk do útočného pásma, domácí svého soupeře tlačí, Lindback musí být pozorný.

40:01

Utkání je nadále vyrovnané, po 40 minutách hry je skóre 1:1. Pittsburgh poslal do vedení jeho kapitán Crosby, který využil přesilovku. Početní výhodu využil na druhé straně i Filppula, stav je tak zatím vyrovnaný.

Třetí třetina začne cca v 19:58.

40:00

38:49
    Ani jeden tým se nedokáže déle udržet v útočném pásmu, pomalu se blíží druhá pauza.

38:00

37:38
    Domácí se snaží rychle odpovědět, Tampě se však daří puk dostat ven z pásma.

36:44
    Hosté se prosazují v dohrávané přesilovce. Krásně to sehráli Lightning, puk putoval od modré čáry na levý kruh, odkud přišla přihrávka kros na pravý kruh, odkud vypálil z voleje VALTTERI FILPPULA. Asistence: Steven Stamkos, Victor Hedman.

35:38
    Lindback vystrašil pohotovou střelou Goc, gólman hostů ale obstál.

35:26
    Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Goc, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

35:02
    Tampa je už ve čtyřech, na Lindbacka nevyzrál ani zakončující Malkin.

34:52
    Hostům se však daří vyhodit puk až za branku soupeře.

34:19
    Obránce Tampy Salo je následně vyloučen za podražení, domácí hrají 5 na 3!

33:53
    Za hákování je vyloučen hostující Hedman.

32:58
    Malkin na pravém kruhu puk v dobré šanci nezpracoval, Tampa tak dostává puk ven z vlastního pásma.

31:49
    Niskanen vypálil od modré čáry, Lindback puk vyráží.

31:09
    Pens tlačí, hraje se v útočném pásmu domácího týmu.

30:08
    Velký tlak si nyní vytvořili hosté, Zatkoff ale situaci ustál.

29:36
    Tampa je opět kompletní.

28:29
    Kombinace Pittsburghu zatím není nebezpečná, hostům se navíc daří puk vyhodit.

27:36
    Za držení je vyloučen kapitán hostů Stamkos.

27:27
    Od modré čáry vystřelil Maatta, Lindback puk vyráží.

27:00
    Domácí kombinují v útočném pásmu, zatím je to však bez zakončení.

25:29
    Domácí tým využívá přesilovou hru a jde do vedení. SIDNEY CROSBY prostřelil Lindbacka tvrdým volejem z pravého kruhu. Asistence: Jevgenij Malkin, Jeff Zatkoff.

25:01
    Lindback kryje neposedný puk a přerušuje hru.

24:32
    Za hákování je vyloučen hostující Johnson.

23:53
    Z levého kruhu vystřelil zápěstím Kunitz, Lindback však kotouč vyráží.

22:25
    Vhazovat se bude ve středním pásmu po ofsajdu hostů.

22:00
    Lightning se musí neustále bránit akcím soupeře, ve druhé třetině je Tampa hodně pasivní.

21:10
    Domácí vstoupili do druhé třetiny výrazně aktivněji, než do té první, Tampa je pod tlakem.

20:26
    Od modré čáry vypálil Maatta, puk kryje Lindback.

20:01

První třetina byla vyrovnaná, mnoho velkých šancí jsme však neevidovali. Zatkoff i Lindback zatím působí v brankách jistým dojmem. Rozhodnou tak následující třetiny.

Druhá třetina začne cca v 19:00.

20:00

19:40
    Carle ubránil útok soupeře, puk tak získala Tampa.

18:50
    Útok domácího útočníka Neala zastavuje ofsajd, hra přerušena.

18:05
    A další icing Pittsburghu.

17:45
    Hraje se nahoru dolů, ani jeden z obou brankářů však nyní příliš práce nemá.

17:00
    Situace se po nepřesné rozehře Killorna opakuje na druhé straně.

15:58
    Následuje icing Pittsburghu.

15:05
    Domácí jsou opět v pěti.

14:57
    Salo vypálil z pravého kruhu, Zatkoff vyráží.

13:41
    Domácím se daří puk vyhodit.

13:28
    Stamkos se pokusil vystřelit z levého kruhu, puk ale netrefil ideálně.

13:05
    Neal je vyloučen za podražení, přesilovku si zahrají i hosté.

12:17
    Zatkoff měl však nyní velké problémy, Lightning si vytvořili veliký tlak na branku soupeře, gólman hostů ale puk nakonec udržel.

11:47
    Ani jeden z obou soupeřů se nedovede dlouho udržet v útočném pásmu, hraje se především v tom středním.

10:49
    Killorn zavezl kotouč do útočného pásma, obránci Pittsburghu ale dostali kotouč včas do bezpečí.

10:00
    Polovina úvodní třetiny je pryč, na výraznější šance zatím čekáme.

08:49
    Malone unikal po pravém křídle, nakonec však kotouč jen nahazuje za Zatkoffovu bránu.

07:27
    Domácí Pittsburgh je zatím aktivnější, hraje se především v obranném pásmu Tampy.

06:46
    Další útok hostů zakládá obránce Orpik.

05:51
    Hosté jsou kompletní.

05:23
    Domácí mají v přesilovce tlak, od modré se svou střelou neprosadil Scuderi.

04:10
    Hostům se daří vyhodit puk až za brankáře Pittsburghu.

03:51
    Nyní se už však bude vylučovat, na trestnou lavici míří Malone pro naražení na hrazení.

03:34
    Pens kombinují ve výhodě, hosté se nedokáží dostat na puk.

02:24
    Kunitz vedl protiútok Pittsburghu, domácí bojují o puk v rohu útočného pásma.

01:32
    Obránce Pens Niskanen ubránil útok Pánika, domácí se však stále musí bránit.

01:05
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:01

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Fleury) – Niskanen, Orpik, Scuderi, Maatta, Despres, Bortuzzo – Stempniak, Crosby (C), Kunitz (A) – Neal, Malkin (A), Jokinen – Gibbons, Goc, Glass – Adams, Sutter, Pyatt.

Tampa Bay Lightning: Lindback (Bishop) – Salo, Hedman, Gudas, Carle, Kostka, Brewer (A) – Purcell, Stamkos (C), Johnson – Callahan, Filppula, Palát – Pánik, Killorn, Brown – Crombeen, Thompson (A), Malone..