2:5 (0:0, 1:2, 1:3)
Severstal Čerepovec
Sobota 22.03.2014, 14:00 • Minsk Ice Palace • KHL - Pohár naděje

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Domácím se vůbec nepovedla základní část, po které figurovali na poslední příčce západní konference. Ve čtvrtfinále Poháru naděje ale nečekaně hladce přejeli Atlant Mytišči, kterému dovolili ve třech zápasech vsítit jen dvě branky a po třech utkáních slavili hráči Minsku postup do semifinále.

Hokejisté Čerepovce zvládli základní část sice lépe, než jejich dnešní sok, ale play-off jim nakonec o sedm bodů také uteklo. Ve čtvrtfinále Viťaz Podolsk, který celou sérii pořádně kousal. Hráči Čerepovce nakonec sérii ovládli poměrem 3:1 na zápasy, přičemž pouze v úvodním utkání dokázali zvítězit o více než jednu branku.

CZE Petr Čáslava

HC Dinamo Minsk: Milchakov (Haugen) – Krajíček, Goroshko, Litner, Shinkevich, Usenko, Filichkin, Zozon – Kalyuzhny (C), Stas, Materukhin, Irgl, Yefimenko, Surový, Zakharov, Pavlovich, Kitarov, Dadonov, Kolenchukov, Drozd

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Tryanichev) – Andersen, Laakso, Popov, Kiselevich, Stasenko, Yevseyenkov, Shinin, Kalashnikov – Berdnikov (C), Nikontsev, Bumagin, Videll, Mons, Chernov, Kazakovtsev, Kovyrshin, Buchnevich, Vikharev, Monakhov, Dedunov.

00:01

04:29
    Aktivnější jsou zatím hráči Čerepovce, Milchakov už musel pětkrát zasahovat.

05:13
    A je tu také první vyloučení. Na trestnou lavici se posadí Slovák Richard Lintner (MIN).

08:43
    Hráčům Čerepovce se přesilová hra nepovedla. I nadále ale jasně opanují kluziště a Milchakov se musí pořádně činit.

10:08
    Hokejisté Čerepovce i nadále dominují. Milchakov však zatím Minsk drží.

11:56
    Milchakov si připsal již desátý zákrok za necelých dvanáct minut. Vzápětí musel na druhé straně zasahovat i Štěpánek.

15:00
    Hra se vyrovnala a sledujeme především boj ve středním pásmu.

17:09
    Další pokus jednoho z hráčů Minsku kryje Štěpánek.

18:12
    Na druhé straně zasypali útočníci Milchakova hned lavinou střel, Bělorus si ale poradil.

19:32
    Ubíhají poslední vteřiny úvodní části. Zdá se, že nám gól nenabídne.

19:42
    Ještě jedno vyloučení. Dvouminutový trest si odsedí Mons (CER).

20:00

A je tomu skutečně tak. Je za námi první třetina, která byla jasně v režii hráčů Čerepovce, kteří však svou převahu nedokázali přeměnit v branku a tak je skóre po dvaceti minutách nerozhodné 0:0. Druhá třetina začne přibližně ve 14:54.

20:01

21:42
    Přesilovku nevyužili ani hráči Minsku. Hosté v plném počtu.

22:56
    V úvodu druhé části musí být v pohotovosti hlavně Štěpánek, žádné gólové šance jsme však zatím nebyli svědky ani na jedné straně.

24:23
    Hraje se opět zejména ve středu hřiště. Jakoby ani jeden z týmů dnes nechtěl vstřelit branku a vyhrát.

26:13
    Další zákrok si připisují oba brankáři, opět se ale nejednalo o žádné velké šance, nýbrž jen o lehká nahození.

28:01
    Komerční přestávka přerušuje nepříliš zajímavou druhou třetinu.

30:04
    Druhá část je podstatně volnější, ale také vyrovnanější než úvodní dvacetiminutovka. Zasahovat musel tentokrát Milchakov.

31:40
    Hráči Čerepovce se budou dnes podruhé bránit ve čtyřech. Na trestnou lavici je odeslán Berdnikov (CER).

33:17
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Hráči Dinama Minsk využívají přesilovku a ujímají se vedení v utkání! Štěpánka tvrdou ranou propálil Slovák RICHARD LINTNER. Asistence: Alexei Kalyuzhny

35:45
    Čerepovec branka probrala a svěřenci trenéra Petrova zařadili na vyšší rychlostní stupeň.

37:52
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! I na druhé straně je autorem branky obránce, konkrétně NIKITA POPOV, jenž nedal Milchakovi dobrou střelou šanci. Asistence: Denis Vikharev, Pavel Dedunov

39:42
    Tak to je rána pro domácí! Klasickou brankou do šatny hráči Čerepovce otáčejí vývoj utkání. Pěknou akci zakončil LINUS VIDELL. Asistence: Evgeny Mons, Alexander Shinin

40:00

Po vlažné první polovině druhé části dokázali zásluhou Slováka Lintnera využít domácí přesilovou hru. Vzápětí ale hráči Čerepovce přidali a dvěma brankami otočili dosavadní vývoj zápasu. Po čtyřiceti minutách Minsk – Čerepovec 1:2.

40:01

41:49
    Dobrá šance pro Minsk na srovnání. Dvě minuty si odsedí Kovyrshin (CER).

43:32
    Několik málo vteřin před uplynutím trestu je vyrovnáno! Druhou přesilovku využívá ALEXEI KALYUZHNY. Asistence: Richard Lintner

45:57
    Ve třetí dvacetiminutovce mají zatím navrch hráči z běloruského hlavního města. Hráčům Čerepovce zatím nepovolili ani vystřelit na branku.

46:28
    Poprvé se na průběhu utkání výrazněji podepisuje jedno z českých jmen, negativně. Krajíček (MIN) je vyloučen za držení.

48:28
    Přesně v čase, kdy vypršel Krajíčkův trest se hosté prosazují! Gól fakticky jako přesilovkový počítán nebude, ale prakticky vzato jím byl. Prosazuje se PAVEL CHERNOV a vrací tak vedení na stranu Čerepovce. Asistence: Evgeny Mons, Linus Videll

52:06
    Třetí třetina je statisticky zatím velmi vyrovnaná. Rozdíly v buly i ve střelbě jsou nepatrné.

54:10
    Další přesilovku si zahrají hráči z ruského města.

54:34
    Dnes je to, jako bychom sledovali dva zápasy. Ten první trval do prvního gólu hráčů Minsku a byl pro oko diváka nezajímavý. Ten druhý odstartoval s prvním dnešním gólem a viděli jsme během něj už několik zajímavých akcí, ale hlavně branek.

54:44
    Zřejmě je rozhodnuto! Čtvrtou branku Čerepovce přidává v přesilovce kapitán VADIM BERDNIKOV. Asistence: Alexander Bumagin, Niclas Andersen.

55:34
    Bělorusové se tlačí za vyrovnáním, zatím neúspěšně.

58:00
    Dvě minuty do konce. Zřejmě se už nic nestane.

58:18
    Hráči Čerepovce mají k dispozici další početní převahu.

58:53
    Ještě jedna branka, která stvrzuje dnešní vítězství Čerepovce. Opět ji hosté vsítili v přesilové hře a jejím autorem je EVGENY MONS. Asistence: Pavel Chernov, Linus Videll

60:00

První polovina byla od obou celků poměrně vlažná, ale i tak hráči Čerepovce dominovali. Úvodní branku ale vsítili domácí hokejisté a chvíli se zdálo, že by se vzepřeli herní převaze soupeře a efektivitou využívání šancí by těsně zvítězili. Jenže hostům se podařilo ještě do druhé přestávky převzít otěže zápasu do svých rukou a v závěrečné části si dojít pro poklidné vítězství.

Co se týká Čechů a Slováků, za povšimnutí určitě stojí dva body za gól a asistenci Richarda Lintnera, z Čechů zápas negativně ovlivnil Lukáš Krajíček, při jehož vyloučení hosté vsítili gól, který byl nakonec vítězný. V brance Čerepovce čelil Jakub Štěpánek pětadvaceti střelám, z nichž za svá záda pustil pouze dvě a může tak slavit výhru z dnešního duelu.

Ode mě je to pro dnešek vše. Loučím se s Vámi a těším se brzy na shledanou u další přenosů. (16:24:54)

Adam Kolář

Branky a nahrávky: 34. Lintner (Kalyuzhny), 44. Kalyuzhny (Lintner) – 38. Popov (Vikharev, Dedunov), 40. Videll (Mons, Shinin), 49. Chernov (Mons, Videll), 55. Berdnikov (Bumagin, Andersen), 59. Mons (Chernov, Videll)

Rozhodčí: Bukin, Belyayev – Streltsov, Tarasov