Česko U18 – Japonsko U18 3:1 (kon.) | Finsko U18 – Kanada U18 0:7 (kon.) | Švédsko U18 – Rusko U18 1:5 (kon.)
Maďarsko U18 – USA U18 0:7 (kon.)
Finsko U18
0:7 (0:2, 0:5, 0:0)
Kanada U18
Pondělí 24.03.2014, 15:00Mistrovství světa žen do 18 let

Z utkání Finska s Kanadou je to vše. Druhý hrací den MS v Budapešti ale pokračuje dalšími zápasy. U těchto nebo jiných utkání na shledanou. (17:05:28)

Kanada potrvdila, že má na tomto MS jen ty nejvyšší cíle. S Finskem si poradila bez větších problémů. Rozhodla druhá třetina, ve které se severoamerické hráčky radovaly z branky hned pětkrát. V poslední části se již nikam nehnaly a jen kontrolovaly hru. Zítra mají hráčky den volna. Kanadu pak ve středu čeká utkání s Českou republikou, Finky vyzvou Japonsko.

60:00

59:33
    Oba týmy se již bezhlavě nevrhají do útoku. Uvědomují si, že o vítězi je rozhodnuto.

58:44
    Po nepřesné rozehrávce ve vlastním pásmu Kanady se dostala do šance Hakalová. Mladá Finka ale ve vyložené příležitosti nezakončila přesně.

58:13
    Asikainenová musela dvakrát po sobě předvést dobrý zákrok, pokaždé přikryla puk lapačkou.

57:50
    Kaitalová se málem dostala do samostatného úniky. Neměla však dost sil, tak jen nahodila a jela střídat.

56:33
    Kanaďanky se již nikam neženou. Pouze kombinují a zbytečně neodevzdávají puk.

55:54
    Finsko přesilovku ustálo bez inkasované branky.

55:27
    Dělovka Macmillanové trefila jen clonící hráčky.

54:40
    Potomaková mířila do horního rohu branky, Asikainenová zasahuje vyrážečkou.

53:51
    Další nepříjemná situace pro finské juniorky.Yli-Maenpaaová dostává dvě minuty za sekání.

53:17
    Kanadské juniorky dlouze kombinovaly, ke střele se moc neměly. Až Fieselerová poslala puk na bránu, ale orazítkovala jen betony.

52:15
    Po delší době útočí Finsko, Tileyová má puk v rukavici.

51:30
    Heffernanová dostala až příliš prostoru. Mohla obkroužit branku, a dkonce i vystřelit. Střela zápěstím končí těsně nad.

50:22
    Bachová si vzala ve středním pásmu puk na hůl a dojela až k braně. Tváří tvář Asikainenové neuspěla, Finka s maskou si připisuje pohledný zákrok betonem.

49:53
    Kanada posílá puk až na zakázané uvolnění.

49:26
    Hráčky z Finska dokázaly po několikáté dojet s pukem do útočné třetiny, ke střele je ale pečlivé Kanaďanky nepouštějí.

48:42
    Z útočného snažení nic nebylo. Hartová dobře odstavila útočící Finku. Hraje se zase v útočném pásmu Kanady.

48:09
    Icing kanadských hráček. Finky můžou po vhazování v útočném pásmu ohrozit branku Tileyové.

47:18
    Potomaková si sjela blíže k brance a vystřelila. Jejímu pokusu ale chyběla razance. Asikainenová puk kryje lapačkou.

46:39
    Asikainenová musí řešit další problémy v podobě několika dotírajících Kanaďanek. Vše přestála, následuje vhazování.

46:11
    Noronhová nahodila puk na branku, ovšem ani jedna z následných tečí se neujala.

45:53
    Kanadské hráčky se dostaly do postavení mimo hru.

45:02
    Vhazování v útočném pásmu Kanady.

44:59
    Kanadě se nepodařilo zakončit. Wildfangová dostala puk do dobré pozice, ale netrefila branku.

43:48
    Hartová nahodila puk do útočného pásma, její spoluhráčky ho tam získaly a nyní se snaží sérií přihrávek dostat finskou obranu pod tlak.

43:15
    Tileyová zasahuje lapačkou, vhazovat se bude v útočném pásmu Finska.

42:22
    Finky vyhodily kotouč, ale tím o něj také přišly.

41:55
    Kanaďanky jsou v útočném pásmu, ke střeleckému pokusu se však nedostaly.

40:44
    Ofsajd Kanady zastavil rodící se šanci.

40:01

Čtyři branky v rozmezí pěti minut definitivně zlomily finský odpor. Finky sice vstoupily do druhé třetiny s velkým odhodláním, jenomže to jim vydrželo jen do chvíle, kdy Keisalovou propálila Picardová. Od té doby led patřil jen jednomu týmu. Druhá třetina začne cca v 16:31.

40:00

39:47
    Kanada právě vstřelila branku!
    Jestli si někdo za toto střídání zasloužil skórovat, pak to byla ALEXANDRA LABELLEOVÁ. Po první velké šanci si pohrála s Asikainenovou a trefila tyč. Chuť si ovšem spravila o pár vteřin později, kdy Finku i s trochou štěstí prostřelila a zřejmě definitivně stanovila skóre po dvou třetinách. Asistence: Jessica Healeyová.

39:17
    Labelleová dostala puk od MacMillanové, dokázala se s ním otočit, jenomže už byla příliš blízko!

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:00
    Třetina hrůzy pro Finky nekončí. REBECCA LESLIOVÁ si vzala puk odražený těsně před branku, pohrála si s Keisalovou a tradičně bekhendem zakončila pod víko. Asistence: Eve-Audery Picardová, Hailey Noronhová.

37:18
    Jako přes kopírák. JESSICA HEALEYOVÁ ladně projela finskou obranou a bekhendem navýšila na rozdíl pěti branek. Asistence: Breanne Wilsonová-Bennettová.

36:18
    Finky jsou teď pod tlakem druhé kanadské formace a nedaří se jim dostat z obranného pásma.

35:48
    Lesliová se pokoušel přes brankoviště najít na její druhé straně Millerovou, jenomže té puk na poslední chvíli přeskočil hokejku. Jinak by zakončovala do prázdné.

04:56
    Anni Keisalovou v brance nahradila Kati Asikainenová.

35:04
    Kanaďanky si snad poprvé ve druhé třetině dovolily Finky zatlačit před jejich branku a vyplatilo se. VICTORIA BACHOVÁ si navedla puk před Keisalovou a pak ji nedala šanci přesně umístěnou bekhendovou střelou. Asistence: Sarah Potmachová.

34:30
    Belleriveová si vyjela s pukem mezi kruhy a pak to podobně jako Picardová zkusila bekhendem. Keisalová byla tentokrát na tuto variantu zakončení připravená.

34:09
    Prakticky z ničeho mohla udeřit také Wilsonová-Bennettová, jenomže udělala poslední kličku navíc a ke střele se nedostala.

33:32
    Nuutinenová dojela zdánlivě ztracený kouč, udržela Kanaďanku na svých zádech a vybruslila s ní těsně před branku, kde ale mířila vedle!

32:28
    Finky to momentálně zkouší co nejvíce v individuálních soubojích. Sakkinenová vybojovala puk a pustila se mezi dvě soupeřky, které jí ale zavřely cestu a Tileyová i díky práci svých kamarádek před ní opět nemusela zasahovat.

31:38
    Momentálně se hraje bez jakýchkoli větších šancí.

30:34
    Postavení mimo hru Finska.

30:12
    Skvělou individuální akci předvedla Nuutinenová, která postupovala po pravém křídle až za branku, odkud se pokusila překvapit Tileyovou. Kanaďanka přese všechno zůstává neprůstřelná.

29:24
    Savanderová se snad jako první Finka nebála v této přesilovce vystřelit, avšak její sympatická iniciativa skončila v chumlu hráček před Tileyovou, která tak nemusela zasahovat.

28:52
    Tileyová pustila puk za branku, je z toho zakázané uvolnění.

28:20
    Finky se nedostaly ke střele a nakonec na modré ztratily puk. Kanadě se při oslabení opět daří bořit finskou hru.

27:34
    Kanaďanky při první příležitosti vyhodily puk za finskou branku.

27:29
    Na dvě minuty za podražení je vyloučena Kaila Pinkneyová. Zákrok naprosto zřejmý, ani samotná hráčka neprotestovala.

27:19
    Lesliová vyhrála buly a ihned to zkusila na branku. Keisalová byla připravena a vhazování se tak bude v podstatě opakovat.

27:18
    Potom pro změnu zakázané uvolnění Finek. Těm se cesta za body z tohoto utkání ještě více zkomplikovala.

27:00
    Postavení mimo hru Kanady.

26:44
    Nedáš – dostaneš. Finky byly ve druhé třetině hodně důstojným soupeřem pro Kanadu a dokonce ji přehrávaly, jenomže ve vlastním obranném pásmu hloupě ztratily puk, čehož využila EVE-AUDREY PICARDOVÁ a bekhendovým zakončením nad vyrážečku Keisalové zvýšila na rozdíl tří branek. Bez asistence.

26:02
    Puk odcestoval mimo hrací plochu, vhazovat se bude u obranné modré čáry finské reprezentace.

25:51
    Následně už kanadská brankářka musela zalehnout puk u své pravé tyče. Finky se čím dál více tlačí do branky.

25:35
    Kanaďanky mají poměrně dost problémů při hře za svou brankou. Tileyová opět zariskovala a opět jí to vyšlo.

25:04
    Velký zmatek při finském střídání. Dobrou minutu se nehrálo, protože rozhodčí vracejí Finky na led a pak zase na střídačku.

25:04
    Premiérové zakázané uvolnění Finek ve druhé třetině.

24:35
    Tileyová po menších zmatcích zařídila vhazování před svou brankou a nakonec musela pravým betonem vykopnout ostrou ránu Savanderové od modré.

24:16
    Potomaková šla dopředu s Picardovou, která si sjela k brance a očekávala tam přihrávku. Ta ale nepřišla, Potomaková přihrávkou zpoza branky pouze dostala Kanadu z útočného pásma.

23:31
    Sakkinenová to zkusila mezi dvě soupeřky a skoro se mezi kruhy dostala ke střele, avšak puk jí na poslední chvíli utekl.

23:10
    Finky zatím rozhodně tráví více času v útočné třetině, jenomže kromě pár nahození si nic nevypracovaly.

22:54
    Tileyová teď pravděpodobně střelu Klemolové od modré neviděla, každopádně zasáhla lapačkou s velkým přehledem.

22:50
    Třetí zakázané uvolnění Kanaďanek v krátkém časovém rozmezí.

22:43
    Finky opět vyhrály buly a tlačily se před Tileyovou, Kanaďanky ale tuto cestu ucpaly.

22:38
    Další zakázané uvolnění Kanady.

22:28
    Tileyová si připsala první obtížnější zákrok ve druhé třetině, střela Salonenové od modré ji ale nezaskočila.

22:25
    Zakázané uvolnění Kanady.

22:03
    Mohlo to být o tři branky! Nejistá Keisalová vyrazila nahození pouze před sebe, kde byl Millerová, jenomže ta z bezprostřední blízkosti nedokázala trefit branku.

21:25
    Až na konci přesilové hry si Finky vytvořila alespoň menší tlak, jenomže ten k brance nevedl a Kanaďanky tak první oslabení přestály bez újmy.

21:15
    O střelu se pokusila Ily-Maenpaaová, avšak mířila vysoko nad branku.

20:40
    Jenomže krátce poté Finky ztratily kontrolu nad pukem a Staceyová jej vyhodila do bezpečí.

20:25
    Finky se usazují v útočném pásmu.

20:10
    Kanaďanky hned na úvod druhé třetiny vyhodily přes všechny čáry.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:44.

První část je minulostí. Kanaďanky potvrdily roli favoritek a připsaly si dvě branky. Finsko se spíše bránilo a nebylo pozorné především v prostoru před brankovištěm. Právě při nedůsledném bránění dorážek se dokázala prosadit Lalancetteová. Druhá třetina začne za stavu 0:2.

20:00

19:51
    Finsko dlouze kombinovalo, ale více než jejich ofsajd k vidění nebyl.

19:14
    V závěru třetiny je početní výhoda pro Finsko. Picardová dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

18:48
    Tileyová si musela dát dobrý pozor na několik finských hráček, které čekaly na to, jestli z ní puk nevypadne. Kanaďanka tuto situaci ustála

18:02
    Wilson-Bennettová šikovně tečovala nahození, Keisalovou ale nepřekvapila.

17:24
    Finky posílají puk až za kanadskou bránu a jedou střídat.

17:06
    Macmillianová si sjela do prostoru mezi kruhy a vypálila jen těsně nad branku.

16:27
    Přesilovkový tlak přeušilo postavení jedné z Kanaďanek v brankovišti.

16:02
    Útok se jim ale příliš nevyvedl. Rakkolainenová ztratila puk a ještě faulovala. Dvě minuty za podražení.

15:52
    Finské hráčky si vybojovaly vhazování v útočném pásmu. Puk skončil po zásahu Kanaďanek v ochranné síti.

15:11
    Zase podobná situace jako u druhé branky. Keisalová vyrazila puk před sebe a Millerová mohla několikrát dorážen, v tomto případě bez úspěšchu.

13:58
    Finsko se několikrát pokusilo vytvořit si šanci. Tileyová ale chytá ve velké pohodě.

12:07
    Zakázané uvolnění Finska.

10:53
    Ani teď nepokryly Finky dorážející hráčku. Po střele Fieselerové se k puku dostala STEPHANIE LALANCETTEOVÁ. Střelu bekhendem provedla dokonale. Asistence: Samantha Fieselerová.

10:46
    Finské hráčky nehlídají dostatečně prostor před brankovištěm. Kanaďanky si mohou dovolit dorážet až moc často.

10:05
    Potomaková v podobné pozici také neúspěšná.

09:22
    Nyní již Kanada opět útočí. Keisalová předvedla zákrok betonem, k odraženému puku si sjela Bachová, ležící gólmanku nepřekonala.

08:21
    Fisnko si udělalo spíše výjimečný výlet do útoku. Vitasuová ale pálila mimo.

07:39
    Staceyová dojela s puk na dostřel bráně. Její pokus zápěstím neměl dostatečnou razanci.

07:12
    Keisalová vytáhla zákrok lapačkou. Buly v útoku Kanady.

06:15
    Kanaďanky na nic nečekají a dále pálí na bránu Finska.

05:03
    Přesilovka je využita. SARAH POTOMAKOVÁ si sjela s pukem do prostoru pravého kruhu. Na střelu měla dost času ani jedna z bráních hráček se ji neujala, proto bez obtíží zakončila. Bez asistence.

04:37
    Po sérii střel na Finskou bránu, hráčky v modrobílých dresech vyhazují.

03:49
    A přiházejí první komplikace pro severský tým. Sakkinenová dostává dvě minuty.

03:32
    Finkám se nedaří založit akci ve vlastním pásmu, opět ztratily puk.

03:10
    Kanada nahazuje puk a jde střídat.

02:18
    Noronhová napřáhla od modré, její pokus byl ještě tečován. Keisalová však byla pozorná.

01:19
    Parkusjarviová zavezla puk do útočné třetiny. Finky se ale střely nedočkaly, u puku zase Kanada.

00:47
    Ofsajd Kanady.

00:30
    Keisalová musela vytáhnout zákrok lapačkou.

00:17
    Jako první se do útoky dostaly Kanaďanky. Dvakrát se dobré střelcké pozice dostala Picardová, na Finku nevyzrála.

00:01

Na led již nastupují oba týmy, utkání tak může za malý okamžik začít.

Finsko U18: Keisalová (Asikainenová) – Lindholmová, Klemolová, Valkjarviová, Viitasuová, Toivanenová, Savanderová, Salonenová, Hakalová L. – Hakalová S., Rakkolainenová, Nuutinenová – Salomakiová, Yli-Maenpaaová (C), Sakkinenová – Savolainenová, Nilssonová, Parkusjarviová – Kaitalaová, Pelkonenová, Kayhková.

Kanada U18: Tileyová (Sauveová) – Fieselerová, Noronhová, MacMillanová, Wildfangová (C), Healeyová, Hartová, Pinkneyová, Wilsonová-Bennettová – Labelleová, Picardová, Lalancetteová – Bachová, Coganová, Potomaková – Millerová, Leslieová, Heffernanová – Belleriveová, Staceyová, Springová.

Rozhodčí: Fialová – Connollyová, Nygardová.

Kanada
    Kanada vstoupila do turnaje v roli favoritů a své postavení v dosavadním průběhu šampionátu potvrdila. V rámci prvního hracího dne narazily kanadské hráčky na výběr Japonska. Utkání skončilo vysoko 7:1 pro Kanaďanky. Ty tak ideálně vykročily k dalšímu slušnému výsledku na MS. Doposud ze světových šampionátů odjížděly vždy zlaté nebo stříbrné. Na oba cenné kovy dosáhly třikrát. Pravděpodobně se od nich neočekává nic jiného než výhra, i když mají silnější protivnice než v nedělním utkání.

Předchozí výsledky na MS
    Kanada – Japonsko 7:1

Finsko
    Finky byly prvním týmem, na který v rámci tohoto šampionátu narazil výběr českých juniorek. Pro Finky první utkání ve skupině A nedopadlo podle nejlepších představ. Hráčky ze severní části Evropy padly po nájezdech. Finsko by se pravděpodobně právě s českým výběrem mělo poprat o druhé místo ve skupině.
    V historii světových turnajů dosáhly zatím na jediný cenný kov – v roce 2011 získaly bronz. Úspěch proti Kanadě by byl asi do jisté míry i překvapením a Finkám by určitě alespoň částečný úspěch hodně pomohl v zajištění postupu do další fáze turnaje.

Česká republika – Finsko 4:3sn

Zdravím z Budapešti! V maďarské metropoli máme možnost sledovat Mistrovství světa žen do 18 let. V rámci druhého hracího dne se jako první v pořadí na ledě většího stadionu s kapacitou 2000 diváků představí výběr Finska a Kanady.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Daniel Polách

David Soumar

Branky a nahrávky: 6. Potomaková, 11. Lalancetteová (Fieselerová), 27. Picardová, 36. Bachová (Potmachová), 38. Healeyová (Wilsonová-Bennettová), 38. Lesliová (Picardová, Noronhová), 40. Labelleová (Haleyová)

Finsko U18: Keisalová (36. Asikainenová) – Lindholmová, Klemolová, Valkjarviová, Viitasuová, Toivanenová, Savanderová, Salonenová, Hakalová L. – Hakalová S., Rakkolainenová, Nuutinenová – Salomakiová, Yli-Maenpaaová (C), Sakkinenová – Savolainenová, Nilssonová, Parkusjarviová – Kaitalaová, Pelkonenová, Kayhková.
    Kanada U18: Tileyová (Sauveová) – Fieselerová, Noronhová, MacMillanová, Wildfangová C, Healeyová, Hartová, Pinkneyová, Wilsonová-Bennettová – Labelleová, Picardová, Lalancetteová – Bachová, Coganová, Potomaková – Millerová, Leslieová, Heffernanová – Belleriveová, Staceyová, Springová.

Rozhodčí: Fialová – Connollyová, Nygardová