Česko U18 – Japonsko U18 3:1 (kon.) | Finsko U18 – Kanada U18 0:7 (kon.) | Švédsko U18 – Rusko U18 1:5 (kon.)
Maďarsko U18 – USA U18 0:7 (kon.)
Finsko U18
0:7 (0:2, 0:5, 0:0)
Kanada U18
Pondělí 24.03.2014, 15:00Mistrovství světa žen do 18 let

Z utkání Finska s Kanadou je to vše. Druhý hrací den MS v Budapešti ale pokračuje dalšími zápasy. U těchto nebo jiných utkání na shledanou. (17:05:28)

Kanada potrvdila, že má na tomto MS jen ty nejvyšší cíle. S Finskem si poradila bez větších problémů. Rozhodla druhá třetina, ve které se severoamerické hráčky radovaly z branky hned pětkrát. V poslední části se již nikam nehnaly a jen kontrolovaly hru. Zítra mají hráčky den volna. Kanadu pak ve středu čeká utkání s Českou republikou, Finky vyzvou Japonsko.

60:00

59:33
    Oba týmy se již bezhlavě nevrhají do útoku. Uvědomují si, že o vítězi je rozhodnuto.

58:44
    Po nepřesné rozehrávce ve vlastním pásmu Kanady se dostala do šance Hakalová. Mladá Finka ale ve vyložené příležitosti nezakončila přesně.

58:13
    Asikainenová musela dvakrát po sobě předvést dobrý zákrok, pokaždé přikryla puk lapačkou.

57:50
    Kaitalová se málem dostala do samostatného úniky. Neměla však dost sil, tak jen nahodila a jela střídat.

56:33
    Kanaďanky se již nikam neženou. Pouze kombinují a zbytečně neodevzdávají puk.

55:54
    Finsko přesilovku ustálo bez inkasované branky.

55:27
    Dělovka Macmillanové trefila jen clonící hráčky.

54:40
    Potomaková mířila do horního rohu branky, Asikainenová zasahuje vyrážečkou.

53:51
    Další nepříjemná situace pro finské juniorky.Yli-Maenpaaová dostává dvě minuty za sekání.

53:17
    Kanadské juniorky dlouze kombinovaly, ke střele se moc neměly. Až Fieselerová poslala puk na bránu, ale orazítkovala jen betony.

52:15
    Po delší době útočí Finsko, Tileyová má puk v rukavici.

51:30
    Heffernanová dostala až příliš prostoru. Mohla obkroužit branku, a dkonce i vystřelit. Střela zápěstím končí těsně nad.

50:22
    Bachová si vzala ve středním pásmu puk na hůl a dojela až k braně. Tváří tvář Asikainenové neuspěla, Finka s maskou si připisuje pohledný zákrok betonem.

49:53
    Kanada posílá puk až na zakázané uvolnění.

49:26
    Hráčky z Finska dokázaly po několikáté dojet s pukem do útočné třetiny, ke střele je ale pečlivé Kanaďanky nepouštějí.

Daniel Polách

David Soumar

Branky a nahrávky: 6. Potomaková, 11. Lalancetteová (Fieselerová), 27. Picardová, 36. Bachová (Potmachová), 38. Healeyová (Wilsonová-Bennettová), 38. Lesliová (Picardová, Noronhová), 40. Labelleová (Haleyová)

Finsko U18: Keisalová (36. Asikainenová) – Lindholmová, Klemolová, Valkjarviová, Viitasuová, Toivanenová, Savanderová, Salonenová, Hakalová L. – Hakalová S., Rakkolainenová, Nuutinenová – Salomakiová, Yli-Maenpaaová (C), Sakkinenová – Savolainenová, Nilssonová, Parkusjarviová – Kaitalaová, Pelkonenová, Kayhková.
    Kanada U18: Tileyová (Sauveová) – Fieselerová, Noronhová, MacMillanová, Wildfangová C, Healeyová, Hartová, Pinkneyová, Wilsonová-Bennettová – Labelleová, Picardová, Lalancetteová – Bachová, Coganová, Potomaková – Millerová, Leslieová, Heffernanová – Belleriveová, Staceyová, Springová.

Rozhodčí: Fialová – Connollyová, Nygardová