2:2 (1:0)
FK Austria Vídeň
Neděle 30.03.2014, 16:30 • Keine Sorgen Arena • Rakouská Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Zdravím všechny fandy fotbalu. Dnešní třicáté kolo rakouské Bundesligy nám nabídne střetnutí dvou týmů a to domácích SV Josko Ried a hostů FK Austria Vídeň. Utkání začne v 16:30 a my pro vás přineseme podrobnou online reportáž.

Tři kola před koncem sezóny se domácí drží se ziskem 38 bodů na páté pozici. Na třetí postupovou příčku do kvalifikace Evropské ligy jim schází přesně 7 bodů. Zato hosté jsou aktuálně právě na onom třetím místě, které znamená možný vzestup do vyšší soutěže. Na druhý Rapid Vídeň jim schází tři body a na první Salcburk bodů 25. Ten jasně dominuje v této sezóně.

Co se týče formy obou týmů, z posledních pěti utkání hosté vyhráli čtyři z nich a jednou remizovali. Na druhé straně domácí mají poněkud slabší bilanci. Jednou vyhráli a třikrát prohráli. Hostům se obecně daří vůbec lépe než domácímu klubu, ale těžko podle tohoto soudit i výsledek a možného adepta na vítěze dnešního klání.

Vzájemné zápasy

Co se týče zápasů těchto dvou týmů odehraných mezi sebou, všechny tři skončily stejně – remízou.

Austria – Ried 3:3
    Ried – Austria 1:1
    Austria – Ried 1:1

Uvidíme tedy, jak dopadne tento čtvrtý zápas. Chcete-li znát průběh utkání a konečný výsledek, sledujte tento přenos od půl páté a o nic nepřijdete!

SV Josko Ried: Gebauer – Pichler, Baumgartner, Zwischenbrugger, Schicker, Gerard, Hinum, Kragl, Perstaller, Möschl, Gartler
    Náhradníci: Vastic, Schneider, Höbarth, Kreuzer, Sandro, Burghuber

FK Austria Vídeň: Lindner – Koch, Rotpuller, Ramsebner, Ortlechner, Salamon, Holland, Gorgon, Royer, De Paula, Hosiner
    Náhradníci: Jun, Stankovic, Hadzikic, Dilaver, Horvath, Mader, Kamara

Rozhodčí: Ouschan – Winsauer, König.

Domácí nastoupí v zelených dresech, hosté v bílých.

Hráči už nastupují na hrací plochu, utkání za malou chvíli začne.

Připraveni už jsou také fanoušci, a to jak domácí, tak hosté. Těch přicestovalo odhadem kolem 200.

1

1
    O úvodní výkop se postarali hostující fotbalisté.

1
    Ihned první útok ale končí přetaženým centrem, vykopávat bude Gebauer.

1
    Kupředu se hnali také domácí, jejich akce ale skončila bojem o míč u rohového praporku.

2
    Domácí o míč přišli a do útoku se vydává Austria.

2
    Hostující hráči se ale dopustili útočného faulu, a o míč tak rychle přicházejí.

3
    Nepřesná rozehrávka domácích, autové vhazování pro Vídeň.

3
    Domácí mají míč pod kontrolou a v poklidu kombinují na vlastní polovině.

4
    Möschl si zaběhl za obranu a pokoušel se centrovat, míč byl ale zblokovaný a končí v náručí Lindnera.

5
    Hosiner dobře ubránil dotírající domácí útočníky a odkopl míč do zámezí.

5
    Domácí zahrávali rohový kop, avšak nikdo v zeleném si na centr nenaskočil a Lindner ho v pohodě vyboxoval.

6
    Hosté se prozatím spíše brání, domácí se snaží o brzké vstřelení vedoucí branky.

7
    Nyní ale Ried zastavila v jejich útočném snažení nepřesná přihrávka, která končí v autu.

8
    De Paula vysunul za obranu svého spoluhráče, který zblokovaným centrem vybojoval rohový kop.

8
    Sám De Paula se ujal rozehrávky, centr byl ale příliš dlouhý a kolem vzdálenější tyče si to zamířil až téměř mezi diváky.

9
    Hosté to přehnali ve svém útočném snažení a dopustili se faulu.

10
    Autové vhazování pro Ried poblíž rohového praporku na útočné polovině.

10
    Dlouhé vhazování si to namířilo až do vápně, tam byl ale připravený Lindner, který si míče ujal jako první a rychle rozehrává.

11
    Vídeň se ale na míči neudržela příliš dlouho, míč se po pár přihrávkách dostává do autu.

12
    Austria balon následně opět vybojovala, rychlý přechod do útoku ji ale nevyšel podle představ. Přetažený centr končí až na tribuně, právě mezi fanoušky hostů.

13
    Domácí mají míč na svých kopačkách, praktikují postupný útok.

13
    Dnes je k vidění hodně nepřesných pasů na obou stranách, převážně z krátké vzdálenosti.

14
    Pichler na polovině hřiště ostře atakoval Hosinera, rozhodčí vše řeší pouze domluvou, kartu prozatím nevytahuje.

15
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

15
    Nikdo z hráčů v zelených dresech se ale k centru neprobil, do útoku tedy opět postupují hosté z Vídně.

16
    Baumgartner operoval s míčem u rohového praporku, po velmi obětavém pádu o něj ale přišel. Rozhodčí mu toto divadlo jak se říká nezbaštil, a faul tak neodpískal.

17
    Balon mají ve své moci Vídeňští, přihrávají si na vlastní polovině. Zapojují také brankáře Lindnera.

18
    Gorgon si sbíhal za obranu, avšak Baumgartner byl na svém místě a míč včas odkopl. Dobrým odrazen navíc vybojoval odkop od brány.

19
    James Holland ostře atakoval Kragla a rozhodčí mu uděluje žlutou kartu.

20
    Hosté zahrávali velmi sporný rohový kop, branku z něj ale nevytěžili.

21
    Domácí se pokoušeli o dva rychlé protiútoky, ani jeden jim ale nevyšel. Obrana Austrie byla vždy pozorná a domácí útočníky nenechala proniknout.

23
    Během posledních minut měli míč v moci především hosté, svůj tlak ale v branku nepřetavili.

25
    Domácí jsou usazeni na polovině Vídně.

26
    Philipp Hosiner se ocitl sám před Gebauerem a mohl zakončovat do odkryté brány, avšak trefil jen boční síť!

27
    Po jednom protiútoku jsou na míči opět domácí a dále na hosty tlačí.

28
    Hosiner svedl s jedním z protihráčů běžecký souboj, avšak bohužel pro něj prohrál.

29
    Gerard byl při svém průniku zálohou hostí faulován a bude z toho standardní situace pro domácí.

30
    Gerard si tam ještě něco vysvětluje se sudím, rozehrávka se oddaluje.

31
    Jak dlouho jsme na rozehrávku čekali, tak za to ani nestála. Centr byl hodně nepovedený a zamířil si to někam do věčných lovišť.

32
    Möschl se snažil projít skrze tři obránce, to se mu ale nepovedlo.

33
    Hra se v posledních minutích přelévá ze strany na stranu, brankáři však můžou být klidní. Ani v jedné z posledních akcí nemuseli zasahovat.

35
    Nyní se hra trochu uklidnila, vše důležité se odehrává uprostřed hřiště.

36
    Hosté vedou ve statistice držení míče 57 % – 43 %.

37
    Hosiner se probojoval až před bránu, než ale stihl doběhnout zaseknutý míč, tak mu ho sebral Gebauer.

38
    Další centr na Hosinera, ten si s ním ale tentokráte neporadil.

40
    Do konce poločasu zbývá pět minut a hosté mají výhodu standardní situace.

41
    De Paula centroval do vápna, avšak jeden z jeho spoluhráčů fauloval, a hosté tak o míč přicházejí.

42
    Domácí si nyní vytvořili několik slibných šancí. Před Lindnerem se míč pokoušelo dorazit do sítě několik hráčů, ani jeden poskakující balon netrefil.

43
    Gartler pálil z dobré pozice, míč ale příliš podebral, a ten si to zamířil až na střechu stadionu.

45
    Velké nepříjemnost pro hosty na konci poločasu. James Holland zasáhl Schickera do krku a vidí druhou žlutou, následně i červenou kartu.

45+1
    Ried právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Jeden z domácích vypálil z velké dálky a míč si to namířil do břevna. Odtud se odrazil na brankovou čáru, kde ho chytil Lindner. Ten ale neudržel stabilitu a i s míčem spadl za brankovou čáru. Domácí tedy vedou 1:0!

45+3

Druhý poločas začne přibližně v 17:31.

První poločas přinesl vyrovnaný boj, až do posledních minut. Nejprve se nechal Holland vykartovat, následně se domácím podařilo se štěstím skórovat. Celých zbylých 45 minut tedy odehrají hosté v oslabení a budou to mít hodně těžké.

46

46
    Do druhé půle hosté vystřídali, na hřiště se dostává Sascha Horvath.

47
    Hosté se ihned ženou kupředu a snaží se vyrovnat, dokud mají dostatek sil.

48
    Na míči jsou stále hosté z Vídně, domácí se v klidu brání, nikam nepospíchají.

48
    Dlouhý přízemní centr končí v zámezí, Gebauer bude vykopávat.

49
    Horvath a Royer výborně zakombinovali na útočné polovině, celé akci chybělo přesnější zakončení.

51
    Hosté kupodivu stále tlačí a domácím to vůbec nevadí. Zdá se, že jim chabý jednogólový náskok prozatím stačí.

52
    Salomon si pěkně obehrál dva protihráče, dál už se ale neodhodlal a raději přihrál.

53
    Hosté zahrávali rohový kop, byl ale zblokovaný, a tak si ho zopakují.

54
    Máme za sebou necelých deset minut druhého poločasu a domácí ještě ani jednou nevystřelili.

55
    DO dobré střelecké pozice se dostal Hosiner, avšak nezamířil přesně, a míč tak skončil pouze na boční síti.

56
    Španělský útočník Oliva Gerard se dostal ke střele z hrotu vápna, míč mu ale skočil těsně před ním a jemu už se ho nepodařilo nasměrovat do Lindnerovy svatyně.

58
    Nyní se začínají domácí osmělovat a také se derou do útoku.

59
    Austria právě vstřelila branku!
    Ale pozor, z ničeho nic je vyrovnáno! Domácím se počáteční až příliš velká pasivita vůbec, ale vůbec nevyplatila. Rychlý protiútoku zakončil přesnou střelou pod Gebauerem PHILLIP HOSINER!

61
    Domácí nyní ožili a chtějí si vzít své vedení zpět, budou to mít ale hodně těžké.

63
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Gerard, přichází Kreuzer.

64
    Alexander Gorgon si po autovém vhazování zpracoval míč na prsou, protáhl se mezi obránci a zakončil na zadní tyč, kterou minul jen o pár centimetrů!

65
    Nyní mají více ze hry hosté, kteří ač oslabení, tak si vytvářejí silný tlak.

67
    Baumgartner měl na kopačce gól, ale Lindner vytáhl skvělý zákrok a míč na poslední chvíli vytěsnil.

68
    Utkání je zcela otevřené, vyhrát může opravdu kdokoliv.

69
    Perstaller opouští hřiště, přichází pětadvacetiletý brazilský útočník Sandro.

70
    Do konce zápasu zbývá dvacet minut.

71
    Sandro přihrál volnému Möschlovi, jehož střela byla zblokována na rohový kop.

72
    Patrick Möschl hasil rychlý protiútok a zatáhl protihráče k zemi za dres. Hlavní sudí ho odměnil žlutou kartou.

73
    A ihned se žlutí i na druhé straně, tentokráte je odměněn Christian Ramsebner.

74
    Domácí dále tlačí, jsou usazeni na polovině Austrie.

73
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Möschl, přichází Vastic.

74
    Gartler mohl postupovat sám na Lindnera, avšak míč mu utekl do autu.

75
    Jistý zákrok si na druhé připsal také Gebauer, který se poměrně delší dobu nudil.

76
    Jen ta stadionem zahučelo.. Kreuzer dostal přesný pas do vápna, obešel obránce a zakončil. Přibližně ze čtyř metrů však trefil pouze boční síť.

77
    Zdá se, že hostům pomalu dochází síly. Kreuzer to nejspíše vycítil, a zásobuje tak Lindnera jednou střelou z druhou.

79
    Domácí jdou do vytouženého vedení! Vastiv dostal přesnou přihrávku za obranu, seběhl si až k bráně, kde přihrál do vápna nikým neobsazenému RENEMU GARTLEROVI, který už neměl žádný problém poslat míč do odkryté sítě.

80
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Gorgon, přichází Dilaver.

82
    Vastiv byl v další dobré příležitosti, tentokráte sám zakončoval, avšak skórovat se mu nepodařilo.

83
    Do konce zápasu už zbývá i nastavením přibližně 10 minut a domácí mají hru plně pod kontrolou.

83
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Salamon, přichází Kamara.

85
    Domácí mají míč stále na svých kopačkách a hosty k ničemu nepouštějí.

86
    Gartlet mohl přidat svou druhou branku, avšak nezamířil přesně.

88
    Gebauer musel výběhem hasit rychlý brejk hostů. U míče byl ale první a stihl ho odkopnout.

89
    Žlutou kartu dostává Lukas Rotpuller (FK Austria Vídeň).

90
    Rozhodčí přidává čtyři minuty.

90+1
    Hosiner se probil až do vápně, odkud se pokoušel o obstřel Gebauera. Ten mu ale nevyšel a míč končí mimo tři tyče.

90+2
    Domácí se stahují do obrany, nechtějí na konci nic podcenit.

90+3
    Útok domácích zastavil ofsajd.

90+4
    Je vyrovnáno! Tlak hostů přinesl ovoce! Míč se dostal na hrot vápna na kopačku CHRISTIANA RAMBSEnERA, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

Zápas tedy končí remízou, která je zasloužená. Ačkoliv hráli hosté oslabení o jednoho hráče, podařilo se jim nejprve jednou vyrovnat na začátku poločasu, a následně i na konci poločasu. Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování a přeji příjemný zbytek neděle. (18:23:57)