Albánie U17 – Česko U17 0:2 (kon.)
Albánie U17
0:2 (0:2)
Česko U17
Pondělí 31.03.2014, 17:00 • Městský stadion Miroslava Valenty • Kvalifikace mistrovství Evropy do 17 let

To je ode mě vše, loučí se Marek Janoš. (18:59:21)

Mohli jsme sledovat zápas se dvěma rozdílnými poločasy. První poločas nepřinesl moc záživný fotbal, zato však padly dva góly. Už v deváté minutě se prosadil Černý a v poslední minutě úvodní poloviny zápasu zvýšil na 2:0 Macek.

Druhý poločas naopak nabídl atraktivní fotbal na obě strany s mírnou převahou Albánců. Diváci však v druhé půli neviděli ani jednu branku a Česko tak zvítězilo 2:0. Pro nestranného diváka byl druhý poločas pastvou pro oči.

Česká republika však na ME bohužel nepostupuje. Anglie zvítězila ve Zlíně 2:1 a zajistila si tak jedinou pozici přímého postupu.

80+2
    Odkop od branky Albánie, už se asi nic nestane.

80+1
    Dlouhý nákop odvrátil Chlumecký. Češi mají aut.

80
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

78
    I bojovní fotbalisté z jihu Evropy shledávají, že dnešní zápas je nejspíš rozhodnut a utkání se tak dohrává v pohodovém tempu.

78
    Míč teď rychle střídá strany a nepřesnosti útokům nepřidávají.

76
    Přes tvrdou hru k sobě hráči mají respekt a často přihlížíme sympatickým gestům fair-play.

76
    Macek ještě vybojoval roh pro červené.

76
    Průnik Twardka po pravé straně ukončil rázně Toli.

74
    Dnešní utkání sleduje 1024 diváků.

74
    Toli v hlavičkovém souboji doslova převálcoval Štěpánka. Ten zůstal ležet na trávníku a urostlý Albánec se mu sportovně omlouvá.

72
    Poslední střídání českého týmu.

71
    Tentokrát zastavil průnik Bakalliho ofsajd. Albánie se ke konci zápasu dostává do dobrých příležitostí.

69
    Hyseni dostal od Bareho přesnou přihrávku na hranici vápna, sám si ještě míč potáhl a z gólové pozice trefil pouze připraveného Záleského.

68
    Přímý kop řešil Macek střelou, která však Kastratiho nepřekvapila.

68
    Heroid Gjoshi viděl žlutou kartu za neohleduplný skluz nedaleko šestnáctky.

67
    Z hranice vápna se do balónu opřel dnes aktivní Černý a míč Kastratimu vypadl. Následně chtěl dorážet Badocha, ale brankář Albánie míč zkrotil.

62
    Střídání v týmu Albánie U17: ze hřiště odchází Pulkrab, přichází Mihálik.

61
    Bílek chtěl zleva centrovat do vápna, Gjoshi zblokoval na roh.

59
    Po zaváhání bílé obrany předvedl velmi pohlednou kličkovanou Černý, ve vápně však obětavě skluzoval Gjoshi a odvrátil na roh.

57
    Badocha viděl žlutou kartu za další ostrý zákrok u čáry. Kapitán Albánie Bare si dnes musí připadat jako otloukánek.

55
    Macek ve středu velmi tvrdě zasáhl Bareho, což se nelíbilo jeho spoluhráčům a došlo na menší strkanici, kterou ukončil až rozhodčí.

54
    Chlumecký ze své pozice levého obránce předvedl sympatický sprint a přešel dva Albánce. Následně si však vzal velké sousto a o míč přišel.

53
    Jakub Teršl surově zastavil Bareho na středu hřiště a nemůže než čekat žlutou kartu.

51
    Na druhé straně zase kombinovala trojice Macek-Černý-Badocha. Žádný se však neodhodlal ke střele ve správné chvíli, a tak zakončoval až Badocha přímo do náruče Kastratiho.

49
    Střídající Gjoka předvedl krásnou akci. Před pokutovým polem dvakrát naznačoval střelu, ke které ale nedošlo. Zkušeně posunul míč kolem českých obránců a vystřelil, bohužel pro Albánii ale vysoko nad.

48
    Česko poprvé střídá, Badocha se pravděpodobně zařadí na pravé křídlo.

47
    Trubač a Černý si v pokutovém území vyměňovali míč tak dlouho, až jim ho bílí sebrali.

46
    Trenér Albánie Mustedanagic využil i třetího střídání. V turnaji již nemá co ztratit, ale jeho svěřenci se viditelně perou alespoň o čestný úspěch.

46
    Střídání v týmu Albánie U17: ze hřiště odchází Ranxha, přichází Gjoka.

Stav zápasu ve Zlíně mezi Itálií a Anglií není pro českou reprezentaci příznivý. Anglie zatím vede 1:0.

46
    Míč opět putoval až k Záleskému. České akce končí velice často na kopačkách bílých hned v zárodku.

44
    Forčeking Albánie sahá až hluboko na polovinu Česka a Štěpánek s Teršlem několikrát zapojili do "ťukesu" také brankáře Záleského.

42
    Gjoshi teď vzal na pravém křídle akci na sebe a pospíchal k vápnu. Januška povystoupil a o balón jej záhy připravil.

41
    Také do druhého poločasu vlétli reprezentanti Albánie s vervou a Češi musí bránit první útok.

41

Diváci v Uherském Hradišti sledovali fotbalově nepříliš zajímavý poločas, ve kterém však padly dvě branky. Dlužno dodat, že ani jedna z nich nepadla z klasické šance. Nejdříve albánská obrana zaváhala s rozehrávkou, pak na konci poločasu nedokázala z malého vápna uklidit poskakující balón. Česká republika tak přišla ke dvěma laciným gólům, které zařídil Černý, respektive Macek.

40+2

40+1
    Pro Albánii přišla další rána. Grainca opravdu nebude moci pokračovat ve hře a bude jej muset nahradit ještě před poločasem Franc Bakalli.

40
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

40
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tohle je ovšem překvapení. Na druhé straně po nenápadném centru nedokázal žádný z obránců Albánie odkopnout míč do bezpečí. Ke skákajícímu balónu se prodral ROMAN MACEK a bezproblémově prostřelil Kastratiho.

38
    Komplikace pro Albánii. Grainca zůstal ležet na trávníku a byl odnesen na nosítkách, pravděpodobně dojde ke střídání.

36
    Macek poslal přesný centr z poloviny až do vápna na Klímu. Útočník však míč nezpracoval příhodně a Ranxha odkopl daleko od hrozícího nebezpečí.

35
    Zojzi dvakrát přechytračil Štěpánka s Chlumeckým a chtěl upalovat k bráně. Macek jej však nedovoleně zastavil.

34
    Střídání v týmu Albánie U17: ze hřiště odchází Zenuni, přichází Ivani.

32
    Nakonec volil Hyseni střelu, ta šla ale hrubě mimo.

32
    Chlumecký fauloval a u míče jsou Albánci. Toli a Bare kombinují kolem vápna, ale dál se nemohou dostat.

31
    Trubačova přihrávka šla Klímovi na paty, aut pro Albánii.

28
    Štěpánek se vydal na útočný výlet a následně vyslal milimetrovou kolmici na nikým nehlídaného Klímu, který obešel brankáře, ale z úhlu zakončil pouze do tyče. Velká šance České republiky tak končí pouze odkopem od brány.

27
    Chabý střelecký pokus předvedl Štěpánek. Kastrati třímá balón v rukavicích.

26
    Chlumecký pohledně obešel Zojziho, ale následná přihrávka byla hodně nepřesná a našla pouze bránícího Gjoshiho.

25
    Faul zastavil Bareho následnou akci, ale přímý kop odvrátil hlavou Chlumecký.

24
    Bare teď zastavil na pravé straně Bílka, Češi budou mít autové vhazování k dobru.

23
    Zatím jsme neviděli příliš mnoho šancí, aktivnější jsou čeští reprezentanti. Dosud jediná střela na branku skončila brankou.

22
    Černý je velice aktivní a vybojoval červeným další přímý volný kop.

20
    Z druhé strany zahrál standardní situaci opět Černý, ale Albánci vápno dobře vyčistili.

19
    Za zdržování hry v podobě nedodržení vzdálenosti vidí kartu Angelo Zojzi.

18
    Kop zahrál Černý, ale trefil hráče ve zdi. Rozhodčí však vyhodnotil situaci tak, že se albánská zeď posunula dříve než je povoleno a Češi si tak celou akci zopakují.

17
    Nakonec šel nízký centr na Klímu. Záložník v červeném dresu vybojoval standardku ze slibné vzdálenosti.

16
    Opět je u balónu česká stoperská dvojice a hledá možné varianty útoku.

15
    Na konci albánské akce po pravém křídle stál Chlumecký.

15
    Trubač skolil albánského reprezentanta u postranní čáry a rozhodčí mu důrazně domlouvá.

14
    Bare sám proběhl téměř polovinu hřiště, hezky si obhodil i Bílka a následně servíroval před pokutovým územím Gjoshimu, ten ale o míč přišel.

11
    Češi se vymotali ze svízelné situace u své branky a odkopli míč přes půl.

9
    A je tu úvodní branka zápasu! Pulkrab zachytil prachbídnou rozehrávku Domgjonase, pohodlně prošel pokutovým územím a přesným pasem našel volného kapitána VÁCLAVA ČERNÉHO, pro kterého nebyl vůbec žádný problém uklidit míč do branky.

7
    Kapitán Černý našel Klímu a ten střílel z asi třiceti metrů, ale branku minul o hodný kus.

6
    Teršl prokličkoval po středu a našel ve vápně volného Pulkraba, ten ale nezpracoval ideálně a zpožděnou střelu Kastrati v klidu lapil.

6
    Po pravé straně teď útok táhl Trubač, ale obrana Albánie jej zastavila.

4
    Albánci jsou zatím aktivnější, ale do šestnáctky se jim ještě prokombinovat nepovedlo.

3
    Nedočkali se a Hyseni jim akci překazil, následně však poslal příliš dlouhý pas.

2
    Macek s Chlumeckým si posílají balón na vlastní polovině a čekají na vhodný moment pro založení akce.

1
    Úvodního výkopu se ujali Albánci a přes Toliho se snažili kombinovat po pravém křídle. Jejich snažení ukončil Macek.

1

Fotbalová matematika hovoří jasně. Češi ještě mají možnost postoupit, ale už svůj osud netřímají sami v rukou. Kvalifikují se pouze v případě, že dnes vyhrají a Itálie porazí ve Zlíně Anglii.

-2
    Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Edin Jakupovic z Bosny a Hercegoviny. Na lajnách mu bude pomáhat krajan Haris Bakovic a Stefan Hallberg ze Švédska.