Slovensko – Francie 1:3 (kon.) | Dánsko – Norsko 1:5 (kon.) | Česko – Rakousko 2:1 (kon.)
Dánsko
1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Norsko
Pondělí 07.04.2014, 16:30 • ZS Přerov • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:42:51)

Vyhlášení hráček utkání:

Dánsko: Josephina ASPERUPOVÁ

Norsko: Ingvild FARSTADOVÁ

Norsko má tak po dvou zápasech plný počet bodu a usazuje se na čele skupiny mistrovství. Dánsko má díky včerejšímu vítězství v prodloužení nad Rakouskem body dva. Postavení Norska může ohrozit česká reprezentace, která se ve večerním utkání střetne s reprezentačním výběrem Rakouska.

Dánsko dnes předvedlo snaživý výkon, ale těžko se prosazovalo přes výtečnou defenzivu soupeře. A stejně jako včera Slovenkám se jim nedařilo eliminovat rychlé brejky Norska.

Skončilo utkání které znovu ovládly hokejisty Norska. To si po včerejším vítězství nad Slovenskem připisuje další snadné vítězství a díky výkonům, které zde Norky předvádí, se pasují do role favoritek celého šampionátu!

60:00

59:29
    Waisová dokázala dostat puk na unikající Scottovou, ta se dostává z levé strany do zakončení, ale Joaová si pravou tyčku pohlídala.

59:00
    Poslední minuta tohoto zápasu.

58:15
    Za tohoto stavu je jasné, že utkání se již bude pouze dohrávat.

57:41
    Norky hrají v plném počtu.

57:28
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Při vlastním oslabení uniká po pravé straně ANDREA DALENOVÁ, která se z pravé strany dostává před branku Dánska a přesnou golfovou střelou překonává Joaovou. Asistence: Ingvild Farstadová.

57:20
    Nakonec přece jenom zasahuje a chytá střelu z pravé strany.

57:09
    Ani v tomto oslabení nemusí brankářka Norska spršce střel.

56:30
    Až nyní, Dánky kombinují v útočném pásmu, ovšem Jakobsenové přeskakuje puk hůl na modré a míří do střední třetiny.

56:05
    Dánky drží útočné pásmo, ale zatím se nemohou zformovat do přesilovkového vzorce.

55:41
    Nakonec se ale přece jenom vylučuje, za faul kolenem odchází na trestnou lavici Marlene Guntherová (NOR).

55:33
    Asperupová padá v útočném pásmu, ale není to faul, hra pokračuje.

54:33
    Mathea Fischerová dostává puk ze třetiny, zkouší po pravém křídle nabruslit do třetiny Dánska, ale její spoluhráčky odchází střídat.

52:48
    Také Dánsko přečkalo své oslabení bez úhony a stav se tak nemění, Norsko stále vede 4:1.

52:29
    Ale soupeřky se osvobozují vyhozením puku ze třetiny.

52:09
    Norky v útočném pásmu, Lovdalová si "říká" o puk na pravé straně.

51:29
    Dánky dostávají puk do středního pásma a mohou prostřídat.

50:48
    Hra dostala rychlý spád, oba týmy předvádí parádní hokej. Nyní se vylučuje na straně Dánska, Michelle Weisová vyloučena za podražení a Norsko si zahraje přesilovou hru.

50:00
    Posledních deset minut mají Dánky na to, aby zdramatizovaly závěr zápasu, Michele Brix Nielsenová se dostává ke střele z mezikruží, Nilsenová v brance Norska vyráží nad branku do ochranné sítě, hra přerušena.

49:41
    Dnešní utkání sleduje 164 diváků.

49:30
    Je to tak, Norsko již hraje v plném počtu.

49:17
    Puk míří ze třetiny Norska, které své oslabení "přežije" bez úhony.

48:53
    Vhazování po levici Nilsenové, Dánky získávají puk a drží se v útočném pásmu.

48:41
    Asperupová pálí od modré, puk ještě před Nilsenovou tečuje Frandsenová, ale přesto brankářka Norska dokázala vyrazit.

48:18
    Norkám se nyní nedaří dostat puk ze třetiny, Dánky stihly již i vystřídat.

47:55
    Dánky v přesilovkovém rozestavení v útočném pásmu.

47:41
    Vhazování ve středním pásmu, Norky se zatím v pohodě brání.

47:30
    Silje Holosová jde na trestnou lavici za podražení, přesilová hra Dánska.

47:27
    Marie Henriksenové v dobré pozici před brankou Norska, kde zkouší střílet, puk se tam však odrazil od hole bránící hráčky a přelétl branku.

46:55
    Frandsenová zkouší pálit od modré, ale puk zblokovala bránící Dalenová.

45:51
    Scottová bojuje o puk za brankou Norska, ale marně, hrají Dánky.

45:16
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Jedna z mála útočných akcí Dánek končí gólem, po přihrávce Henriksenové se ke střele z pravé strany dostává MARIA OLAUSSONOVÁ a puk nakonec končí v brance Norska. Asistence: Marie Henriksenová.

45:05
    Dánky se v úvodní pětiminutovce těžko dostávají z vlastní třetiny.

43:59
    Závar před brankou Dánska, ale puk se tam nakonec odrazil do rohu, Joaová nevěděla, kde se puk nachází.

43:48
    Rozhodčí přerušuje hru ve třetině Dánska, kde se také bude vhazovat po levici Joaové.

43:15
    Norsko nyní svírá soupeře v jeho třetině.

42:54
    Henriksenová předložila puk na pravé straně najíždějící Sletbakeové, která ho ale nedokázala tečovat do branky.

42:30
    Fischerová vrací do obrany a jde střídat.

41:32
    Bakkeneová se nedostala k puku na útočné modré, Dánky odehrály a odchází střídat.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:02 hodin.

Druhou třetinu vyhrály Norky 1:0, když jediný gól vstřelila ve 34. minutě Guntherová. Ta se prosadila při přesilové hře povedenou střelou z pravé strany a jen potvrdila skvělou bilanci Norka v přesilových hrách na tomto šampionátu. V této části se Dánkám podařilo přestřílet své soupeřky poměrem 12:9, ale ani to na góly nestačilo a Nilsenová drží i po čtyřiceti minutách čisté konto.

40:00

39:42
    Morsetová v klidu rozehrává zpoza vlastní branky, ve druhé třetině se již nic nestane.

39:00
    Ohlášeno posledních šedesát vteřin druhé třetiny.

38:25
    Dlouhým pasem se málem dostala do úniku právě Farstadová, ale nakonec na puk "nedosáhla" a je pískán icing Norska.

38:15
    Farstadová s pukem za vlastní brankou, Norky již nikam nespěchají.

37:23
    Střela Jakobsenové z pravé zablokovaná, rozhodčí ztratila puk z dohledu, proto raději přerušila hru, ten se poté vysoukal odněkud z výstroje bránící Lovdalové.

37:03
    Zakázané uvolnění Norska, hra se stěhuje před Nilsenovou.

36:30
    Žádné ohrožení branky Norska, které již hraje v plném počtu.

36:20
    Deset vteřin před návratem vyloučené Dalenové se vhazuje před brankou Norska.

35:49
    A povedlo se, Dánky v přesilovkovém rozestavení.

35:29
    Puk ve středním pásmu, Frandsenová se snaží zavézt do útočného pásma.

34:48
    Jakobsenová pálí od modré, ale Nilsenová v pohodě vyráží.

34:30
    Andrea Dalenová dostává dvouminutový trest za vysokou hůl, přesilovou hru si nyní zahrají Dánky.

33:43
    A skvělou bilanci Norek při přesilových hrách dokládá další gól, který střelou z pravé strany vstřelila MARLENE GUNTHEROVÁ, Joaové propadl puk pod lapačkou do branky. Asistence: Henriette Sletbaková a Marie Henriksenová.

33:30
    I nyní svírají Norky své soupeřky před jejich brankou.

33:05
    Přesilové hry se Norsku na tomto mistrovství daří, o tom se mohly ve včerejším zápase přesvědčit slovenské hokejistky.

32:38
    Dánky dostávají puk ze třetiny, soupeřky jsou ale téměř okamžitě zpět.

32:22
    Za hákování odchází na trestnou lavici Malene Frandsenová (DEN), Norsko má přesilovou hru.

31:52
    Nepřesná rozehra Norska, pískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Nilsenovou.

31:28
    Fischerová se z pravé strany dostává ke střele, Joaová v pohodě vyráží pravým betonem.

30:19
    Utkání se "přehouplo" do své druhé poloviny, Olaussonová s pukem na holi obkroužila branku Norska a zkusila překonat Nilsenovou z levé strany, ta vyráží.

29:33
    Sletbakeová, jak je jejím dobrým zvykem, nabruslila z levé strany do zakončení, vypálila nepříjemně, zpoza bránící protihráčky, parádní zákrok Joaové!

28:54
    Souboj za brankou Nilsenové, Norkám se daří získat puk a rozehrát.

28:10
    Pískán ofsajd Dánek na útočné modré, ještě předtím se tam však před Nilsenovou dostala k dorážce Gregersenová, ale nedokázala vstřelit gól.

27:27
    Carlssonová dostala ve středním pásmu přihrávku "na paty", Dánky se tak "zadarmo" dostávají k puku a mohou zaútočit.

26:59
    Dobré střídání Norek, které nyní "svíraly" své soupeřky v jejich třetině.

26:27
    A nakonec letí na Joaovou střela z pravé strany, gólmanka Dánska chytá a přerušuje hru.

26:11
    Dalenová se nenechala za brankou Dánska "otrávit" bránící Densingovou a udržela puk na své holi.

25:11
    Obrovská chyba bránící Morsetové, která doslova "namazala" Olaussonové, ta se ocitla sama před Nilsenovou, kterou však nedokázala překonat.

24:18
    Defenziva Norek však dnes funguje na výtečnou a většina akci soupeřek končí u mantinelu ztrátou kotouče.

23:40
    Norkám se povedlo dostat puk ze třetiny, oba týmy střídají. Přesto zůstávají Dánky u puku a snaží se dostat alespoň ke střele.

22:31
    Bakkeneová a Scottová kombinují ve dvojici, dostávají se do útočného pásma, ale druhá jmenovaná nakonec ztroskotala na bránící Jakobsenové.

21:55
    Dánky nyní kombinují ve třetině soupeřek, ale je to zatím bez střel na branku.

20:51
    Střela Norky Dalenová zblokována, přesto se puk tak nějak podivně dostal k brance, Joaová musí vyrážet.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:16 hodin.

Statistika počtu střel na branku v 1. třetině: 8 : 10 (z pohledu Dánska).

První třetina skončila vítězstvím Norska 3:0, když se postupně trefila v šesté minutě Haug-Hansenová, v deváté Dalenová a v jedenácté završila skóre první dvacetiminutovky Sletbakeová. Stejně jako v utkání se Slovenskem i dnes hrají Norky velmi dobrý a rychlý hokej, na ledě vynikají první dvě pětky, především pak Dalenová a Sletbakeová. Dánky zatím marně hledají recept na dobře hrajícího soupeře.

20:00

19:40
    Tým Dánska hraje v plném počtu.

19:29
    Dánkám se daří dostat puk ze třetiny a pomalu končí i jejich oslabení.

19:05
    Norky hrají v plném počtu, začíná jejich přesilová hra.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:48
    Sletbakeovou nyní ubránila kapitánka Dánska Marie Henriksenová, dobrý obranný zákrok před vlastní brankou.

18:15
    Norky drží své soupeřky v jejich třetině.

17:55
    Densingová hrála ve vlastní třetině vysokou holí, hra přerušena, vhazování po pravici Joaové.

17:40
    A přesilová hra Dánska končí, na trestnou lavici míří Michelle Weisová na dvě minuty za držení protihráčky, bude se hrát ve stejném počtu na obou stranách.

17:28
    Dánky v útočném pásmu v přesilovkovém rozestavení.

17:05
    Vylučuje se, tentokrát již pouze na jedné straně, a to na norské, na trestnou lavici usedá Julie Oisethová na dvě minuty za krošček.

16:51
    Dánky se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

16:33
    Aktivní Dalenová (NOR) se nabízí před brankou Dánek, ale nedostává puk, přesto i dnes hraje výtečně.

16:13
    Oba týmy hrají v plném počtu.

16:12
    Nielsenová zasahuje a raději přerušuje hru, vhazování po její pravici.

15:45
    Norské bleskové útočné akce jsou hodně nebezpečné a Norkám se daří "ostřelovat" branku soupeřek stejně, jako včera v utkání se Slovenskem.

15:27
    Dalenová střílí z levé strany, Joaová vyráží, ale z dorážky se puk dostává za brankovou čáru, nicméně již byla hra přerušena, Dalenová se z gólu raduje zbytečně, gól neplatí.

14:45
    Vhazování po pravici Nielsenové, Dánky získávají puk.

14:13
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází Dánka Weisová, ale i Sletbakeová z týmu Norska, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

13:23
    Před brankovištěm Dánska se povaloval puk, Norky se tam snažily dorážet, ale důležité je, že Joaová ho udržela před brankovou čárou. Nakonec hra přerušena pro postavení útočící hráčky v brankovišti.

12:25
    Silke Gludová spěchá za pukem do třetiny Norska, ale zbytečně, je pískán icing.

11:29
    Povedená střela Michelle Weisové z levé strany, výtečný zákrok brankářky Nielsenové, která nyní svůj tým podržela.

10:51
    Závar před brankou Dánska, ale obrana dokázala dostat puk ze třetiny.

10:25
    I v dnešním utkání předvádí Norky parádní hokej, rychle bruslí a soupeře snadno
    přehrávají.

10:10
    Dánsko si bere oddechový čas.

10:10
    HENRIETTE SLETBAKOVÁ zůstala na ledě po své šanci a když se k ní odrazil puk od zadního mantinelu dokázala ho doklepnout do branky, Joaová svým levým betonem nestačila puk vytěsnit. Asistence: Madelen Haug-Hansenová.

09:54
    Norky získávají velkou převahu, Stelbakeová v další šanci, Joaová vyráží.

08:52
    ANDREA DALENOVÁ se svým důrazem prosadila na brankovišti, kde tělem odstavila bránící hráčku a ještě stačila "klepnout" do puku, který prošel Joaové mezi betony do branky. Asistence: Mathea Fischerová a Rikke Fuglseth Tautraová.

07:58
    Velmi nepříjemná střela Haug-Hansenové z pravé strany, puk prolétl těsně nad brankou Dánska!

07:05
    Norky nahazují puk do třetiny soupeřek a napadají rozehrávku.

05:55
    MADELEN HAUG-HANSENOVÁ střelou z pravé strany překvapila Joaovou v brance Dánska, které puk propadl pod pravou rukou do branky a Norsko vede 1:0. Asistence: Silje Holosová.

05:39
    Hraje se dlouho bez přerušení, Sletbakeová se na útočné modré natahuje po puku.

05:12
    Dalenová nahazuje do třetiny Dánska a odchází střídat.

04:47
    Oba týmy střídají, Norky rozehrávají z vlastní třetiny.

03:52
    A z ničeho nic se do dobré šance dostala Sletbakeová, která zkouší překonat Joaovou v brance Dánska z pravé strany, ta chytá a přerušuje hru.

03:35
    Zakázané uvolnění Norska, hra se stěhuje před Nielsenovou.

03:06
    Dánky v úvodu zápasu aktivnější, více se hraje před Nielsenovou.

02:12
    Nielsenová opět zasahuje a přerušuje hru, vhazování po její levici.

02:08
    První gólová šance utkání, Dánsko mohlo jít do vedení, z pravé strany se před branku dostala Gludová, ale na Nielsenovou v brance Norska nevyzrála.

01:30
    Henriksenovou nepustila do úniku bránící Dánka Olaussonová.

00:25
    První střela na branku, z pravé strany pálila Norka Fischerová.

00:01

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

Dánsko: Joaová (Jensenová) – Frandsenová, Gregersenová, Densingová, Olaussonová, Jacquetová, S. Jensenová, Langsagerová – Perssonová, Asperupová, N. Jensenová – Henriksenová, Jakobsenová, Weisová – Russellová, M. B. Nielsenová, Gludová – Soendergaardová, K. L. Nielsenová

Norsko: Nilsenová (Due-Sorensenová) – Guntherová, Holosová, Morsetová, Tautraová, Oisethová, Carlssonová, Aakreová – Farstadová, Dalenová, Fischerová – Sletbakeová, Henriksenová, Haug-Hansenová – Lovdalová, Bakkeneová, Scottová – Waisová, Fjellvangová

Rozhodčí: Hengstová (NED) – Schipper-Poeterayová (NED), Šťastná (CZE).

Vítejte u onlajn přenosu utkání hokejového MS žen 2014 divize 1A, které hostí Přerov a v němž se Dánsko utká s Norskem.

Po prvním hracím dnu jsou v čele tabulky všech šesti týmů Norky, se stejným počtem bodů jsou druhé Češky a na třetím místě je Dánsko. Čtvrté Rakousko bylo v zápase s Dánskem blízko vítězství, ale nakonec bralo "pouze" bod a je zatím čtvrté. Na posledních dvou místech jsou pak týmy, které v prvních zápasech prohrály, tedy Slovensko a Francie.

Oba týmy vstoupily do turnaje vítězně a především výkon Norek v zápase proti Slovensku byl famózní. Norsko zvítězilo 6:3 a v utkání jasně dominovalo. Také hokejistky Dánska si v úvodním utkání připsali vítězství, když v dramatickém zápase přehráli Rakousko až v prodloužení. Vítěznou branku vstřelila Perssonová, která patřila k nejlepším Dánkám v zápase a po zásluze byla vyhlášena i hráčkou utkání!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 46. Olaussonová (Marie Henriksenová) – 6. Haug-Hansenová (Holosová), 9. Dalenová (Fischerová, Tautraová), 11. Sletbaková (Haug-Hansenová), 34. Guntherová (Sletbaková, Martine Henriksenová), 58. Dalenová (Farstadová)

Rozhodčí: Hengstová (NED) – Schipper-Poeterayová (NED), Šťastná (CZE)