Chicago – Montreal 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Detroit 4:3 (1:0 po s.n.) | Dallas – Columbus 1:3 (kon.)
Calgary – Los Angeles 4:3 (2:1 po s.n.) | Anaheim – San Jose 5:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:2 (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Montreal Canadiens
Čtvrtek 10.04.2014, 01:30 • United Center, Chicago • NHL

To je pro dnešek vše, s přáním hezkého čtvrtečního dne se s vámi loučí Matěj Mayer. (04:23:22)

3. Jeremy Morin (CHI) 1+0

Právě skončené utkání nabídlo vskutku zajímavou podívanou. Po dvou bezbrankových třetinách následovala doslova gólová průtrž, která odstartovala ve 48. minutě. Vlastně vše, co stálo za pozornost, se odehrálo od tohoto času. V utkání, kde původně dominovali brankáři, padlo hned pět branek. Smolařem zápasu se stal slovenský brankář Peter Budaj, který chytal skvěle, ale poslední brankou, kterou si sám srazil do sítě, si významně zhoršil reputaci.

60:43
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Tak to je neuvěřitelné. Už po 43 vteřinách prodloužení známe vítěze, kterým se stává domácí tým. PATRICK SHARP (34) nejprve výrazně přispěl k vyrovnání na 2:2 a nyní celé utkání rozhoduje, když si jeho střelu srazil sám Peter Budaj do sítě. Slovenskému brankáři jeho střela prošla, ale za brankovou čarou nebyla až do té doby, než se ji pokusil Budaj neúspěšně hokejkou vyrazit pryč. Asistence: Duncan Keith a Marián Hossa.

60:01

60:00

59:48
    Montreal mohl nakonec ještě vyhrát, když krátce před koncem úřadovala první lajna hostů a k rozhodnutí utkání nebylo daleko!

59:12
    To je tedy závěr utkání jako hrom! Sharp, který měl kotouč na pravém mantinelu za brankou, neváhal a okamžitě ho posílal před bránu, kde zůstal osamocený MARIÁN HOSSA (29). Zkušený útočník se nerozpakoval a okamžitě nasměroval puk do sítě a tím pravděpodobně i zápas do prodloužení. Asistence: Patrick Sharp a Michal Handzuš.

59:02
    Domácí si berou oddechový čas a brankář Corey Crawford už poté zůstane na střídačce.

59:02
    Patrick Sharp se prezentoval střelou a v té chvíli už Crawford opustil svou branku!

58:02
    Bouillon se vrací na led a to znamená, že Černí Jestřábi svou šanci na vyrovnání promrhali.

57:50
    Montreal vyhodil kotouč a domácí musí začínat znovu od vlastní branky.

57:26
    Sharpova střela od modré čáry míří vedle.

56:33
    Blackhawks kombinují v útočném pásmu a jsou usazeni před Budajovou brankou.

56:02
    Velká příležitost pro Chicago, protože montrealský Francis Bouillon míří na trestnou lavici za držení Duncana Keitha.

55:36
    Hjalmarsson a jeho střela, která končí na betonech brankáře Budaje.

54:49
    Hra se po sérii gólů opravdu zrychlila, šance střídá šanci a brankáři se musí pořádně ohánět.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 51. Morin (Brookbank), 60. Hossa (Sharp, Handzuš), 61. Sharp (Keith, Hossa) – 48. Weise (Gorges, Bourque), 51. Bouillon (Vanek, Desharnais)

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith, Oduya, Hjalmarsson, Brookbank, Leddy – Hossa, Shaw, Sharp – Saad, Handzuš, Versteeg – Morin, Smith, Bickell – Nordström, Krüger, Bollig
    Montreal Canadiens: Budaj (Tokarski) – Subban, Gorges, Weaver, Tinordi, Beaulieu, Bouillon – Vanek, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Gionta, Briere, Bourque – Weise, White, Bournival

Rozhodčí: O'Halloran, Pollock – Pancich, Barton

Diváci: 21 571