NY Rangers – Buffalo 2:1 (kon.) | Carolina – Washington 2:5 (kon.) | Montreal – NY Islanders 0:2 (kon.)
Ottawa – New Jersey 2:1 (1:0 po s.n.) | Florida – Toronto 4:2 (kon.) | Tampa – Philadelphia 4:2 (kon.)
Nashville – Arizona 2:0 (kon.) | Minnesota – St. Louis 4:2 (kon.) | Winnipeg – Boston 2:1 (1:0 po s.n.)
Edmonton – Los Angeles 0:3 (kon.) | Vancouver – Colorado 2:4 (kon.)
Florida Panthers
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Toronto Maple Leafs
Pátek 11.04.2014, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítáme všechny fanoušky NHL, kteří si noc na pátek zpestří sledováním duelu týmů Atlantické divize, Florida Panthers – Toronto Maple Leafs. Oba soupeři již pouze dohrávají sezónu, půjde tak pouze o čest. Utkání začíná krátce po půl druhé hodině noční a provede vás jím Libor Štěpán.

Hosté z hlavního města Ontaria ještě v minulém utkání v Tampě živili teoretickou naději na play off. Nyní si můžou už jen drbat hlavu a přemýšlet nad tím, jak mohli totálně podělat závěr sezóny. Místo celkem bezpečného postupu do play off absolutně ztratili formu, z posledních 12 zápasů vyhráli pouze 2 a veškerá předchozí snaha přišla vniveč.
    Toronto celou sezónu táhla výtečná první formace Phil Kessel – Tyler Bozak – James van Riemsdyk, avšak ani slušná ofenzivní forma nedokázala vyvážit tragickou obrannou činnost mužstva. Pouze 4 týmy celé NHL inkasovaly více branek a všechny jsou již nějakou dobu sezónu pouze dohrávají. Pro obranu v čele s Dionem Phaneufem to není vizitka, kterou by se chtěla chlubit. Jedničkou v brance je Jonathan Bernier, který má sice velmi pěknou úspěšnost zásahů, ale za prostupnou obranou inkasuje mnohem více gólů, než by rozhodně chtěl. Navíc se před několika dny zranil a sezónu tak dochytává James Reimer.

Aktuální bilance Maple Leafs činí 80 odehraných zápasů, ve kterých 38x zvítězili, 34x prohráli a 8x si odnesli bod za porážku v prodloužení či na nájezdy. To dává součet 84 body při skóre 229:251, což Toronto řadí na 11. místo Východní konference.

Posledních 5 zápasů
    Tampa Bay – Toronto 3:0
    Toronto – Winnipeg 2:4
    Toronto – Boston 4:3p
    Toronto – Calgary 3:2
    Toronto – Detroit 2:4

Domácí ze Sunrise hrají posledních 5 zápasů sezóny před svými fanoušky. Dnes je to předposlední. Naději na play off ztratili již dávno a dohrávat sezónu se ctí jim taky příliš nejde. Z posledních 11 zápasů vyhráli 2 a v celkovou bilanci mají druhou nejhorší v celé NHL! Florida od roku 2000 postoupila do play off pouze jednou, platí za otloukánka ligy a pokud na tom bude chtít do příštích let něco změnit, čeká vedení klubu více než velké množství práce.
    Tým Panthers postrádá jakéhokoliv lídra, individualitu, která by tým postrčila a ukázala mu cestu. V kádru, s výjimkou brankoviště, není ani jeden hráč, který by se dal nazvat hvězdou. Pohled do statistik je více než tristní. Je téměř k neuvěření, že nejlepší hráč týmu v kanadském bodování nasbíral pouhých 37 bodů! Obranná činnost mužstva vykazuje podobnou kvalitu, počtem inkasovaných gólů ji překonává pouze edmontonská. Tomu nezabránily ani známá jména v brance. Tim Thomas se mohl přetrhnout a nebylo to nic platné. Na konci přestupního termínu na jeho místo přišel Roberto Luongo, ale to je asi tak vše, co se změnilo.

Aktuální bilance Panthers činí 80 odehraných zápasů, ve kterých 28x zvítězili, 44x prohráli a 8x si odnesli bod za porážku v prodloužení či na nájezdy. To dává součet 64 body při skóre 190:263, což Floridu řadí na 15. místo Východní konference.

Florida – Philadelphia 2:5
    Florida – Dallas 3:2
    Florida – Calgary 1:2
    NY Islanders – Florida 4:2
    New Jersey – Florida 6:3

Vzájemné zápasy

Jakožto divizní soupeři se v této sezóně potkávají Florida s Torontem počtvrté a zároveň naposledy. Dosud byli úspěšnější Panthers, dokázali zvítězit dvakrát, Maple Leafs jednou.

5. 2. 2014 Florida – Toronto 4:1
    31. 1. 2014 Toronto – Florida 6:3
    18. 12. 2013 Toronto – Florida 1:3

Československá stopa v utkání

Dnes uvidíme na ledě pouze jednoho hráče ze zemí bývalého Československa, Čecha Tomáše Fleischmanna v dresu Floridy. Slovák Tomáš Kopecký, také člen organizace Panthers, je na marodce s otřesem mozku. Na soupisce Toronta žádný Čech ani Slovák není.

Tomáš Fleischmann 78 z., 27 b. (8+19), -18, 20 TM

Absence

Floridě budou chybět obránci Alex Petrovic, Tom Gilbert a, krom zmíněného Tomáše Kopeckého, ještě i útočník Aleksander Barkov. Do sestavy by se dnes měl vrátit Roberto Luongo.
    Toronto se musí obejít bez brankáře Jonathana Berniera a útočníka Joffreyho Lupula. Nejistý je start útočníka Davea Bollanda.

FLA 31,0 (23.) – TOR 35,9 (30.)

Florida Panthers: Luongo (Clemmensen) – Campbell, Kulikov, Jovanovski, Gudbranson, Robak, Olsen – Boyes, Bjugstad, Bergenheim – Upshall, Trocheck, Fleischmann – Winchester, Shore, Huberdeau – Hayes, Pirri, Howden.

Toronto Maple Leafs: MacIntyre (Reimer) – Phaneuf, Gunnarsson, Gardiner, Rielly, Gleason, Franson – Kessel, Bozak, van Riemsdyk – Clarkson, Kadri, Kuljomin – Bodie, McClement, Raymond – Ranger, Smith, Orr.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Peel – Galloway, Heyer.

Podle odpočítávání chybí v tuto dobu do úvodního buly ještě 7 minut.

Domácí hráči nastupují v červených dresech, hosté v bílých.

Kanadskou a americkou státní hymnu poslouchá poloprázdná hala. Návštěva odpovídá zájmu o hokej v Miami a dlouhodobým výsledkům Panthers.

00:01

00:30
    Phaneuf přejel modrou, nic nevymýšlel a poslal Luongovi první navštívenku.

01:38
    Domácí se zatím na dostřel branky nedostali.

02:08
    Raymond dostal do pravého kruhu prudkou přihrávku od modré a z první pálil. Jít puk nahoru, mělo to šanci, ale po ledě stačilo Luongovi jen položit beton.

03:03
    Huberdeau se snažil prodrat do útočné třetiny, ale těsně za modrou narazil na hráz obránců, kterou nepronikl.

04:26
    Bergenheim z levého křídla donutil MacIntyrea k prvnímu zásahu.

05:10
    Trocheck střílel dvakrát v krátké době. Nejprve příklepem, o pár sekund později zápěstím, ale ani jeden pokus brankáře nijak nerozhodil.

06:06
    Florida právě vstřelila branku!
    První kloudná akce zápasu končí gólem! Floridě se podařilo zakombinovat v útočné třetině a po přihrávce z rohu se z levého kruhu střelou nad lapačku prosadil BRANDON PIRRI! MacIntyre toho moc neviděl. Domácí jdou do vedení a paradoxně je to zásluhou rodáka z Toronta. Asistence: Quinton Howden, Brian Campbell.

06:42
    Kessel se provinil hákováním a Panthers si zahrají první přesilovku.

06:53
    Kulikovův švih od modré se mezi tyče nevešel.

07:39
    Teď někdo z domácích hráčů při střele zlomil hůl. Je to pro něj škoda, protože měl dobrou pozici.

08:42
    Hosté v plném počtu. Druhá minuta přesilovky se Floridě vůbec nepovedla.

09:07
    Raymond ujížděl sám na Luonga! Avšak měl na zádech závaží v podobě jednoho obránce, které mu nedovolilo něco složitého vymýšlet a se střelou si brankář poradil.

10:37
    Hra plná nepřesností a osobních soubojů bohužel dokonale vypovídá o aktuální formě obou týmů.

11:31
    Fleischmann se dostal do samostatného nájezdu z levé strany! Zkusil střelu na lapačku a MacIntyre jejím máchnutím poslal puk obloukem za svá záda, kde překročil brankovou čáru těsně vedle pravé tyče! Velká smůla pro českého útočníka a velké štěstí pro gólmana hostů.

11:51
    Trocheck zblízka přesetřelil.

13:12
    Po chvilkovém vzrušení zápas opět upadl do boje o střední pásmo, kde je k vidění velmi málo hokeje.

13:54
    Kadri nahazoval puk za branku, ale na úrovni modré čáry některý z domácích beků zasáhl letící puk vysokou holí. Vhazuje se u domácí střídačky.

Musím podotknout, že nebýt velkého počtu diváků v modrých dresech Toronta rozesetých různě po hale, pohled na tribuny by odpovídal situaci na běžném domácím extraligovém zápase Slavie Praha.

14:48
    Bozak dlouho kroužil po obvodu útočné třetiny, ale prostor ke střele nenašel a obránce, kterému předal puk, udělal chybu, kterou dal puk soupeři.

14:55
    Panthers toho využili k přečíslení 2 na 1, které ale Fleischmann zazdil, neboť nedokázal ani přihrát, ani zakončit.

15:16
    Winchester se dostal do obrovské šance, ale čest svému jménu neudělal. MacIntyre si s jeho šancí dokázal poradit. K odraženému puku se však dostal Huberdeau a, ač tísněn, dokázal po ledě zamířit do prázdné branky, gólman však dokázal vyrážečkou na brankové čáře zasáhnout! Máme tu horkého kandidáta na zákrok večera!

16:00
    Winchester podruhé, tentokrát minul.

17:17
    Phaneuf zakončil akci svých spoluhráčů střelou do Luongovy hrudi.

18:12
    Boyes měl šanci potvrdit pozici nejlepšího domácího střelce, ale neuspěl.

18:33
    Fleischmann opět v akci, tentokrát jeho střelu zápěstím zastavil MacIntyre.

19:43
    Dnes zatím velmi aktivní Phaneuf vyslal na Luonga pořádnou ránu, avšak brankář domácích si poradil.

19:50
    Rychlý brejk v podání Shorea ke zvýšení náskoku nevedl.

20:00

Velkou část úvodní třetiny jsme měli možnost pozorovat hodně podprůměrné představení. Spousta nepřesností, osobních soubojů a minimum hokeje. Čestnou výjimku tvořila akce, ze které padl úvodní gól zápasu, jehož autorem se stal domácí Pirri. Ke konci první dvacetiminutovky se přeci jen začalo na ledě něco dít a Panthers mohli zvýšit svůj náskok, jenže zákrok gólmana v posledním možném okamžiku zabránil změně stavu. Do kabin tak jdeme za stavu 1:0.

Střely na branku v první třetině:
    FLA 9 – TOR 7.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:33 hod.

20:01

20:09
    Puk si řekl, že se mu vhazování ve středovém kruhu líbí a odcestoval na domácí střídačku, aby si to mohl zopakovat.

20:22
    Hned na začátku ujeli Panthers 2 na 1! Bergenheim nepřihrál, vzal to ruským blafákem, ale nezvedl puk a MacIntyre odrazil puk do rohu.

20:45
    Bergenheim byl během prvního střídání velmi aktivní a již podruhé prověřil, jak pozorný se vrátil MacIntyre ze šatny.

21:45
    Raymond švihl z pravé strany, Luongo schoval puk do lapačky.

22:16
    Clarksonovo nahození od modré zastavil až zadní mantinel.

22:34
    Winchester pálí o sto šest, ale zatím slepými.

23:20
    Gudbransonův golfák od modré MacIntyrea nepřekvapil.

24:13
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Rychlý protiútok Toronta přinesl vyrovnání! Dobrá kombinace v situaci 3 na 2 vyústila ve střelu TYLERA BOZAKA, který o tyč nedal Luongovi šanci! Asistence: Jake Gardiner, James van Riemsdyk.

24:55
    Fleischmann během jednoho střídání dvakrát pálil, jednou příklepem a jednou švihem, ale na hostujícího gólmana dnes zatím recept nenašel.

25:27
    Clarksonovu střelu Luongo udržel ve výstroji, to však nezabránilo hostujícímu hráči k tomu, aby do gólmana dloubnul. Vznikla z toho hromadná šarvátka za brankou, avšak vylučovat se nebude.

25:36
    Další bitka, tentokrát ve středním pásmu. Nyní se již vylučovat bude. Vše odstartoval Phaneufův nešetrný loket do zad Howdena, za který dostal 2 minuty. Po odpískání se porvali Jovanovski (FLA) a Orr (TOR). Oba dostávají 2 minuty, Orr k tomu navíc osobní desetiminutový trest. Ve výsledku to znamená druhou přesilovku pro domácí.

26:29
    Campbellova rána mířila mimo.

27:34
    Hayesova teč byla pro MacInytrea velmi nepříjemná.

27:36

28:01
    Florida si udržela nápor i po přesilovce, ale Kulikovův pokus zastavilo až tvrzené sklo.

28:22
    Bjugstad poslal MacInytrea za brankovou čáru do sítě a dostává za to 2 minuty za nedovolen bránění. První přesilovka pro hosty.

29:09
    Maple Leafs dlouze kombinovali, ale ke střele se nedostali a domácí vyhazují.

29:55
    Několik pokusů Toronta usadit se v útočné třetině končí neúspěchem.

30:22

30:41
    Bjugstad si vybruslil až do blízkosti branky, avšak střelou na vyrážečku neuspěl.

31:14
    Kulikov se nevzdává a zkusil pálit znovu. Zatím nemá štěstí.

31:46
    Bozakův příklep zblízka, avšak z úhlu, Luongo bezpečně pokryl natlačen na tyč.

32:29
    Huberdeau nedokázal trefit branku.

33:28
    Fleischmann se nevzdává a opět vyslal na branku tvrdou ránu. Luongo si na něj možná zasedl a nechce mu udělat radost.

34:38
    Toronto se ocitlo v nájezdu 2 na 1! Kessel vyřešil situaci po kanadsku, tj. bez přihrávky, avšak jeho švih mířil přímo doprostřed a skrz břicho gólmana prostě nemohl projít.

35:05
    Winchester si najel mezi kruhy, dostal přihrávku od Huberdeaua, avšak měl to na bekhend a střelu přes ruku nedokázal lépe zamířit! Trefil brankáře do hrudi.

36:25
    Kessel od levého mantinelu vyslal střelu, aby se neřeklo.

36:53
    Upshallova možnost na druhé straně vykazovala nebezpečí podobné úrovně.

37:34
    Clarkson z pravého křídla zasekl na střed a v pádu vypálil. Luongo odrazil puk za branku a vzápětí schytal náraz od Kuljomina.

37:36
    Kuljomin za to dostává 2 minuty (nedovolené bránění) a Panthers mají další přesilovku.

38:04
    Gudbransonův nápřah z první minul branku.

38:22
    Hosté vyhazují.

38:38
    Campbell se vydal na výlet, vytvořil dvojici s jedním útočníkem a přihrávkami se dostali až před branku, kde Campbell z mezikruží trestuhodně nedal!

39:16
    Fleischmann dnes asi může střílet jak chce a odkud chce, ale gól pravděpodobně nedá.

39:36

39:57
    Domácí střílí gól do šatny! Bjugstad objel branku a přihrávkou přes brankoviště na druhou tyč našel zcela volného BRADA BOYESE, pro kterého nebyl problém uklidit puk do odkryté klece! Obrana hostů zaspala a znamená to vedení Panthers 2:1! Asistence: Nick Bjugstad, Sean Bergenheim.

40:00

Druhá třetina přinesla mnohem zajímavější podívanou než úvodní část. Hráči obou týmů jakoby se teprve teď pořádně zahřáli a začali hrát hokej. Výsledkem byla mnohem rychlejší hra, větší důraz, více šancí, objevily se i šarvátky, prostě vše, co si divák přeje. Ano, vše, protože padly také dva góly. Nejprve hosté dokázali vyrovnat ukázkově proměněným přečíslením tří na dva, střílel Bozak. Domácí v závěru třetiny přitlačili, přesilovku ještě nevyužili, avšak krátce po jejím skončení, pouhé 3 sekundy před klaksonem, udeřili pěknou akcí Bjugstada s Boyesem a vzali si zpátky ztracené vedení.

Střely na branku ve druhé třetině:
    FLA 17 – TOR 7.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:28 hod.

40:01

40:08
    Bjugstad se hned vřítil po pravém křídle do útočné třetiny, ale pálil vedle.

40:40
    Bozakův pokus Loungo uschoval u sebe a bude se vhazovat před ním.

41:19
    Domácí gólman měl nyní starosti po střele od modré, puk mu vypadl, avšak rychlou reakcí ho opět sebral a přerušil hru.

42:04
    Bodie přebruslil posledního obránce a dostal se k bekhendové střele zblízka, gólmana ale nepřekonal.

43:01
    Toronto pouze vyhazuje na zakázané uvolnění.

43:23
    Panthers dokonale využili únavy hostů, kteří nemohli vystřídat a zvyšují na 3:1! Po buly nepustili hosty na puk, kombinovali, vytvořili si dobrou šanci, ale ujal se až výjezd zpoza branky v podání NICKA BJUGSTADA, který se obtočil kolem beka a v pádu poslal puk pod betony gólmana do sítě! Asistence: Sean Bergenheim, Brad Boyes.

44:17
    V dlouhé signalizované výhodě pálil od modré Phaneuf, avšak ne na branku.

44:22
    Vyloučeným je Trocheck za podražení. Druhá přesilovka hostů.

45:00
    Gardinerův pokus nadělal před Luongem pěknou paseku, ale domácí se ubránili a vyhazují.

45:51
    Kessel pálil ihned po přejetí modré čáry do Luongovy náruče.

46:02
    Obrovská chyba Fransona na modré čáře dává domácím tříbrankový náskok! Hostující obránce nezachytil vyhození po ledě a místo toho, aby hned vyrazil zpět, hledal neustále kotouč někde pod bruslemi. Za tím však vyrazil Fleischmann, na pravém křídle ho doplnil NICK BJUGSTAD a byl z toho nájezd 2 na 1, krásně roztažený, kde správná přihrávka do šířky je rychlejší než přesun brankáře. To přesně se stalo a NICK BJUGSTAD zavěsil nad ležícím gólmanem! Sedmý gól Floridy v sezóně v oslabení. Asistence: Tomáš Fleischmann, Colby Robak.

47:36
    Bjugstad je při chuti a rád by uzavřel sezónu hattrickem, avšak ten mu zatím MacIntyre nepovolil.

48:21
    Bozak si najel na střed, ale v rozhodující chvíli mu puk lehce ujel a hostující hráč nezamířil přesně.

48:53
    Po souboji v rohu se puk ocitl v síti nad sklem. Vhazuje se před MacIntyrem.

49:00
    Gudbranson si ihned po buly srovnal puk a tvrdě vypálil.

49:39
    Čtvrtá formace hostů si vytvořila příležitost, ale Orr netrefil branku.

50:40
    Maple Leafs se nadechli k náporu.

51:14
    Velmi dlouhé obléhání domácí svatyně zakončil ranou od modré Ranger.

51:37
    Winchester je každou dnešní střelou blíže gólu, tentokrát již trefil tyč!

51:49
    Phaneuf a Winchester si navzájem drželi hole, až shodili rukavice a rozdali si to na férovku! Výškový a váhový nepoměr byl znát, Phaneuf po krátkém boji vítězí na body. Mají to za obvyklých 5 minut a pokračuje se 5 na 5.

52:40
    Hra se obecně více přitvrdila, jeden hit střídá druhý.

53:20
    Florida brání velmi aktivně a nedovoluje hostům ohrožovat Luonga.

53:57
    Zničehonic je tu snížení! PAUL RANGER poslal od modré švihem puk na Luonga do výše brankářovy hlavy, ten poněkud zazmatkoval a kotouč prošel až do sítě! Poněkud laciným gólem ještě hosté vykřesali naději. Asistence: Tyler Bozak, Jake Gardiner.

54:22
    Olsenova rána trefila MacInytrea do hrudi.

55:05
    Nevinně vypadající útok domácích 3 na 3 vyústil v nádhernou křížnou přihrávku na osamoceného Shorea před brankou, který nedokázal přehodit ležícího gólmana!

55:13
    Olsen pálil po buly, MacIntyre odrazil puk do rohu.

56:22
    Dlouho čekali domácí s rozehrávkou za vlastní brankou, až dlouhou přihrávkou vyslali do nájezdu Bergenheima, kterého stíhal Franson a tísněný útočník se bekhendovou střelou nedokázal prosadit!

56:51
    Dvakrát Kessel a jednou Bozak pálili během deseti sekund, ale Luongo své předchozí zaváhání právě odčinil.

58:16
    Aktivně hrající domácí nedovolují Torontu dostat se do tlaku a nyní si dokonce vybojovali buly v útočném pásmu.

58:52
    Až nyní se dokázali hosté dostat ze své třetiny a MacIntyre ihned pádí na střídačku, Toronto v šesti hráčích!