Cambuur – Den Haag 1:2 (kon.) | Utrecht – Arnhem 2:1 (kon.) | Alkmaar – Feyenoord 1:1 (kon.)
Waalwijk – Heerenveen 0:3 (kon.) | GA Eagles – Kerkrade 0:1 (kon.) | Ajax – Nijmegen 2:2 (kon.)
Eindhoven – Breda 2:0 (kon.) | Groningen – Heracles 3:1 (kon.) | Twente – Zwolle 2:2 (kon.)
Go Ahead Eagles
0:1 (0:1)
Roda JC Kerkrade
Sobota 03.05.2014, 18:45Nizozemská Eredivisie

Zápas mezi Go Ahead Eagles a Roda JC Kerkrade je za námi a hosté v něm překvapivě vítězí 1:0. Druhý poločas byl velice podobný tomu prvnímu, místy byli aktivnější domácí, jindy zase hosté, ale ani na jedné straně jsme neviděli tutovou šanci. Hosté si tak za povedený začátek utkání výhru zaslouží a po zásluze si do tabulky připíšou tři body. Dnes je to z mé strany všechno, užijte si zbytek sobotního večera a zase někdy u fotbalu na shledanou. (20:38:16)

90+2
    De Beule byl ve výskoku více než tvrdý a po zásluze obdržel žlutou kartu.

90+1
    Pro nacentrovaný balón si nikdo v žlutočerveném nedošel, a tak ho sebral až Kurto.

90
    Biemans fauluje a domácí mají před sebou standartku asi ze 25 metrů.

88
    A nápor pokračuje, Demouge jen o vlásek netrefil zařízení.

87
    Také hráči v černém ještě o sobě dávají vědět, konkrétně to byl Powel, jehož střela vyděsila Andersena.

85
    Domácí teď hrají na půlce Rody, kombinaci mezi Lambooijem a Kolderem zakončil Azevedo, ale jeho střela byla sražená.

83
    Střela Guye Ramose se vznesla nad břevno.

80
    Hodně rušno teď měli před svým vápnem hráči Kerkrade, naštěstí si De Beule doslova řekl o faul a povedlo se mu to.

76
    Biemans byl opět až příliš důrazný, domácí budou rozehrávat.

74
    Máme tu poslední změnu domácích, na hrací ploše už není vidno Hootkoopa, ale Azeveda.

69
    Kolderova nebezpečná střela byla sražena posledním stoperem před Kurtem.

67
    Letschert obdržel žlutou kartu.

67
    Vzápětí střídají i hosté, na místo Dijkhuizena nastupuje Monteyne.

66
    Antonia se natahoval na dorážku centru z pravé strany, ten byl ale příliš dlouhý, a tak hráč Eaglu neměl nárok trefit prázdnou bránu.

64
    Na lavičce Aheadu probíhá druhá výměna, ze zelené plochy kluše Overgoor, kterého nahrazuje Rijsdijk.

62
    Höcher se dostal do zajímavé pozice, stál však zády k bráně a jeho otočka byla vše, co jsme viděli.

59
    Falkenburgovu střelu zneškodnil Kurto a tento brankář ještě zažehnal nebezpečí z dvou následných rohů.

58
    Dijkhuizen zajel do svého protivníka zezadu a vidí za to žlutou kartu.

57
    Hosté kopali přímák, ten domácí odrazili a následný pokus van Peppena chytil Andersen.

53
    Také hosté musí střídat, Hupperts kvůli zranění dnes dohrál, střídá ho Demouge.

52
    Hupperts byl ve skluzu faulován, lékaři mu museli pomoct na cestě za postranní čáru.

50
    K míči se postavil Kolder, který překopl vše na hřišti.

49
    Faul hostí a přímý kop domácích ze třiceti metrů.

48
    První minuty patří domácím, zatím se hra podobá té z předešlé poloviny, bez šancí.

46

Je za námi první poločas, po kterém vedou překvapivě hosté 1:0. Roda JC vlétla do zápasu dravěji a soupeři nedávala mnoho šancí si s balónem zahrát. Tento tlak hosté zužitkovali v 16. minutě, kdy se prosadil De Beule. Následně se tlak ještě zvýšil, ale ne na dlouho. V druhé části první půle získali převahu domácí, ale ti si nevypracovali žádnou gólovou šanci, a tak stále platí stav 1:0 pro hosty. Druhý poločas bude určitě ještě zajímavý, začíná přibližně v 19:50.

45+1

45
    Tento kop se domácím moc nepovedl, Kurto bez potíží kop zneškodnil.

44
    Biemans fauluje Antonia a sudí ho bez váhání trestá žlutou kartou, Roda navíc bude čelit dalšímu přímáku.

42
    Vriends se dostal k zakonční, ale míč se od něj pouze odrazil vedle brány.

41
    Vysoký balon nikdo z žlutočervených nezasáhl, získali pouze roh.

40
    Falkenburg opět na zemi a před hosty stojí čelení nebezpečné standartky z levé strany,

38
    Spolupráce Antonia a Houtkoopa vypadala skvěle, zakončení však bylo slabší, a tak k vyrovnání nedošlo.

35
    Kolder měl velkou příležitost, ale s balónem se otáčel a šanci promarnil. Navíc stál v ofsajdu, takže všechny emoce byly zbytečné.

31
    Už nejsou hráči Rody u míče, ten teď drží domácí, ale do útoku a k brance se dostat nemohou.

28
    Falkenburg spadl na hranici vápna, sudí Vink jen gestem říká, aby se zvedl. Publiku se to nelíbí.

26
    Antonia uháněl po levé straně. ke střele ho hráči v černém nepustili a přihrávka se mu nepovedla.

22
    Höcher zakroutil svou střelu a Andersen ji likvidoval na dvakrát.

20
    Hosté jsou rázem plní elánu a bránu Aheadu bez přestání dobývají.

16
    Kerkrade právě vstřelilo branku!
    Hupperts dostal krásnou přihrávku do běhu na pravé straně, zatáhl balón k brance a nacentroval balón po zemi přesně na nabíhajícího DAVA DE BEULA, který nedal Andersenovi šanci.

14
    Höcher centroval z pravé strany, balón se neujal, ale aspoň jsou hosté odměněni autem.

13
    Antonia předvedl své rychlé nohy, ale vyzrát na obranu Rody se mu nepovedlo.

10
    Domácí dnes poprvé střídají, dolů jde zraněný Turuc, kterého nahrazuje Lambooij

9
    Van Peppen si narazil míč a jeho následná střela skončila na rohu.

7
    De Beule dostal míč do běhu a zkusil překvapit Andersena z dálky, míč skončil v hledišti.

5
    Turuc dlouho leží na zemi a nakonec za pomoci ošetřovatelů odchází za postranní čáru.

3
    Úvodní minuty se hraje na polovině favorita, ale bez šancí.

1
    Domácí nastupují ve žlutočervených dresech, hosté hrají v černém.

1

Go Ahead Eagles: Andersen – van der Linden, Vriends, Schmidt, Haps – Overgoor, Falkenburg, Turuc – Kolder, Houtkoop, Antonia
    Náhradníci: Amevor, Schenk, Rijsdijk, Azevedo, Cummins, Lambooij, Godee

Roda JC Kerkrade: Kurto – Dijkhuizen, Biemans, Guy Ramos, van Peppen – Hupperts, Letschert, De Beule, Fledderus, Höcher – Powel
    Náhradníci: Monteyne, Nemeth, Demouge, Paulissen, Prus, Pluim, Luijckx

Rozhodčí: Vink – Siebert, Geutjes.

Dobrý den, vítám všechny fotbalové fanoušky u online reportáže zápasu 34. kola nejvyšší nizozemské fotbalové ligy u zápasu mezi Go Ahead Eagles a Roda JC Kerkrade. Toto kolo je zároveň kolem posledním a tak mají týmy poslední šanci se svým umístěním něco udělat. Momentálně jsou domácí na 13 místě, hosté jsou poslední tedy 18. Vzájemný duel z podzimu skončil na hřišti Rody vítězstvím Eaglesu 4:1 a i dnes je domácí tým favoritem. Utkání začíná pod vedením Pietera Vinka v 18:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.