Jihlava – Olomouc 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Třinec – Kladno 3:4 (0:1 po s.n.)
Č. Budějovice – Zlín 2:3 (po pr.) | Vítkovice – HC Plzeň 4:2 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:1 (kon.)
Slavia – Kometa Brno 2:3 (kon.)
HC Motor České Budějovice
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Berani Zlín
Úterý 19.08.2014, 15:00 • Budvar aréna • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hokejisté Českých Budějovic navázali na nepříliš lichotivou bilanci z posledních ročníků a svůj první zápas v sezóně prohráli. Ve včerejším zápase nestačili na Olomouc (2:5) a nadále tak platí, že budějovická juniorka vyhrála první zápas nové sezony naposledy v roce 2006. Jihočechům k výhře nepomohla ani čtveřice hráčů, kteří nastupují i za A tým – Pašek, Prokeš, Rob a Marek. Zda budou hrát i v dnešním zápase je zatím otázkou. A tým totiž od 17:30 rozehraje Regionální pohár v Třebíči.

Za to zlínským juniorům se vstup do soutěže poměrně povedl. V Jihlavě přišli o vedení 1:0 až v 52. minutě, pak ale přišlo drama, když osmatřicet vteřin před koncem vstřelili Jihlavští branku. Zlínští junioři se však zlomit nenechali, dvě vteřiny před koncem zápasu srovnali na 2:2, v následných samostatných nájezdech zvítězili a připsali si první dva body do tabulky.

Podle rozbruslení to nakonec vypadá, že do dnešního zápasu opět naskočí čtveřice českobudějovických hráčů, kteří nastupují i za A tým.

HC Motor České Budějovice: Kváča (Kadlec L.) – Křikava, Kutiš, Škopek, Malovec, Klinecký, Břečka, Kadlec A. – Vácha, Koupal, Suchánek, Rob, Marek, Ruda, Točík, Samohejl, Prokeš, Panáček, Vostřák. Trenér: Jan Trummer..

PSG Zlín:Haloda (Ling) – Andrýsek, Žabčík, Zbořil, Kobylík, Stuchlík, Kužílek, Procházka, Velčovský – Hořanský, Matula, Dalajka, Zaremba, Hlaváč, Gago, Haničinec, Karola, Stránský, Galuška, Valášek, Vyoral. Trenér: Radek Pšurný.

00:01

00:20
    Hned po vhazování se puku ujali domácí a prověřili zlínského Halodu. Ten bez problémů kryje.

00:45
    A stejně tak prověřili domácího Kváču i hosté. První střely máme za sebou.

01:40
    U puku jsou zatím spíše domácí.

03:05
    Dvě velké šance teď měli budějovičtí junioři. Sám před brankou byl Rob, ale Haloda byl připraven.

04:09
    Hraje se poměrně svižný hokej bez přerušení a do větších šancí se zatím dostávají domácí.

04:50
    Svižnou střelu teď vypustil Stránský a jen o kousek minul.

05:53
    Kváča přikryl puk u tyčky a přerušil hru. Od začátku zápasu to bylo teprve snad třetí přerušení hry. Hra je opravdu velmi svižná.

06:20
    V šanci se teď vyskytl budějovický Ruda, Haloda ale jeho střelu kryla a pak od dojíždějícího Rudy ještě inkasoval poměrně tvrdý úder. Rozhodčí Šindler ale vášně zkušeně uklidnil hned v počátku.

07:32
    Škopek nahodil těsně za modrou čárou a bude se vhazovat před Halodou.

07:54
    Puku se ale rychle zmocnili hosté a v útočném pásmu jsou teď oni.

08:23
    Nic kloudného ale také vymyslet nedokázali. Na druhé straně zkusil střelu po ledě Točík, ale Haloda neměl problémy.

09:05
    Do velké šance se mohl dostat Prošek. Dlouho si před brankou klepal o přihrávku, ta se k němu ale dostala pozdě. Bránící hráč už byl na svém místě a zmařil Proškovi zakončení do prázdné branky.

10:00
    Slušnou střelu od modré zkusil Malovec, Haloda vyráží mimo hřiště.

10:27
    Koupal teď zkoušel tečovat nahození jednoho z obránců, hokejku měl ale moc vysoko a to Vladimír Šindler nepřehlédne.

11:20
    Akci zkoušel založit Ladislav Marek, ale jeho spoluhráči tento záměr zcela nevystihli a přejeli přes modrou čáru dřív než kotouč.

12:03
    Zlínští se teď opravdu spíše jen brání.

12:27
    Na první přesilovku jsme čekali poměrně dlouho. Není však divu, že faul přišel zrovna od Zlínských. Zaremba (ZLN) chtěl zastavit další útok Motoru a podrazil jednoho z útočících hráčů.

13:40
    Budějovickým se nedaří zakotvit v útočném pásmu.

14:15
    Podařilo sem jim to až teď a začínají kombinovat.

14:35
    Nic se jim ale vymyslet nepodařilo a hosté jsou v plném počtu.

15:27
    Škopek v dobré obranné činnosti teď zmařil šanci zlínskému Galuškovi. Čistým způsobem mu zablokoval hokejku a odebral kotouč.

16:30
    Domácí mají opět tlak v útočném pásmu. Střílet zkoušel Koupal.

17:17
    A z ničeho nic zahrozili i hosté. Těsně před brankovištěm se ke střele dostal Hlaváč a Kváča předvedl krásný semafor. Leč trochu zbytečný, pro postavení útočícího hráče v brankovišti se bude vhazovat ve středním pásmu.

18:27
    Kutiš špatně načasoval lob z obranného pásma a puku se zmocnil Karola. Kváča ale opět vytáhl pěkný zákrok lapačkou.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny a nápor teď mají hosté.

19:28
    Domácím se ale daří bránit a teď Zlínské zahnali až do obranného pásma.

19:57
    Domácí znovu vyhazují a nic už se patrně nestane.

20:00

V první třetině měli dlouhou dobu navrch spíše domácí. Vytvořili si několik slibný šancí, gól z nich však vsítit nedokázali. Ke konci třetiny se pak iniciativy ujali hosté a vyznamenat se musel také budějovický Kváča. Po první třetině je tak stav stále bez branek. Druhá třetina začne přibližně v 15:44.

20:01

20:36
    Aktivní hra domácích z první třetiny pokračuje a přináší ovoce. Daniel Klinecký vyslal po křídle Davida RUDU, který svižnou ranou propasíroval puk mezi rukou a tělem zlínského Halody. Asistence: Daniel Klinecký.

22:23
    A mohlo to být 2:0. Na brankovišti se pohyboval volný puk a trojice domácích útočníků se ho snažila ze všech sil dostat za brankovou čáru. Závar musel nedovoleným bráněním vyřešit až Richard Kobylík (ZLN).

23:02
    Motor se usadil v útočném pásmu a nadějně kombinuje.

23:25
    Zlínským se podařil vyhodil, vzápětí ale čelí dalšímu nájezdu Motoru.

24:26
    Jen co se z trestné lavice vrátil zlínský Kobylík, jde si na ní za hákování sednou budějovický Točík (CEB).

24:31
    A vzápětí se síly vyrovnávají. Dominika Matula (ZLN) si nepohlídal hokejku a po buly neúmyslně udeřil jednoho z budějovických hráčů do obličeje.

26:34
    Obě mužstva už jsou v plném počtu.

26:54
    Vhazovat se bude před Kváčou.

27:23
    Do útoku se vydal Dominik Točík, zkusil střelu přes obránce ale těsně minul.

28:02
    Jakub Malovec teď zlínskému útočníkovi uštědřil solidní hit.

28:41
    Od modré zkoušel nahazovat na teč Zbyněk Žabčík, jeho spoluhráčům se dráhu puku však změnit nepodařilo.

29:49
    Hezkou práci teď v útočném pásmu odvedli Ruda a Točík, bohužel bez zakončení.

30:56
    Hybridní icing teď domácím málem natropil velké potíže. Kváča v bráně zdviženou rukou signalizoval jasné zakázané uvolnění, jenže na kruzích byl rychleji hostující hráč, který se ujal puku a Kváču prověřil. Ten ale situaci ustál.

31:51
    Domácí málem hráli v šesti. Na poslední chvíli si Koupal uvědomil, že se nesmí dotknout puku.

32:31
    Kadlecovi nesedla střela od modré a puku se zmocnil Gago. Kadlec ho ale stačil vybruslit a do velké šance ho nepustil.

34:31
    Ve velké šanci se ocitl Luboš Rob, dostal hezkou přihrávku mezi obránci a zjevil se sám před Halodou. Ten jeho forhendový blafák ale vystihl.

35:34
    Martin Koupal (CEB) musel zastavit jednoho z unikajících protihráčů nedovoleně. Za podražení si odsedí dvě minuty.

36:37
    Hosté se dostali do šance, ale Kváča dokázal skrytou střelu pokrýt.

37:02
    A domácí budou muset 32 vteřin bránit ve třech. Za vysokou hůl jde na trestnou lavici Milan Břečka (CEB).

37:19
    První šanci hostí kryje Kváča. Zlínští kombinovali na kruzích a rychlou střelou zkusili domácího gólmana prostřelit. Marně.

37:43
    Motor hru ve třech přečkal, Koupal už je na ledě.

38:15
    A Kváča kryje další střelu Zlínských. Má toho teď očividně dost. Po odpískání klečí na ledě a oddychuje.

39:05
    Domácí ubránili i zbytek oslabení. Zdá se, že je to však stálo dost sil a už odpočítávají vteřinky do druhé sirény.

39:28
    Motor ještě zkouší závěrečný útok. Haloda přikryl kotouč a vhazovat se bude po jeho levici.

39:55
    Tohle hosté už zvládnou ubránit.

40:00

Ve druhé třetině potvrdili domácí aktivitu rychlým gólem a ačkoliv se v závěru museli bránit několik minut v oslabení, vedení do závěrečné třetiny udrželi.

40:01

41:10
    Také třetí třetinu začali s daleko větším elánem domácí.

42:00
    Puk teď přikryl Kváča a dojíždějící Kadlec zastavil až o jeho betony.

42:33
    Karola zkoušel překvapit Kváču střelou z ostrého úhlu. Ten se ale překvapit nenechal.

43:33
    Zlínští rozjížděli akci, ale Milan Břečka ji překazil hned v zárodku.

44:09
    Domácí nevypočítali přihrávku a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v jejich pásmu.

44:22
    Za brankou zůstává ležet Daniel Karola a je jisté, že vyloučen bude Milan Břečka (CEB). Zasáhl jej totiž vysokou holí.

44:51
    Zlín právě vstřelil branku!
    A hosté přesilovku rychle využívají. Několikrát si vyměnili kotouč a střely se nakonec chopil Mikuláš ZBOŘIL, který puk nechal cinknout o tyčku a srovnává na 1:1. Asistence: Hlaváč, Stránský.

47:13
    A Zlínští rychle ožili. V další šanci se ocitl Stránský.

48:55
    Kdyby tak v juniorské lize byl videorozhodčí, už by se volalo. Ladislav Marek s Lubošem Robem si vyměnili kotouč a Rob rozezněl obě tyčky. Rozhodčí se na sebe chvíli podívali a Šindler poté rozpažil.

49:45
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor jde opět do vedení. David Ruda vyslal krásnou přihrávkou do úniku Dominika TOČÍKA a ten se mezi Halodovy betony nemýlil.Asistence: Ruda.

50:54
    A je vyrovnáno. Teď to tady jde opravdu rychle. Podobná akce jako před chvílí na druhé straně. Adam HOŘANSKÝ mířil stejně jako Dominik Točík mezi betony a svižnou střelou vyrovnává. Asistence: Matula.

51:56
    Tvrdou ránu od modré vyslal Petr Škopek a Haloda měl co dělat.

53:34
    Hezkou individuální akci zkoušel Ladislav Marek. Propletl se mezi dvěma obránci a na vrcholu kruhů zkoušel střelu. Těsně vedle.

54:15
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Za držení v útočném pásmu je vyloučen Adam Hořanský (ZLN).

54:37
    Budějovičtí si rychle přihrávají a zkoušejí rozložit obranu hostů.

54:41
    Ti se ale osvobozují.

55:19
    Zbývá necelá minuta z přesilové hry, domácí se snaží založit akci.

55:48
    Sedmadvacet vteřin před koncem trestu se bude vhazovat před Halodou.

55:48
    A domácí si berou oddechový čas.

56:05
    Luboš Rob teď připravil Ladislavu Markovi krásnou šanci, Haloda ale kryje.

56:26
    A Marek měl další šanci. Na úrovni kruhů chtěl pálit hned z první ale při střele zlomil hokejku.

56:58
    David Ruda vystihl špatnou přihrávku hostujícího obránce a zkoušel založit útok. Zlínští se ale ubránili.

57:59
    Útočit teď zkoušeli hosté. Adam Hořanský pálil na rameno Kváči, ten má puk pod kontrolou.

58:22
    Domácí budou závěr třetiny dohrávat v přesilové hře. Za držení je vyloučen Zbyněk Žabčík (ZLN).

58:37
    Marek udržel pásmo a vyměňuje si puk s Kutišem.

59:01
    Hosté se ale zmocnili kotouče a vyhazují přes všechny čáry.

59:32
    Před brankou byl teď osamocený Marek. Moc času ale neměl a Haloda jeho pokus schoval v lapačce.

59:59
    Hosté se zmocnili puku a ujížděli 3 na 1, ale jejich pokus jim v poslední chvíli překazila siréna.

60:00

Ve třetí třetině přidali Zlínští na obrátkách a dokázali vstřelit dvě branky. Domácí měli ke konci třetiny několik velkých šancí, ale využít je nedokázali. Bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:01

60:27
    Hosté jsou již v plném počtu.

61:10
    Do šance se dostali Točíka a Samohejl, ale zakončit se jim nepodařilo.

61:34
    Zlínští hráči vyhrávají zápas spornou brankou. Daniel KAROLA patrně došťouchal puk za Kváčova záda, ale rozhodovaly patrně milimetry. Červené světlo za brankou se na chvíli rozsvítilo, ale rozhodčí Šindler si nebyl jist. Zavolal si tedy z budky za brankou brankového rozhodčího a po poradě s ním gól uznal. Asistence: Hořanský.

Celý zápas se zdálo, že budějovičtí mladíci mají přece jen více ze hry, Zlín ale poslední třetinu zabral a šťastnou brankou v prodloužení nakonec vybojoval dva body. Z Českých Budějovic je to vše, příjemný zbytek dne. (17:10:07)

Jakub Musil

Branky a nahrávky: 21. Ruda (Klinecký, Břečka), 50. Točík (Ruda) – 45. Zbořil (Hlaváč, Stránský), 51. Hořanský (Matula), 62. Karola (Hořanský)

Berani Zlín: Haloda (Ling) – Andrýsek, Žabčík, Zbořil, Kobylík, Stuchlík, Kužílek, Procházka, Velčovský – Hořanský, Matula, Dalajka, Zaremba, Hlaváč, Gago, Haničinec, Karola, Stránský, Galuška, Valášek, Vyoral. Trenér: Radek Pšurný.

Rozhodčí: Šindler – Brejcha, Jindra.