Nitra – Székesfehérvár 1:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Plzeň – Litvínov 2:3 (0:1 po s.n.)
Třebíč – Motor ČB 1:3 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Znojmo 2:0 (kon.)
Piešťany – SHK Hodonín 6:1 (kon.) | Prostějov – Šumperk 4:2 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 3:0 (kon.)
Havířov – Žilina 3:1 (kon.) | Břeclav – Senica 5:3 (kon.) | Přerov – Opava 8:1 (kon.)
Kolín – Vrchlabí 5:3 (kon.) | Klášterec nO – Děčín 5:4 (kon.)
HC Olomouc
1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
HC Kometa Brno
Úterý 19.08.2014, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Přípravné zápasy

Z dnešního utkání to je tedy vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu zase někdy na počtenou. (19:13:00)

Olomouci se hned na začátku třetí třetiny podařilo snížit, když se v přesilové hře trefil Diviš, ale více branek už přítomní diváci neviděli, a tak dnešní vítězství slaví Kometa, která svého soupeře přetlačila 3:1.

Domácí fanoušci ještě vyvolávají Davida Ostřížka, který působil na Hané v minulé sezóně.

60:00

59:58
    Ještě jedna rána od modré z hole Kuboše a Trvaj zakončuje utkání posledním úspěšným zákrokem.

59:42
    J. Svoboda vystřelil od modré čáry, ale jeho rána letěla nad bránu Olomouce.

59:22
    Domácí hokejisté špatně vystřídali a na ledě jich bylo šest, a tak putuje Roman Rác (OLO) na dvě minuty na trestnou lavici za špatné střídání.

58:39
    Zbytek přesilové hry dohrávala Kometa ve vlastní obranné třetině.

58:18
    Malec vystřelil od modré a Trvaj proti jeho střele zasáhl svým betonem.

58:01
    Další vyhození domácích hokejistů.

57:41
    Matai se dostal do zakončení ve vlastním oslabení, ale jeho střelu srazil jeden z brněnských hráčů do ochranné sítě.

57:22
    Domácím se podařilo dostat kotouč až za bránu Faltera.

57:00
    Kempný vystřelil od modré a Trvaj jeho střelu jistě vyrazil do ochranné sítě.

56:42
    Radim Kucharczyk (OLO) dostává dvě minuty za hákování, a tak je šance domácích čím dál menší.

55:42
    Rác se velice dobře proháčkoval až na střed útočného pásma, kde zkusil i vystřelit a jeho zakončení minulo bránu Brna jen o pár centimetrů.

54:52
    Kometa se vysvobozuje další vyhozením přes celé kluziště.

54:15
    Jeden z brněnských hráčů vystřelil z vlastního obranného pásma a puk se odrazil od mantinelu mimo hrací plochu, ale vhazovat se bude trochu nepochopitelně před obranou modrou Olomouce.

53:52
    Matai dostal velice pěknou přihrávku mezi kruhy, ale jeho následné zakončení letělo hodně mimo bránu.

53:12
    Kometě se však podařilo vyhodit kotouč až za olomouckou bránu.

52:59
    Tomáš Malec (KOM) si půjde posedět dvě minuty na trestnou lavici, protože vyhodil puk ze své obranné třetiny do hlediště.

52:38
    Od modré tentokrát vystřelil Kuboš a Trvaj proti jeho střele zasáhl svou lapačkou.

52:06
    T. Svoboda vystřelil ihned po přejetí modré čáry a Trvaj jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

51:47
    Falter měl nyní co dělat, aby zneškodnil Laše, který se nejdříve dostal k bekhendovému zakončení a i k dorážce, ale brněnský brankář si s jeho střelami poradil a nakonec ukryl puk ve své lapačce.

51:24
    Kometě se podařilo zastavit další útok Olomouce a hosté poté poslali puk do svého útočného pásma.

50:53
    Po skončení přesilové hry se ještě ke střele dostal Ondrušek, ale jeho pokus byl nakonec zblokován až do ochranné sítě.

50:17
    Nyní se však hosté provinili ofsajdem.

50:02
    Hosté drží puk na svých hokejkách, a hosté tak ukrajují cenné vteřiny ze svého oslabení.

49:19
    Kometě se nyní podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště.

49:09
    A další zásah Faltera, který musel likvidovat střelu Diviše z pravé strany kluziště.

48:58
    Ondrušek nahodil kotouč od modré a Falter jej vyrazil svými betony.

48:50
    Domácí celek si nakonec vynutil přesilovou hru, protože je na dvě minuty za sekání vyloučen Jan Káňa (KOM).

48:40
    Falter nyní musel zasahovat hned dvakrát, když na něj vyslali své střely Švaňhal a Buc.

47:32
    Rác vystřelil od modré čáry a Staněk jeho pokus tečoval přesně na tyč brněnské klece!

47:03
    Další nahození olomouckých hokejistů končí, jako to předešlé, když se k puku dostávají obránci Komety.

46:30
    Až nyní se puk ocitl za bránou Faltera, kam jej nahodili domácí hokejisté.

46:05
    I po konci přesilové hry se však Brno drží ve svém útočném pásmu.

45:18
    Tak to je pořádný zámek Komety. Hosté se snad celou přesilovou hru dokázali udržet ve svém útočném pásmu, ale naštěstí pro domácí tým se jim nevydařilo přidat svou čtvrtou trefu.

44:42
    Hosté se postupnou kombinací dostal až do velmi dobrého zakončení, když konkrétně J. Svoboda střílel z pravé strany, ale jeho rána pouze lízla boční síť.

44:13
    Nyní se hned dvakrát prezentoval svou ránou Kempný a po jeho druhé střele končí puk v ochranné síti.

43:52
    Hosté zatím kombinují ve svém útočném pásmu, ale vše je zatím bez střelby.

43:25
    Kometa bude hrát přesilovou hru, protože je na dvě minuty za vysokou hůl vyloučen Jiří Ondrušek (OLO).

42:57
    Domácí hráči se špatně domluvili při přechodu modré čáry, a tak končí puk v moci hostujících obránců.

42:15
    Postavení mimo hru Komety.

41:57
    Rác nahazoval kotouč před bránu Brna, kde si sjížděl jeden z jeho spoluhráčů, ale puk nakonec končí až v rohu kluziště.

41:29
    Domácí hokejisté zatím drží puk na svých hokejkách, ale Mora má problém přejít střední pásmo.

40:55
    Trvaj vyrazil puk až do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Olomouce.

40:26
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Mora využívá přesilovou hru! Švaňhal zavezl puk do útočného pásma, kde jej v rohu přenechal RICHARDU DIVIŠOVI, jenž trochu překvapivě prostřelil Faltera z velkého úhlu. Asistence: Ondřej Švaňhal.

40:01

Třetí třetina začne přibližně až v 18:36.

Ve druhé třetině se celkem hra vyrovnala, ale domácím se stále nedaří vstřelit alespoň kontaktní branku, a tak v samotném závěru druhé třetiny udeřila Kometa, která se dokonce prosadila ve svém oslabení, když školácké chyby olomoucké obrany využil Malec, jenž vstřelil už třetí branku Brna.

40:00

39:32
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno vstřeluje gól ve vlastním oslabení! Vondráček získal puk na obranné modré čáře a zavezl jej až do útočného pásma, kde skvěle počkal na najíždějícího TOMÁŠE MALCE, na kterého olomoucká obrana zcela zapomněla, a tak brněnský obránce vstřelil puk pod břevno Trvajovy brány. Asistence: Tomáš Vondráček.

39:01
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště.

38:36
    Švaňhal si vzal puk ve svém obranném pásmu a po levé straně se nádherně protlačil až před Faltera, kde jej však stáhl k ledě Martin Dočekal (KOM), který tak dostane dvě minuty.

37:12
    J. Svoboda už měl před sebou zcela prázdnou bránu, protože byl Trvaj po jednom ze svých zákroků na ledě, ale útočník Komety nakonec zcela minul olomouckou svatyni!

36:22
    T. Svoboda se dostal do zakončení z hodně velkého úhlu a jeho střela trefila boční síť Trvajovy brány.

36:02
    Na druhé straně se do zakončení dostal Ostřížek a Trvaj jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

35:36
    Divišovi se už málem podařilo protáhnout puk na svého volného spoluhráče, ale jeden z obránců Komety nakonec zasáhl ve správnou chvíli a puk poslal za Falterovu bránu.

35:05
    Kotouč byl zašlápnut v obranné třetině Olomouce, a hlavní rozhodčí raději přerušují hru.

34:36
    Knotek byl zcela sám před Falterem, kam také nakonec dostal kotouč, ale do jeho zakončení na poslední chvíli vletěl jeden z obránců Brna, a zachránil tak celou situaci.

34:15
    Staněk se opět dral do útoku, když jel se svým spoluhráčem, ale jejich akce nakonec skončila hned po přejezdu útočné modré.

33:20
    Domácí se na krátký okamžik dostali do svého útočného pásma, ale hostům se velice rychle podařilo vypíchnout puk do střední třetiny.

32:23
    Ve vlastním oslabení se dostal do zakončení z levé strany Zuzin, ale Hanzlík do jeho střely zasáhl, a zblokoval jí tak za brněnskou bránu.

31:56
    Kometa hraje již svou zkrácenou přesilovou hru, ve které dostal na modré nabito Hanzlík a Trvaj nakonec jeho ránu udržel ve své výstroji.

31:42
    Další minisouboj mezi Rácem a Falterem, když se olomoucký útočník dostal k další střele a vítězem je opět brněnský brankář, který si tak připisuje další úspěšný zákrok.

31:19
    Staněk zavezl puk do útočného pásma, kde jej nakonec přenechal Rácovi, jenž vystřelil na Faltera, ale ten jeho ránu dokázal vyrazit.

30:30
    Síly na ledě se vyrovnají, protože je na dvě minuty za podražení vyloučen Pavel Patera (OLO).

30:30
    Vondráček ujížděl zcela sám na Trvaje, kterého chtěl překonat mezi jeho betony, ale olomoucký brankář jeho úmysl vystihl.

30:05
    Ostřížek společně s Kubošem vyvezli kotouč až do svého útočného pásma, kde se druhý jmenovaný dostal i k zakončení, které však Trvaj zlikvidoval.

29:37
    Je tu však druhé vyloučení na straně hostů, když je na dvě minuty za podražení vyloučen Martin Dočekal (KOM).

29:37
    Bartoň vystřelil od modré a Falter nakonec našel puk ve své lapačce.

29:11
    Dočekal se prezentoval střelou od modré čáry, ale jeho pokus nakonec mířil mimo bránu Olomouce.

28:35
    Kometě se nakonec podařilo ukořistit kotouč a hosté se ihned ženou do svého útočného pásma.

28:15
    Přesilovka Olomouce už sice skončila, ale domácí se dále drží ve svém útočném pásmu.

27:35
    Matai špatně přihrál na Pekra, a tak se k puku dostali hosté, kteří jej poslali až za Trvajovu bránu.

27:06
    Brno se hned dvakrát v krátkém časovém rozmezí osvobodilo ze svého obranného pásma.

26:25
    A Kometě se následně podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště.

26:10
    Bartoň vystřelil ze středu útočného pásma, ale jeho rána byla sražena brněnskou obranou.

25:44
    První přesilová hra pro Olomouc! Hynek Zohorna (KOM) je poslán na dvě minuty na trestnou lavici za krosček.

25:01
    Rác dokázal udržet puk v útočném pásmu, ale nakonec byl faulován avšak hlavní rozhodčí zůstávají klidní.

24:08
    Staněk vystřelil zápěstím od modré čáry, ale jeho střela byla hodně nepřesná.

23:38
    Kucharczyk hledal svou křižnou přihrávkou najíždějícího Skrbka, ale pas olomouckého útočníka byl zblokován.

22:55
    A další zákrok Trvaje, který se zatím na začátku druhé třetiny rozhodně nenudí, tentokrát na něj vyslal svou střelu Vondráček.

22:00
    Dočekal se pokusil o překvapivou střelu z hodně velkého úhlu, ale jeho střela nakonec neprošla ani přes prvního bránícího hráče Olomouce.

21:27
    Puk se nyní přelévá ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů se nemůže usadit ve svém útočném pásmu.

20:40
    A znovu Trvaj v akci, když jeho pozornost tentokrát vyzkoušel T. Svoboda.

20:24
    Akce domácích je zastavena na útočné modré, když se Mora dopustila ofsajdu.

20:13
    Kempný vystřelil od modré a Trvaj si musel připsat velice rychle první úspěšný zákrok v utkání.

20:01

Domácí hokejisté se už šinou ze své šatny, a druhá třetina tak zanedlouho začne.

První třetina je již minulostí a šťastnější mohou být zatím hosté z Brna, kteří po ní vedou 2:0. Nutno však dodat, že jejich vedení je zcela zasloužené, protože měla Kometa v první periodě více ze hry a o branky hostů se postupně postarali Kempný a Němec.

Druhá třetina začne přibližně v 17:49.

20:00

19:49
    V závěru první třetiny je tu ještě menší tlak olomouckých a Falter se ve své bráně rozhodně nenudí.

19:18
    Jakub Svoboda vystřelil z levé strany, ale jeho rána mířila hodně mimo bránu Olomouce.

18:54
    Kucharczyk dostal dlouhý pas až na útočnou modrou, ale domácí útočník byl nakonec v útočné třetině dříve než puk, a tak se bude vhazovat až před Trvajem.

18:01
    T. Svoboda obkroužil olomouckou bránu a následně vystřelil na Trvaje, jenž si připisuje další úspěšný zákrok.

17:40
    Diviš už pěkně našel Buce, který byl ve velmi dobré střelecké pozici, ale slovenský forvard za sebou zapomněl kotouč.

16:58
    Tentokrát tentýž prohřešek proti pravidlům i na druhé straně.

16:49
    Akce Komety je zastavena čárovým rozhodčím, protože se hosté provinili postavením mimo hru.

16:20
    Nová akvizice Olomouce Skrbek se málem zapsal do střelecké listiny, když jeho střelu od modré viděl Falter na poslední chvíli, a dokázal tak alespoň zasáhnout svou hlavou.

16:12
    Ondrušek nahodil puk od modré čáry, a ten se ještě někde na své cestě zastavil o obránce Komety, ale nakonec přece jenom skončil až v lapačce Faltera, protože se ke kotouči dostal Laš, ale jeho střela byla hodně nedůrazná.

15:08
    Ondrušek vybojoval puk ve středním pásmu a už se málem dostávali olomoučtí do velice zajímavé akce, ale skvěle se vrátil Němec, který nakonec akci domácích zastavil.

14:32
    A naopak musí být opět pozorný Trvaj, protože se ho pokoušel překonat Ostřížek.

14:22
    Domácí začínají tlačit svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale zatím nepřichází žádná střela směrem na Faltera.

13:14
    Rác se dostal k puk za bránou Brna a následně jej poslal na slepo před Faltera, ale zde byli pouze hráči v modrých dresech.

12:37
    Domácí tým se na krátký okamžik dostal do svého útočného pásma, ale Brnu se velice rychle podařilo vytlačit Olomouc pryč.

11:56
    Kometě zatím přesilová hra nevychází přesně podle představ, protože jejich další útočná akce zastavena ofsajdem.

11:37
    Káňa vletěl z levé strany do útočného pásma a ihned vystřelil na Trvaje, který jeho střelu dokázal uchovat ve své výstroji.

11:06
    Zuzin dokázal puk na obranné modré, a tak jej následně vyhodil přes všechny čáry.

10:46
    Domácím se podařilo zastavit i další akci hostů, a tak je puk znovu za Falterem.

10:18
    Vincour vypálil z levé strany a Trvaj jeho zakončení vyrazil svou lapačkou. Mora následně vyhodila puk přes celé kluziště.

09:58
    Je tu první vyloučení v utkání, když na dvě minuty za hákování putuje na dvě minuty na trestnou Martin Vyrůbalík (OLO), a Kometa tak bude hrát první přesilovou hru.

09:45
    Trvaj si připisuje další zákrok, když na něj ze středu útočného pásma vystřelil Dočekal.

09:35
    A následně se Brnu nevydařila ani útočná rozehrávka, protože je odpískán icing.

09:13
    Kometa dále pokračuje ve svém útočném snažení, ale tentokrát se hosté špatnou rozehrávkou vyhnali z útočného pásma sami.

08:11
    Hosté vstřelují už svou druhou branku, když se Kometa dostala do útočného pásma, kde dostal T. Svoboda příliš prostoru na levé straně, aby následně našel velice přesnou přihrávkou mezi kruhy najíždějícího VOJTĚCHA NĚMCE, jenž svou pohotovou střelou překonal Trvaje. Asistence: Tomáš Svoboda, Jan Káňa.

07:37
    Buc se dostal až do zakončení z pravé strany, ale jeho střelu nakonec zblokoval jeden z brněnských obránců.

06:38
    Kotouč je v obranném pásmu Olomouce, kde o něj bojuje hned čtveřice hráčů.

06:12
    Švaňhal nahodil puk ze středního pásma přímo na Faltera, který jej raději ukryl pod svou lapačkou.

05:49
    Zakázané uvolnění Komety.

05:15
    Hosté se drží ve svém útočném pásmu, ale brněnští hokejisté zde zatím pouze kombinují kolem Trvajovy brány.

04:35
    Teď měl Falter velkou porci štěstí, protože na něj z levého kruhu vystřelil Pekr a puk hostujícímu brankáři prošel mezi betony, ale zastavil se těsně před brankovou čarou.

04:13
    T. Svoboda vletěl po levé straně do útočného pásma a z velkého úhlu vyzkoušel svou ráznou střelou zápěstím, ale jeho střela letěla hodně mimo olomouckou bránu.

03:35
    Úvodní branka sice Kometu povzbudila, ale olomoučtí hokejisté je napadají agresivním forčekingem.

02:28
    Je to však naopak Brno, které jde v tomto utkání do vedení. Hosté se dostávají do vedení z celkem nenápadné akce, když MICHAL KEMPNÝ vystřelil z levé strany a puk nakonec proletěl až za Trvaje, který měl zcela zakrytý výhled.

01:45
    Rác využil zaváhání hostující obrany a z pravé strany se hnal sám na Faltera. Olomoucký útočník nakonec zvolil střelu zápěstím a se svým zakončením trefil spojnici brněnské klece.

01:24
    Němec dostal puk do útočného pásma Komety a zde následně našel křižnou přihrávkou na pravé straně volného T. Svobodu, který vyslal svou pohotovou na Trvaje, ale olomoucký brankář byl ve své bráně pozorný.

00:46
    Mora dokázala držet Brno v jeho obranném pásmu, ale hostům se nakonec podařilo domácí vytlačit, a ti se následně provinili dalším ofsajdem.

00:16
    Jejich snaha však končí na útočné modré, kde se domácí tým dopustil postavení mimo hru.

00:06
    Úvodní vhazování patří domácím hokejistům, kteří tak mohou založit první útočnou akci.

00:01

A už i hráči obou týmu pomaličku vycházejí ze svých šaten. Domácí Mora nastoupí v bíločervených dresech a hosté z Brna v modré kombinaci.

Čtveřice pruhovaných je již na ledě, a tak se už pouze čeká na hráče obou mužstev.

HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Houdek, Ondrušek, Skrbek, Jaroměřský, Vyrůbalík, Bartoň (C), Staněk – Matai, Kucharczyk, Buc – Pekr, Patera, Laš – Rác, Knotek, Švaňhal – Králík, Diviš, Zuzin – Lehečka.

HC Kometa Brno: Falter (Čiliak) – Dlapa, Kempný, Kuboš, Hanzlík, Dujsík, Malec – Vincour, Ostřížek, Vondráček – Svoboda T., Němec, Káňa – Zohorna, Čermák (C), Svoboda J. – Dočekal, Koreis, Hruška.

Vícemistr loňského ročníku extraligy má zatím skoro totožnou bilanci v přípravných utkáních, jako Olomouc. Kometa totiž také ve svém prvním střetnutí nestačila na Třebíč, ale následně si jihomoravský celek dokázal připsat hned pět výher a navíc v minulém týdnu slavilo Brno vítězství na slovenském Rona cupu.

HC Olomouc

Hanákům se v letošní sezóně zatím velice daří. Na úvod sice olomoučtí hokejisté nestačili na prvoligovou Třebíč, ale následně už ani v jednom ze čtyř utkání nepoznali hořkost porážky. Mora si totiž postupně dokázala poradit s Třincem, Dinamem Minsk a hned dvakrát s Pardubicemi.

Horácká Slavia Třebíč – HC Olomouc 4:3
    HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 1:2
    HC Olomouc – HC Dinamo Minsk 3:2 po sn.
    HC Olomouc – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:0
    HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Olomouc 2:3 po sn.

Vítám vás u dalšího on-line přenosu z domácího utkání týmu HC Olomouc, který v rámci přípravného zápasu tentokrát přivítá svého dlouholetého rivala z bojů ve druhé a první lize Kometu Brno. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 41. Diviš (Švaňhal) – 3. Kempný, 9. Němec (Svoboda T., Káňa), 40. Malec (Vondráček)