Olomouc – HC Litvínov 4:3 (kon.)
konec
HC Olomouc
4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
HC Litvínov
Středa 03.09.2014, 15:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga juniorů
Partner:
   
  Velmi dramatické utkání je za námi. Olomoučtí hokejisté dotáhli dobře rozjetý duel do vítězného konce a soupeře přehráli 4:3. (17:08:57)
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:41
  Hosté hrají bez gólmana!
   
  59:23
  Kohouti vybojovali vhazování před brankou soupeře. A hosté si dle očekávání berou oddechový čas.
   
  58:49
  Něco přes minutu mají hosté ke srovnání. Zatím gólman Litvínova zůstává mezi třemi tyčemi.
   
  58:11
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Tak to bude ještě pořádné drama. Severočeši dokázali soupeře dostat pod drtivý tlak, po kterém zůstal Urbisch vyšachovaný mimo vlastní branku. Mezi kruhy se mezitím dostal k puku PETR UJFALUŠI, který tvrdým projektilem i přes obětavé obránce Mory odkrytou klec trefil. Asistence: Tomáš Kučera.
   
  57:16
  Jergl měl na pravém kruhu pro vhazování dostatek času na příprav střely. Jeho rána švihem orazítkovala spojnici litvínovské klece!
   
  57:03
  Kraigher prodělal tvrdší souboj v obranné třetině a jen těžce se zvedá z ledu.
   
  56:49
  Do konce základní hrací doby příliš mnoho času nezbývá, domácí se snaží puk držet co nejdál od Urbische.
   
  55:15
  Bauer se hnal za pukem v útočném pásmu. Proti jedoucímu kotouči vyjel i Spěšný, který nakonec neudělal moc dobře. Domácí hráč byl u něj jako první, gólmana si obhodil, ale skončil až za brankou soupeře. Poté sice kotouč nahodil dojíždějícím spoluhráčům před brankoviště, ani jeden z nich ale prázdnou branku netrefil, respektive netrefili kotouč.
   
  54:17
  Na druhé straně střílel Weitz, gólman Mory musel použít pravý beton.
   
  53:58
  Beták vypálil z otočky, ale gólman měl dobrý výhled a puk vyrazil.
   
  53:30
  Nemastné neslané nahození Nesvadby od modré skončilo v lapačce Spěšného. Ten neměl problém kotouč lapit.
   
  53:18
  Zakázané uvolnění hostů. Tentokrát bylo vše tak, jak má být a nikdo se ničemu nediví.
   
  53:00
  Jergl přišel při průniku o kotouč, i tak se ale Hanáci dostali k zakončení. Do rány stihli obránci Litvínova strčit hokejku tak, že puk skončil v ochranné síti.
   
  51:50
  Hanáci se snaží držet soupeře daleko od branky a sami útočí.
   
  50:42
  Krátoška chtěl předvést něco ze svého hokejového umu, jenže obhození obránce mu úplně dle představ nevyšlo. Zatímco puk za hráče soupeře dostal, sebe už ne.
   
  49:26
  Nové pravidlo o hybridním icingu bude často cloumat emocemi. I nyní si hosté stěžují, že sudí přerušil hru, přestože byli hráči obou celků na stejné úrovni.
   
  48:42
  Olomouc právě vstřelila branku!
  To je velmi důležitá branka pro domácí celek. Ve chvílích, kdy se musel zuby nehty bránit, vybojoval vhazování u soupeře v pásmu a hned po buly se dokázal prosadit. Po střele Krátošky přistál puk na holi MATĚJI PAVLOVSKÉMU, který měl před sebou odkrytou více jak polovinu branku. Asistence: Aleš Krátoška.

  Miroslav Fantal

  Branky a nahrávky: 9. Jergl, 28. Beták (Jergl), 36. Bauer (Konečný, Nesvadba), 49. Pavlovský (Krátoška) – 39. Štěpka (Válek, Šefl), 43. Kučera (Sýkora), 59. Ujfaluši (Kučera)


  HC Olomouc: Urbisch (Slezák) – Rašner, Jeklič A., Nesvadba, Kraigher, Brandýs, Síkora, Hes, Horák – Ostřanský (C), Beták, Jergl – Bauer, Pavlovský, Krátoška – Kropáč, Konečný, Markl – Ministr, Melichárek, Štefka.
  HC Litvínov: Spěšný (Sroka) – Moravec, Baránek, Šesták, Cvrk, Sklenička, Vostárek, Šefl – Kučera, Trübenekr, Čapek, Weitz (C), Stříbrný, Ujfaluši, Sýkora, Šimeček, Válek, Štěpka.

  Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Novák