Kometa Brno – Nitra 9:4 (kon.) | Litvínov – Znojmo 4:1 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:1 (kon.)
Poruba 2011 – Nový Jičín 8:0 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 6:3 (kon.) | Břeclav – Mor. Budějovice 2:7 (kon.)
K. Vary – Slavia 0:1 (kon.) | Trutnov – Jablonec n/N 0:0 (zruš.) | Val. Meziříčí – Frýdek-M. 4:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
8:0 (3:0, 4:0, 1:0)
HK Nový Jičín
Čtvrtek 04.09.2014, 18:00 • ZS Poruba • Přípravné zápasy

RT TORAX Poruba 2011 dokázal přerušit vítěznou vlnu Nového Jičína, který si utkání prohrál v podstatě svou nedisciplinovaností a nepřizpůsobení se tvrdé hře, jakou Poruba předvádí.

Poslední třetina už nebyla tolik emočně vyhrocená, vylučovalo se minimálně a i hra měla rychlejší spád.

Domácí si zastříleli, ale jistě trenéři najdou nějaké chybičky hlavně v obraně. Z výhry však mohou být spokojeni.

Pro dnešek se loučím a opět někdy na počtenou.

Přeji hezký zbytek večera. (20:08:49)

60:00

59:27
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté šli střídat v době, kdy se do útoku pustili domácí. Iláš proti střele JANA CHALOUPKY byl bezmocný. Asistence: Luděk Krayzel, Michal Gleich.

59:01
    Domácí se osvobozují.

58:50
    Mráz si nerozuměl s Gogolkou, ale kotouč zachytil Ohera a pokračovali v útoku.

58:20
    V akci Mikšan, ale ani tentokrát nebyl Gleich pokořen.

57:44
    Další početní výhoda pro Nový Jičín. Za sekání vyloučen David Zachar.

57:15
    Iláš zastavuje střelu Zachara.

56:38
    Vaněk posunul puk mezi obránce na Krayzela, ale je okamžitě tísněn Vnenkem a nemá klid na zakončení.

56:10
    Nepřesná střela v podání Šindeláře.

55:40

54:50
    Až po minutě jde na porubského gólmana střela. Petr Kalousek míří těsně kolem tyče.

53:40
    Vyloučen porubský Rostislav Vaněk za podražení. Po buly se hosté dlouho ve třetině neudrželi.

52:40
    Hosté opět čelí přetlaku. Domácí odstřelují Ilášovu branku. Míří však pořád mimo tři tyče.

50:57
    Kilnar chtěl překvapit zasunutím puku zpoza brány, ale Iláš jeho úmysl přečetl. Navíc byl porubský útočník stíhán Vnenkem, který mu zakončení znepříjemnil.

49:38
    Šindelář nahrával na útočnou modrou Chaloupkovi, který byl v úniku zastaven Pelikánem.

49:11
    Poruba zahrála icing.

48:32
    Na druhé straně kryje kotouč Gleich před dorážkou Gogolky.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 3. Krayzel (Vaněk), 15. Kilnar (Prokop), 19. Slavík (Červenka), 27. Červenka (Krayzel), 28. Červenka (Slavík), 29. Chaloupka (Slavík), 37. Červenka (Chaloupka, Hulva), 60. Chaloupka (Krayzel, Gleich)

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) – Vajda, Puškár, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar, Prokop – Kilnar, Červenka, Buček, Chaloupka, Hulva, Zachar, Seidler, Vrána, Krayzel, Pavlačka, Vaněk
    HK Nový Jičín: Iláš (Šrámek) – Hruška, Cabák, Horák, Vnenk, Vašut, Pelikán, Kalousek,Gebauer, Mráz, Gogolka, Kacíř, Ohera, Kabeláč, Mikšan, Uhlar

Rozhodčí: Mrkva – Kuchař, Stonavský