Omsk – Viťaz 8:5 (kon.) | Barys – Vladivostok 4:0 (kon.) | Jekatěrinburg – HC Slovan 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Atlant 4:1 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:5 (kon.) | CSKA Moskva – Chanty-Mansijsk 4:3 (kon.)
Čerepovec – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Kazaň – Záhřeb 4:2 (kon.) | Toljatti – Nižněkamsk 4:3 (po pr.)
N.Novgorod – Čeljabinsk 4:5 (1:2 po s.n.) | Jokerit – Soči 3:0 (kon.) | Petrohrad – Minsk 5:2 (kon.)
Riga – Jaroslavl 2:5 (kon.)
Lada Toljatti
4:3 (1:2, 2:1, 0:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pondělí 08.09.2014, 17:00 • Arena Lada • KHL

Já se s vámi pro dnešek loučím, děkuji vám za sledování onlajnu a těším se na příští komentování. Pěkný zbytek dne. (19:41:50)

Československá stopa

Karol Sloboda (TOG) 1 + 0
    Peter Podhradský (TOG) 0 + 0
    Jiří Hunkes (TOG) 0 + 0
    Martin Zaťovič (TOG) 0 + 0

Utkání je za námi. Z vítězství se radují domácí, hosté však smutní odjíždět nemusí, vydolovali alespoň jeden bod. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Milovzorov a Nižněkamsk tak vedl 1:0, dvoubrankové vedení zařídil Zdunov. Do konce první třetiny dokázal snížit Petrov. Otočit skóre dokázala dvojice Valujskij – Černikov, kteří se prosadili během 56 vteřin v polovině utkání. Vyrovnat se povedlo Hennessymu. Třetí třetina se nesla v duchu toho, aby týmy zbytečně nechybovaly. Prodloužení rozhodl parádní ranou Sloboda.

61:27
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    A známe vítěze dnešního duelu! Gólem v prodloužení o tom rozhodl slovenský bek KAROL SLOBODA, který tvrdou střelou překonal Sunditsina. Asistence: Alexander Černikov.

60:01

Statistiky po třetí třetině (celkem)

Střely: 10 – 6 (26 – 26)
    Vyhraná vhazování: 9 – 9 (35 – 37)
    Hity: 11 – 7 (25 – 29)
    Vyloučení: 1 – 1 (4 – 5)

Třetí část za námi, prodloužení čeká! V poslední periodě se ani jednomu týmu nepodařilo skórovat, ačkoliv šance měly oba tábory. S výsledkem 3:3 míříme do prodloužení.

60:00

57:11

56:33
    Domácí se osvobozují.

55:11
    Domácí Sloboda si půjde sednout na trestnou lavici za hákování.

53:50
    Špatně teď vyřešili domácí přečíslení 3 na 2, Valujskij střílel vedle.

52:24
    Nikitěnkův pokusil vytěsnil Sunditsin.

51:26
    Další střela, která míří nad. Na svědomí ji má Stepanov.

50:55
    Ihned po vhazování to zkoušel Berezin, ale skóre po zákroku Glasse zůstává nezměněno.

50:23
    Polygalov nebezpečně vystřelil. Jeho pokus ale mířil nad branku.

48:01
    Puk se nachází ve třetině hostů, kde o něho usilovně bojují oba týmy.

47:38
    Lada teď zasypala Sunditsina třemi střelami. Hostující brankář si s nimi poradil, nutno podotknout, že s obtížemi.

46:05

44:39
    Hosté měli plné ruce práce. Před brankou Nižněkamsku bylo pořádně horko, nakonec se ale puk ocitl až u brankáře Glasse na druhé straně hřiště.

44:05
    Jevsejenkov si půjde odpočinout na trestnou lavici. Pobude tam dvě minuty za držení.

42:36
    Hosté nezvládli přečíslení 3 na 2. Glass byl pozorný, ale zasahovat nemusel, puk totiž letěl nad branku.

Vyloučení: 2 – 2 (3 – 4)

Druhá třetina je za námi. Díky takovým zápasům, jako je ten dnešní, je KHL líbivou soutěží! Hosté měli po první třetině vše ve svých rukou, byli aktivnější. Jenže Lada to nezabalila a během 56 vteřin otočila výsledek utkání! Trefil se Valujskij a Černikov. Pět minut před koncem druhé třetiny vyrovnal Hennessy. My tak budeme svědky velmi zajímavé třetí třetiny!

40:00

39:41
    Přílišná aktivita znamená, že Milovzorov míří na trestnou lavici. Pykat bude za držení. Hraje se 4 na 4.

38:21
    Strelcov si odpyká dvě minuty za sekání. Přesilovka pro Nižněkamsk.

37:14
    Tyč nyní zachránila Ladu Togliatti! Prudká střela hostujícího hráče byla takřka dokonalá!

36:22
    Zaťovič důrazně bojoval v útočné třetině. Bohužel pro něj bez valného úspěchu.

35:18
    Hosté jsou nadále aktivní. Klimenkovu střelu schoval Glass do lapačky.

34:38
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Máme srovnáno! JOSH HENNESSY dostal přihrávku od Kokryakova a neměl problém se skórováním! Nutno dodat, že střílel do prázdné branky. Nádherná akce hostů! Asistence: Petr Kokryakov

33:49
    Velká příležitost ke srovnání skóre! Glass je ve velké pohodě a nyní to potvrdil skvělým zákrokem!

33:17
    Glass chytá další střelu, podtrhuje tím svoji sebejistotu, kterou v posledních minutách získal.

31:53

31:16
    Rjazancev pálí od modré, jeho ránu kryje reflexivně Glass.

29:53
    Dvě minuty si na trestné lavici odbude Valujskij. Nižněkamsk má šanci srovnat.

28:50
    Oddechový čas pro hosty.

28:50
    A je tu obrat ve skóre! ALEXANDER ČERNIKOV po přihrávce Golubeva propálil Sunditsina a Lada je rázem na koni! Asistence: Denis Golubev.

27:54
    Domácí dokázali srovnat vývoj utkání a nyní i skóre! Tvrdou střelou se blýskl SEMJON VALUJSKIJ! Proti jeho ráně zblízka byl Sunditsin bezmocný. Bez asistence.

27:02
    Oba týmy teď zkazili pár přihrávek, proto puk zůstává ve střední třetině.

26:22
    Hosté teď nadvakrát ohrozili Glasse, který ale obě střely pochytal.

25:05

24:06
    Domácí měli nápor, Nižněkamsk ale dokázal kotouč odpálit na druhou stranu hřiště. Togliatti to musejí zkoušet znovu od vlastní branky.

23:05
    Dvě minuty si odpyká Stapleton za hákování. Domácí mají příležitost k vyrovnání.

22:58
    Velké hrubky v obraně hostů nedokázala Lada potrestat! To byly obrovské šance!

22:40
    Zjuzjakin se zlobí, protože sudí neodpískali faul na jeho osobu.

21:34
    Z chumlu hráčů vyšla střela, kterou ale Sunditsin chytil.

20:48
    Domácí obrana s klidem odvrací hrozbu hokejistů Nižněkamsku.

Vyloučení: 1 – 2

První třetina je za námi. Utkání má spád a obě mužstva předvádí pohlednou hru. Šťastnější jsou zatím jistě hosté, kteří vedou 2:1. Na první trefu v utkání jsme čekali do čtvrté minuty, prosadil se Milovzorov. Do dvoubrankového vedení dostal Nižněkamsk povedenou střelou Zdunov. Snížení však přišlo záhy, když přesilovku využil Petrov. Čekají nás ještě dvě napínavé třetiny!

20:00

19:52

18:06
    Hosté se dokázali dostat do přečíslení, Glass byl pozorný.

17:52
    Dvě minuty za hákování dostal Igor Polygalov. Domácí mají šanci vyrovnat.

16:48
    Lada podniká útok, který byl zastaven dříve, než domácí hráči potřebovali.

15:16
    Pouhých dvacet sekund trvalo domácím hráčům, aby využili přesilovku! JURIJ PETROV střílí první gól v sezóně a snižuje na rozdíl jediné branky! Asistence: Alexander Černikov

14:56
    Dvě minuty si na trestné lavici pobude hostující Hennessy za podražení.

13:33
    Rybin vyzkoušel pozornost Glasse, ten byl na místě a puk jednoduše zkrotil.

12:58
    Domácími hráči druhá inkasovaná branka otřásla.

12:36
    Domácí ubránili oslabení, přesto kapitulují dnes podruhé! PAVEL ZDUNOV dokázal překonat Glasse a navýšil vedení na 2:0! Asistence: Berezin

12:11

11:42
    Hosté obsadili pásmo Lady, ta ale v přesilovce dokázala dvakrát kotouč vyhodit a vypadá to, že se ubrání.

10:11
    Lada bude hrát v oslabení. Šulakov si půjde odsedět dvě minuty za hákování.

09:44
    Shenfeld vypálil, puk ale branku minul a nyní je mimo útočnou třetinu Togliatti.

08:22
    Rybin pálil do připraveného Glasse.

07:12
    Sunditsin lapil kotouč, který na něho vystřelil Shenfeld. Togliatti ze závaru nic nevytěžila.

06:15

05:14
    Lada se těžko dostává do pásma soupeře.

04:15
    Dvě minuty za hru vysokou holí si odpyká hostující Bilalov.

03:26
    Tak jsem to zakřikl! Už už to vypadalo, že to domácí zvládnou, ale nestalo se! EGOR MILOVZOROV překonává Glasse poté, co mu přihrávku předložil Dan Sexton. Asistence: Dan Sexton.

03:09
    Hosté se s pukem dostali do pásma Togliatti, útočné snažení jim však zatím není nic platné.

02:37
    O puk se bojuje ve středním pásmu.

01:52
    Přečíslení 3 na 2 nevyřešili hráči Lady zdárně. Puk mají hosté.

01:34
    Oba brankáři si už připsali jeden zákrok.

00:01

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Jiří Hunkes (Lada Togliatti, obránce)
    Karol Sloboda (Lada Togliatti, obránce)
    Martin Zaťovič (Lada Togliatti, útočník)
    Peter Podhradský (Lada Togliatti, útočník)

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Naposledy se oba týmy utkaly celkem čtyřikrát v sezóně 2009/2010, úspěšnějším týmem byl jednoznačně Nižněkamsk.

LADA TOGLIATTI

Tradiční klub se v této sezóně po čtyřech letech vrátil do KHL. Domácí publikum ale vidělo na úvod ročníku porážku 2:5 od Chanty-Mansijsk. Zajímavostí je, že první gól Lady dal slovenský obránce Peter Podhradský a druhou český útočník Martin Zaťovič, který tak vsítil premiérovou branku v KHL. Togliatti se po nezdaru nachází na poslední sedmé příčce v Charlamově divizi.

Nejproduktivnější hráči
    1.-2. Peter Podhradský 1 (1+0)
    1.-2. Martin Zaťovič 1 (1+0)
    3. Dmitrij Vorobjov 1 (0+1)
    *jiní hráči dosud nebodovali

NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

Klub z průmyslového města vstoupil do sezóny skvěle. Před domácími diváky dokázali hráči z Tatarstánu porazit Traktor Čeljabinsk 4:1. Lví podíl na vítězství měl brankář Sunditsin, kterému z dvaatřiceti střel proklouzla do branky pouze jedna jediná. Nižněkamsk tedy zaujímá prozatím třetí pozici v Charlamově divizi.

1.-2. Dan Sexton 2 (1+1)
    1.-2. Maxim Berezin 2 (1+1)
    3.-4. Tim Stapleton 1 (1+0)
    3.-4. Andrej Stěpanov 1 (1+0)

Dnes na sebe narazí týmy, které odehráli v nové sezóně pouze jedno utkání. Domácí Lada Togliatti, která první zápas nezvládla a hostující Neftěchimik Nižněkamsk, který přehrál v úvodním kole Čeljabinsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 16. Petrov (Černikov), 28. Valujskij, 29. Černikov (Golubev), 62. Sloboda (Černikov) – 4. Milovzorov (Sexton), 13. Zdunov (Berezin), 35. Hennessy (Kokryakov)

Lada Toljatti: Glass (Semjonov) – Romanov, Podhradský, Vorobjov, Ogurtsov, Sloboda, Hunkes, Šulakov, Barantsev – Golubev, Petrov, Černikov – Shenfeld, Nikitěnko, Bělousov – Valujskij, Zaťovič, Gurjanov – Zjuzjakin, Strelcov, Bocharov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Sunditsin (Kolppanen) – Eronen, Rjazancev, Berezin, Antropov, Jevsejenkov, Bilalov, Bryntsef, Trunyov – Sexton, Stapleton, Milovzorov – Hennessy, Stepanov, Kokryakov – Zhukov, Rybin, Klimenko – Polygalov, Zdunov.

Rozhodčí: Bondar, Zacharov – Golovlov, Yakov