Kladno – PZ Kladno 7:0 (kon.) | Zlín – Vítkovice 5:2 (kon.) | Olomouc – Havířov 0:1 (kon.)
Třinec – Vsetín 13:0 (kon.) | HC Litvínov – Letňany 4:3 (2:1 po s.n.) | Hr. Králové – Písek 3:1 (kon.)
Poruba 2011 – Kometa Brno 1:10 (kon.) | HC Plzeň – Chomutov 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 1:12 (kon.)
Liberec – Pardubice 0:0 (odl.) | K. Vary – Slavia 2:5 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 4:2 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
IHC Králové Písek
Pátek 12.09.2014, 15:15 • Zimní stadion v Hradci Králové • Extraliga staršího dorostu

Máme za sebou 3. kolo extraligy staršího dorostu. Hradec Králové v něm potvrdil lepší formu z předchozích zápasů a získává další 3 body. Naopak hosté z Písku na svůj první bodový zisk stále čekají. (17:44:20)

60:00

59:54
    Hradec Králové si zahraje posledních 6 vteřin hry v oslabení, na trestné lavici je Štěpán Havránek za hákování.

59:14
    Hra je teď poněkud rozháraná, zdá se být o výsledku rozhodnuto.

57:49
    Písek se drží v obranném pásmu Hradce.

56:35
    Obrovská šance Písku, tu ovšem nedokázal efektivněji zužitkovat Marek Polanský.

56:07
    Hradecký Daniel Lier míří na trestnou lavici za napadení.

55:28
    Tým hostí hraje v plném počtu.

54:32
    Domácí hrají v plném počtu.

53:55
    Písek vyloučení východočechů zřejmě namotivovalo, jsou teď výrazně aktivnější.

52:50
    Hradecký Tomáš Hofman byl vyloučen na dvě minuty za sekání.

52:25
    Hradec se zabydlel v útočném pásmu a kombinuje před píseckým Hauserem.

50:11
    Za napadení byl vyloučen na 5 plus do konce utkání hráč Písku, Lukáš Bednařík.

49:46
    Hradec právě vstřelil branku!
    Parádní individuální provedení v podání RADOVANA PAVLÍKA. Toho poslal do samostatné úniku mezi beky Patrik Hidveghy. Pavlík potom blafákem překonal již ležícího Hausera. Skvělá hradecká akce.

49:25
    Hradec se snaží vstřelit rozdílovou branku, jihočeši ovšem zatím stíhají situace ubránit.

48:25
    Rychlý přechod teď ukázali Královští lvi. Jejich finální pokus ovšem lapil Hauser.

48:08
    Hradec Králové se momentálně nemůže dostat do soustavnějšího tlaku, momentálně pokazil rozehrávku a plyne z toho zakázané uvolnění.

46:27
    Momentálně je k vidění hodně osobních soubojů a velký důraz na obou stranách.

45:31
    Zakázané uvolnění píseckých.

44:37
    Hradec přidává obrátky. Teď se Pavlík obtočil kolem branky a Chalupa nedokázal přesně zakončit.

43:43
    Obrovská šance před brankou Písku. Z hradeckého pohledu ovšem nevyužita gólově.

41:48
    Štěpán Matějček dostává dvě minuty za vysokou hůl.

41:27

40:41
    Akrobatický zákrok golmana hostí po odraženém kotouči od mantinelu přímo před jeho branku.

40:01

Druhá třetina nabídla hodně důrazu, hodně nedovolených zákroků a tudíž hodně minut na trestné lavici. Z hokejové krásy jsme toho příliš neviděli. Důležitou vedoucí branku ovšem vstřelil domácí tým a tak se můžeme těšit, co nám nabídne poslední dějství.

40:00

39:25
    Pro změnu další nedovolená hra, tudíž další vyloučení. Tentokrát na straně Královských lvů. Na trestnou lavici míří Filip Luštinec za podražení.

39:12

39:05
    Zakázané uvolnění Hradce Králové.

38:17
    Útočnou snahu Hradce Králové zastavil ofsajd.

37:07
    Vyloučení na straně Písku. Lukáš Bednařík jde na trestnou lavici za napadení. Přesilovka pro Hradec Králové.

35:46
    Zajímavý pokus od modré čáry, kterým se prezentoval domácí Štěpán Havránek, na jeho střelu ovšem čekal pozorný Hauser.

34:47
    Ve hře 4 na 4 je opět aktivnější Hradec Králové, hosté ovšem pozorně brání.

33:30
    Tentokát dvojité vyloučení a na obou stranách. Na trestnou lavici míří domácí Filip Hronek a hostující Vladimír Hadrava, oba shodně za hrubost.

33:14
    Hosté jsou také v plném počtu.

32:58
    Domací jsou v plném počtu.

31:45
    Využitá převaha ze strany Královských lvů, po několika povedených akcích před brankou soupeře se snaha projevila konečně i v kolonce gólů. Střelcem branky FRANTIŠEK HNIK. Asistence: Štěpán Havránek.

31:25
    Další vyloučení, tentokrát na straně Písku, Filip Brabec již sedí na trestné lavici za podražení.

31:03
    Zbytečné vyloučení na straně Královských lvů, za napadení jde na trestnou lavici Radovan Pavlík.

30:31
    Hradec se stále drží v obranném pásmu jihočechů. Ti se pouze pozičně přesouvají a vykrývají okénka v obraně.

30:13
    Sražená střela Hradce, puk je v ochranné síti.

29:47
    A je tu další vyloučení. Tentokrát na straně Písku. Na trestnou lavici již usedl hráč Karel Strnad za držení protihráče.

29:25
    Hradec stále nepolevuje a drží se před brankou jihočechů.

28:19
    Obrovský závar před brankou Písku. Ten teď drží výborný Hauser. Během 15 vteřin čelil snad 4 střelám.

26:30
    Jan Radoš míří na trestnou lavici. Písečtí měli příliš mnoho hráčů na ledě.

26:18
    Hradec Králové se zatím brání výborně, ba co víc podniká i nebezpečné výjezdy na polovinu soupeře.

24:48
    Filip Luštinec si odsedí dvě minuty za hákování.

24:30
    Nebezpečná situace ze strany Písku. Po rychlém přechodu středního pásma se ke koncovce dostal nejprve Kozák, avšak ani dorážející Pixa nepřekonal pozorného Groha.

23:50
    Pěkný pokus hradeckého Havránka, jeho pokus ovšem skončil na betonu hostujícího Hausera.

23:14
    Hradec je i ze začátku druhé třetiny aktivnější. Písečtí sází spíše na rychlá přečíslení.

22:08
    Po nepřesné rozehrávce Hradce ve středním pásmu se málem dostali do nebezpečného přečíslení písečtí, ti ovšem s hradeckou nabídkou nenaložili podle svých představ.

21:00
    Hradec Králové se drží v útočném pásmu, hosté zatím jen vyhazují.

20:12
    Po několika vteřinách hry přišla vyložená šance Hradce Králové, hradecký kapitán Zahradník se dostal ke koncovce po nahrávce Pavlíka.

20:01

Máme za sebou první třetinu utkání. Hradec Králové se zatím dostal k více vyloženým šancím, ovšem na výraznější změně skóre se to nepodepsalo. Písečtí těžili více z brejkových situací, ve kterých byli výrazně nebezpečnější než domácí. Jediná branka Písku padla po bleskově využité přesilové hře. Druhá třetina začne přibližně v 16:16.

20:00

19:59

19:41
    Opět další vyhození přes všechny čáry.

19:30
    Písek se zatím nemůže usadit v obranné třetině Hradce.

18:49
    Hradci se zatím oslabení daří, úspěšně vyhazuje přes všechny čáry.

17:56
    A je tu další přesilovka pro Písek. David Malík si odsedí dvě minuty za napadení.

17:30
    Písek právě vstřelil branku!
    Bleskově využitá přesilovka. Z prvního závaru před brankou se prosazuje KAREL STRNAD. Opět to byla dorážka z těsné blízkosti před Grohem. Asistence: Jan Turek

17:12
    Hradec Králové bude hrát v oslabení. Na trestnou lavici míří hráč Filip Moník za podražení.

15:56
    Konečně jsme se dočkali první gólové radosti. Po nepřehledné situaci před brankou se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal DAVID MALÍK a posílá tak hradecké do vedení. Asistence: Dominik Matouš

14:49
    Hradec má větší kontrolu nad hrou, ovšem zatím chybí gólové potvrzení.

13:51
    Hradecký Exner teď zabojoval přímo v brankovišti soupeře, bude se vhazovat po pravici Hausera.

13:10
    Hosté jsou v plném počtu.

12:07
    Hradec opět nezískal kontrolu v útočném pásmu a hosté vyhazují.

11:10
    Bude se vylučovat. Po pěkné brejkové akci se málem dostal k zakončení domácí Pavlík, ovšem jeho pokus zastavil za cenu nedovoleného zákroku hostující Hanus. Odsedí si dvě minuty za hákování.

10:32
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou a poloviční šance střídá poloviční šanci.

09:49
    Z vhazování ovšem plynul brejk píseckých, opět musel zasahovat Groh.

09:35
    Vhazování v obranném pásmu Písku.

08:28
    Opět nebezpečná akce ze strany Písku. Na ledě není téměř znát, že by měl Hradec početní převahu.

07:17
    Přesilovka pokračuje, ovšem už jen 5 na 4. Využije toho Hradec Králové ke vstřelení vedoucí branky?

06:51
    Vhazování v obranném pásmu Hradce.

06:36
    Písek se ovšem brání výborně a dokonce teď podnikl zajímavý protiútok.

05:09
    Hráč Písku Šergl vyloučen na 2 minuty za zdržování hry. Je tu přesilovka 5 na 3.

04:50
    Hradec se zatím nedokázal trvale usadit v útočném pásmu Písku.

03:47
    Polanský míří na 2 minuty na trestnou lavici, Hradec má přesilovku.

03:27
    Hráč Písku Polasnký teď využil zmatku ve středním pásmu a jel sám do rozevřené hradecké obrany, jeho pokus ovšem Groh vychytal.

02:27
    Písečtí se teď chvíli usadili v obranném pásmu Hradce, k výraznějšímu ohrožení branky to ovšem nevedlo.

02:05
    Teď si po levé straně najížděl Hnik, ovšem v poslední fázi si kotouč příliš předhodil před sebe a brankář stačil betonem zasáhnout.

01:05

00:54
    První útok hradeckých zhatila nepřesná rozehrávka.

00:01

Momentálně se čeká na rozhodčí. Začátek zápasu bude mít drobné zpoždění.

Královští lvi Hradec Králové: Groh (Kouba) – Lier, Hronek, Hroudný, Havránek, Veselý, Luštinec, Šimůnek, Kynčl – Pavlík, Zahradník "C", Chalupa – Malík, Matouš, Hnik – Hofman, Matějček, Hidveghy – Šmída, F. Moník, Exner. Trenér: Jiří Slabý

IHC Písek: Hauser (Kříž) – Turek "C", Kozák, Brabec, Stodolovský, Hanus, Rákosník, Novotný, Klochko – Šergl, Pixa, Bednařík – Vostarek, Polanský, Strnad – Klas, Radoš, Hadrava – Tejko, Šubrt. Trenér: Jindřich Setikovský

Rozhodčí: Úlehla – Huryta, Urubčík.

Vítám vás u utkání staršího dorostu mezi Hradcem Králové a Pískem.

Východočeši mají po dvou utkáních plný bodový zisk, když oba venkovní zápasy zvládli. V obou zápasech vyhráli shodně 4:2, nejdříve si poradili s Libercem a posléze s Českými Budějovicemi. Aktuální skóre domácích je 8:4. Naopak hosté jsou druzí od konce. Starší dorostenci Písku nezískali ve dvou odehraných duelech ani bod a mají skóre 2:7.

Připíší si hradečtí dorostenci třetí výhru, nebo své bodové konto otevřou v dnešním utkání hosté? Odpověď na tuto otázku začneme odtajňovat v 15 hodin a 15 minut.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.
    Branky a nahrávky: 16. Malík (Matouš), 32. Hnik (Havránek), 50. Pavlík (Hidveghy) – 18. Strnad (Turek)

IHC Králové Písek: Hauser (Kříž) – Turek "C", Kozák, Brabec, Stodolovský, Hanus, Rákosník, Novotný, Klochko – Šergl, Pixa, Bednařík – Vostarek, Polanský, Strnad – Klas, Radoš, Hadrava – Tejko, Šubrt. Trenér: Jindřich Setikovský