Novokuzněck – Barys 2:5 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Jokerit 1:2 (kon.)
Jaroslavl – Magnitogorsk 1:4 (kon.) | Toljatti – Petrohrad 2:4 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 2:3 (kon.)
Viťaz – Jekatěrinburg 6:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Kazaň 3:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Avangard Omsk
Sobota 13.09.2014, 12:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

S konstatováním, že Omsk dokázal přehrát domácí Novosibirsk 5:3 se s vámi loučím a přeji vám pěkný zbytek dne. (15:03:07)

Československá stopa

Miroslav Blaťák (OMS) 0 + 2
    Vladimír Sobotka (OMS) 0 + 1

Máme za sebou další skvělé utkání KHL. S lepší náladou do kabiny odjížděli hostující hráči, kteří dokázali přehrát domácí Novosibirsk v poměru 5:3. Domácí dokázali smazat tříbrankové manko ve 48. minutě, když se podruhé v zápase trefil Kopejkin. O tři minuty později se ale po krásné individuální akci prosadil Kalinin a vrátil Avangardu vedení. Sibir zkusil ještě odvolat brankáře, dokázal vytvořit tlak, který ale skončil neúspěchem, protože kotouč se dostal do moci hráčů Omsku, kteří dokázali vsítit ještě jeden gól. 14 vteřin před koncem třetí třetiny se do prázdné branky trefil Širokov, který tak zkompletoval hattrick.

60:00
    Sergej ŠIROKOV - 3:5

59:46
    Avangard právě vstřelil branku!
    A je definitivně rozhodnuto! Barulin nejprve dvakrát vychytal domácí hráče. K puku se dostal Denis Paršin, jeho přihrávku zachytil SERGEJ ŠIROKOV a pojistil tři body pro Omsk. Asistence: Denis Paršin, Ilja Dervuk.

58:56
    Domácí to zkouší v šesti bruslařích na ledě! Vhazuje se v pásmu Omsku.

58:15
    Domácím již nezbývá moc času a aktivní napadání hostů jim moc nepomáhá.

57:07
    Domácí jsou v pěti, ale hráči Omsku jsou stále s kotoučem na hokejce v útočné třetině.

56:41

56:06
    Pěrežogin se proháčkoval do šance, puk mu ale ujel a skončil v lapačce Bespalova.

55:41
    Kuljašovu střelu chytil Bespalov. Nutno podotknout, že na střelu viděl.

54:41
    2 + 10 dostal za úder do oblasti hlavy a krku domácí Kugryšev.

54:02
    Hráči Novosibirsku jsou nastěhovaní v třetině Omsku, který má plné ruce práce ubránit útočný val soupeře.

52:54
    Zakázané uvolnění. Bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

51:46
    Domácí šlápli na plyn a snaží se opět vyrovnat.
    Sergej KALININ - 3:4

50:11
    Tak to je pro domácí tým velmi kruté! K puku se dostal SERGEJ KALININ, poté co ho ve středním pásmu ztratil domácí bek. Najel do útočné třetiny, kde předjel bránícího obránce a udělal kličku brankářovi! Se skórováním pak již neměl problém! Bez asistence.

49:20
    Barulin přikryl nahozený puk do lapačky před dojíždějícím Šalunovem. Domácí jsou nyní jasně lepším týmem. Srovnávací branka je nabudila.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 38. Kopejkin (Bělov), 39. Thuresson (Enlund), 48. Kopejkin (Kugryšev) – 9. Širokov (Blaťák), 23. Širokov (Sobotka, Blaťák), 31. Ljamin (Kalinin, Kulik), 51. Kalinin, 60. Širokov (Paršin, Dervuk)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (31. Bespalov) – Alexejev, Hersley, Bělov, Gimajev, Ignatovič, Ožiganov, Menšikov – Thuresson, Enlund, Monja – Kopejkin, Koskiranta, Kugryšev – Gubin, Sannikov, Šalunov – Bobrov, Vorošilo, Kvartalnov.
    Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Pivcakin, Kuljaš, Kulik, Ljamin, Dervuk, Blaťák, Vasiljev – Popov, Kalinin, Pěrežogin – Širokov, Sobotka, Paršin – Kurjanov, Pervušin, Wandell – Lemťugov, Ivanov, Semjonov – Berdnikov

Rozhodčí: Vasiljev, Jeřábek – Ivanov, Nesterov