Chabarovsk – Omsk 0:4 (kon.) | Vladivostok – Barys 3:2 (kon.) | Novokuzněck – Ufa 3:2 (kon.)
Čeljabinsk – Riga 2:1 (2:1 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Petrohrad 3:4 (kon.) | Jaroslavl – Jekatěrinburg 2:0 (kon.)
Nižněkamsk – Jokerit 5:7 (kon.) | Soči – Kazaň 0:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Magnitogorsk 0:1 (0:2 po s.n.)
Amur Chabarovsk
0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Avangard Omsk
Středa 17.09.2014, 10:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

59:16
    Sergej Těrjajev (CHA) dostává ještě dvě minuty.

59:05
    A ani teď se to nepovedlo, byť tomu byli hosté velice blízko. Možná nastřelili dokonce tyč, ale Borisov tlaku na svou branku odolal.

57:06
    Kirill Safronov (CHA) ještě bude muset odsedět dvouminutový trest za držení.

55:33
    Gustafsson dostal puk před branku na Pěrežogina, který si položil Borisova. Bezmocného brankáře ale zachránil sám střelec, který minul branku.

50:46
    Kirill Semjonov vypálil ostrou ranou z kruhu a puk se odrazil od břevna.

47:13
    Gustafsson nahodil od modré a připravil tím velkou šanci. Širokov z otočky trefil beton Borisova, ale puk se dostal přímo před Kalinina. Borisov i napodruhé skvěle zasáhl.

44:43
    Navíc došlo k menší strkanici. Vladimír Sobotka (OMS) a Dmitrij Tarasov (CHA) dostávají po dvou minutách za hrubost.

43:41
    Právě Alexandr Pěrežogin (OMS) však dostává dvě minuty za sekání.
    LEMTJUGOV - 0:4

37:34
    Avangard právě vstřelil branku!
    To je neuvěřitelné, jak lehkým způsobem se Pervušin dostal kolem svého strážce. Jednoruč poté přihrál před branku, kde se ke střele prosadil NIKOLAJ LEMTJUGOV. Borisov se jen vyčítavě rozhlížel kolem sebe. Asistence: Vladimir Pervušin.

34:21
    Bekhendový pokus hostujícímu kapitánovi nevyšel, Kalinin přestřelil branku.

34:21
    Kalinin pláchl domácí obraně, byl faulován a Omsk bude mít výhodu trestného střílení.

33:20
    Znovu se bude vylučovat. Dvě minuty dostává Alexandr Popov (OMS) – podražení.
    ŠIROKOV - 0:3

32:50
    Pěkná akce Sobotky. Český forvard v Gretzkyho místě za brankou vyčkával na podporu spoluhráčů, poté se mu nabídl SERGEJ ŠIROKOV, jemuž Sobotka adresoval přesnou přihrávku skrz brankoviště. Pro hostujícího střelce již nebyl problém trefit zcela odkrytou branku. Asistence: Vladimír Sobotka.

32:07
    Je po přesilovce. Denis Paršin (OMS) musí odpykat dvouminutový trest.

31:42
    Domácí si navíc pomohli faulem a dvě minuty za sekání dostává Tommi Taimi (CHA).

27:09
    Paršin se šikovně protáhl mezi obránci a ti museli faulovat. Konkrétně to byl Sergej Těrjajev (CHA), jenž dostává dvě minuty za podražení.

24:29
    Denis Kuljaš (OMS) je nyní vyloučen na dvě minuty za sekání.
    MOZER - 0:2

22:13
    JEVGENIJ MOZER je dnes opravdu aktivní a nyní se dočkal odměny. Hostující útočník obkroužil branku Amuru a poté překonal přesouvajícího se Borisova střelou mezi nohy. Bez asistence.
    Perfektní zákrok Borisova!

21:52
    Ke střele se nakonec dostal Ljamin, ale Borisov vytáhl proti střele ukázkový semafor.

19:52
    Ruslan Baškirov (CHA) dostává dvě minuty, opět se jedná o hákování.

17:40
    Obrovské šance domácích! Tarasov jel nejprve sám na Kostina. Hostující brankář skvěle zasáhl, ale pokračovalo se ve hře a domácí kapitán dostal ještě jednou přihrávku k tyči, kde byl úplně sám, ale místo prázdné branky poslal kotouč skrz brankoviště mimo.

16:43
    Borisov není moc jistý v brance. Z lapačky mu vypadla poměrně snadná střela z vrcholu kruhů. Puk vypadl kousek vedle branky.

14:23
    Střelu Širokova vyrazil Borisov jen před sebe. K dorážce se dostal Paršin, ale z těžké pozice puk za vyjetého brankáře nedostal.

09:33
    Bude se opět vylučovat. Dvě minuty dostává znovu za hákování kapitán Omsku Sergej Kalinin (OMS).
    ŠIROKOV - 0:1

05:13
    Hostující tým působil v přesilové hře mnohem lepším dojmem a svou první příležitost hned využívá. Sobotka našel u levé tyče Paršina, který Borisova sice nepřekonal, jenže puk se odrazil před SERGEJE ŠIROKOVA, který jej hbitě doklepl za brankáře. Asistence: Denis Paršin, Vladimír Sobotka.

04:15
    Dmitrij Tarasov (CHA) dostává dvě minuty za hákování.

00:13
    Rychle se vylučuje. Dvě minuty za hákování dostává Jevgenij Mozer (OMS).

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 6. Širokov (Paršin, Sobotka), 23. Mozer, 33. Širokov (Sobotka), 38. Lemtjugov (Pervušin)

Amur Chabarovsk: Borisov (Bolšakov) – Taimi, Safronov, Ježov, Peretjagin, Kurbatov, Těrjajev – Špirko, Tarasov, Junkov – Niinimaki, Miklík, Haščák – Fisenko, Lugin, Kacuba – Baškirov, Litovčenko, Orlov – Železnov.
    Avangard Omsk: Kostin (Barulin) – Kuljaš, Pivcakin, Ljamin, Gustafsson, Kulik, Dervuk, Vasiljev – Pěrežogin, Kalinin, Mozer – Širokov, Sobotka, Paršin – Beretnikov, Lemtjugov, Wandell – Pervušin, Popov, Ivanov – Semjonov.

Rozhodčí: Kadyrov, Žacharov – Parfjonov, Sysujev