Chabarovsk – Omsk 0:4 (kon.) | Vladivostok – Barys 3:2 (kon.) | Novokuzněck – Ufa 3:2 (kon.)
Čeljabinsk – Riga 2:1 (2:1 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Petrohrad 3:4 (kon.) | Jaroslavl – Jekatěrinburg 2:0 (kon.)
Nižněkamsk – Jokerit 5:7 (kon.) | Soči – Kazaň 0:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Magnitogorsk 0:1 (0:2 po s.n.)
HK Soči
0:5 (0:4, 0:0, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Středa 17.09.2014, 17:30 • Ledový palác Bolšoj (kapacita 12000 míst) • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (20:03:07)

Největší čas na ledě: Ščitov 23:47 – Medvěděv 20:02

Dnešní zápas v olympijské hale Bolšoj byl prakticky rozhodnut po 15 minutách hry, kdy hosté z Kazaně už vedli o čtyři branky. Skóre utkání otevřel již po 69 vteřinách hry Fjodor Malychin, který využil svého důrazu na brankovišti.

V 7. minutě pak na rozdíl dvou branek zvyšoval Ilja Nikulin, který využil početní výhodu. Přesilové hry se dnes pak ukázaly jako kámen úrazu. O chvíli později se totiž při hře 5 na 4 prosadil také Justin Azevedo.

Třetí branka ve vlastní síti už znamenala konečnou pro českého brankáře Tomáše Pöpperleho v brance Soči. Do první přestávky pak ještě přidal čtvrtý gól Kazaně Konstantin Kornějev, který rovněž využil početní výhodu.

Ve druhé třetině pak mohl zvýšit náskok hostů Michajl Varnakov, trestné střílení ale nedokázal zužitkovat. V poslední části hry se pak domácí dlouho snažili o vstřelení alespoň čestného gólu, nakonec ale sami ještě jednou inkasovali.

V úplném závěru si Sergej Kostitsyn připsal čtvrtou gólovou přihrávku v dnešním zápase při brance Shauna Heshky, který tak uzavřel konečné skóre na 0:5!

Nejlepší hráči zápasu:
    Andrej Gavrilov – Sergej Kostitsyn

60:00

59:48
    Jevgenij Bodrov ještě zřejmě nechtěně zasáhl Andreje Plechanova hokejkou do obličeje, za což vidí dvouminutový trest.

59:33
    Zakázané uvolnění domácích.
    Shaun HESHKA - 0:5

59:19
    Kazaň vstřelila branku!
    Naopak se v závěru ještě prosazují hosté. Nejlepší hráč dnešního zápasu Sergej Kostitsyn táhl akci, z pravé strany stáhl hru s pukem na hokejce na střed, v mezikruží pak zpětnou přihrávkou vybídl SHAUNA HESHKU, který se trefil přesně k tyči! Asistence: Sergej Kostitsyn a Igor Mirnov.

58:50
    V samém závěru zápasu se domácí ještě snaží vstřelit alespoň čestný gól, dělovka Joonase Jarvinena ho ale nepřinese.

58:07
    Jevgenij Bodrov se vrací na ledovou plochu, hosté hrají v plném počtu.

57:39
    Kirill Petrov vystihl přihrávku domácích obránců na modré čáře a řítil se na Gavrilova, v závěru už ale ztrácel rychlost, a tak vystřelil z velké dálky, což Gavrilova nemohlo překvapit.

57:07
    Domácí diváci si sice žádají branku, puk po sražené střele Coryho Emmertona ale končí pouze v ochranné síti.

56:58
    Emil Garipov si našel puk po tvrdé ráně Andre Peterssona od modré čáry.

56:33
    Jedna z posledních příležitostí pro domácí, jak smazat nulu na střeleckém kontě. Zatím se ale hraje spíše před Gavrilovou brankou.

56:07
    Domácí se snaží alespoň o čestný úspěch, akci Šiškanova nyní faulem přerušil Jevgenij Bodrov, který si míří odpykat menší trest za držení protihráče.

55:44
    Až nyní se přerušuje, když se hosté z Kazaně dostali do postavení mimo hru.

55:21
    Opět se hraje dost dlouho bez přerušení, Sergej Kostitsyn vypálil z mezikruží nad branku.

54:49
    Na druhé straně se musel blýsknout také Garipov, který zneškodnil šanci Peterssonovi.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 2. Malychin (Kornějev), 7. Nikulin (Kostitsyn, Azevedo), 12. Azevedo (Kostitsyn, Děnisov), 15. Kornějev (Kostitsyn, Mirnov), 60. Heshka (Kostitsyn, Mirnov)

HK Soči: Pöpperle (od 12. Gavrilov) – Wilson, Ščitov (C), Koledov, Petrov, Jarvinen, Pautov, Plechanov – Krutov, Krikunov, Ignatuškin – Petersson, Anisin, Emmerton – Děmkov, Warn, Ščerbina – Šiškanov, Achmetov, Morozov – Ševčenko
    Trenér: Vjačeslav Bucajev.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Musin, Medvěděv, Děnisov, Rylov, Heshka, Pajgin, Nikulin, Kornějev – Varnakov, Moller, Burmistrov – Svitov (C), Obuchov, Lukojanov – Bodrov, Azevedo, Petrov – Mirnov, Kostitsyn, Malychin
    Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Naumov – Medvěděv, Morozov