Chabarovsk – Omsk 0:4 (kon.) | Vladivostok – Barys 3:2 (kon.) | Novokuzněck – Ufa 3:2 (kon.)
Čeljabinsk – Riga 2:1 (2:1 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Petrohrad 3:4 (kon.) | Jaroslavl – Jekatěrinburg 2:0 (kon.)
Nižněkamsk – Jokerit 5:7 (kon.) | Soči – Kazaň 0:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Magnitogorsk 0:1 (0:2 po s.n.)
Lokomotiv Jaroslavl
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Středa 17.09.2014, 17:00 • Arena 2000 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Mezikonferenčí souboj se dnes odehraje v KHL. Své hokejky proti sobě postaví Jekatěrinburg z Východu a Jaroslavl na straně Západu. Oba celky leccos spojuje. Oba jsou shodně na 14. místě se 4 body za 1 výhru a 1 prohru v nastavení. Jenom Jaroslavl má odehráno o 1 zápas méně, než jeho dnešní soupeř a také lepší skóre.

Vzájmené zápasy

Loni se oba týmy střetly dvakrát a z obou střetnutí odcházela jako úspěšnější tým Jaroslavl. Nejprve venku vyhrála přesvědčivě 4:0 a doma zvládla odvetu, kterou ovládla poměrem 5:3. Ačkoliv jsou obě družstva na začátku sezony trošku v útlumu, tak je za výrazného favorita dnešního zápasu považována právě Jaroslavl s kurzem 1.5:1 na vítězství.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Holos, Gorochov, Ljubuškin, Višněvskij, Vasiljev – Plotnikov, Averin, Apalkov – Novotný, Konkov, Thornberg – Platt, Kapustin, Gračjov – Galimov, Kručinin, Korškov (Kartajev).

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov) – Megalinskik, Metlyuk, Viklund, Lepistö, Trjamkin, Antonov, Jegin, Voropajev – Golyšev, Krysanov, Bumagin – Brule, Lazarev, Garejev – Simakov, Lapenkov, Antonov – Jemelejev, Lewandowski, Komarov (Jefimov).

Rozhodčí: Odins, Sergejev – Aljošin, Nestěrov.

00:01

0:31
    Obě elitní pětky se pokusily zaútočit, moc se jim to však nepodařil o a odcházejí střídat.

1:02
    Až nyní muzsel Kovář zasahovat a raději přikryl puk.

2:00
    Avtomobilist začíná útok od vlastní branky.

2:38
    Premiérově si na kotouč sáhl také Sanford.

3:23
    Za sekání si půjde odpočinout na trestnou lavici Komarov (JEK).

5:23
    Přesilovka se ale domácímu celku vůbec nepovbedla a tak je Komarov zpět na ledě.

6:09
    Kručinin byl v brejku faulován a bude mít k dispozici reparát v podobě trestného střílení.

6:12
    Domácímu útočníkovi forhendový blafák nevyšel a skóre tak zůstává nezměněné.

7:45
    Domáí tým si vytvořil pěknou šanci, ale Kovář zatím odolává.

9:05
    Nyní se před českým brankářem objevil zcela osamocen Pltnikov, ale nzamířil přesně mezi tři tyče.

10:11
    Kovář má plné ruce práce a hlavně díky němu stále zůstává skóre bezbrankové.

10:30
    Hostujícímu celku se daří vyhodit puk alespoň do středního pásma.

11:10
    Gorochov se pokoušel něco vymyslet za brankou hostů. o kotouč ale nakonec přišel.

11:48
    Převaha Jaroslavle nezná meze a je jen otázkou času, kdy bude muset Kovář lovit puk z branky.

12:44
    Nyní je ale Lokomotiv zatlačen až za vlastní branku.

14:20
    Lokomotiv je stále zabydlen v útočném pásmu, ale šance na vstřelení branky nepřicházejí. Jekatěrinburg sse brání alespoň za cenu zakázaného uvolnění.

14:44
    Ani Ljubuškin nyní nepřekonal Kováře.

15:31
    Po dlouhé době nyní musel zasahovat Sanford. Nevyzrál an něj Golyšev.

16:26
    Ve středním pásmu si to ale v pěstním souboji rozdali Komarov (JEK) a Novotný (JAR). Oba dostali za vzájemnou bitku trest na 4 minuty za hrubost.

17:12
    Lapenkov si zamíchal s pukem, ale poté našel pouze lapačku Sanforda.

18:27
    Domácí tým je zatlačen s pukem až za vlastní branku.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

19:29
    Plotnikov se otočil zpoza branky, našel ale pouze připraveného Kováře. ten dnes působí velmi jistým dojmem a bude ho obtížné překonat.

20:00

První třetina tedy branku nepřinesla ačkoliv Měla Jaroslavl enromní tlak, tak Kovář odolal a zneškondil i trestné střílení Kručinina. O vzruch se tak postrala bitka Komarova s Novotným, po které oba vyfasovali trest na 4 minuty.

2. třetina začne v 17:52.

20:01

20:47
    Holosovo nahození vyráží Kovář do rohu.

21:23
    Z druhé strany to zkoušel Platt, ale ani on nenašel mezírku mezi Kovářovými betony.

22:00
    Osměluje se také Jekatěrinburg a zaměstnává Sanforda.

22:41
    Útočnou akci Jaroslavle zastavuje postavení mimo hru.

22:55
    Akce hostů 2 na 1 končí nepovedenou finální přihrávkou.

23:20
    Goroškov se dostal ke střele. Kovář stál na místě včas.

24:08
    Thonberg teď na třikrát nepřekonal českého brankáře.

25:07
    Hosté dnes vsadili na zabezpečenou obranu a vyhazují puk za domácí branku.

26:06
    Z uctivé vzdálenosti vypálil Vasiljev na Kováře. ten puk pouze vráží do rohu.

27:00
    Platt hledal před brankou Plotnikova, ten ale neusměrnil puk do Kovářovy branky.

28:24
    Z úhlu to zkoušel Averin, ani on však nikoho zepoluhráčů nenašell.

29:05
    Hraje se poměrně dlouho bez přerušení a hře to jenom svědčí.

29:50
    Po delší době musel zasahovat i Snaford, jenž střelu Trjamkina vytěsnil na tyčku.

30:26
    Kovář drží puk v náruči po střele Korškova.

31:20
    Sanford teď nadvakrát podržel svými zákroky Jaroslavl.

33:00
    Defenzivní pojetí hostujícího celku nebere konce a posílá opět kotouče až k Sanfordovi.

34:16
    Hra se sice odehrává za domácí brankou, ale snaživšiímu se Lazarevovi nejde nikdo z Jekatěrinburgu na pomoc.

36:01
    Jefimov operoval před Sanfordem, ale ani 2 pokusy mu nestačily k jeho překonání.

36:40
    Thirnberg z úhlu prověřil Kováře.

37:02
    Hosté poté opět posílají puk na zakázané uvolnění.

37:49
    Simakovovi sjel kotouč z čepele, ale paradoxně se dostal do ještě výhodnější pozice. Sanford ale proti jeho střele skočil a zneškondil ji lapačkou.

38:22
    Na druhé straně excelentně zakročil Kovář, ketrý zlikvidoval 2 střelecké pokusy Bumagina.

38:42
    Icing na straně Jekatěrinburgu.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

40:00

Ani v prostřední periodě jsme se branky nedočkali. Lokomotiv má sice stále převahu, ale už ne tak výraznou. Co je ale sympatické, že oba celky nefaulují a hraje se v plném počtu po většinu času. Snad se dočkáme branky ve 3. třetině, která začne v 18:39.

40:01

40:44
    Jakovlev to zkoušel podél manitnelu. Jeho výpad ale měl jepičí život.

41:25
    Na druhé straně kryl lapačkou Sanford pokus Simakova.

42:05
    Tvrdou ránou od modré prověřil Kartajev Kováře.

43:10
    Jekatěrinburg jsem očividně přijel bránit, co to jde a spolhá se tak hlavně na Kováře, že všechno pokryje a posune zápas do prodloužení případně samostatných nájezdů.

44:06
    Icing na straně Jaroslavle.

44:28
    Hosté jsou vykázáni do středního pásma po vyhození kotouče v tom útočném.

44:40
    Novotný z kruhu netrefuje bránu.

45:00
    Averin (JAR) dostává menší trest za hákování

46:00
    Minuta pryč a Sanford zlstává neohrožen.

46:12
    Až nyní jej prověřil Lepistö.

47:00

48:05
    Lokomotiv je sice v útočném pásmu, ale přes obranný val před Kovářem lze vymýšlet velmi těžko.

50:13
    Jaroslavl musí začínat od vlastní branky

50:58
    Nahození Viklunda od modré si vychitnal Sanford.

51:48
    Gólman Jaroslavle teď nevěděl, kde je puk. Nakonec z něj vypadl a dokutálel se těsně vedle pravé tyče.

53:00
    Hosté teď přitlačili domácí celek k vlstní brance.

53:17
    na druhé straně musel být pozorný Kovář, který vytěsnil pokus Platta.

54:32
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí celek se konečně dočkal vytoužené branky. JEGORU JAKOVLEVOVI sice první pokus nevyšel, ale zpoza branky mu opět přihrál Novotný a tentokrát se domácí útočník nemýlil a prostřelil Kováře. Asistence: Jiří Novotný, Martin Thornberg.
    Jegor JAKOVLEV - 1:0

56:50
    Hostům již mnoho časů na vyrovnání nezbývá a budou muset otevřít hru.

57:40
    Jaroslavl drží puk na vlastních hokejkách a nikam nespěchá.

58:01
    Poslední 2 minuty 3. třetiny.

58:48
    Jemelejev snižuje naději hostů na minimum. Za hákování je vyloučen na 2 minuty.

59:45
    Domácí drží puk a měli by to dotáhnout do vítězného konce.

59:58
    Pojistku a defenitivu vítězství potvrzuje do prázdné branky JEGOR AVERIN. Asistene: Sergej Plotnikov.
    Jegor AVERIN - 2:0

60:00

Ve 3. třetině jsme se přeci jen konečně dočkali gólu. Dlouhé dobývání Kováře prolomil až ve 55. minutě Jakovlev a poslal Jaroslavl do vedení. Pojistku poté ještě při power play Jekatěrinburgu přidal brankou do prázdné branky 2 vteřiny před koncem Averin. Ode mne je to pro dnešek vše a já Vám přeji krásný zbytek dnešního večera. (19:12:28)