Novosibirsk – Ufa 3:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Riga 5:2 (kon.) | Toljatti – Jokerit 1:2 (kon.)
Nižněkamsk – Petrohrad 1:5 (kon.) | Soči – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 4:2 (kon.)
Viťaz – Kazaň 2:3 (po pr.)
Jugra Chanty-Mansijsk
5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Dinamo Riga
Pátek 19.09.2014, 15:00 • Arena Jugra • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám tu všechny fanoušky hokeje! Páteční program KHL přináší také souboj mezi Jugrou Chanty-Mansijsk a Dinamem Riga. Očekávat můžeme velmi vyrovnané utkání, protože hostující Riga zatím nasbírala jen o bod více než Jugra. Oba týmy navíc zatím disponují zápornou bilancí vítězství a porážek, takže bodový zisk by jistě uvítaly.

Dinamo Riga:
    Lotyšský celek v této sezóně odehrál šest zápasů s bilancí dvou výher, dvou porážek po základní hrací době a stejného počtu proher v prodloužení či nájezdech. V tabulce Západní konference mu tak s osmi body patří devátá příčka. Riga hned na úvod přehrála 4:2 Dynamo Minsk, ale poté už naplno zabodovala pouze v zápase na ledě Nižněkamsku. V posledních dvou utkáních Dinamo vybojovalo dva body, když nejprve podlehlo 2:3 v prodloužení na půdě Togliatti a poté 1:2 po nájezdech v Čeljabinsku.

Jugra Chanty-Mansijsk:
    Hráči Jugry do nového ročníku Kontinentální hokejové ligy vstoupili dvěma vítězstvími, ale z následujících čtyř zápasů už uhráli jediný bod. Chanty-Mansijsk začal sezónu sérií čtyř venkovních zápasů, kterou načal výhrami 5:2 v Togliatti a 3:1 v Nižném Novgorodu. Zápasy na CSKA a Čerepovci už ale další body nepřinesly a Jugra poté bodovala až doma s Jokeritem, kterému však podlehla 1:2 v prodloužení. Naposledy tento celek padl také na svém stadionu s Petrohradem 3:4, když po první části prohrával už o čtyři branky, a přestože dalších čtyřicet minut sehrál výborně, alespoň k remíze to již nevedlo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Gorjačevskich) – Larsen, Těrnavskij, Sergejev, Pepeljajev, Sokolov, Želdakov – Rajaja, Maxwell, Kašpar – Magogin, Buljanskij, Sitnikov – Točinckij, Bortnikov, Gusev – Čibisov, Jacenko, Lesnuchin – Gorbunov.

Dinamo Riga: Masalskis (Sedláček) – K. Redlihs, Cibulskis, Pujacs, Genoway, Sotnieks, Jurčina, Augstkalns – Darzinš, Cipulis, Videll – M. Redlihs, Sčastlivyj, Hossa – Džerinš, Indrašis, Bukarts – Skvorcovs, Saulietis, Upitis.

Rozhodčí: Vasiljev, Kiseljov – Gorděnko, Tomilov.

Dozněly státní hymny Lotyšska a Ruska. Oficiality jsou tedy minulostí a za malou chvíli už začne samotný zápas.

00:01

00:43
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Domácí se již v úvodní minutě ujímají vedení! Nejprve střílel nebezpečně Kašpar, ale s jeho ranou si ještě Masalskis poradil. Další pokus domácích však gólman Rigy vyrazil jen před sebe a ARŤOM BULJANSKIJ kotouč z bezprostřední blízkosti dorazil za jeho záda. Bez asistence.
    Arťom BULJANSKIJ - 1:0

02:19
    Domácí začali utkání s opravdu velkou chutí a většinou se hraje v obranném pásmu Dinama.

02:41
    Masalskis si musel povyjet z brány, aby přikryl kotouč před dojíždějícími protihráči.

03:01
    Horko bylo také před Birjukovem, ale domácí brankář svou klec uhájil.

03:53
    Na přihrávku zpoza branky si sjížděl Sergejev, skákavý puk však netrefil a do protiútoku mohou hosté.

04:02
    A ten skončil střelou od levého mantinelu, která končí v lapačce Birjukova.

05:55
    Jeden z obránců Rigy si docela zahrával, když míchal s kotoučem před svým brankovištěm. Nakonec ale dokázal i pod tlakem vyhodit.

06:39
    Také domácí si ve vlastním pásmu komplikovali situaci a Saulietis jim rozehrávku notně znepříjemnil. Ani z jeho snahy ale nic nebylo.

07:25
    Linus Videll si od mantinelu vyjel až mezi kruhy, Birjukova však střelou zápěstím nepřekonal.

08:09
    Po pravé straně se tlačil před branku Sitnikov, hostující obrana ho až před Masalskise nepustila.

08:50
    Je to 2:0 pro Jugru! ANDREJ ČIBISOV v rohu za brankou Rigy vybojoval kotouč, vyjel si s ním až před Masalskise a z ostrého úhlu ho procedil za záda hostujícího brankáře. Asistence: Vitalij Sitnikov.
    Andrej ČIBISOV - 2:0

08:50
    Hosté si vybrali oddechový čas a střídají gólmany. Masalskis dochytal a do brankoviště již přijíždí český brankář Jakub Sedláček.

09:36
    Vyloučení na straně Jugry. Na trestnou lavici odjel Želdakov.

11:19
    Hosté se v přesilovce snaží, ale Birjujov zatím pochytal všechny jejich pokusy včetně toho posledního, který vyslal Marcel Hossa.

11:36
    Jugra je v plném počtu.

12:36
    Riga právě vstřelila branku!
    Hosté snižují! Při signalizovaném vyloučení jednoho z domácích hráčů vypálil od modré KRISTAPS SOTNIEKS a kotouč zapadl přesně k pravé tyčce z pohledu Birjukova. Asistence: Milan Jurčina.
    Kristaps SOTNIEKS - 2:1

13:51
    Utkání samozřejmě dostalo nový náboj, Dinamo je po snížení zpět ve hře.

15:00
    Přihrávku ještě z vlastní poloviny nemohl Rajaja zachytit a píská se icing.

15:21
    Indrašis se snažil překvapit Birjukova výjezdem zpoza branky, domácí gólman si svou tyčku pohlídal.

16:28
    Točinckij se natlačil až před Sedláčka, ale nepřekonal ho. Bude se však vylučovat, na trestné už sedí jeden z hráčů Rigy.

16:28
    Charles Genoway – podražení.

16:41
    Od modré pálil Pepeljajev, Sedláček puk zachytil a přerušil hru.

17:59
    Hosté byli pod tlakem a až teď se jim podařilo vyhodit.

18:29

19:11
    Do střelecké pozice se dostal Mikelis Redlihs, ale jeho pokus byl zablokován.

19:58
    V samém závěru první části se píská icing Jugry.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině jsme viděli hned tři góly. První dva zaznamenal celek Chanty-Mansijsku. Nejprve už po 43 sekundách hry otevřel skóre Buljanskij a v čase 8:50 vyhnal Masalskise z branky Čibisov. Hosté se vrátili do hry ve 13. minutě, kdy při signalizovaném vyloučení na straně Jugry, snížil na 2:1 Sotnieks.

Střely na branku v 1. třetině – 4:10

Další třetina začne přibližně v 15:52.

20:01

21:09
    Buljanskij si sjížděl do velmi dobré šance, ale před poloodkrytou brankou netrefil neposedný puk!

21:52
    Videll s Bukartsem operovali před domácí svatyní, Birjukov byl pozorný.

22:50
    Po přihrávce Bortnikova se před Sedláčkem ocitl Gusev, ale pálil pouze do položeného betonu českého gólmana Dinama.

24:04
    Birjukov v učebnicovém rozkleku pokryl střelu z pravého kruhu.

24:40
    Od modré vypálil Želdakov. Sedláček předvedl jistý zákrok a udržel puk na své výstroji.

24:56
    Z levé strany projel do útočného pásma Bukarts, jeho pokus si cestu za záda Birjukova nenašel.

26:28
    Teď se hraje dlouho bez přerušení, ale také bez šancí.

27:20
    Stále čekáme na nějaký vzrušující moment, nyní si domácí nahrávají ve středním pásmu.

27:51
    Tohle už šance byla! Před Sedláčka se prodral Gusev, ale zblízka nedostal puk za jeho záda.

28:01
    Grigorij Želdakov zasáhl protihráče vysokou holí a protože tam byla i krev, dostává trest 2+2 minuty!

28:55
    Domácí obrana zatím soupeře k ničemu nepustila.

29:13
    Hokejistům Jugry se podařilo vyhodit až za branku soupeře.

29:27
    Darzinšova střela skončila na masce Birjukova. Domácí brankář byl chvíli otřesen, ale měl by být v pořádku a pokračovat v utkání.

30:02
    Krisjanis Redlihs to zkoušel od modré, skóre se nemění.

31:03
    Indrašisovu střelu z levé strany Birjukov vyrazil a domácí následně vyhodili.

31:47
    Domácí stále odolávají a jejich dlouhé oslabení je téměř u konce!

32:02
    Domácí jsou po čtyřech minutách opět kompletní.

32:47
    Hráči Jugry vyrazili do protiútoku, Rajaja však nedokázal předat puk najíždějícím spoluhráčům.

34:17
    Po skončení přesilovky Rigy vidíme spíše hru ve středním pásmu.

35:10
    Hra je přerušena poté, co celek Jugry zahrál na zakázané uvolnění.

35:42
    Domácí obrana teď fatálně zaváhala, když nechala mezi kruhy úplně volného ANDRISE DŽERINŠE, který dostal přihrávku a neomylně puk poslal za záda Birjukova. Je vyrovnáno – 2:2! Asistence: Miks Indrašis a Roberts Bukarts.
    Andris DŽERINŠ - 2:2

36:54
    Domácí útok skončil postavením mimo hru.

37:27
    Čibisov z mezikruží nedostal kotouč až k Sedláčkovi a následná rána od modré jen zaduněla o zadní mantinel.

38:02
    Velká šance domácích! Točinckij našel Jacenka, proti jehož střele se Sedláček stačil přesunout a neujaly se ani následné dorážky.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, v útočném pásmu je Dinamo.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině hosté nejprve nevyužili čtyři minuty trvající početní výhodu, ale vyrovnání se nakonec dočkali. V čase 35:42 zůstal mezi kruhy volný Džerinš, který domácí za jejich zaváhání potrestal gólem na 2:2. Před třetí periodou je tak všechno zcela otevřené.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:10, celkem – 15:24

Třetí třetina začne přibližně v 16:40.

40:01

40:30
    Linus Videll v útočném pásmu zbytečně fauloval obránce Larsena a domácí budou hrát přesilovku.

40:53
    Domácí početní výhodu využívají a jdou opět do vedení! Sergejev posunul na modré čáře kotouč k ALEXEJI PEPELJAJEVOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Dobrou práci odvedl také útočník Magogin, který Sedláčkovi stínil ve výhledu. Asistence: Andrej Sergejev a Vitalij Sitnikov.

42:38
    Nyní je na hostech, aby nějak odpověděli. Jejich šanci však zlikvidoval Birjukov.
    Alexej PEPELJAJEV - 3:2

42:52
    Sergejev vysunul krásnou přihrávkou LUKÁŠE KAŠPARA, který svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou, na kterou Sedláček nedosáhl. Domácí vedou již 4:2. Asistence: Andrej Sergejev a Alexej Pepeljajev.
    Lukáš KAŠPAR - 4:2

43:42
    Domácí budou hrát další přesilovku. Tentokrát je vyloučen Pjotr Sčastlivyj.

44:58
    Domácí začali třetí třetinu skvěle, když během pěti minut soupeře sestřelili třemi góly! Toni Rajaja od modré nahodil kotouč před branku a mezi kruhy ho chytře tečoval LUKÁŠ KAŠPAR. Asistence: Toni Rajaja a Denis Sokolov.
    Lukáš KAŠPAR - 5:2

45:35
    Philip Larsen zahákoval ujíždějícího Laurise Darzinše a je z toho trestné střílení!

45:35
    Darzinš šel do forhendové kličky, ale Birjukov se roztáhl a betonem nájezd hostujícího útočníka zastavil!
    TRESTNÉ STŘÍLENÍ

46:44
    Alexej Pepeljajev vyloučen na dvě minuty za hákování.

47:41
    Domácí vyhazují.

48:18
    Pálil Sotnieks, ale kotouč neprošel až na Birjukova.

48:45
    Pepeljajev je zpět na ledě, domácí tedy v plném počtu.

49:59
    Do konce třetí třetiny zbývá deset minut, domácí třemi góly v její první pětiminutovce udělali velký krok k vítězství.

50:32
    Jacenko byl natlačen do hostující branky a hra je přerušena.

50:49
    Birjukov si v pohodě poradil s pokusem ze středního pásma.

51:42
    Domácí se už soustředí hlavně na obranu, akcím Rigy ale schází častější střelba či větší důraz.

52:57
    Jacenko objel branku a nahrál na modrou svému obránci, jehož střela skončila na betonech Sedláčka.

53:56
    Domácí velmi pozorně brání a soupeře k ničemu nepouštějí.

54:11
    Zasahovat naopak musel Sedláček, střela Sergejeva od levého mantinelu pro něho byla snadným soustem.

55:01
    Pět minut do konce, Jugra drží třígólové vedení.

55:58
    Domácí zahráli na icing, hra se stěhuje před Birjukova.

56:40
    Mikelis Redlihs se řítil proti Birjukovovi, ale byl vytlačen za branku.

57:10
    Icing domácích.

57:46
    Domácí mají kotouč za brankou a vůbec nepospíchají s rozehrávkou.

58:06
    Z levé strany najížděl na Sedláčka Sitnikov, pálil pouze do jeho výstroje.

58:44
    Pokus Bukartse skončil nad břevnem, Riga ještě zůstává v pásmu.

59:01
    Poslední minuta utkání.

59:18
    Závar před domácím brankovištěm řeší Birjukov, který se natáhl a zalehl puk.

59:18
    Domácí bek Philip Larsen zřejmě dostal nějaký úder do obličeje a ještě před koncem zápasu odchází s krvavým šrámem na tváři do šaten.

59:18
    Z ledu musely být uklizeny stopy krve z Larsenova obličeje, až teď bude vhozeno buly.

60:00

Skončilo utkání, ve kterém domácí Jugra Chanty-Mansijsk porazila Dinamo Riga 5:2. Jugra o svém úspěchu rozhodla v úvodu závěrečné dvacetiminutovky, když hned v jejích prvních pěti minutách třikrát skórovala – třetí a pátý gól zaznamenal Lukáš Kašpar, a na tuto smršť už Riga nedokázala nijak reagovat.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:10, celkem – 25:34

Československá stopa

Lukáš Kašpar (JUG) 2+0
    Milan Jurčina (RIG) 0+1
    Marcel Hossa (RIG) 0+0
    Jakub Sedláček (RIG) 19 zák., 3 góly, 86,36% (17:29:38)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Buljanskij, 9. Čibisov (Sitnikov), 41. Pepeljajev (Sergejev, Sitnikov), 43. Kašpar (Sergejev, Pepeljajev), 45. Kašpar (Rajaja, Sokolov) – 13. Sotnieks (Jurčina), 36. Džerinš (Indrašis, Bukarts)

Rozhodčí: Vasiljev, Kiseljov – Gorděnko, Tomilov