HK SŽ Olimpija Lublaň
2:5 (1:3, 0:2, 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 19.09.2014, 19:15 • Tivoli, Lublaň • bet-at-home ICE Hockey League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

Hezký páteční podvečer, mezinárodní Erste Bank Eishockey Liga má na programu 3. kolo, v jehož rámci Orli Znojmo absolvují dlouhou cestu do Slovinska. Čeká je HDD Telemach Olimpija Ljubljana, jak zní oficiální název v současnosti jediného profesioálního slovinského hokejového celku.

Oba týmy vyšly z úvodního víkendu ligy bez bodu. Lublaň se představila na západě Rakouska, kde postupně podlehla v pátek 1:3 Klagenfurtu a o dva dny později 2:3 také Dornbirnu.

Stejné výsledky si připsali také Orli. Ti nejprve v úvodním duelu sezóny před zraky 3256 diváků podlehli favorizované Vídni 2:3, o dva dny později nestačili na dalšího účastníka Ligy mistrů ze Salzburgu, kterému podlehli 1:3.

Je tedy jasné, že nula na bodovém kontě alespoň jednoho z dnešních soupeřů po dnešku nevydrží.

Lublaň v loňském ročníku EBEL obsadila beznadějně poslední místo, veřejným tajemstvím se staly její finanční problémy. Přesto se tradiční slovinský klub dokázal z těžké situace dostat a pokračuje i v této sezóně, i když se značně pozměněným kádrem.

V něm více než v předchozích letech dostávají příležitost mladí slovinští hráči. Dříve početná zámořská kolonie letos čítá jen čtyři americké hráče a kanadského brankáře Andyho Chioda, dříve působícího v Klagenfurtu.

HDD Telemach Olimpija Ljubljana: Chiodo (Sila) – Degon, Šijan, Medvec, Logar, Groznik, Planko, Čepon, Uduč – Bishop, Leber, White – Koren, Pešut, Koblar – Mušič, Hočevar, Ropret – Sotlar, Kalan, Snoj. Trenér: Fabian Dahlem.

Rozhodčí: Babić, Gebei – Hribar, Raković.

Trenér Orlů Jiří Režnar přeházel složení útočných formací. Znovu pohromadě je nejproduktivnější trojice uplynulého ročníku Podešva, Pucher, Havlík. Jan Lattner bude hrát na křídle třetí lajny, Pavel Rosa se posunul do prvího útoku. Přinese tento tah zvýšenou produktivitu?

Od začátku utkání nás dělí pár okamžiků. Domácí Olimpija nastoupí v tradičních zelených dresech, Orli letos poprvé v bílém. My přineseme přehled toho nejdůležitějšího, co se v Lublani stane.

00:01

00:45
    První střeleckou možnost utkání má Američan White ve službách domácího celku, míří však přímo do míst, kde je připravený Lukáš Cikánek.

01:22
    Orli právě vstřelili branku!
    Tak to je skvělý start českého týmu. Nově složená druhá formace se prosazuje hned v prvním střídání, poté co brankáře Chioda překonává z rychlého protiútoku ADAM HAVLÍK. Asistence: Peter Pucher.

03:41
    Tomáš Klouček (ZNO) usedá na trestnou lavici, odsedí si 2 minuty za nedovolené bránění. Přesilovka domácích.

04:21
    Bishop hledal před brankou Pešuta, ale slovinský útočník míří jen do Cikánka.

05:41
    Orli se ubránili, Klouček je zpátky na ledě.

07:25
    Znojmo vede už 2:0 a opět u toho byla druhá útočná formace. Pucher si připisuje druhou gólovou asistenci, tentokrát jeho nahrávku využívá obránce LUBOMÍR ŠTACH. Asistence: Peter Pucher a Aleš Sova.

08:39
    Vzápětí si musí dvě minuty za nedovolené bránění odsedět Aleš Mušič (OLJ), Znojmo tak čeká přesilovka.

10:14
    Lepší začátek si asi znojemský tým nemohl přát. Třetí gól přichází v přesilovce a hádejte, kdo přihrával. Třetí Pucherova asistence pomáhá k prvnímu gólu sezóny JANU LATTNEROVI, který vypálil tvrdě z dálky a Chiodo jeho střelu propustil mezi nohama do sítě. Asistence: Jakub Grof a Peter Pucher.
    Orli střílí další gól, tentokrát v přesilovce. Oddechový čas pro domácí.

12:55
    Lublaň takový start nečekala a nyní nehraje dobře, nedokáže si vytvořit prakticky žádnou šanci.

13:34
    Až Degon teď zkoušel pálit od modré, Cikánek si ale bez větších problémů poradil.

14:33
    Martin Bača (ZNO) potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

15:21
    První vážnější situace před znojemskou brankou. Degon, Bishop a po něm i White to zkoušeli se svými střelami, znojemský gólman ale drží čistý štít.

16:33
    Bača je zpět na ledě, Orli kompletní.

16:53
    Jenže ne na dlouho, Jakub Grof (ZNO) inkasuje 2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

18:24
    Olimpija právě vstřelila branku!
    Třetí přesilovku už domácí využívají a snižují na 1:3. Mušič našel před brankou volného HUNTERA BISHOPA, který zblízka nedal Cikánkovi šanci. Asistence: Aleš Mušič a Rok Leber.

18:24
    Ještě před gólem byl Orlům signalizován další trest, Roman Tomas (ZNO) odchází na dvě minuty za krosček.

20:00

Znojmo začalo utkání v Lublani skvěle. Nově složená druhá útočná formace se podepsala pod první dvě trefy, třetí branku přidali Orli v přesilovce. U všech tref asistoval Peter Pucher. Poté ale český tým začal zahřívat trestnou lavici více, než by bylo zdrávo, a v jedné z přesilovek domácí snížili. Také druhou třetinu, která začne přibližně ve 20:11, začnou Orli oslabeni.

Střely na branku po 1. třetině: 13 – 13.

20:01

20:24
    Tomas se vrací na led, Znojmo je v plném počtu.

21:36
    Cikánek si poradil s Korenovou střelou. Slovinský útočník Gal Koren hrál ještě loni KHL v dresu Medveščaku Záhřeb.

22:57
    Na druhé straně se dostal do zakončení Bořuta, i Andy Chiodo svou branku uchránil.

24:01
    Orli se dostávají do tlaku, tentokrát nebezpečně pálil Radek Číp. Chiodo drží dvougólový odstup.

25:54
    Znojmo odskakuje znovu na rozdíl tří branek. Znovu je u toho druhý útok, který vytvořil před brankou soupeře velký závar, po němž do odkryté branky pálí MARTIN PODEŠVA. Asistence: Richard Pavlikovský a Martin Bača.

28:52
    Po nervózním závěru první třetiny se Znojemští uklidnili a nyní kontrolují zápas. Na ledě jsou lepším a nebezpečnějším týmem.

31:32
    O vzruch v hale se postarali domácí, Aleš Mušič měl puk na holi a odkrytou branku před sebou, ale poslal kotouč jen do výstroje natahujícího se Cikánka.

31:54
    Martin Bača (ZNO) usedá podruhé v zápase na trestnou lavici, tentokrát za hrubost.

33:02
    Domácím se přesilovka vůbec nedaří, dosud se nedostali k jediné střele.

33:54
    Znojmo v plném počtu.

34:37
    Druhou přesilovku v zápase si zahraje také Znojmo. Kyle Medvec (OLJ) odchází na dvě minuty za podražení.

36:37
    Početní výhoda zůstává nevyužita, Lublaň je v plném počtu.

38:33
    Ale Medvec (OLJ) se na trestnou lavici vzápětí vrací, potrestán je tentokrát za hákování.

39:02
    Grof napřáhl na modré, jeho rána skončila až na hokejce PETERA PUCHERA, který nedal Chiodovi žádnou šanci. Čtvrtý bod dnešního duelu pro znojemskou legendu a druhá využitá přesilovka. Asistence: Jakub Grof.

40:00

Znojmo míří za prvním vítězstvím a body do tabulky EBEL. Ve druhé třetině se prosadilo dvakrát a do kabin si po čtyřiceti minutách veze komfortní náskok. Hvězdou utkání je Peter Pucher, který si připsal už čtyři body (1 + 3). Stále je před námi dvacet minut hry, třetí část hry začne přibližně ve 21:00.

40:01

42:07
    Třetí třetina začala ve vysokém tempu, domácí ještě zkoušejí se zápasem něco udělat. Jejich zakončení ale zatím postrádá přesnost.

43:57
    Jakub Grof (ZNO) odsedí dvě minuty za hákování.

44:29
    Přesilovka Lublaně je u konce. Leber (OLJ) zbytečně fauloval za Cikánkovou brankou a odsedí dvě minuty za sekání.

46:29
    Oba týmy jsou v plném počtu hráčů na ledě.

47:34
    Podešva mohl zvýšit vedení Orlů, před odkrytou brankou ale nezamířil přesně.

49:59
    Gregor Koblar (OLJ) vyloučen na 2 minuty za faul loktem.

51:14
    Fiala z pěti metrů nechal vyniknout Chioda.

51:59
    Lublaň je kompletní, ale ne na dlouho...

52:03
    Aleš Mušič (OLJ) inkasuje dvě minuty za sekání.

53:03
    Orli budou hrát minutu v pěti proti třem, Hočever (OLJ) přisedá k Mušičovi. Rozhodčí mu udělují dvě minuty za vysokou hůl.

55:03
    Lublaň je v plném počtu, dlouhému oslabení se ubránila.

56:32
    Zbývající minutky postupně utíkají, Orli míří za prvními dvěma body do tabulky.
    Lublaň ubránila oslabení a skóruje. Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:53
    Domácí ještě kosmeticky upravují výsledek. Orli zaváhali v defenzivě, MATT WHITE ujel do samostatného úniku a zavěsil přesně za Cikánkova záda. Asistence: Rok Leber a Hunter Bishop.

58:20
    Šeda (ZNO) vyloučen za držení protihráče, v závěru utkání čeká Orly oslabení.

60:00
    "Úvod, který jsme si nepřáli. Konec zápasu. Gratulujeme Orlům k výhře 5:2," píše na Twitteru slovinská Lublaň.

Zápas končí, poslední vteřiny již výraznější šanci nepřinesly. Orli tak po skvělém startu dovedli zápas víceméně v poklidu do úspěšného konce a připisují si první dva body do tabulky EBEL. Hlavní podíl na vítězství má druhý útok Orlů, který byl prakticky u všech branek v zápase. Peter Pucher si připisuje čtyři body za gól a tři asistence.

V neděli Orli přivítají na domácím ledě od 17:30 italské Bolzano, úřadujícího mistra a účastníka Ligy mistrů. Buďte u toho! Do té doby nashledanou, aktuální informace najdete na oficiálním webu znojemského hokeje www.hcorli.cz. (21:38:38)

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 19. Bishop (Mušič, Leber), 58. White (Leber, Bishop) – 2. Havlík (Pucher), 8. Štach (Pucher, Sova), 11. Lattner (Grof, Pucher), 26. Podešva (Pavlikovský, Bača), 40. Pucher (Grof)

HK SŽ Olimpija Lublaň: Chiodo (Sila) – Degon, Šijan, Medvec, Logar, Groznik, Planko, Čepon, Uduč – Bishop, Leber, White – Koren, Pešut, Koblar – Mušič, Hočevar, Ropret – Sotlar, Kalan, Snoj. Trenér: Fabian Dahlem.
    HC LERAM Orli Znojmo: Cikánek (Nechvátal) – Grof, Klouček, Pavlikovský, Bača, Štach, Sova, Bořuta – Tomas, Fiala, Rosa – Podešva, Pucher, Havlík – Šeda, Beroun, Lattner – Číp, Bartoš, Novák – Rehuš. Trenér: Jiří Režnar.

Rozhodčí: Babić, Gebei – Hribar, Raković