Jekatěrinburg – Novokuzněck 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Ufa – Dynamo Moskva 2:4 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:4 (0:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Toljatti 3:0 (kon.) | Čerepovec – Nižněkamsk 2:3 (0:1 po s.n.)
Kazaň – Chabarovsk 3:1 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 1:2 (po pr.) | Jokerit – Viťaz 3:4 (kon.)
Petrohrad – Vladivostok 4:3 (kon.) | Riga – Atlant 4:2 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:3 (0:3, 0:0, 2:0)
Metallurg Novokuzněck
Úterý 23.09.2014, 15:00 • KrK Uralec • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Avtomobilist má jednu z nejhorších forem z KHL a neprožil vůbec dobrý vstup do nového ročníku. Metallurg naopak balancuje na hranici postupu do play-off. Chytnou se domácí na soupeři, který by podle papírových předpokladů neměl v lize promlouvat do bojů o vyšší příčky?

Jekatěrinburgu poslední dva týdny vůbec nevyšly, z posledních šesti utkání uhrál jen jeden bod za domácí porážku s Mytišči po samostatných nájezdech. Například poslední trip dopadl naprosto katastrofálně, neboť z Podolsku, Soči, Jaroslavli i Dinama si odvezl samé porážky s celkovým mizerným skóre 6:18.

Metallurg zatím v KHL rozhodně překvapuje. Na úvod neměl vůbec lehký los, takže aktuálních deset bodů ze sedmi zápasů není vůbec špatné číslo. Vždyť letos hosté dokázali skolit hned dvakrát Omsk nebo Ufu. Naposledy se s nimi natrápila i Kazaň, která porazila Novokuzněck až po prodloužení.

Domácí do branky můžou postavit Čecha Jakuba Kováře, útok by pak měl podporovat Jakub Petružálek. Hosté můžou do sestavy zařadit Tomáše Rachůnka.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov)- Viklund, Lepistö, Megalinskij, Metljuk, Trjamkin, Antonov, Jegin, Žuravljov- Brule, Petružálek, Lazarev- Simakov, Golyšev, Krysanov- Lapenkov, Bumagin, Jemelejev- Jefimov, Lewandowski, Komarov

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Karejev)- Kamalov, Kuklev, Gavrilyčev, Bělochvostikov, Zotov, Fairchild, Skutar, Lashoff- Garifullin, Galimov, Komaristyj- Kurepanov, Romanov, Rachůnek- Kosourov, Plotnikov, Stoa- Sentjurin, Malcev, Malinovskij

Rozhodčí: Bělov, Dejev- Kučava, Novikov.

Obě mužstva už jsou seřazena na modrých čarách, za malou chvíli zazní ruská hymna a utkání, v němž se představí tři čeští hokejisté, Jakub Kovář, Jakub Petružálek a Tomáš Rachůnek, může začít.

Ještě bylo vhozeno slavnostní buly. Nyní však startu zápasu už nic nebrání.

00:01

00:37
    První zákrok utkání si připsal český brankář Jakub Kovář po střele od modré čáry.

01:17
    A Kovář si připsal další úspěšný zásah po střele Plotnikova.

01:39
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Hosté byli na úvod zápasu aktivnější a nyní sklízí ovoce v podobě úvodní trefy zápasu. Alexej Kosurov našel před bránou MICHAILA PLOTNIKOVA, který kotouč usměrnil za Kovářova záda. Asistence: Alexej Kosurov, Ryan Stoa.
    MICHAIL PLOTNIKOV - 0:1

03:38
    Hosté se záhy dostávají do dvoubrankového náskoku. Tomáš Rachůnek vyjel zpoza obrány, obtočil se a vystřelil, jeho pokus prošel Kováč pouze zpomalil, kotouč do brány poté dorazil DENIS KUREPANOV. Asistence: Tomáš Rachůnek.
    DENIS KUREPANOV - 0:2

04:20
    A další nepříjemnost pro Jekatěrinburg, dvě minuty za napadení dostal Eduard Lewandowski.

05:49
    Největší šance při přesilové hře Metallurgu si překvapivě vytvořil domácí Lapenkov, ten se dostal do brejku, zakončil ho střelou z bekhendu, kterou Sorokin pokryl.

06:20
    Domácí hrají v plném počtu.

07:20
    Hosté jsou nadále nebezpečnější, od modré čáry vypálil z první Gavrilyšev, Kovár úspěšně jeho střelu vykryl.

08:19
    Bezmocnost domácích nejlépe dokumentoval útočný průnik Lazarova, jehož bez sebemenších problémů odstavil od kotouče jeden z obránců Novokuzněcku.

09:03
    Nyní to vypadalo mnohem nebezpečněji, Anton Lazarov se hnal do brejku, byl však zastaven hvizdem rozhodčího, Lazarov se totiž nacházel v ofsajdu.

09:35
    První formace Novokuzněcku si vytvořila tlak, ten sice žádným střeleckým pokusem neskončil, ale domácí měli co dělat.

10:26
    I po vystřídání elitní pětky se Metallurg udržel v útoku, tlak místy připomínal přesilovou hru, Nakonec vyústil ve faul Nikity Trjamkina, který už usedá na trestnou lavici, Novokuzněck si zahraje v početní převaze.

11:50
    Přesilová hra se domácím zatím příliš nedaří. Nedokážou se usadit na delší dobu v útočném pásmu.

12:25
    Když už se zdálo, že se domácí oslabení ubrání, přišla rána. Vladimir Malinovskij nabyl od modré, jeho ránu usměrnil za Kováře účinnou tečí DMITRIJ MALCEV. Hosté vedou již o tři branky! Asistence:Matt Lashoff, Vladimir Malinovskij.

13:04
    Šance Avtomobilistu vrátit se do utkání, Nikita Kamalov obdržel dvě minuty za hákování a je prvním vyloučeným hráčem Novokuzněcku v utkání.
    DMITRIJ MALCEV - 0:3

15:02
    Domácí hokejisté se po třech inkasovaných brankách přece jen vzchopili a v přesilové hře si dokázali vytvořit tlak před Sorokinem.

15:04
    Nicméně hosté se ubránili a stále drží tříbrankový náskok.

16:00
    Bumagin rychle vjel do útočného pásma, napřáhl, svou prudkou ránu však poslal mimo pravou tyč Ilji Sorokina.

17:21
    Lazarev vzal zodpovědnost na sebe a snažil se natlačit až před Sorokina, to se mu sice povedlo, ale ruský brankář si prostor mezi betony, kam útočník první formace Jekatěrinburgu pálil, pohlídal a drží čisté konto.

18:25
    Simakov našel pěknou přihrávkou Krysanova, který mohl z velmi výhodné pozice na levém kruhu pálit, Krysanov se však rozhodl ještě přihrát do mezikruží, svého spoluhráče však nenašel a sám se připravil o dobrou šanci.

19:11
    Krysanov si zkusil "vyčistit" svědomí a tentokrát z levého kruhu pálil, Sorokin však proti jeho střele, která zamířila vedle, vůbec nemusel zasahovat.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina končí jasným vítězstvím Novokuzněcku. Hosté dokázali svého dnešního soupeře dostat pod místy drtivý tlak, o čemž vypovídá i stav utkání 3:0. Asistenci na druhou branku Metallurgu si připsal český útočník Tomáš Rachůnek. Druhá půle první třetiny naznačila, že domácí můžou a chtějí s tímto utkání ještě něco udělat. Zůstaňte tedy s námi. Pokračujeme v 15:47.
    Střely na branku: 5:16

20:01

20:43
    Gilbert Brule se postaral o první střelu ve druhé třetině, Sorokin jeho pokus z pravého kruhu ukryl v náruči.

20:57
    Chybná rozehrávka Jekatěrinburgu pramení v zakázané uvolnění.

21:49
    Kurepanov zkusil pozornost Kováře pořádnou dělovkou ze středu hřiště, český brankář jeho pokus vykryl, po zákroku však zaškobrtl. Naštěstí pro něj nebyl v blízkosti žádný hráč na dorážku.

22:46
    Závar před Sorokinem, ale gólman Novokuzněcku drží čisté konto, tentokrát si poradil s nepříjemnou střelou Metljuka z mezikruží.

22:46
    Vitalij Zotov (NOV) si při bránění vlastního brankáře počínal nedovoleně, rozhodčí mu udělil dvouminutový trest za hákování.

24:18
    Megalinskij vypálil od modré, jeho pokus byl sražen mimo bránu.

24:46
    Zotov se vrací na ledovou plochu, Avtomobilist si za celou přesilovou hru nevytvořil nějakou větší šanci.

25:49
    Petružálek nabyl Jeremejevovi, který z první pořádně provětral Sorokina.

26:19
    Čtvrtá formace Avtomobilistu se ocitla ve slušném tlaku, žádnou vážnější šanci si ovšem nevytvořila i proto, že Jefimovovu přihrávku před bránu nevystihl dobře postavený Lewandowski.

27:08
    Tlak domácích se stupňuje.

28:02
    Gulyšev se ze středního pásma propracoval do výhodného zakončení z mezikruží, Sorokin však vytáhl výborný zákrok a jeho šanci zneškodnil.

28:58
    Po delší době musel zasahovat Jakub Kovář, se střelou Ryana Stoa si poradil. Následuje komerční přestávka.

29:26
    Hosté jsou nyní aktivnější, Plotnikov zkusil štěstí od levého mantinelu, Kovář jeho pokus zneškodnil.

31:04
    Sorokin si připsal další úspěšný zákrok proti střele od modré čáry, domácím chybí moment překvapení, kterým by zaskočili hostujícího brankáře a obranu.

32:20
    Utkání se nyní nachází v takové nemastné, neslané fázi. K vidění nejsou nějaké zajímavé akce.

32:29
    Bumagin vypálil ihned po buly hodně nekompromisně, jeho jedovatá rána však plachtila nad hostující bránou.

33:01
    Vladimir Malinovskij (NOV) se dopustil nešetrného zákroku do oblasti hlavy a krku, za což dostal od rozhodčího vedle tradičního dvouminutového trestu ve hře desetiminutovou osobní penalizaci.

33:30
    Domácí fanoušci si žádají branku, ta ale stále ne a ne přijít. Simakov nahrál Lazarovovi, který stal u pravé tyče Sorokina, Lazarov se následně snažil kotouč dostat za záda hostujícího brankáře, ale nepovedlo se mu to.

33:37
    Svou troškou do mlýna přispěl i Tobias Viklund. Ani švédský bek však Sorokina ránou od modré čáry nepřekvapil.

34:17
    Obrovská šance domácího mužstva! Brule měl před sebou odkrytou klec, kotouč však nedokázal usměrnit do brány.

35:01
    Jednoznačně nejnebezpečnější přesilová hra Avtomobilistu je u konce. Domácí se však prosadit nedokázali.

36:54
    Postavení mimo hru, v němž se ocitl jeden z domácích hráčů.

37:17
    Galimov se řítil do zajímavé šance, Žuravljov ho však čistým obranným zákrokem o šanci připravil a nepovolil mu zakončení.

38:10
    Brule se obtočil kolem brány, vyjel si na hranici pravého kruhu a vypálil, Sorokin zasáhl betonem.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:26
    Kosourov vypálil z pravé strany, Kovář se sice natáhl, ale zasahovat vůbec nemusel, kotouč zamířil mimo bránu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině byli aktivnější domácí. Žádná z jejich jedenácti střel však gólem neskončila a do třetí třetiny vstoupí Jekatěrinburg s třígólovým mankem. Novokuzněck hraje zodpovědně a poctivě brání, k dobrému výkonu se dnes vypnul brankář Ilja Sorokin. Pokud chtějí domácí vyrovnat, čeká je trnitá cesta. Jak se jim bude dařit, sledujte od 16:35 na onlajnech.

Střely na branku ve druhé třetině: 11:7
    Vyloučení: 0:2
    Vyhrané buly: 15:2

40:01

40:39
    Zakázané uvolnění Novokuzněcku na úvod třetí třetiny.

40:48
    A další icing Metallurgu.

41:02
    Petružálek byl nebezpečný, snažil se kotouř propasírovat mezi tyčkou a betonem Sorokina, ruský brankář si však veškerý prostor pohlídal.

41:55
    Megalinskij si hledal vhodný prostor k zakončení, nakonec svou střelu poslal z mezikruží mimo bránu.

42:22
    Po dobré šanci hostů se vytvořila před Sorokinem skrumáž. Kosourov si počínal nedovoleně a dostal dvě minuty za sekání.

42:22
    Trenér Metallurgu Novokuzněck si bere oddechový čas, cítí, že je to jedna z posledních šancí, jak se může Jekatěrinburg dostat do zápasu.

42:45
    Přesilová hra začíná pro Novokuzněck dobře, hosté se osvobodili.

42:57
    Prudkou ránu Viklunda od modré čáry Sorokin zkrotil.

43:20
    A opět Viklund, tentorát obdržel kotouč za bránu, nacpal se před bránu a pokoušel se najít mezeru v postaní Sorokina, ke své smůle ji nenašel.

43:20
    Na ledě začínají stále více téct nervy, i proto rozhodčí vyloučil za hrubost dva hokejisty, kteří si neprojevovali v poslední minutě příliš velkou náklonnost, Alexej Simakova a Nikitu Kamalova.

44:22
    Domácí vytvořili přesilovkové postavení, žádnou šanci nevyprodukovali, nyní se již na led vrací Kosourov a pokračuje se v pěti mužích na obou stranách.

44:42
    Gulyšev po svém vjezdu do útočného pásma pálil přes dva obránce švihem, jeho pokus ukryl v lapačce Sorokin.

47:00
    Regulérní bitku, na kterou jsou zvyklí spíše diváci NHL, si nyní střihli Sergej Sentjurin (NOV) a Nikita Trjamkin (JEK). Bitva skončila nerozhodně, nyní si oba hráči mohou nad svým skutkem popřemýšlet na trestné lavici. Rozhodčí jim dají spoustu času, konkrétně pět minut.

47:37
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácím se povedlo dnes poprvé překonat Sorokina. Povedlo se to ALEXEJI SIMAKOVOVI, který překonal hostujícího brankáře střelou švihem. Tohle utkání ještě může být napínavé. Asistence: Tobias Viklund, Sami Lepistö.
    ALEXEJ SIMAKOV - 1:3

48:27
    Domácí navíc budou hrát přesilovou hru. Dvě minuty za napadení dostal Ryan Stoa.

48:57
    A je po přesilové hře, dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí dostal Tobias Viklund.

49:30
    Obrovská šance domácích, kotouč po střele jednoho z útočníků propadl za Sorokina, zamířil těsně vedle brány.

50:04
    Domácí budou hrát opět početní převahu, dvě minuty za sekání dostal Michail Kuklev

50:04
    Domácí cítí šanci na vyrovnání! Trenér Avtomobilistu si bere oddechový čas.

50:04
    Kovář zůstává na střídačce, domácí budou hrát pět na tři.

50:26
    Brule teď naštvaně sekl hokejkou, stál nikým nehlídaný před Sorokinem, vypálil však mimo bránu.

50:58
    Mezitím se do hry vrátili Ryan Stoa, Tobias Viklund i Jakub Kovář. To znamená jediné, pokračuje klasická přesilová hra Jekatěrinburgu pět na čtyři.

51:53
    Lazarev si sjel do slibné pozice, trefil však jen před sebou stojícího obránce.

52:04
    Hosté hrají v plném počtu a mohou si alespoň na chvíli oddechnout. Avtomobilist si totiž vytvořil několik zajímavých příležitostí v uplynulé přesilové hře a hlavně solidní tlak.

53:06
    Po delší době musel zasahovat Kovář, po levé straně se do útoku prohnal Fairchild a zakončil, český gólman dobře pohlídal svou svatyni.

55:16
    Dvouminutový trest pro Alexeje Simakova i Alexandra Romanova, který svému soupeři oplácel držení.

56:15
    A pozor, výhodná přesilová hra čtyři na tři pro Jekatěrinburg, Ryan Stoa dostal dvě minuty za držení.

56:41
    Domácí odvolali Kováře, hráli přesilovou hru pět na tři, a ta přinesla ovoce. GILBERT BRULE překonal Sorokina a hodně dramatizuje závěr utkání. Asistence: Jakub Petružálek.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, domácí se snaží dostat se do tlaku.

58:36
    Domácí jsou v pásmu, Kovář sprintuje na střídačku, domácí budou hrát šest na čtyři!

59:02
    Domácí fanoušci, kteří se po většinu zápasu drželi zpátky nyní mohutně povzbuzují svůj tým, ten má ještě minutu na vyrovnání.

59:25
    Megalinskij napřáhl a vypálil od modré, obětavý zákrok hráče Novokuzněcku mu však zhatil šanci.

60:00

Zápas je u konce a my jsme sledovali pohledný hokej. Nakonec zvítězili hosté, kteří dokázali vstřelit o jednu branku více než domácí. Děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů napočtenou. (17:24:13)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 48. Simakov (Viklund, Lepistö), 57. Brule (Petružálek) – 2. Plotnikov (Kosurov, Stoa), 4. Kurepanov (Rachůnek), 13. Malcev (Lashoff, Malinovskij)

Rozhodčí: Bělov, Dejev- Kučava, Novikov