Jekatěrinburg – Novokuzněck 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Ufa – Dynamo Moskva 2:4 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:4 (0:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Toljatti 3:0 (kon.) | Čerepovec – Nižněkamsk 2:3 (0:1 po s.n.)
Kazaň – Chabarovsk 3:1 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 1:2 (po pr.) | Jokerit – Viťaz 3:4 (kon.)
Petrohrad – Vladivostok 4:3 (kon.) | Riga – Atlant 4:2 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:3 (0:3, 0:0, 2:0)
Metallurg Novokuzněck
Úterý 23.09.2014, 15:00 • KrK Uralec • KHL

58:36
    Domácí jsou v pásmu, Kovář sprintuje na střídačku, domácí budou hrát šest na čtyři!

56:41
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí odvolali Kováře, hráli přesilovou hru pět na tři, a ta přinesla ovoce. GILBERT BRULE překonal Sorokina a hodně dramatizuje závěr utkání. Asistence: Jakub Petružálek.

56:15
    A pozor, výhodná přesilová hra čtyři na tři pro Jekatěrinburg, Ryan Stoa dostal dvě minuty za držení.

55:16
    Dvouminutový trest pro Alexeje Simakova i Alexandra Romanova, který svému soupeři oplácel držení.

50:26
    Brule teď naštvaně sekl hokejkou, stál nikým nehlídaný před Sorokinem, vypálil však mimo bránu.

50:04
    Kovář zůstává na střídačce, domácí budou hrát pět na tři.

50:04
    Domácí cítí šanci na vyrovnání! Trenér Avtomobilistu si bere oddechový čas.

50:04
    Domácí budou hrát opět početní převahu, dvě minuty za sekání dostal Michail Kuklev

49:30
    Obrovská šance domácích, kotouč po střele jednoho z útočníků propadl za Sorokina, zamířil těsně vedle brány.

48:57
    A je po přesilové hře, dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí dostal Tobias Viklund.

48:27
    Domácí navíc budou hrát přesilovou hru. Dvě minuty za napadení dostal Ryan Stoa.
    ALEXEJ SIMAKOV - 1:3

47:37
    Domácím se povedlo dnes poprvé překonat Sorokina. Povedlo se to ALEXEJI SIMAKOVOVI, který překonal hostujícího brankáře střelou švihem. Tohle utkání ještě může být napínavé. Asistence: Tobias Viklund, Sami Lepistö.

47:00
    Regulérní bitku, na kterou jsou zvyklí spíše diváci NHL, si nyní střihli Sergej Sentjurin (NOV) a Nikita Trjamkin (JEK). Bitva skončila nerozhodně, nyní si oba hráči mohou nad svým skutkem popřemýšlet na trestné lavici. Rozhodčí jim dají spoustu času, konkrétně pět minut.

43:20
    Na ledě začínají stále více téct nervy, i proto rozhodčí vyloučil za hrubost dva hokejisty, kteří si neprojevovali v poslední minutě příliš velkou náklonnost, Alexej Simakova a Nikitu Kamalova.

42:22
    Trenér Metallurgu Novokuzněck si bere oddechový čas, cítí, že je to jedna z posledních šancí, jak se může Jekatěrinburg dostat do zápasu.

42:22
    Po dobré šanci hostů se vytvořila před Sorokinem skrumáž. Kosourov si počínal nedovoleně a dostal dvě minuty za sekání.

36:54
    Postavení mimo hru, v němž se ocitl jeden z domácích hráčů.

34:17
    Obrovská šance domácího mužstva! Brule měl před sebou odkrytou klec, kotouč však nedokázal usměrnit do brány.

33:01
    Vladimir Malinovskij (NOV) se dopustil nešetrného zákroku do oblasti hlavy a krku, za což dostal od rozhodčího vedle tradičního dvouminutového trestu ve hře desetiminutovou osobní penalizaci.

28:02
    Gulyšev se ze středního pásma propracoval do výhodného zakončení z mezikruží, Sorokin však vytáhl výborný zákrok a jeho šanci zneškodnil.

22:46
    Vitalij Zotov (NOV) si při bránění vlastního brankáře počínal nedovoleně, rozhodčí mu udělil dvouminutový trest za hákování.
    DMITRIJ MALCEV - 0:3

13:04
    Šance Avtomobilistu vrátit se do utkání, Nikita Kamalov obdržel dvě minuty za hákování a je prvním vyloučeným hráčem Novokuzněcku v utkání.

12:25
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Když už se zdálo, že se domácí oslabení ubrání, přišla rána. Vladimir Malinovskij nabyl od modré, jeho ránu usměrnil za Kováře účinnou tečí DMITRIJ MALCEV. Hosté vedou již o tři branky! Asistence:Matt Lashoff, Vladimir Malinovskij.

10:26
    I po vystřídání elitní pětky se Metallurg udržel v útoku, tlak místy připomínal přesilovou hru, Nakonec vyústil ve faul Nikity Trjamkina, který už usedá na trestnou lavici, Novokuzněck si zahraje v početní převaze.

04:20
    A další nepříjemnost pro Jekatěrinburg, dvě minuty za napadení dostal Eduard Lewandowski.
    DENIS KUREPANOV - 0:2

03:38
    Hosté se záhy dostávají do dvoubrankového náskoku. Tomáš Rachůnek vyjel zpoza obrány, obtočil se a vystřelil, jeho pokus prošel Kováč pouze zpomalil, kotouč do brány poté dorazil DENIS KUREPANOV. Asistence: Tomáš Rachůnek.
    MICHAIL PLOTNIKOV - 0:1

01:39
    Hosté byli na úvod zápasu aktivnější a nyní sklízí ovoce v podobě úvodní trefy zápasu. Alexej Kosurov našel před bránou MICHAILA PLOTNIKOVA, který kotouč usměrnil za Kovářova záda. Asistence: Alexej Kosurov, Ryan Stoa.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 48. Simakov (Viklund, Lepistö), 57. Brule (Petružálek) – 2. Plotnikov (Kosurov, Stoa), 4. Kurepanov (Rachůnek), 13. Malcev (Lashoff, Malinovskij)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov)- Viklund, Lepistö, Megalinskij, Metljuk, Trjamkin, Antonov, Jegin, Žuravljov- Brule, Petružálek, Lazarev- Simakov, Golyšev, Krysanov- Lapenkov, Bumagin, Jemelejev- Jefimov, Lewandowski, Komarov
    Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Karejev)- Kamalov, Kuklev, Gavrilyčev, Bělochvostikov, Zotov, Fairchild, Skutar, Lashoff- Garifullin, Galimov, Komaristyj- Kurepanov, Romanov, Rachůnek- Kosourov, Plotnikov, Stoa- Sentjurin, Malcev, Malinovskij

Rozhodčí: Bělov, Dejev- Kučava, Novikov