Chabarovsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Novokuzněck – Čerepovec 3:7 (kon.) | Novosibirsk – N.Novgorod 2:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Ufa 1:2 (kon.) | Toljatti – Omsk 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 4:5 (3:4 po s.n.)
Jokerit – Záhřeb 2:3 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 7:2 (kon.) | Riga – Minsk 1:3 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
3:7 (1:2, 0:2, 2:3)
Severstal Čerepovec
Pondělí 06.10.2014, 14:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Čerepovec dokázal ovládnout i závěrečnou třetinu. V úvodu poslední dvacetiminutovky vsítil 2 rychlé góly a už se zdálo, že utkání dohraje v poklidu. Novokuzněck ale nesložil zbraně a naopak díky trefám Romanova a Kurepanova pošilhávali ještě alespoň po bodu. Víc už však nestihli a tak necelé 2 minuty před koncem přidal razítko na vítězství hostů Nikoncev. (16:14:25)

60:00

59:20
    Dorofejev ještě vyzkoušel nahozením Štěpánkovu koncentraci ke konci utkání.

58:31
    Hosté jsou kompletní.
    NIKONCEV - 3:7

58:07
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Už je to definitivní. Vítězství hostů v dnešním zápase potvrzuje aNATOLIJ NIKONCEV. Asistence: Pavel Černov.

57:20
    Hostům se daří vyhodit puk do bezpečí.

56:31
    Poslední naděje pro hosty. Bučnevič (CER) vyloučen za hákování.

55:00
    Nobokuzněcku se čas krátí. Zbývá mu posledních 5 minut zápasu.

53:11
    Ze souboje Kosourov – Štěpánek vychází šťastněji brankář Čerepovce.

52:45
    Novokuzněck zvyšuje aktivitu, aby ale už nebylo na obrat pozdě.

51:20
    Štěpánek nyní podržel hosty proti střele Fairchilda.
    KUREPANOV - 3:6

50:11
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Domácí se ještě nevzdávají a vykřesávají naději na posledních 10 minut. Štěpánek dělal v brance hostů, co mohl, ale na dorážku DENISE KUREPANOVA už nestačil. Asistence: Alexandr Romanov, Dmitrij Malcev.

49:05
    Ložkin na třikrát teď vyzrál na útočníky Čerepovce.

47:00
    Domácí jsou v plném počtu.
    ROMANOV - 2:6

46:09
    ALEXANDR ROMANOV zachoval klidnou hlavu a překonává Štěpánka.

46:09
    Urbom sekl unikajícího Romanova a ten bude mít k dispozici trestné střílení.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 13. Stoa (Kosourov, Kaprizov), 47. Romanov (TS), 51. Kurepanov (Romanov, Malcev) – 18. Trubačjov (Kagarlickij, Mons), 18. Trubačjov (Bučnevič, Mons), 33. Stoljarov (Bučnevič), 34. Mons (Černov), 43. Černov, 44. Bučnevič, 59. Nikoncev (Černov)

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (34. Ložkin) – Fairchild, Dorofejev, Zotov, Bjolochvostikov, Lashoff, Kuklev, Kapotov, Kamalov – Garifullin, Komaristyj, Galimov – Romanov, Kurepanov, Malcev – Kaprizov, Kosourov, Stoa – O'Brien, Senťjurin, Rachůnek.
    Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Shefer, Lukin, Urbom, Almqvist, Stasenko, Šinin, Arzamascev – Trubačjov, Stoljarov, Bučnevič – Berdnikov, Ullström, Kvapil – Kagarlitskij, Mons, Černov – Kupcov, Nikoncev, Kovyršin, Dedunov.

Rozhodčí: Rogačjov, Čerenkov – Petrov, Fatějev

Diváci: 2 673