Chabarovsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Novokuzněck – Čerepovec 3:7 (kon.) | Novosibirsk – N.Novgorod 2:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Ufa 1:2 (kon.) | Toljatti – Omsk 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 4:5 (3:4 po s.n.)
Jokerit – Záhřeb 2:3 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 7:2 (kon.) | Riga – Minsk 1:3 (kon.)
Dinamo Riga
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 06.10.2014, 18:30 • Arena Riga • KHL

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera. (20:46:22)
    Nejlepší hráči zápasu: Mikelis Redlihs (RIG) - Alexej Kaljužnyj (MIN)

Hosté si ve třetí třetině doslova podmanili led. Svého soupeře přestříleli jednoznačně 16:4. Hráčům běloruského celku se i přes velký tlak nedařilo překonat skvěle chytajícího Sedláčka. V 53. minutě ukončil čekání Minsku na rozdílovou branku Artur Gavrus. Výhru svěřenců trenéra Pokoviče pečetil trefou do prázdné brány Szczechura. Běloruské Dinamo bylo dvě třetiny lepším týmem a po zásluze si z Rigy odváží tři body.

60:00
    Paul SZCZECHURA - 1:3

59:32
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto. O tříbodové výhře běloruského celku rozhodl trefou do prázdné brány PAUL SZCZECHURA, kterému kotouč naservíroval Jonathan Cheecho. Notný kus práce udělal Alexej Kaljužnyj, který obral Rigu o pásmo. Asistence. Jonathan Cheecho, Ilja Šinkevič.

58:45
    Prudká rána Cibulskise od modré čáry přes hradbu těl, halou to jen zadunělo, pokus lotyšského útočníka skončil mimo bránu.

58:12
    Sedláček prchá na střídačku, Riga pokračuje v šesti.

58:00
    Poslední dvě minuty normální hrací doby, hokejisté Rigy se nastěhovali do útočného pásma.

57:54
    Po delší době musel zasahovat Haugen, střela Pujacse však neznamenala větší nebezpečí.

57:05
    Do útočného pásma se jen za cenu ofsajdu dostal Cibulskis.

56:40
    Domácím se vůbec nedaří dostat se alespoň na dostřel hostující brány.

55:23
    Nyní ale nechali domácí až příliš velké okénko v obraně, Kulakov se hnal do brejku, sjel si na osu útočného pásma a vypálil, Sedláček opět podržel své mužstvo.

54:05
    Hosté po vstřelení rozdílové branky do útoku nespěchají, nyní se spíše zaměřují na bránění středního pásma.

53:35
    Bailen zachytil kotouč na modré čáry a lehce vypálil, Sedláček zasáhl pravým betonem.

53:26
    Zakázané uvolnění domácího týmu.
    Artur GAVRUS - 1:2

52:42
    Přesilová hra byla očividně to, co chybělo dominujícím hostům k tomu, aby vstřelili rozdílovou branku. Kaljužnyj nahrál na osu hřiště najíždějícímu ARTURU GAVRUSOVI, který překonal výborně chytajícího Sedláčka. Asistence: Alexej Kaljužnyj.

52:15
    Domácí hokejisté jsou pod tlakem a z toho pochopitelně rezultují fauly. Nyní se nedovoleného bránění dopustil Cipulis.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 28. Redlihs (Meija, Bicevskis) – 14. Linglet (Ellison, Vesce), 53. Gavrus (Kaljužnyj), 60. Szczechura (Cheechoo, Šinkevič)

Dinamo Riga: Sedláček (Masalskis) – Sotnieks, Pujacs, Genoway, Cibulskis, Porejs, Grinbergs – Darzinš, Videll, Hossa – Cipulis, Indrašis, Bukarc- Meija, Bicevskis, Redllihs – Upitis, Škvorcovs, Ščastlivij, Jelisejevs
    HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Krajíček, Lisovec, Bailen, Nogačjov, Šinkevič, Filičkin – Kaljužnyj, Cheechoo, Szczechura – Ellison, Linglet, Vesce – Meleško, Kitarov, Kulakov – Drozd, Razvadovskij, Pavlovič, Gavrus

Rozhodčí: Buturlin, Gofman – Birin, Šeljanin