Chabarovsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Novokuzněck – Čerepovec 3:7 (kon.) | Novosibirsk – N.Novgorod 2:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Ufa 1:2 (kon.) | Toljatti – Omsk 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 4:5 (3:4 po s.n.)
Jokerit – Záhřeb 2:3 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 7:2 (kon.) | Riga – Minsk 1:3 (kon.)
Jokerit Helsinky
2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Medveščak Záhřeb
Pondělí 06.10.2014, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinky • KHL
    Pozdrav z hokejové země zvané Chorvatsko.

Československá stopa

Petr Koukal (JOK) 0+0 (19:56:28)

Je konec! Hostující hráči děkují brankáři Barrymu Brustovi, který přestál závěrečný nápor Jokeritu a pomohl tak svému týmu k překvapivému vítězství 2:3. Tým z Helsinek si připsal teprve druhou porážku po základní hrací době v sezóně. Medveščak zase vítězí podruhé v řadě a ukazuje, že by se v Záhřebu mohlo začít blýskat na lepší hokejové časy.

Hosty poslal do vedení v 16. minutě Anderson a v úvodu druhé části jim St. Pierre zařídil dokonce dvougólový náskok. Domácí vrátil do hry ve 34. minutě Riku Hahl a hráči Jokeritu dokázali ještě do přestávky reagovat i na zásah Segala, když na 2:3 korigoval Kapanen. Ve třetí části už ale další gól nepadl a tým Medveščaku se tak může radovat z velmi cenného vátězství.

Střely na branku ve 3. třetině – 16:6, celkem – 39:22

60:00

59:54
    Domácí ostřelují svatyni Medveščaku. Pro ránu Omarka si už Brust sáhl lapačkou a přerušil tlak finského týmu. Posledních 6 sekund...

59:33
    Icing Medveščaku. Domácí si logicky berou oddechový čas.

59:01
    Poslední minuta, Helenius je na střídačce!

58:09
    Záhřeb v plném počtu, do konce necelé dvě minuty.

58:01
    Další velká šance Omarka. Jeho první střelu hosté zblokovali a opakovaný pokus Švéda prolétl vedle tyče.

57:25
    Hosté vyhazují.

56:42
    Krásný zákrok Barryho Brusta, který lapačkou efektně sebral puk po střele Omarka z mezikruží!

56:20
    Střelu Hagmana z levé strany pokryl Brust.

56:08
    Mathieu Carle je podruhé v této třetině vyloučen za sekání. Jokerit má šanci vyrovnat!

55:27
    Hosté po delší době na návštěvě v útočném pásmu a hned z toho bylo velké nebezpečí pro Jokerit. Wright vypálil z otočky a Hedden se dostal k dorážce. Už byl však moc blízko a nedokázal přehodit položený beton Heleniuse.

54:55
    Sallinen našel na modré Jaakolu, který nedokázal trefit prostor mezi tyčemi.

54:25
    Hagman se tlačil před branku, hostující obránci ho ale zakončit nenechali.

53:16
    Hosté vyrazili do situace 2 na 2. Řešili to ale jen nahozením za branku. Medveščak se stále více soustředí jen na bránění těsného náskoku.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 34. Hahl (Sallinen, Omark), 40. Kapanen (Omark) – 16. Anderson, 26. St. Pierre (Pelletier), 39. Segal (Pelletier, Katić)

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Gunderson, Lajunen, Ohtamaa, Karalahti, Jaakola, Väänänen – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Omark, Hahl, Sallinen – Huhtala, Koukal, Moses – Ben-Amor, McLean, Mäki.
    Medveščak Záhřeb: Brust (Dekanich) – Martinović, Carle, Flood, Morrisonn, Hutchinson, Katić – Glumac, Murray, Björkstrand – Segal, St. Pierre, Pelletier – Thomas, Anderson, Polushaj – Hedden, Wright, Perkovich.

Rozhodčí: Bulanov, Sergejev – Aljošin, Nestěrov